Ухвала від 26.12.2017 по справі 826/13336/17

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

про залишення позову без розгляду

26 грудня 2017 року м. Київ№ 826/13336/17

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Каракашьян С.К., при секретарі Мині І.І, за участі представника позивача Голубовської М.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Трудовий колектив Автогосподарства» до Київської обласної ради, Управління Київської обласної ради з питань комунальної власності та житлово-комунального господарства про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла позовна заява товариства з обмеженою відповідальністю «Трудовий колектив Автогосподарства», в якій позивач просить визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо розгляду звернення позивача та зобов'язати розглянути звернення.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 30.10.2017р. відкрито провадження у справі та призначено до судового розгляду у судовому засіданні.

Судом було витребувано у позивача пояснення щодо того, коли звернення мало бути, на думку позивача, розглянуто відповідачем, та дати, коли позивач дізнався про порушення свого права.

На виконання вимог даної ухвали суду позивачем було надано пояснення, за змістом яких позивач стверджує, що звернення мало бути розглянуто відповідачем до 13.01.2017р., а про порушення свого права позивач дізнався у вересні 2017 року, коли дізнався що питання про приватизацію, стосовно якого позивачем було направлено звернення, не було винесено на сесію відповідача.

Суд погоджується з позицією позивача про те, що звернення позивача мало бути розглянуто відповідачем до 13.01.2017року, у відповідності до приписів частини 3 статті 9 Закону України "Про оренду державного та комунального майна". При цьому, оскільки даною правовою нормою передбачено, що органи розглядають подані матеріали і протягом п'ятнадцяти днів після надходження матеріалів повідомляють підприємство про своє рішення (надання дозволу щодо укладення договору оренди або відмову), то суд вважає, що позивач про порушення свого права мав дізнатися 14 січня 2017 року.

З огляду на вищевикладене позов підлягає залишенню без розгляду, оскільки клопотань про поновлення строку звернення до адміністративного суду позивачем не зазначено.

Відповідно до ч. 3 ст. 123 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо факт пропуску позивачем строку звернення до адміністративного суду буде виявлено судом після відкриття провадження в адміністративній справі і позивач не заявить про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані ним у заяві, будуть визнані судом неповажними, суд залишає позовну заяву без розгляду.

Керуючись ст. 248, ч.3 ст.123, ч.8 ст. 240 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

УХВАЛИВ:

позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю «Трудовий колектив Автогосподарства» до Київської обласної ради, Управління Київської обласної ради з питань комунальної власності та житлово-комунального господарства про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії - залишити без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена за правилами статей 292-295 Кодексу адміністративного судочинства України, та набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя С.К. Каракашьян