ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
12.12.2017Справа №910/16914/17
За позовом Приватного акціонерного товариства "Дарницький комбінат будівельних матеріалів і конструкцій"
до Київської міської ради
про визнання укладеною додаткової угоди
Суддя Ярмак О.М.
Представники:
Від позивача: Михайлюк Я.Б. за дов.
Від відповідача: Власенко І.І. за дов.
Пред'явлені вимоги про визнання укладеною додаткової угоди про внесення змін до договору оренди земельних ділянок № 499 від 14.03.2006 з моменту набрання чинності судовим рішенням в поданій позивачем редакції.
Позовні вимоги мотивовані тим, що укладений між сторонами договір оренди земельної ділянки в частині абзацу 18 пункту 8.4 договору у зв'язку із набранням чинності Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» та відповідно до Прикінцевих положень, має бути приведений у відповідність із цим законом, зокрема шляхом внесення змін до договору та укладення додаткової угоди, з проханням про що позивач звертався до Київської міської ради та отримав відповідь про неможливість врахування змін, запропонованих позивачем, що стало підставою для звернення з даним позовом до суду.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 03.10.2017 порушено провадження у справі, розгляд справи призначено на 21.11.2017.
У судовому засіданні 21.11.2017 представник відповідача подав відзив на позовну заяву, в якому вказує, що договір оренди землі № 499 від 14.03.2006 був укладений між сторонами на підставі рішення Київської міської ради, тому зміни також мають бути внесені на підставі відповідного рішення. Стверджує, що рішенням КМР № 419-5/1829 від 15.07.2014 було затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки позивачу для будівництва житлових будинків з об'єктами соціально-культурного призначення та підземними паркінгами на вул. Степана Сагайдака, 101, яка в подальшому на підставі договору оренди була передана позивачу у довгострокову оренду на 15 років із умовою п.5.1 договору, що на земельній ділянці не дозволяється діяльність, не пов'язана з цільовим призначенням земельної ділянки.
Ухвалою суду від 21.11.2017 за клопотанням позивача продовжено строк розгляду спору на підставі ст. 69 ГПК України.
У судовому засіданні 21.11.2017 оголошувалась перерва до 12.12.2017 відповідно до ст.77 ГПК України.
У судовому засіданні 12.12.2017 представник позивача позовні вимоги підтримав, представник відповідача проти позову заперечував.
В засіданні суду 12.12.2017 було оголошено вступну та резолютивну частини рішення відповідно до ст.85 ГПК України.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, господарський суд,-
Відповідно до п. 22 Рішення Київської міської ради «Про надання і вилучення земельних ділянок та припинення права користування землею» від 15 липня 2004 року № 419-5/1829 вирішено:
- затвердити проект відведення земельної ділянки відкритому акціонерному товариству "Дарницький комбінат будівельних матеріалів і конструкцій" для будівництва житлових будинків з об'єктами соціально-культурного призначення та підземними паркінгами на вул. Степана Сагайдака, 101 у Дніпровському районі м. Києва.
- змінити цільове призначення частини земельної ділянки площею 19,08 га та перевести її із категорії земель промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення до земель житлової та громадської забудови.
- передати відкритому акціонерному товариству "Дарницький комбінат будівельних матеріалів і конструкцій", за умови виконання пункту 22.1 цього рішення, у довгострокову оренду на 15 років земельну ділянку загальною площею 21,52 га для будівництва житлових будинків з об'єктами соціально-культурного призначення та підземними паркінгами на вул. Степана Сагайдака, 101 у Дніпровському районі м. Києва, в тому числі за рахунок земель запасу житлової та громадської забудови площею 2,44 га (в тому числі прибережна захисна смуга площею 0,61 га) та площею 19,08 га (в тому числі прибережна захисна смуга площею 0,10 га) за рахунок земель, право користування якими оформлено відповідно до п. 4 рішення Київської міської ради від 19.11.98 N 47/148 "Про оформлення права користування земельними ділянками" та посвідчено договором на право тимчасового довгострокового користування землею від 22.05.2001 N 66-5-00054 (лист-згода ВАТ "Дарницький комбінат будівельних матеріалів і конструкцій" від 10.04.2002 N01/174).
