Постанова від 26.12.2017 по справі 154/3271/17

154/3271/17

3/154/1474/17

Копія

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 грудня 2017 року м. Володимир-Волинський

Суддя Володимир-Волинського міського суду Волинської області Лященко О.В., з участю секретаря Оніщук О.Б., прокурора Артиш Н.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від начальника Управління захисту економіки у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності гр-на ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженого, на утриманні троє малолітніх дітей, працюючого державним інспектором відділу митного оформлення №2 митного посту «Володимир-Волинський» Волинської митниці ДФС, вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, будучи державним інспектором відділу митного оформлення №2 митного посту «Володимир-Волинський» Волинської митниці ДФС, відповідно до п.п. «е», п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом на якого поширюється дія зазначеного Закону, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, чим порушив вимоги ч. 1 ст. 45 Закону.

Встановлено, що відповідно до наказу в.о. начальника Волинської митниці ДФС ОСОБА_2 №226-о від 01.03.2016 ОСОБА_1 переведено на посаду інспектора відділу митного оформлення №2 митного поста «Володимир-Волинський» Волинської митниці ДФС.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 45 особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а” пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

З березня 2017 року Верховною Радою України було прийнято Закон № 1975-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб", який набрав чинності 30 березня 2017 року. Відповідно до цього закону, строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до закону України "Про запобігання корупції", подають таку декларацію вперше, продовжено до 1 травня 2017 року.

Відповідно до вимог ст. 47 Закону, подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством. Національне агентство забезпечує відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному веб-сайті Національного агентства надається шляхом можливості перегляду, копіювання та роздрукування інформації, а також у вигляді набору даних (електронного документа), організованого у форматі, що дозволяє його автоматизоване оброблення електронними засобами (машинозчитування) з метою повторного використання.

Відповідно до ч. 2 ст. 47 Закону, інформація про особу в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зберігається упродовж всього часу виконання цією особою функцій держави або місцевого самоврядування, а також упродовж п'яти років після припинення виконання нею зазначених функцій, крім останньої декларації, поданої особою, яка зберігається безстроково.

За таких обставин, інспектор відділу митного оформлення №2 митного поста «Володимир-Волинський» Волинської митниці ДФС ОСОБА_1 був зобов'язаний до 00 годин 00 хвилин 01.05.2017 подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік.

Моніторингом Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1, декларація за 2016 рік подана несвоєчасно, а саме 11.05.2017 року о 20 год. 58 хв.

Подальшою перевіркою встановлено, що ОСОБА_1 мав реальну можливість своєчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у зв'язку з відсутністю будь-яких поважних причин несвоєчасності подання декларації. ОСОБА_1 належним чином був ознайомлений з вимогами Закону України «Про запобігання корупції». Відповідно до наказів Волинської митниці ДФС №№130-кв, 131-кв, ОСОБА_1 перебував у щорічній відпустці з 07.02.2017 по 27.02.2017. З 03.02.2017 по 10.02.2017 та з 07.03.2017 по 21.03.2017 ОСОБА_1 перебував у стані тимчасової непрацездатності (лист непрацездатності АДД 843808, АДД 825592).

Таким чином, ОСОБА_1, перебуваючи на посаді державного інспектора відділу митного оформлення №2 митного посту «Володимир-Волинський» Волинської митниці ДФС, будучи суб'єктом декларування, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, чим порушив вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Під час розгляду справи суддею, ОСОБА_1 визнав свою винуватість у вчиненому, щиро розкаявся у вчиненому та пояснив, що дійсно через хронічну хворобу, тривале лікування, наявність трьох малолітніх дітей та відсутність технічної можливості несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік. Обіцяє в майбутньому не допускати подібного.

Прокурор в судовому засіданні пояснила, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, тому просить визнати його винуватим у вчиненні даного правопорушення.

Заслухавши пояснення особи яка притягається до відповідальності, прокурора, дослідивши всі докази в сукупності, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП з наступних підстав.

Відповідно до ч.1 ст.172-6 КУпАП передбачено відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45Закону України "Про запобігання корупції" зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а"і"в"пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» від 03.03.2017 р., котрий набрав чинності 30.03.2017 р., строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» подають таку декларацію вперше, продовжено до 01 травня 2017 р.

Згідно п.п.«в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення є державні службовці.

Як встановлено із матеріалів справи, ОСОБА_1 працює державним інспектором відділу митного оформлення №2 митного посту «Володимир-Волинський» Волинської митниці ДФС, є державним службовцем, а тому є суб'єктом даного корупційного правопорушення.

Витягом із Єдиного державного реєстру декларацій підтверджується, що ОСОБА_1 подав електронну декларацію осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, з порушенням вимог ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».

Оскільки ОСОБА_1 без поважних причин несвоєчасно подав електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 р., що підтверджується зібраними та перевіреними в судовому засіданні доказами, тому приходжу до висновку, що в його діях є склад корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.

У відповідності до ч.2 ст. 33 КУпАП суд при обранні виду та розміру адміністративного стягнення враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, що вперше притягається до адміністративної відповідальності, наявність на його утриманні трьох малолітніх дітей, щире каяття, як пом»якшуючі обставині, відсутність обставин, котрі обтяжують покарання.

Беручи до уваги те, що ОСОБА_1 не мав умислу на неподання декларації і така декларація була подана ним із запізненням, а матеріалами справи дійсно підтверджено що в цей період він перебував на лікуванні з приводу хронічного захворювання, на його утриманні знаходиться троє малолітніх дітей, він дійсно проживає та працює у сільській місцевості, чим підтверджуються його доводи про відсутність технічної можливості завчасно подати декларацію, окрім цього дане правопорушення не заподіяло істотної шкоди суспільним та державним інтересам, іншим особам, а відтак приходжу до висновку про його малозначимість.

В силу ст. 22 КУпАП, при малозначимості вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.

Відповідно до ч.2 ст. 284 КУпАП, постанова про закриття справи виноситься при оголошенні усного зауваження.

Керуючись ст. ст. 22,283,284, ч.1 ст. 172-6 КУпАП,-

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, та звільнити його від адміністративної відповідальності за вчинення даного правопорушення, оголосивши усне зауваження.

Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, закрити.

Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до апеляційного суду Волинської області через місцевий суд, який виніс постанову, протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя:/-/ підпис.

З оригіналом згідно.

Суддя Володимир-Волинського

міського суду ОСОБА_3