27.12.2017 227/4171/17
27 грудня 2017 року м.Добропілля
Суддя Добропільського міськрайонного суду Донецької області Хандурін В.В., вирішуючи питання про відкриття провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Добропільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про скасування рішення про відмову в призначенні пенсії та зобов'язання її призначити,
26 грудня 2017 року ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою до Добропільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про скасування рішення про відмову в призначенні пенсії та зобов'язання її призначити.
15 грудня 2017 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» від 03.10.2017р. №2147-VІІІ.
Вказаним Законом вводиться в дію нова редакція КАС України, який визначає юрисдикцію та повноваження адміністративних судів, встановлює порядок здійснення судочинства в адміністративних судах.
Відповідно до положень ст.19 КАС України, зазначений спір належить до юрисдикції адміністративних судів і має розглядатися в порядку адміністративного судочинства.
Підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі, встановлені Кодексом адміністративного судочинства України, відсутні.
Згідно з ст.20 КАСУ, за критеріями предметної підсудності справа підсудна окружному адміністративному суду, але не Добропільському міськрайсуду як місцевому загальному адміністративному суду.
За приписами п.2 ч.1 ст.29 КАСУ, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що вона належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Враховуючи вищенаведене та керуючись ст.ст.19, 20, 25, 2, 241, ст.ст.293, 294 КАС України, суддя
Передати справу за позовом ОСОБА_1 до Добропільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про скасування рішення про відмову в призначенні пенсії та зобов'язання її призначити, для вирішення питання про відкриття провадження у справі на розгляд до Донецького окружного адміністративного суду, який знаходиться за адресою: 84122, Донецька область, м. Слов'янськ, вул. Добровольського, буд. 1.
Ухвала може бути оскаржена протягом п'ятнадцятиднів з дня її проголошення, та набирає законної сили з моменту підписання.
Суддя: В.В.Хандурін
27.12.17