Рішення від 22.12.2017 по справі 826/7198/17

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

22 грудня 2017 року № 826/7198/17

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Вєкуа Н.Г., розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу

за позовомОСОБА_1 ОСОБА_2

доУправління праці та соціального захисту населення Солом'янської районної в м.Києві державної адміністрації Департаменту соціальної політики Київської міської державної адміністрації

про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії ,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, ОСОБА_2 звернулись до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Солом'янської районної в м.Києві державної адміністрації, Департаменту соціальної політики Київської міської державної адміністрації, в якому з урахуванням заяви про збільшення позовних вимог ( вх.№ 47034/17 від 13.07.2017 року) просять суд:

- визнати протиправною бездіяльність Управління праці та соціального захисту населення Солом'янської районної в м.Києві державної адміністрації при розгляді інформаційного запиту ОСОБА_1, ОСОБА_2, який був зареєстрований 22.03.2017 року за вх. №260-11/3, що порушує права та законні інтереси позивачів та створює перепони для реалізації позивачами цих прав та законних інтересів;

- визнати протиправною бездіяльність Департаменту соціальної політики Київської міської державної адміністрації при розгляді інформаційного запиту-скарги ОСОБА_1, ОСОБА_2, який був зареєстрований 13.04.2017 року за вх. №051/ОП/Б-4357-002;

- зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Солом'янської районної в м.Києві державної адміністрації, Департамент соціальної політики Київської міської державної адміністрації розглянути інформаційні запити по суті і надати ОСОБА_1, ОСОБА_2: засвідчену копію перерахунку у бік зменшення державної соціальної допомоги, призначеної 08.07.2016 року за ІІ-ІІІ квартал 2016 року, з зазначенням дати перерахунку; довідку про здійсненні утримання за розпорядженням Управління праці та соціального захисту населення Солом'янської районної в м.Києві державної адміністрації від 06.12.2016 року;

- зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Солом'янської районної в м.Києві державної адміністрації, Департамент соціальної політики Київської міської державної адміністрації повідомити позивачам хто підписав розпорядження Управління праці та соціального захисту населення Солом'янської районної в м.Києві державної адміністрації, код ЄДРПОУ 37485511 від 06.12.2016 року від імені начальника управління про щомісячне утримання з позивачів надмірно отриманих коштів по 20 %;

- зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Солом'янської районної в м.Києві державної адміністрації, Департамент соціальної політики Київської міської державної адміністрації зробити перерахунок розміру допомоги малозабезпеченої сім'ї позивачів з 01.01.2017 року у бік збільшення у зв'язку зі збільшенням з 01.01.2017 року розмірів прожиткового мінімуму в Україні.

В обґрунтування позовних вимог позивачі зазначили, що протиправною бездіяльністю відповідачів при розгляді інформаційного запиту порушені права та законні інтереси подружжя ОСОБА_2.

В судовому засіданні ОСОБА_2 позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив його задовольнити з урахуванням збільшених позовних вимог.

Представник Управління праці та соціального захисту населення Солом'янської районної в м.Києві державної адміністрації проти позову заперечував, мотивуючи тим, що управління в межах своєї компетенції та покладених на нього функцій виконало вимогу позивачів та надало їм документи, які останні запитували. Також зазначив, що допомога позивачам була розрахована та призначена згідно встановленими нормами, а з 01.01.2017 року була призначена у бік збільшення, у зв'язку з збільшенням встановленого розміру прожиткового мінімуму для певних категорій осіб.

Представник Департаменту соціальної політики Київської міської державної адміністрації в судове засідання не прибув, хоча був належним чином повідомлений про розгляд справи.

В матеріалах справи містяться письмові заперечення проти позову наданих відповідачем, в яких останній посилається на те, що до компетенції Департаменту соціальної політики не належить зокрема забезпечення призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, та надання документів (копії документів) іншої юридичної особи, а саме: Управління праці та соціального захисту населення Солом'янської районної в м.Києві державної адміністрації та повідомлення хто саме підписував документ іншої юридичної особи-розпорядження від імені начальника зазначеного управління, а тому департамент жодним чином не порушив прав та законних інтересів позивачів. За таких обставин відповідач просить суд в позові відмовити.

Справа розглянута в порядку письмового провадження у відповідності до положень ч.6 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України за відсутності необхідності заслуховувати свідків чи експертів.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, встановив наступне.