Відповідно до пп. 22.1.10. Рішення Київської міської ради «Про надання і вилучення земельних ділянок та припинення права користування землею» від 15 липня 2004 року № 419-5/1829 позивача зобов'язано передати Головному управлінню житлового забезпечення виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) 5 % загальної площі будинків (крім службової) на підставі п.41 рішення Київської міської ради від 18.12.2003 № 267/1142 «Про бюджет міста Києва на 2004 рік».
14.03.2006 між Відкритим акціонерним товариством «Дарницький комбінат будівельних матеріалів та конструкцій» (орендар), правонаступником якого є позивач, та Київською міською радою (орендодавець) було укладено договір оренди земельних ділянок, посвідчений приватним нотаріусом КМНО Рильською Л.С., зареєстровано в реєстрі за № 499 та зареєстрований Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської державної адміністрації, про що зроблено запис від 21.03.2006 року за № 66-6- 00328 у книзі державної реєстрації договорів.
За умовами пп.1.1-2.1 договору, відповідач на підставі п.22 рішення КМР від 15.07.2004 року № 419-5/1829, за Актом приймання-передачі передав позивачу в оренду земельні ділянки, кадастрові номери 8000000000:66:105:0002,8000000000:66:108:0002, розташовані за адресою: вул.Степана Сагайдака, 101 у Дніпровському районі м.Києва, загальною площею 21,5177 га, з цільовим призначенням - для будівництва житлових будинків з об'єктами соціально-культурного призначення та підземними паркінгами.
Договір укладено на 15 років (п.3.1 договору).
Відповідно до абз. 18 п. 8.4 договору встановлено обов'язок орендаря передати Головному управлінню житлового забезпечення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) 5% загальної площі будинків (крім службової) на підставі п. 41 рішення Київської міської ради від 18.12.2003 № 267/1142 "Про бюджет міста Києва на 2004 рік".
12.03.2011 р. набув чинності Закон України "Про регулювання містобудівної діяльності".
Відповідно до п. 7 Прикінцевих положень Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" встановлено, що якщо договором про пайову участь, який укладений до набрання чинності цим Законом, передбачена сплата пайової участі замовником будівництва (повністю або частково) в обсягах інших, ніж визначено цим Законом, такий договір підлягає приведенню у відповідність із цим Законом.
Будь-які рішення органів місцевого самоврядування про надання замовником будівництва будь-яких послуг, передачу активів у будь-якій формі (матеріальній чи нематеріальній), передачу частини (відсоткової частки) площ прийнятих в експлуатацію об'єктів містобудування, крім пайової участі відповідно до цього Закону, прийняті до набрання чинності цим Законом, підлягають приведенню у відповідність із цим Законом.
Згідно п. 7 ст. 40 Закону, органам місцевого самоврядування забороняється вимагати від замовника будівництва надання будь-яких послуг, у тому числі здійснення будівництва об'єктів та передачі матеріальних або нематеріальних активів (зокрема житлових та нежитлових приміщень, у тому числі шляхом їх викупу), крім пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту, передбаченої цією статтею, а також крім випадків, визначених частиною п'ятою статті 30 цього Закону.
Листом № 62 від 05.09.2017 (вх. № 08/15419 від 11.09.2017) позивач звернувся до Київської міської ради щодо приведення у відповідність до чинного законодавства положень Договору оренди земельної ділянки шляхом внесення змін до Договору оренди земельної ділянки та укладання додаткової угоди в редакції запропонованій позивачем, до вказаного листа був доданий проект додаткової угоди до Договору оренди земельної ділянки.
Департаментом земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) надано відповідь листом від 14.09.2017 року № 05707-16062 про те, що зміни запропоновані позивачем до договору оренди земельної ділянки не можуть бути враховані.
Таким чином, сторони не досягли згоди щодо зміни договірних відносин та укладення додаткової угоди в запропонованій позивачем редакції.
Позивач звернувся до суду з вимогою про визнання укладеною Додаткової угоди про внесення змін до Договору оренди земельних ділянок, укладеного між Київською міською радою та Відкритим акціонерним товариством «Дарницький комбінат будівельних матеріалів і конструкцій», посвідченого Рильською Л. С., приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу, 14 березня 2006 року за реєстровим № 499 та зареєстрованого Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), про що зроблено запис від 21 березня 2006 року за № 66-6-00328 у книзі записів державної реєстрації договорів з моменту набрання чинності судовим рішенням в поданій позивачем редакції, зокрема шляхом викладу у пункті 1 додаткової угоди положення про внесення змін до договору оренди, а саме: виключити абзац 18 підпункту 8.4 пункту 8 договору оренди, який містить наступне положення: «передати Головному управлінню житлового забезпечення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) 5 % загальної площі будинків (крім службової) на підставі п.41 рішення Київської міської ради від 18.12.2003 №267/1142 «Про бюджет м. Києва на 2004 рік».
Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що спірний пункт договору суперечить частині 7 статті 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", та з урахуванням частини 2 пункту 7 розділу V Прикінцевих положень даного закону, має бути виключений з договору оренди землі шляхом укладення відповідної додаткової угоди.
Відповідно до статей 1, 4 Закону України "Про оренду землі" (в редакції чинній на дату укладення спірного договору), оренда землі - це засноване на договорі строкове, платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для здійснення підприємницької та іншої діяльності. Об'єктами оренди є земельні ділянки, що перебувають у власності громадян та юридичних осіб України, територіальних громад сіл, селищ, міст (комунальній власності), держави.
За приписами статті 5 Закону України "Про оренду землі" (у відповідній редакції) орендодавцями земельних ділянок, що перебувають у комунальній власності, є органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради.
Відповідно до статті 15 Закону України "Про оренди землі", істотними умовами договору оренди земельної ділянки є: об'єкт оренди (місце розташування та розмір земельної ділянки); строк дії договору оренди; орендна плата із зазначенням розміру, індексації, форм її платежу, строків та порядку її внесення і перегляду); цільове призначення, умови використання і збереження якості землі; умови повернення земельної ділянки орендодавцеві; існуючі обмеження і обтяження щодо використання земельної ділянки; сторона (орендодавець чи орендар, яка несе ризик випадкового пошкодження або знищення об'єкта оренди чи його частини; відповідальність сторін.
Постановою Кабінету Міністрів України від 3 березня 2004 р. N 220 «Про затвердження Типового договору оренди землі» затверджено Типовий договір оренди землі із визначеними умовами, які повинні міститися в договорі оренди землі.
Відповідно до ч. З ст. 184 Господарського кодексу України (в редакції, чинній на дату укладення договору оренди земельних ділянок) укладення господарських договорів на основі примірних і типових договорів повинно здійснюватися з додержанням умов, передбачених статтею 179 цього Кодексу, не інакше як шляхом викладення договору у вигляді єдиного документа, оформленого згідно з вимогами статті 181 цього Кодексу та відповідно до правил, встановлених нормативно-правовими актами щодо застосування примірного або типового договору.
Відповідно до абз. З ч. 4 ст. 179 Господарського кодексу України (в редакції, чинній на дату укладення договору оренди земельних ділянок) при укладенні господарських договорів сторони можуть визначати зміст договору на основі: типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України, чи у випадках, передбачених законом, іншим органом державної влади, коли сторони не можуть відступати від змісту типового договору, але мають право конкретизувати його умови.
