Справа № 481/803/17
Провадж.№ 3/481/338/2017
іменем У К Р А Ї Н И
03.08.2017 року Суддя Новобузького районного суду Миколаївської області Уманська О.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Новобузького відділення поліції Головного управління Національної поліції в Миколаївській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадяннина України, начальника відділу житлово-комунального господарства Новобузької міської ради.
за ст.188-28 Кодексу України про адміністративні правопорушення
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії БР №273582 від 30.06.2017 року, складеного інспектором ДН СП Новобузького ВП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_2, 30.06.2017 року ОСОБА_1, будучи відповідальною особою, не виконав вимоги припису Новобузького ВП № 03 від 21.06.2017 року, чим порушив вимоги п.1.5 Правил Дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ст.188-28 КУпАП» .
Під час судового розгляду даної справи ОСОБА_1вини у вчиненні правопорушень не визнав у повному обсязі та пояснив, що він не є суб'єктом правопорушення, в якому його звинувачують, оскільки фінансування робіт з будівництва, реконструкції ремонту та утримання мережі автомобільних доріг для створення умов для безперервного та безпечного руху транспорту проводиться Новобузькою міською радою, отже без отримання вказівок від керівництва, та забезпечення його матеріалами, він не має права проводити такі роботи. В його Посадовій інструкції, затвердженій міським головою 20.11.2015 року, забезпечення безпеки дорожнього руху при утриманні шляхів та невжиття заходів для створення умов для руху - не значиться.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1, дослідивши письмові матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до наступного висновку.
Стаття 188-28 КУпАП передбачає відповідальність у випадках невиконання законних вимог (приписів) посадових осіб уповноважених підрозділів Національної поліції щодо усунення порушень правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху.
Відповідно до п.1.5. Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 року за №1306, порушення якого зазначено у протоколі про адміністративні правопорушення щодо ОСОБА_1, дії або бездіяльність учасників дорожнього руху та інших осіб не повинні створювати небезпеку чи перешкоду для руху, загрожувати життю або здоров'ю громадян, завдавати матеріальних збитків. Особа, яка створила такі умови, зобов'язана негайно вжити заходів до забезпечення безпеки дорожнього руху на цій ділянці дороги та вжити всіх можливих заходів до усунення перешкод, а якщо це неможливо, попередити про них інших учасників дорожнього руху, повідомити уповноважений підрозділ Національної поліції, власника дороги або уповноважений ним орган.
Відповідно до вимог ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Жодного з зазначених вище доказів щодо наявності умисних дій невиконання законних вимог (приписів) посадових осіб уповноважених підрозділів Національної поліції щодо усунення порушень правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху з боку ОСОБА_1 по справі не надано і під час судового розгляду не виявлено.
Протокол про адміністративні правопорушення складений ще до закінчення строку, встановлено для виконання робіт у відповідних вимогах Новобузького ВП ГУНП в Миколаївській області .
Отже, суду не надано належних і допустимих доказів вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ст.188-28 КУпАП.
Відповідно до п.1 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи вище викладене, приходжу до переконання, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.188-28 КУпАП.
Керуючись ст.188-28, п.1 ст.247, ст.284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,
Закрити провадження в справі про адміністративне правопорушення за ознаками ст.188-28 Кодексу України про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1, у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови, шляхом подання апеляційної скарги до Апеляційного суду Миколаївської області через Новобузький районний суд Миколаївської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя