справа №619/4337/17
провадження №3/619/1126/17
Постанова
іменем України
26 грудня 2017 року Суддя Дергачівського районного суду Харківської області Нечипоренко І.М., розглянувши справу про вчинення адміністративного правопорушення відносно:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, працюючого: водієм на ТОВ «Богодухівський молокозавод», проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, -
встановив:
Старшим ІСПП Дергачівського ВП ГУНП в Харківській області капітаном поліції ОСОБА_2 30 листопада 2017 року складений протокол про адміністративне правопорушення серії БР №027765 про те, що 16.08.2017 о 15год. 00хв. ОСОБА_1 на автошляху Харків-Суми вул. Сумський шлях №22 керуючи автомобілем ВАЗ-2104 реєстраційний номер АХ 7915СХ під час виконання маневру обгону допустив зіткнення зі скутером «Сузукі» під керуванням ОСОБА_3, який виконував маневр лівого повороту на вул. Міліціонера в смт Пересічне, чим завдав матеріальних збитків.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Згідно ст.278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
При підготовці до розгляду справи, суддею встановлено наступне.
Відповідно 1.5 ч.1 розділу VIII Документування адміністративних правопорушень «Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції» , затвердженої наказом Міністра МВС України №1376 від 06.11.2015 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01 грудня 2015 р. за №496/27941 (далі Інструкція), у разі порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, на місці дорожньо-транспортної пригоди (далі - ДТП) складається протокол про адміністративне правопорушення стосовно цих осіб, до якого додається схема місця ДТП (додаток 7), яку підписують учасники ДТП та поліцейський, вимоги до якої викладені в п.4 даного розділу, де зазначено вимоги до зворотного боку схеми.
Так, матеріали справи не містять зворотній бік схеми місця ДТП.
Крім того, згідно розділу ХII Документування адміністративних правопорушень «Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції», затвердженої наказом Міністра МВС України №1376 від 06.11.2015 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01 грудня 2015 р. за №496/27941 поліцейські тимчасово вилучають посвідчення водія за наявності підстав вважати, що водієм вчинено правопорушення, передбачене КУпАП, за яке може бути накладено адміністративне стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортним засобом.
Згідно наданого протоколу посвідчення водія не вилучалось та матеріали справи не місять даних щодо наявності у водія такого посвідчення.
У п.24 Постанови ПВСУ від 23.12.2005 N 14 « Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст.256 КпАП відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Отже, адміністративний матеріал слід направити на доопрацювання органу, який склав протокол про адміністративне правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.283, 284 КУпАП, суддя -
постановив:
Повернути патрульній поліції Дергачівського ВП ГУ НП в Харківській області адміністративний матеріал про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за ст.124 КУпАП, для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя І. М. Нечипоренко