Справа № 161/18308/17
Провадження № 2/161/4842/17
(заочне)
22 грудня 2017 року Луцький міськрайонний суд Волинської області
у складі: головуючого-судді Пушкарчук В.П., при секретарі Якушеву Р.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Луцьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ПП «Торгівельна компанія «Укр-Петроль» ПП «Торговий дім «Укр-Петроль», треті особи - Луцьке об'єднане управління Пенсійного Фонду України Волинської області, Луцька об'єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Волинській області про зобов'язання вчинити певні дії,-
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ПП «Торгівельна компанія «Укр-Петроль» ПП «Торговий дім «Укр-Петроль», треті особи - Луцьке об'єднане управління Пенсійного Фонду України Волинської області, Луцька об'єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Волинській області про зобов'язання вчинити певні дії. Свої вимоги обґрунтовує тим, що з 01.08.2007 року до 31.03.2010 рік працював водієм в компанії ПП «Торговий дім «Укр-Петроль». З 01.06.2012 до 05.04.2013 рік працював водієм в ПП «Торгівельна компанія «Укр-Петроль». При зверненні позивачем 23.12.2016 року до Бердичівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області для оформлення перерахунку пенсії, 13.01.2017 отримав відмову, при цьому дізнався, що період його трудової діяльності в ПП «Торговий дім «Укр-Петроль» та ПП «Торгівельна компанія «Укр-Петроль» до трудового стажу не зарахована, також не внесено його звільнення через помилку у звітах підприємств. Пенсійним фондом у звітах ПП «Торговий дім «Укр-Петроль» та ПП «Торгівельна компанія «Укр-Петроль» до ПФУ, за час трудової діяльності позивача, виявлено, що при перерахунку підприємствами пенсійних внесків на його ім'я помилково зазначені ідентифікаційні номери НОМЕР_1 та НОМЕР_2 замість правильного НОМЕР_3. Тому персональна облікова картка ОК-5 в системі персоніфікованого обліку була помилково заведена під неправильним номером. Така помилка значно впливає на розмір його пенсії. На усні та письмові заяви позивача усунути недоліки, бухгалтерія ПП «Торговий дім «Укр-Петроль» та ПП «Торгівельна компанія «Укр-Петроль» не реагує. 24.01.2017 та 19.04.2017 року позивач направив до роботодавця письмові листи з проханням усунути недоліки в звітах та вказати ідентифікаційний номер правильно та направити корегуючи звіти до ПФУ. Проте помилки не усунуті до теперішнього часу. На підставі наведеного, позивач просив суд зобов'язати ПП «Торговий дім «Укр-Петроль» подати корегуючи звіти за період з 01.08.2007 по 31.03.2010 роки, щодо сум нарахованих внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до територіального органу Пенсійного фонду (в м. Луцьк), а також подати коригуючий звіт щодо його звільнення 31.03.2010 року; зобов'язати ПП «Торгівельна компанія «Укр-Петроль» подати та сформувати звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів за місцем взяття на облік (в м. Луцьк) за період 3 01.06.2012 по 05.04.2013 роки, а також подати коригуючий звіт щодо його звільнення 05.04.2013 року та стягнути судові витрати. В судове засідання позивач подав заяву, в якій позовні вимоги підтримав з підстав, які викладено у позовній заяві, просив їх задовольнити та розгляд справи проводити у його відстуності. Представник Луцького об'єднаного управління Пенсійного Фонду України Волинської області та представник Луцької об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Волинській області на адресу суду подали заяви про розгляд справи у їхній відсутності, при вирішенні справи покладались на розсуд суду. Представники відповідачів в судове засідання не з'явилися, хоча належним чином були повідомлені про час та місце розгляду справи, відповідно до вимог ст.ст. 128, 130 ЦПК України. Заяви про розгляд справи за відсутності відповідачі не подавали. Суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає вимогам ст. 280 ЦПК України. Розгляд справи здійснювався за відсутності осіб, які беруть участь у справі, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, що відповідає вимогам ч. 2 ст. 247 ЦПК України. Дослідивши письмові докази в справі, суд приходить до висновку, що позов підставний та підлягає до задоволення. Судом встановлено, що згідно довідки № 7906 від 22.11.2017 року ОСОБА_1 знаходиться на обліку в Бердичівському об'єднаному УПФУ (а.