22 березня 2017 року ОСОБА_1, ОСОБА_2 звернулись з запитом ( вх. №260-11/3 від 22.03.2017 року) до начальника управління праці та соціального захисту населення Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації, в якому просили надати: засвідчену копію перерахунку призначеної 08.07.2016 року їх сім'ї допомоги за ІІ-ІІІ квартал 2016 року, з зазначенням дати перерахунку; засвідчену копію розпорядження УПСЗН Солом'янської РДА від 06.12.2016 року про щомісячне утримання з них надмірно отриманих коштів по 20 %; довідку в якій повідомити, які саме на теперішній час були здійсненні утримання за розпорядженням УПСЗН Солом'янської РДА від 06.12.2016 року.

13 квітня 2017 року позивачі звернулись з запитом до Департаменту соціальної політики Київської міської державної адміністрації, в якому просили надати: засвідчену копію перерахунку призначеної 08.07.2016 року їх сім'ї допомоги за ІІ-ІІІ квартал 2016 року, з зазначенням дати перерахунку; повідомити хто саме підписав розпорядження УПСЗН Солом'янської РДА від 06.12.2016 року від імені начальника управління про щомісячне утримання надмірно отриманих коштів по 20%; довідку в якій повідомити, які саме на теперішній час були здійсненні утримання за розпорядженням УПСЗН Солом'янської РДА від 06.12.2016 року.

Листом від 27.03.2017 року №260-1968/33 управлінням праці та соціального захисту населення Солом'янської районної в м.Києві державної адміністрації за підписом заступника начальника управління-начальник відділу прийому громадян позивачу надано відповідь, в якій зазначено, що виплата призначених управлінням, усіх видів соціальних допомог та компенсацій відноситься до компетенції Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат. Повідомлено, що з питань отримання довідки про розмір проведених утримань, рекомендовано звернутись до Центру за адресою: м. Київ - 03065, проспект Комарова, 7. Також, за результатами розгляду запиту надіслано: рішення від 08.07.2016 року ( з розрахунком середньомісячного сукупного доходу сім'ї) про призначення сім'ї ОСОБА_2 державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям на період з 01.04.2016 року по 30.09.2016 року; розпорядження управління про утримання переплати державної допомоги від 06.12.2016 року.

11 травня 2017 року Департаментом соціальної політики Київської міської державної адміністрації на запит позивачів надав відповідь листом, в якому повідомив, що департаментом направлено звернення подружжя ОСОБА_2 до управління для розгляду та надання запитуваної інформації. Зазначив, що для вирішення питання по суті, управління (лист від 07.04.2017 року №67/08) запросило інформацію з районної фіскальної служби щодо розміру чистого доходу (помісячно) від підприємницької діяльності за 2016 рік ОСОБА_2, тому після отримання відповідної інформації по особовій справі ОСОБА_1, у разі необхідності буде проведено корегуючий перерахунок та надано запитувану інформацію.

Вважаючи бездіяльність Департаменту соціальної політики Київської міської державної адміністрації та Управління праці та соціального захисту населення Солом'янської районної в м.Києві державної адміністрації при розгляді запитів протиправною, а свої права та законні інтереси порушеними позивачі звернулись до суду з даним позовом.

Вирішуючи спір суд виходив з наступного.

Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Нормативно-правим актом, який регулює питання практичної реалізації громадянами України наданого їм Конституцією України права вносити в органи державної влади, об'єднання громадян відповідно до їх статуту пропозиції про поліпшення їх діяльності, викривати недоліки в роботі, оскаржувати дії посадових осіб, державних і громадських органів; забезпечує громадянам України можливості для участі в управлінні державними і громадськими справами, для впливу на поліпшення роботи органів державної влади і місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, для відстоювання своїх прав і законних інтересів та відновлення їх у разі порушення, є Закон України «Про звернення громадян».

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про інформацію» кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.

Реалізація права на інформацію не повинна порушувати громадські, політичні, економічні, соціальні, духовні, екологічні та інші права, свободи і законні інтереси інших громадян, права та інтереси юридичних осіб.

Згідно з ч. 1 ст. 1 Закону України «Про звернення громадян», громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.

Згідно зі статтею 3 Закону України «Про звернення громадян» під зверненнями громадян слід розуміти викладені в письмовій або усній формі пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги.

