Справа № 364/1130/17
Провадження № 1-кп/364/104/17
27.12.2017 року, Володарський районний суд Київської області, у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
з участю прокурора ОСОБА_3 ,
обвинуваченого ОСОБА_4 ,
захисника обвинуваченого ОСОБА_5 ,
потерпілого ОСОБА_6 ,
представника потерпілого ОСОБА_7 ,
представник органу пробації ОСОБА_8 ,
представника трудового колективу ПАТ
«Городище-Пустоварівський Бурякорадгосп» ОСОБА_9 ,
розглянувши в судовому засіданні в смт. Володарка, клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності та передачу на поруки ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець с. Городище-Пустоварівське, Володарського району Київської області, громадянин України, українець, з неповною загальною середньою освітою, працює в ПАТ «Городище-Пустоварівський Бурякорадгосп» на посаді столяра, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимий, -
у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 122 КК України, -
24 жовтня 2017 року до Володарського районного суду Київської області надійшов обвинувальний акт по кримінальному провадженню № 12017110030003176 від 19 червня 2017 року, відносно ОСОБА_4 , за ч. 1 ст. 122 КК України.
Кримінальне провадження підсудне Володарському районному суду Київської області.
Захисник та обвинувачений надали до суду клопотання колективу ПАТ «Городище-Пустоварівський Бурякорадгосп», про звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку із передачею ОСОБА_4 на поруки.
Обвинувачений підтримав вказане клопотання та просив його звільнити від кримінальної відповідальності.
Прокурор з приводу заявленого клопотання відмітив, що є законні підстави для звільнення особи від кримінальної відповідальності та закриття кримінального провадження.
Потерпілий та представник потерпілого заперечували щодо задоволення вказаного клопотання.
Вислухавши думку учасників судового розгляду обвинувального акту, встановивши в судовому засіданні підстави для прийняття рішення, суд вважає, що провадження у справі підлягає закриттю, а обвинувачений звільненню від кримінальної відповідальності на підставі ч. 1 ст. 47 КК України.
Як вбачається з клопотання, загальні збори членів колективу ПАТ «Городище-Пустоварівський Бурякорадгосп», розглянули на своєму зібранні питання про надання згоди на передачу зазначеному колективу ОСОБА_4 , який є членом вказаної організації. Відповідно до протоколу № 34 загальних зборів працівників Публічного акціонерного товариства «Городище-Пустоварівський Бурякрадгосп», ухвалили надати згоду на взяття ОСОБА_4 на поруки трудового колективу.
Згідно п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України, кримінальне провадження закривається судом у зв'язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.
Разом з тим, відповідно до вимог ч. 1 ст. 285 КПК України, особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом про кримінальну відповідальність.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 47 КК України особу, яка вперше вчинила злочин невеликої або середньої тяжкості, крім корупційних злочинів, та щиро покаялася, може бути звільнено від кримінальної відповідальності з передачею її на поруки колективу підприємства, установи чи організації за їхнім клопотанням з умови, що вона протягом року з дня передачі її на поруки виправдає довіру колективу, не ухилятиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадського порядку.
Злочин в якому обвинувачується ОСОБА_4 є злочином середньої тяжкості, раніше до кримінальної відповідальності обвинувачений не притягувався, щиро розкаюється у вчиненому.
Обвинувачений підлягає звільненню від кримінальної відповідальності на підставі ч. 1 ст. 47 КК України, а кримінальне провадження згідно п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України закриттю.
Виходячи з вищенаведеного, суд вважає, що оскільки ОСОБА_4 вперше вчинив злочин середньої тяжкості, раніше не судимий, щиро покаявся у вчиненому діянні, завдана матеріальна шкода потерпілому відшкодована та відшкодована моральна шкода в сумі 2000 гривень, колектив ПАТ «Городище-Пустоварівський Бурякрадгосп» просить передати обвинуваченого на поруки - кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_4 в скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 122 КК України слід закрити, звільнивши останнього від кримінальної відповідальності за вчинення вказаного злочину з передачею на поруки колективу ПАТ «Городище-Пустоварівський Бурякрадгосп».
Після проведення підготовчого судового засідання до суду поштовим обігом направлено цивільний позов потерпілого ОСОБА_6 , який надійшов до суду 14 грудня 2017 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 128 КПК України, особа, якій кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням завдано майнової та /або/ моральної шкоди, має право під час кримінального провадження до початку судового розгляду пред'явити цивільний позов до підозрюваного, обвинуваченого, фізичної чи юридичної особи, яка за законом несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудною особою, яка вчинила суспільно небезпечне діяння.
Відповідно до п. 7 постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1989 р. № 3 «Про практику застосування судами України законодавства про відшкодування матеріальної шкоди, заподіяної злочином, і стягнення безпідставно нажитого майна», роз'яснено, що в разі закриття кримінальної справи цивільний позов не розглядається, а вимоги потерпілих можуть бути вирішені в порядку цивільного судочинства.
Окрім того, в судовому засіданні обвинувачений та захисник обвинуваченого надали фіскальний чек щодо переказу потерпілому ОСОБА_6 на відшкодування матеріальної та моральної шкоди в сумі 2500 гривень на відшкодування матеріальної шкоди та в сумі 2000 гривень на відшкодування моральної шкоди (згідно цивільного позову, який надійшов до суду 14.12.2017 року, потерпілим визначено розмір матеріальної шкоди в сумі 2461,96 гривня та моральна шкода в розмірі 20000 гривень). Потерпілий ОСОБА_6 в судовому засіданні підтвердив, що отримав грошові кошти, вказані згідно переказу.
Процесуальні витрати відсутні.
Речові докази відсутні.
Керуючись ст. 47, КК України, ч. 2 ст. 284, ст. 350 КПК України, суд, -
Звільнити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на підставі ч. 1 ст. 47 КК України, від кримінальної відповідальності за вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 122 КК України, а кримінальне провадження № 12017110030003176 від 19 червня 2017 року - закрити.
Передати ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на поруки колективу ПАТ «Городище-Пустоварівський Бурякорадгосп», якщо він протягом року з дня передачі на поруки виправдає довіру колективу, не ухилятиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадського порядку.
Роз'яснити ОСОБА_4 та колективу ПАТ «Городище-Пустоварівський Бурякорадгосп», що якщо протягом року з дня передачі особи на поруки колективу підприємства, установи чи організації особа не виправдає довіру колективу, ухилятиметься від заходів виховного характеру та порушуватиме громадський порядок, загальні збори відповідного колективу можуть прийняти рішення про відмову від поручительства за взяту ними на поруки особу.
Цивільний позов потерпілого ОСОБА_6 може бути вирішений в порядку цивільного судочинства.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Київської області через Володарський районний суд Київської області протягом семи днів з дня проголошення ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію ухвали суду.
Суддя ОСОБА_1