Відповідно до п. 4.6 додатку № 1 до рішення Київської міської ради від 27 лютого 2003 р. N 271/431 «Про пайову участь (внески) інвесторів (забудовників) у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Києва» (в редакції, чинній на дату укладення договору оренди земельних ділянок) пайовий внесок сплачується на підставі Договору між містом (Управлінням) та інвестором (забудовником). Пайовий внесок у грошовій формі сплачується в повній сумі єдиним платежем або частинами за графіком, що визначається у договорі між Управлінням та інвестором (забудовником). Термін сплати пайового внеску може встановлюватися договором не пізніше як за квартал до планової здачі об'єкта будівництва (реконструкції) в експлуатацію. Пайовий внесок інвестора (забудовника) шляхом створення інфраструктури його власними силами здійснюється відповідно до умов, що визначаються у договорі між Управлінням та інвестором (забудовником). Кошти пайового внеску інвестор (забудовник) перераховує на бюджетний рахунок цільового фонду спеціального фонду міського бюджету.
Сплата пайового внеску відповідно до положень законодавства чинного на момент виникнення спірних правовідносин могла здійснюватися у двох формах: грошовій або шляхом створення інфраструктури, але розмір такого пайового внеску в будь-якому випадку визначався у договорі про сплату пайової участі між Управлінням економіки та інвестицій виконавчого органу Київради (КМДА) та інвестором (забудовником), але не в договорі оренди землі.
Нормами законодавства, чинного на момент укладення спірного договору оренди земельної ділянки, не передбачено включення до умов договору оренди землі положень про передачу замовником будівництва частини (відсоткової частки) площ прийнятих в експлуатацію об'єктів містобудування.
Натомість положеннями ч. З ст. 22 Закону України «Про оренду землі» передбачено, що орендна плата за земельні ділянки, що перебувають у державній і комунальній власності, справляється виключно у грошовій формі, тому таке положення не може бути формою сплати орендної плати.
За приписами статті 626 Цивільного кодексу України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості (стаття 627 Цивільного кодексу України).
Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства. Сторони мають право укласти договір, в якому містяться елементи різних договорів (змішаний договір). До відносин сторін у змішаному договорі застосовуються у відповідних частинах положення актів цивільного законодавства про договори, елементи яких містяться у змішаному договорі, якщо інше не встановлено договором або не випливає із суті змішаного договору (стаття 628 Цивільного кодексу України).
Судом встановлено, що спірний договір за своєю правовою природою є змішаним договором, оскільки він містить елементи різних договір - договору оренди та договору про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту.
12.03.2011 р. набув чинності Закон України "Про регулювання містобудівної діяльності", згідно з частиною 7 статті 40 якого передбачено, що органам місцевого самоврядування забороняється вимагати від замовника будівництва надання будь-яких послуг, у тому числі здійснення будівництва об'єктів та передачі матеріальних або нематеріальних активів (зокрема житлових та нежитлових приміщень, у тому числі шляхом їх викупу), крім пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту, передбаченої цією статтею, а також крім випадків, визначених частиною п'ятою статті 30 цього Закону.
Якщо договором про пайову участь, який укладений до набрання чинності цим законом, передбачена сплата пайової участі замовником будівництва (повністю або частково) в обсягах інших, ніж визначено цим Законом, такий договір підлягає приведенню у відповідність із цим Законом. Будь-які рішення органів місцевого самоврядування про надання замовником будівництва будь-яких послуг, передачу активів у будь-якій формі (матеріальній чи нематеріальній), передачу частини (відсоткової частки) площ прийнятих в експлуатацію об'єктів містобудування, крім пайової участі відповідно до цього Закону, прийняті до набрання чинності цим Законом, підлягають приведенню у відповідність із цим Законом (пункт 7 розділу V Прикінцеві положення Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності").
Відповідно до статті 651 Цивільного кодексу України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом.
В даному випадку необхідність внесення змін до договору передбачена законом незалежно від волі сторін.
