Ухвала від 21.12.2017 по справі 826/16959/17

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

про відмову у вжитті заходів забезпечення позову

21 грудня 2017 року м. Київ № 826/16959/17

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кармазіна О.А., розглянувши без повідомлення учасників справи заяву про вжиття заходів забезпечення позову в адміністративній справі

за позовомДержавної авіаційної служби України

до 1. Товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма "Резон" 2. Товариства з обмеженою відповідальністю "Юніон Девелопмент" 3. Товариства з обмеженою відповідальністю "КДД Інжиніринг" 4. Державної архітектурно-будівельної інспекції України 5. Київської міської державної адміністрації

про зобов'язання вчинити дії, визнання неправомірною бездіяльності та дій, визнання незаконними та скасувати дозвіл та містобудівні умови,-

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулась Державна авіаційна служба України з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма "Резон", Товариства з обмеженою відповідальністю "Юніон Девелопмент", Товариства з обмеженою відповідальністю "КДД Інжиніринг", Державної архітектурно-будівельної інспекції України та Київської міської державної адміністрації, в якому просить:

1) зобов'язати ТОВ "Фірма "Резон", ТОВ "Юніон Девелопмент" та ТОВ "КДД Інжиніринг" виконати рішення Державіаслужби від 18 липня 2017 року №25, 26, 27;

2) визнати неправомірною бездіяльність Київської міської державної адміністрації в частині погодження об'єкта будівництва за адресою: м. Київ, Солом'янський район, прос. В. Лобановського, 146 Б, з Державіаслужбою;

3) зобов'язати Київську міську державну адміністрацію вчинити дії щодо погодження об'єкта будівництва за адресою: м. Київ, Солом'янський район, прос. В. Лобановського, 146 Б, з Державіаслужбою;

4) визнати неправомірними дії Київської міської державної адміністрації, Державної архітектурно-будівельної інспекції щодо видачі дозвільних документів на початок виконання будівельних робіт та містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки по об'єкту будівництва за адресою: м. Київ, Солом'янський район, прос. В. Лобановського, 146 Б;

5) визнати незаконними та скасувати дозвіл на виконання будівельних робіт та

6) містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки, видані Державною архітектурно-будівельною інспекцією, Київською міською державною адміністрацією по об'єкту будівництва за адресою: м. Київ, Солом'янський район, прос. В. Лобановського, 146 Б.

Разом з позовною заявою позивачем також подано заяву про вжиття заходів забезпечення позову шляхом накладення заборони на продовження будівництва та зупинення дії дозволів на виконання будівельних робіт та містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки по об'єкту будівництва за адресою: м. Київ, Солом'янський район, прос. В. Лобановського, 146 Б.

Клопотання мотивовано тим, що існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі для відновлення яких необхідно буде докласти значних зусиль, оскільки в цей проміжок часу самочинне будівництво буде введеним в експлуатацію, в нього заселять людей, що може не лише утруднити, але й унеможливити виконання ймовірного судового рішення.

Вирішуючи заяву позивача про забезпечення позову, суд виходить з наступного.

Відповідно до пунктів 10, 12 частини першої Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства в редакції Закону України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" № 2147-VIII від 03.10.2017, заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не відкрито на момент набрання ним чинності, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви чи скарги не можуть бути залишені без руху, повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Враховуючи, що заява про забезпечення позову надіслана Державною авіаційною службою України засобами поштового зв'язку 14.12.2017 та зареєстрована в канцелярії суду 19.12.2017, то вона повинна відповідати вимогам Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Кодексу до 15.12.2017. Натомість розгляд вказаної заяви повинен здійснюватися судом за правилами, встановленими Кодексом адміністративного судочинства України в редакції після 15.12.2017.

Так, відповідно до частин 1, 2 статті 150 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції після 15.12.2017) суд за заявою учасника справи або з власної ініціативи має право вжити визначені цією статтею заходи забезпечення позову.

Забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо: 1) невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду; або 2) очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, та порушення прав, свобод або інтересів особи, яка звернулася до суду, таким рішенням, дією або бездіяльністю.

Відповідно до частини 1 статті 154 Кодексу адміністративного судочинства України заява про забезпечення позову розглядається судом без повідомлення учасників справи.

Частиною 3 вказаної статті визначено, що у виняткових випадках, коли наданих заявником пояснень та доказів недостатньо для розгляду заяви про забезпечення позову, суд може призначити її розгляд у судовому засіданні з повідомленням заінтересованих сторін у встановлений судом строк.

В даному випадку є підставі для розгляду та вирішення заяви відповідно до частини 1 статті 154 Кодексу адміністративного судочинства України.

Виходячи із змісту позовної заяви та викладеного у заяві про забезпечення позову обґрунтування щодо вжиття заходів забезпечення позову, дослідивши наявні матеріали справи, станом на час постановлення даної ухвали суд приходить до висновку про відсутність належного та достатнього обґрунтування для вжиття заходів забезпечення позову, оскільки, в контексті заявлених підстав та предмету позову, враховуючи при цьому те, що у прохальній частині позову не конкретизовано та не ідентифіковано реквізити дозволів на будівництво та містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки (дату їх прийняття, номер), які оскаржуються позивачем, власне не надано копій цих дозволів, а також не конкретизовано, яке саме бездіяльність та які конкретно дії відповідачів оскаржуються позивачем (стосовно видачі/невидачі яких конкретно дозвільних документів із зазначенням їх реквізитів), та не зазначено правових підстав для визнання таких дій (бездіяльності) протиправними, а також підстав для зобов'язання вчинити певні дії, та, крім того, у клопотанні про забезпечення позову не зазначено яким особам слід заборонити вчиняти певні дії, судом не встановлено наявності обставин та взаємопов'язаних з ними підстав, з якими наведені вище норми законодавства пов'язують можливість вжиття заходів забезпечення позову.

Враховуючи вищенаведене, суд не вбачає підстав для задоволення заяви про вжиття заходів забезпечення позову.

Частинами 5 та 8 статті 154 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що про забезпечення позову або про відмову у забезпеченні позову суд постановляє ухвалу, яку може бути оскаржено.

Керуючись ст. 150-154, п. 9 ч. 5 ст. 243, ст. 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Відмовити Державній авіаційній службі України у задоволенні заяви про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову.

2. Копії ухвали надіслати заявнику.

Ухвала суду набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 256 КАС України.

Відповідно до ч. 5 та 8 ст. 154 КАС України ухвала суду може бути оскаржено за правилами, встановленими ст. ст. 293 - 297 КАС України.

Відповідно до п/п. 15.5 п. 15 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції Закону № 2147-VIII) до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Суддя О.А. Кармазін