Заява (клопотання) - звернення громадян із проханням про сприяння реалізації закріплених Конституцією та чинним законодавством їх прав та інтересів або повідомлення про порушення чинного законодавства чи недоліки в діяльності підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, народних депутатів України, депутатів місцевих рад, посадових осіб, а також висловлення думки щодо поліпшення їх діяльності. Клопотання - письмове звернення з проханням про визнання за особою відповідного статусу, прав чи свобод тощо.

Скарга - звернення з вимогою про поновлення прав і захист законних інтересів громадян, порушених діями (бездіяльністю), рішеннями державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, посадових осіб.

Згідно зі ст. 5 Закону № 393/96-ВР звернення адресуються органам державної влади і органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форми власності, об'єднанням громадян або посадовим особам, до повноважень яких належить вирішення порушених у зверненнях питань. Звернення може бути усним чи письмовим. Письмове звернення надсилається поштою або передається громадянином до відповідного органу, установи особисто чи через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. Письмове звернення також може бути надіслане з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв'язку (електронне звернення).

Відповідно до ст. 15 Закону України "Про звернення громадян" органи державної влади, місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники та посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, до повноважень яких належить розгляд заяв (клопотань), зобов'язані об'єктивно і вчасно розглядати їх, перевіряти викладені в них факти, приймати рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечувати їх виконання, повідомляти громадян про наслідки розгляду заяв (клопотань).

Згідно ст. 16 Закону України «Про звернення громадян» скарга на дії чи рішення органу державної влади, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, об'єднання громадян, засобів масової інформації, посадової особи подається у порядку підлеглості вищому органу або посадовій особі, що не позбавляє громадянина права звернутися до суду відповідно до чинного законодавства, а в разі відсутності такого органу або незгоди громадянина з прийнятим за скаргою рішенням - безпосередньо до суду.

Статтею 18 Закону України «Про звернення громадян» передбачено, що громадянин, який звернувся із заявою чи скаргою до органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, засобів масової інформації, посадових осіб, має право одержати письмову відповідь про результати розгляду заяви чи скарги.

Згідно ст. 19 Закону України "Про звернення громадян" органи державної влади, їх працівники та інші посадові особи в межах своїх повноважень зобов'язані: об'єктивно, всебічно і вчасно перевіряти заяви чи скарги; невідкладно вживати заходів до припинення неправомірних дій, виявляти, усувати причини та умови, які сприяли порушенням; забезпечити поновлення порушених прав, реальне виконання прийнятих у зв'язку з заявою чи скаргою рішень; письмово повідомити громадянина про результати перевірки заяви чи скарги і суть прийнятого рішення; у разі визнання заяви чи скарги необґрунтованою роз'яснити порядок оскарження прийнятого за нею рішення.

Частиною першою статті 20 Закону України «Про звернення громадян» визначено, що звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів.

Так, в позовних вимогах позивачі просять суд визнати протиправною бездіяльність Управління праці та соціального захисту населення Солом'янської районної в м.Києві державної адміністрації при розгляді інформаційного запиту ОСОБА_1, ОСОБА_2, який був зареєстрований 22.03.2017 року за вх. №260-11/3, що порушує права та законні інтереси позивачів та створює перепони для реалізації позивачами цих прав та законних інтересів та Департаменту соціальної політики Київської міської державної адміністрації при розгляді інформаційного запиту-скарги ОСОБА_1, ОСОБА_2, який був зареєстрований 13.04.2017 року за вх. №051/ОП/Б-4357-002.

Судом встановлено, що 22 березня 2017 року ОСОБА_1, ОСОБА_2 звернулись з запитом ( вх. №260-11/3 від 22.03.2017 року) до начальника управління праці та соціального захисту населення Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації, в якому просили надати: засвідчену копію перерахунку призначеної 08.07.2016 року їх сім'ї допомоги за ІІ-ІІІ квартал 2016 року, з зазначенням дати перерахунку; засвідчену копію розпорядження УПСЗН Солом'янської РДА від 06.12.2016 року про щомісячне утримання з них надмірно отриманих коштів по 20 %; довідку в якій повідомити, які саме на теперішній час були здійсненні утримання за розпорядженням УПСЗН Солом'янської РДА від 06.12.2016 року.