Як вже зазначалося, позивач просив внести зміни до договору оренди земельної ділянки від 14.03.2006. (в редакції угоди про внесення змін до договору оренди земельних ділянок.), шляхом виключення абзацу 18 підпункту 8.4 пункту 8 договору оренди земельної ділянки від 14.03.2006 (в редакції поданої позивачем додаткової угоди) щодо зобов'язання позивача передати Головному управлінню житлового забезпечення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) відповідні площі у будинку.
Суд, надавши оцінку умовам спірного договору, встановив, що вказана умова спірного договору була включена до нього на підставі п. 22 Рішення Київської міської ради «Про надання і вилучення земельних ділянок та припинення права користування землею» від 15 липня 2004 року № 419-5/1829 та п.41 рішення Київської міської ради від 18.12.2003 №267/1142 «Про бюджет м. Києва на 2004 рік» та стосується участі позивача у створенні соціальної і інженерно-транспортної інфраструктури міста, шляхом передачі відповідної житлової площі, втім такий обов'язок позивача не ґрунтується на вимогах Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності".
Згідно з ч. 1 ст. 187 Господарського кодексу України спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. Інші переддоговірні спори можуть бути предметом розгляду суду у разі якщо це передбачено угодою сторін або якщо сторони зобов'язані укласти певний господарський договір на підставі укладеного між ними попереднього договору.
Відповідно до ст. 188 Господарського кодексу України зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбачено законом або договором. Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду.
У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду. Якщо судовим рішенням договір змінено або розірвано, договір вважається зміненим або розірваним з дня набрання чинності даним рішенням, якщо іншого строку набрання чинності не встановлено за рішенням суду.
Частиною 1 статті 627 ЦК України передбачено, що відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
Відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 14 ЦК України, цивільні обов'язки виконуються у межах, встановлених договором або актом цивільного законодавства. Особа не може бути примушена до дій, вчинення яких не є обов'язковим для неї.
Право сторін вільно визначати умови договору може бути обмежено тільки тими випадками, коли актом цивільного законодавства передбачено обов'язковість положень цього акту для сторін договору і сторони не вправі відступити від їх положень.
Судом встановлено, що з набранням чинності Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" міститься пряма заборона органам місцевого самоврядування вимагати від забудовника будівництва надання будь-яких послуг, у тому числі здійснення будівництва об'єктів та передачі матеріальних або нематеріальних активів (зокрема житлових та нежитлових приміщень, у тому числі шляхом їх викупу), крім пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту, передбаченої цією статтею, а також крім випадків, визначених частиною п'ятою статті 30 цього Закону.
У даному випадку необхідно приведення договірних відносин між позивачем та відповідачем, які оформлені договором у відповідність із цим Законом.
Статтею 651 Цивільного кодексу України встановлено, що у випадках визначених законом договір може бути змінений рішенням суду на вимогу однієї із сторін договору, тобто без взаємної згоди сторін договору.
З огляду на вищенаведене, оскільки умова абз. 18 пп. 8.4. п. 8 договору оренди земельних ділянок від 14.03.2006 щодо передання Головному управлінню житлового забезпечення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) відповідної площі будинку, за висновками суду, є незаконною, спірний договір підлягає приведенню у відповідності до вимог вказаного Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності".
Таким чином, суд прийшов до висновку про наявність матеріально-правових підстав для внесення змін до договору способом виключення з нього абзацу 18 підпункту 8.4 пункту 8 договору оренди, який містить наступне положення: «передати Головному управлінню житлового забезпечення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) 5 % загальної площі будинків (крім службової) на підставі п.41 рішення Київської міської ради від 18.12.2003 №267/1142 «Про бюджет м. Києва на 2004 рік», шляхом укладення відповідної додаткової угоди в поданій позивачем редакції.
Заперечення відповідача щодо можливості внесення змін до договору лише за рішенням Київської міської ради не заслуговують на увагу суду, оскільки у даному випадку необхідність внесення змін до договору передбачено законом незалежно від волі сторін (п.7 Прикінцевих положень Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності").
Інші заперечення також не приймаються судом до уваги у зв'язку із необґрунтованістю та недоведеністю.
