ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62
31 травня 2007 р.
Справа № АП-17/191
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Неверовської Л.М. при секретарі судового засідання Нестеренко А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом:
Прокурора Косівського району в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в Косівському районі Івано-Франківської області, м. Косів, вул. Незалежності, 101.
до відповідача:
Підприємця ОСОБА_1, смт. Яблунів, Косівського району, Івано-Франківської області.
про
стягнення 3986 грн. 25 коп.
За участю представників:
від позивача:
Гордій М.Ю.-головний державний податковий інспектор юридичного сектору (довіреність №5746-19/10-019 від 15.05.2007 року).
від відповідача:
представники не з»явилися.
встановив: подано позов про стягнення 3986 грн. 25 коп.
Ухвалою господарського суду від 10.10.2006 р. поновлено провадження у справі АП-17/191 у зв"язку з набранням законної сили судовим рішенням по справі № А-9/210 за позовом підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції в Косівському районі про визнання нечинним рішення, стягнення за яким є предметом даного спору. Постановою господарського суду по справі А-9/210 відмовлено в позові ОСОБА_1, а отже рішення Державної податкової інспекції в Косівському районі від 02.03.06 року НОМЕР_1 про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 3400 грн. за реалізацію алкогольних напоїв та тютюнових виробів без наявності ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами є чинним.
Позивач підтримав позовні вимоги.
В судовому засіданні 05.09.2006 р. у запереченні на адміністративний позов відповідач частково визнає суму боргу, щодо вимог про стягнення фінансових санкцій в сумі 3400 грн. заперечує.
Відповідач в судове засідання 31.05.2007 р. не з»явився, однак дана обставина не перешкоджає вирішенню спору і згідно ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України справа розглядається за наявними матеріалами без участі відповідача, якого належним чином повідомлено про час і місце засідання суду.
Розглянувши матеріали справи, вислухавши представника позивача, суд встановив наступне.
Проведеною позивачем перевіркою виявлено порушення відповідачем вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", санкції за які встановлено ст. 22 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»:
- невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті;
- роздрібна торгівля спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензії.
Порушення вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" зафіксовано в Акті перевірки НОМЕР_2 від 25.08.2005 р., на підставі якого рішенням НОМЕР_3 від 30.08.2005 р. до відповідача застосовано штрафні санкції в розмірі 575 грн. 75 коп. Вказане рішення одержане відповідачем, в установленому чинним законодавством порядку ним не оскаржувалось. Сума заборгованості в цій частині відповідачем у запереченні на адміністративний позов визнається
В процесі перевірки 17.02.2006 р. встановлено факт порушення норми Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме здійснення відповідачем роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензії. Наведене порушення відображене в акті перевірки НОМЕР_4 від 17.02.2006 р. на підставі якого, рішенням про застосування штрафних санкцій НОМЕР_5 від 02.03.2006 р. до відповідача застосовано штрафні санкцій в сумі 3400 грн. Вказане рішення про застосування штрафних санкцій оскаржене відповідачем у судовому порядку. Постановою господарського суду Івано-Франківської області по справі №А-9/210 відмовлено в позові ОСОБА_1. Вказана постанова по справі № А-9/210 оскаржена в апеляційному порядку. За наслідками розгляду апеляційної скарги Львівським апеляційним господарським судом - постанова Господарського суду Івано-Франківської області по справі №А-9/210 залишена без змін. Отже, рішення Державної податкової інспекції в Косівському районі від 02.03.06 року НОМЕР_1 про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 3400 грн. за реалізацію алкогольних напоїв та тютюнових виробів без наявності ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами є чинним.
На підставі акту перевірки від 17.02.2006 р. рішенням про застосування штрафних санкцій НОМЕР_6 від 02.03.2006 р. застосовано до відповідача фінансові санкції в сумі 10 грн. 50 коп., вказане рішення одержане відповідачем, в установленому чинним законодавством порядку, ним не оскаржувались. Вказана сума недоїмки відповідачем у запереченні на адміністративний позов визнається.
Закон України "Про застосування реєстраторів розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Відповідно до ст. 1 вказаного Закону реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами) (далі-суб'єкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Згідно ч.13 ст. 3 Закон України "Про застосування реєстраторів розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій.
У відповідності зі ст. 15 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари та інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових та позапланових перевірок, за порушення вимог цього Закону за рішенням відповідних органів державної податкової служби України до порушників застосовуються фінансові санкції згідно ст. 17 вказаного Закону.
Порядок та строки застосування та сплати фінансових санкцій, передбачених статтями 17 - 24 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", встановлено в ст. 25 цього Закону (в редакції на момент винесення спірного податкового повідомлення-рішення), за якою суми фінансових санкцій підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Статтею 22 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" передбачено, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Відповідно до ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»імпорт, експорт і оптова торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами можуть здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності за наявності ліцензій.
Відповідно до ст. 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів", за порушення норм цього Закону щодо торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
Статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів" встановлена відповідальність за оптову (включаючи імпорт та експорт) і роздрібну торгівлю спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій, - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.
Доказів, які б свідчили про сплату штрафних санкцій в сумі позову, або ж спростували доводи позивача про наявність такої заборгованості суду не подані.
За наведених обставин, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими, а тому позов підлягає задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись ст.124 Конституції України, Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", Законом України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів", Господарським кодексом Укрїни, п.4. ст.94, ст.ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
позов задоволити.
Стягнути підприємця ОСОБА_1, смт. Яблунів, Косівського району, Івано-Франківської області (ідентифікаційний код НОМЕР_7) в дохід бюджету 3986 грн. 25 коп., про що видати виконавчий лист після набрання постановою законної сили в порядку передбаченому ст. 258 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її складення у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Неверовська Л.М.
Постанова виготовлена в повному обсязі та підписана 05.06.2007 р.
Документ виготовлено в АС "Діловодство суду"
Боднарчук М.Б.