При цьому, листом від 27.03.2017 року №260-1968/33 управлінням праці та соціального захисту населення Солом'янської районної в м.Києві державної адміністрації за підписом заступника начальника управління-начальник відділу прийому громадян позивачу надано відповідь, в якій зазначено, що виплата призначених управлінням, усіх видів соціальних допомог та компенсацій відноситься до компетенції Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат. Повідомлено, що з питань отримання довідки про розмір проведених утримань, рекомендовано звернутись до Центру за адресою: м. Київ - 03065, проспект Комарова,7. Також, за результатами розгляду запиту надіслано: рішення від 08.07.2016 року ( з розрахунком середньомісячного сукупного доходу сім'ї) про призначення сім'ї ОСОБА_2 державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям на період з 01.04.2016 року по 30.09.2016 року; розпорядження управління про утримання переплати державної допомоги від 06.12.2016 року.

Відповідно до п. 27 розділу ІІІ Положення про управління, затвердженого розпорядженням Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації 30.06.2015 року №393 до функцій управління належить тільки призначення грошової компенсації.

З вищезазначеної відповіді вбачається, що управлінням в межах своєї компетенції надано документи, які запитувались позивачами та роз'яснено, що з питань отримання довідки про розмір проведених утримань можна звернутись до Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат.

Таким чином, суд приходить до висновку про відсутність протиправної бездіяльності з боку управління при розгляді інформаційного запиту ОСОБА_1, ОСОБА_2, який був зареєстрований 22.03.2017 року за вх. №260-11/3.

Як зазначалось вище, 13 квітня 2017 року позивачі звернулись з запитом до Департаменту соціальної політики Київської міської державної адміністрації, в якому просили надати: засвідчену копію перерахунку призначеної 08.07.2016 року їх сім'ї допомоги за ІІ-ІІІ квартал 2016 року, з зазначенням дати перерахунку; повідомити хто саме підписав розпорядження УПСЗН Солом'янської РДА від 06.12.2016 року від імені начальника управління про щомісячне утримання надмірно отриманих коштів по 20%; довідку в якій повідомити, які саме на теперішній час були здійсненні утримання за розпорядженням УПСЗН Солом'янської РДА від 06.12.2016 року.

У відповідь на вищезазначений запит Департамент надав відповідь, в якій повідомив, що запит від 13.04.2017 року направлено до управління для розгляду по суті для надання інформації.

При цьому, слід зазначити, що відповідно до Положення про Департамент соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), затвердженого розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації 12.02.2013 № 175 Департамент є структурним підрозділом виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації, підпорядковується Київському міському голові, підзвітний і підконтрольний Київській міській раді а з питань виконання функцій державної виконавчої влади - Міністерству соціальної політики України. Департамент є юридичною особою публічного права.

Відповідно до пункту 5 Положення про Департамент соціальної політики основними завданнями Департаменту є забезпечення реалізації державної соціальної політики у місті Києві у сфері соціального захисту населення, що включає зокрема: забезпечення реалізації державної політики у сфері соціальної підтримки населення, у тому числі малозабезпечених сімей..; виконання програм і здійснення заходів, спрямованих на забезпечення соціального та правового захисту сім'ї, у тому чисті малозабезпечених сімей..; здійснення координації діяльності і контролю за виконанням структурними підрозділами соціального захисту населення районних в місті Києві держаних адміністрацій законодавства України з питань реалізації державної соціальної політики у сфері соціального захисту населення, надання їм організаційно-методичної допомоги щодо правильного застосування законодавства у цій сфері.

Таким чином до компетенції Департаменту соціальної політики не належить зокрема забезпечення призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, та надання документів (копії документів) іншої юридичної особи, а саме: управління праці та соціального захисту населення Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації, та повідомлення хто саме підписував документ іншої юридичної особи - розпорядження від імені начальника зазначеного управління.

Отже, з наведеного вбачається, що відповідач діяв правомірно та в межах повноважень, а тому підстави вважати права позивача порушеними, відсутні.

Щодо вимоги в частині зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Солом'янської районної в м.Києві державної адміністрації повідомити позивачам хто підписав розпорядження Управління праці та соціального захисту населення Солом'янської районної в м.Києві державної адміністрації, код ЄДРПОУ 37485511 від 06.12.2016 року від імені начальника управління про щомісячне утримання з позивачів надмірно отриманих коштів по 20 %, то суд зазначає, що дане питання не ставилось в запиті позивачів від 23.07.2017 року, а тому відсутні підстави для задоволення вимоги в цій частині.