Враховуючи викладене, суд задовольняє вимоги позивача про визнання укладеною додаткової угоди про внесення змін до договору оренди земельних ділянок № 499 від 14.03.2006 з моменту набрання чинності судовим рішенням в поданій позивачем редакції, у повному обсязі.
Відповідно до ст.49 ГПК України, витрати по сплаті судового збору покладаються на відповідача.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 33, 34, 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд
Позовні вимоги задовольнити повністю.
1.Визнати укладеною Додаткову угоду про внесення змін до Договору оренди земельних ділянок, укладеного між Київською міською радою та Відкритим акціонерним товариством «Дарницький комбінат будівельних матеріалів і конструкцій», посвідченого Рильською Л. С., приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу, 14 березня 2006 року за реєстровим № 499 та зареєстрованого Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), про що зроблено запис від 21 березня 2006 року за № 66-6-00328 у книзі записів державної реєстрації договорів з моменту набрання чинності судовим рішенням в наступній редакції:
«Додаткова угода
про внесення змін до Договору оренди земельних ділянок
м. Київ_______________________________________________________________року
Київська міська рада (01044, м. Київ, вулиця Хрещатик, будинок 36, ідентифікаційний код юридичної особи 22883141) - далі у тексті - «Орендодавець» в особі Київського міського голови - Кличка Віталія Володимировича, що діє на підставі ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», - з однієї сторони, та
ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ДАРНИЦЬКИЙ КОМБІНАТ БУДІВЕЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ І КОНСТРУКЦІЙ» (02002, м. Київ, вулиця Маланюка Євгена, будинок 101, ідентифікаційний код юридичної особи 04012299) - далі у тексті - «Орендар», в особі Директора Демченка Андрія Георгійовича, який-діє на підставі Статуту, - з другої сторони, на підставі статті 792 Цивільного кодексу України, статті 30 Закону України «Про оренду землі», статті 188 Господарського кодексу України, частини 7 статті 40 та частини 2 пункту 7 розділу V «Прикінцеві положення» Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», уклали цю Додаткову угоду про внесення змін до Договору оренди земельних ділянок, укладеного між Орендодавцем та Орендарем, посвідченого Рильською Л.С., приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу, 14 березня 2006 року за реєстровим № 499 та зареєстрованого Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), про що зроблено запис від 21 березня 2006 року за № 66- 6-00328 у книзі записів державної реєстрації договорів (далі у тексті - Договір оренди), про таке:
1. Внести зміни до Договору оренди, а саме: виключити абзац 18 підпункту 8.4 пункту 8 Договору оренди, який містить наступне положення: «передати Головному управлінню житлового забезпечення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) 5 % загальної площі будинків (крім службової) на підставі п.41 рішення Київської міської ради від 18.12.2003 №267/1142 „Про бюджет м. Києва на 2004 рік"».
2. Дана Додаткова угода є невід'ємною частиною Договору оренди та набуває чинності в установленому законом порядку.
3. Витрати, пов'язані з нотаріальним посвідченням цієї Додаткової угоди, сплачує Орендар.
4. Усі спори, пов'язані з виконанням умов цієї Додаткової угоди, вирішуються в судовому порядку із застосуванням чинного законодавства України, при неможливості досудового врегулювання спорів, що виникають при виконанні умов цієї Додаткової угоди.
5. Всі інші пункти Договору оренди залишити без змін.
Київський міський голова
Орендар
2. Стягнути з Київської міської ради (01044, м.Київ, вул.Хрещатик, буд.36, код ЄДРПОУ 22883141) на користь Приватного акціонерного товариства "Дарницький комбінат будівельних матеріалів і конструкцій" (04210, м.Київ, вул..Євгена Маланюка, 101, код ЄДРПОУ 04012299) 1 600 (одну тисячу шістсот) грн. 00 коп. судового збору.
Накази видати відповідно до ст.116 ГПК України.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Повне рішення складено 22.12.2017
Суддя О.М.Ярмак