с.5). Згідно картки платника податків ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 отримав реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 (а.с.15). Відповідно до даних трудової книжки, ОСОБА_1 з 01.08.2017 року по 31.03.2010 рік працював водієм в компанії ПП «Торговий дім «Укрпетроль», з 01.06.2012 р. по 05.04.2013 р. працював водієм в ПП «Торгівельна компанія «Укр-Петроль» (а.с. 19). Згідно індивідуальних відомостей про застраховану особу ОСОБА_1 за 2001-2007 роки неправильно вказали його ідентифікаційний номер, а тому персональна облікова картка (ОК-5) в системі персоніфікаційного обліку була помилково заведена під номерами 19172112052 та НОМЕР_2, а не під його ідентифікаційним номером НОМЕР_3. Листом від 13.01.2017 р. ОСОБА_1 відмовлено Бердичівським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України в Житомирській області в перерахунку пенсії, а саме дорахувати стаж та внести звільнення та рекомендовано звернутися до ПП «Укр-Петроль» для подання коригуючої звітності (а.с.21). На неодноразові звернення до ПП «Торговий дім «Укрпетроль» та ПП «Торгівельна компанія «Укр-Петроль» з вимогою про надання коригуючої звітності ОСОБА_1 відповідь не отримана (а.с.12,13). Згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, інформація про припинення діяльності юридичної особи ПП «Торговий дім «Укрпетроль» та ПП «Торгівельна компанія «Укр-Петроль» відсутня. Відповідно до ч.2 ст. 24 та ч. 1 ст. 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон) страховий стаж та заробітна плата (дохід) враховується для обчислення пенсії .. за період страхового стажу починаючи з 01.07.2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку. Статтею 21 даного Закону визначено, що на кожну застраховану особу відкривається персональна облікова картка, в якій використовується реєстраційний номер облікової картки платника податків. Відомості про застрахованих осіб подаються дотериторіального органу Пенсійного фонду страхувальниками-роботодавцями, відповідними підприємствами, установами, організаціями, військовими частинами та органами, як: виплачують цим особам заробітну плату. Форми документів, порядок та строки їх поданні встановлюються правлінням Пенсійного фонду. Постановою правління Пенсійного фонду України від 03.12.2013 № 25-2 «Про визнання такою, що втратила чинність, постанови правління Пенсійного фонду України від 08.10.2010 року № 22-2» установлено, що облік застрахованих осіб, звіти щодо сум нарахованих внесків та сум нарахованих внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за періоди до 01.01.2011 року ведуться відповідно до постанови правління Пенсійного фонду України від 10.06.2004 року № 7-6 «Про затвердження Порядку формування та подання органами Пенсійного фонду України відомостей про застраховану особу, що використовується в системі загальнообов'язкового державного пенсійною страхування» (далі - Порядок № 7-6) та постанови правління Пенсійного фонду України ви 05.11.2009 № 26-1 «Про порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованих внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування органам Пенсійного фонду України» (далі - Порядок № 26-1) Порядком № 7-6 визначено, що у разі виявлення недостовірних відомостей, які подані та/або накопичені в електронних базах даних персоніфікованого обліку, страхувальник подає до відповідного територіального органу Пенсійного фонду необхідні коригуючі або скасовуючі документи щодо виявлених недостовірних звітів про застраховану особу. Коригування або скасування відомостей облікової картки застрахованої особи здійснюється за будь-які роки функціонування системи персоніфікованого обліку тільки на підставі наданих у встановленому порядку документів страхувальника. Порядком 26-1 визначено, що коригуючі (корегуючий або скасовуючий документ) дані до системи персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб надаються також у таких випадках: якщо страхувальником було допущено помилку в коді страхувальника, звітному місяці, номері облікової картки застрахованої особи (ідентифікаційний номер за довідкою ДПА або серія та номер свідоцтва про загальнообов'язкове державне соціальне страхування), коді підстави для обчислення стажу окремим категоріям осіб відповідно до законодавства (спеціальний стаж), подаються: таблиці 5, 6, 7 або 8 додатка 4 до цього Порядку з позначкою «скасовуюча» за ті звітні періоди, в яких дані були подані з невірними вищезазначеними реквізитами (п 2.17). Частиною 2 статті 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. передбачено, що платник єдиного внеску зобов'язаний подавати звітність та сплачувати до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування. Статтею 20 вказаного Закону визначено, що на кожну застраховану особу заводиться персональна облікова картка, до якої включаються відомості, в тому числі ідентифікаційний номер платника. Відповідно до Розділу І пункту 3 Наказу «Про внесення змін до Порядку формування та подання страхувальниками Звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» Міністерства фінансів України № 441 від 11.04.2016 року зазначено, що цей Порядок встановлює порядок, строки подання звіту до органів доходів і зборів та його форму. Звіт до органів доходів і зборів надається страхувальником або відповідальною особою страхувальника за місцем взяття на облік як платника єдиного внеску в органах доходів і зборів (ст. 1). У разі виявлення страхувальником у Звіті після закінчення звітного періоду помилки в реквізитах (крім сум), що стосуються страхувальника або застрахованої особи, подаються скасовуючі документи, тобто страхувальник повинен сформувати та подати Звіт за попередній період, який містить: перелік таблиць Звіту, відповідну таблицю із зазначенням типу форми «скасовуючи» з відомостями, які були помилкові, на одну або декількох застрахованих осіб та відповідну таблицю із зазначенням типу форми «початкова» із зазначеними правильними відомостями на одну або декількох застрахованих осіб, при цьому таблиця 6 додатка 4 до цього Порядку повинна містити дані щодо кожної застрахованої особи окремо. Отже, за період до 01.01.2011 року страхувальники - ПП «Торгівельна компанії «Укр-Петроль», ПП «Торговий дім «Укр-Петроль»повинні подати корегуючі звіти щодо сум нарахованих внесків заявника на загальнообов'язкове державне пенсій страхування до територіального органу Пенсійного фонду (в м. Луцьк) в порядку визначеному правлінням Пенсійного фонду, а в період після 01.01.2011 року - подати та сформувати Звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів за місцем взяття на облік (в м. Луцьк). З урахуванням наведеного, суд приходить до висновку що позовні вимоги ОСОБА_1 про подання корегуючи звітів підлягає до задоволення. За правилами ст.13 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог та на підставі наданих доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цих Кодексом випадках. Статтями 12 та 81 ЦПК України передбачено, що кожна сторона повинна та зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір. Докази не можуть ґрунтуватися на припущеннях. Крім того, на підставі ст.141 ЦПК України з відповідачів слід стягнути судовий збір.
Керуючись ст.ст. 4, 12, 13, 76-82, 141, 212, 261, 265 ЦПК України, Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» суд, -
Позов задовольнити.
Зобов'язати ПП «Торговий дім «Укр-Петроль» подати корегуючи звіти за період з 01.08.2007 по 31.03.2010 роки, щодо сум нарахованих внесків ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН: НОМЕР_3 на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до територіального органу Пенсійного фонду (в м. Луцьк), а також подати коригуючий звіт щодо його звільнення 31.03.2010 року. Зобов'язати ПП «Торгівельна компанія «Укр-Петроль» подати та сформувати звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів за місцем взяття на облік (в м. Луцьк), ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН: НОМЕР_3, за період 3 01.06.2012 по 05.04.2013 роки, а також подати коригуючий звіт щодо його звільнення 05.04.2013 року. Стягнути з ПП «Торговий дім «Укр-Петроль» та ПП «Торгівельна компанія «Укр-Петроль» в дохід держави судовий збір в розмірі 1280 (одну тисячу двісті вісімдесят) грн. по 640 (шістсот сорок гривень) з кожного. Заочне рішення може бути переглянуте Луцьким міськрайонним судом за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Волинської області шляхом подання апеляційної скарги в тридцятиденний строк з дня проголошення рішення. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області В.П. Пушкарчук