Щодо позовної вимоги в частині зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Солом'янської районної в м.Києві державної адміністрації, Департамент соціальної політики Київської міської державної адміністрації зробити перерахунок розміру допомоги малозабезпеченої сім'ї позивачів з 01.01.2017 року у бік збільшення у зв'язку зі збільшенням з 01.01.2017 року розмірів прожиткового мінімуму в Україні, суд зазначає наступне.

Допомога малозабезпеченим сім'ям призначається відповідно до закону «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» та Постанови Кабінету міністрів України від 24 лютого 2003 р. N 250 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям».

Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» розмір державної соціальної допомоги (далі - допомоги) визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім'ї та її середньомісячним сукупним доходом, який обчислюється за методикою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, але цей розмір не може бути більшим ніж 75 відсотків прожиткового мінімуму для сім'ї.

Розмір соціальної допомоги визначається з урахуванням рівня забезпечення прожиткового мінімуму.

Рівень забезпечення прожиткового мінімуму для різних категорій осіб, кожного разу визначаються законом про бюджет на відповідний рік.

Нормою статті 9 Закону України «Про державний бюджет на 2017 рік» установлено, що у 2017 році рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для призначення допомоги відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям" у відсотковому співвідношенні до прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення становить: для працездатних осіб - 21 відсоток, для дітей - 85 відсотків, для осіб, які втратили працездатність, та інвалідів - 100 відсотків відповідного прожиткового мінімуму.

Розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям у 2017 році не може бути більше 75 відсотків рівня забезпечення прожиткового мінімуму для сім'ї.

Нормою визначеною абзацом 1 пункту 16 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, затвердженого постановою КМУ України № 250 від 24.02.2003 року (далі - Порядок) визначено, що для кожної дитини (крім дитини-інваліда), яка входить до складу малозабезпеченої сім'ї, рівень забезпечення прожиткового мінімуму збільшується на 10 відсотків.

Також, абзаз 5 пункту 16 Порядку передбачає, що розмір соціальної допомоги з 1 квітня 2015 р. збільшується на кожну дитину віком до 13 років на 250 гривень.

Пункт 17 Порядку визначає, що призначена соціальна допомога може бути зменшена до 50 відсотків її розміру у разі невикористання сім'єю можливостей знаходження додаткових джерел для існування. Дана норма надає управлінню право зменувати розмір допомоги якщо середньомісячний розмір доходів залишається меншим ніж розмір мінімальної заробітної плати, розмір соціальної допомоги поступово зменшується при кожному наступному зверненні за її призначенням відповідно на 20, 20 і 10 відсотків.

27.10.2016 року ОСОБА_1 звернулась до управління з заявою про призначення їй державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям (№1167 01.11.2016 року).

Допомога призначається з місяця звернення, що передбачено абз. 1 пункту 8 Порядку.

16.01.2017 року управління прийняло рішення про призначення допомоги з 01.10.2016 по 30.11.2016 в розмірі 908,95 грн. та з 01.12.2016 по 31.03.2017 р. в розмірі 977,10 грн., виходячи з мінімального прожиткового мінімуму встановленого для певної категорії осіб станом на 01.10.2016 та відповідно станом на 01.12.2016 року.

Так з матеріалів справи вбачається, що позивачам була розрахована та призначена допомога в розмірі:

- 977,10 грн. за період з 01.12.2016 по 31.03.2017 р. (рішення управління від 16.01.2017р.);

- 1704,20 грн. за період з 01.04.2017 по 30.04.2017 р. (рішення управління від 11.07.2017 р.);

- 1780,44 грн. за період з 01.05.2017 по 30.09.2017 р. (рішення управління від 11.07.2017 р.).

З наведеного вбачається, що допомога позивачам була розрахована та призначена згідно з встановленими нормами, а саме з 01.01.2017 року була призначена у бік збільшення, у зв'язку із збільшенням встановленого розміру прожиткового мінімуму для певних категорій осіб.

Таким чином, суд приходить до висновку про відмову в задоволенні позовних вимог в цій частині.

Відповідно до ч.1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Згідно ч.1 ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Частиною 1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до ч.1 ст.90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Керуючись вимогами ст.ст. 2, 5 - 11, 19, 72 - 77, 90, 139, 241 - 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м.Києва, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову відмовити.

Рішення набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 293, 295-297 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Суддя Н.Г. Вєкуа