26 грудня 2017 р. м. Чернівці Справа № 824/1045/17-а
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Лелюк О.П., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Сторожинецького відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Чернівецькій області, заступника начальника слідчого відділення Сторожинецького відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Чернівецькій області ОСОБА_2, Сторожинецької районної державної адміністрації Чернівецької області, начальника відділу фінансово-господарського забезпечення апарату Сторожинецької районної державної адміністрації Чернівецької області ОСОБА_3 про визнання протиправним і скасування рішень та зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Сторожинецького відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Чернівецькій області, заступника начальника слідчого відділення Сторожинецького відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Чернівецькій області ОСОБА_2, Сторожинецької районної державної адміністрації Чернівецької області, начальника відділу фінансово-господарського забезпечення апарату Сторожинецької районної державної адміністрації Чернівецької області ОСОБА_3 про визнання протиправним і скасування рішень та зобов'язання вчинити дії.
Позивач просить суд:
- визнати протиправним та скасувати довідку Сторожинецької районної державної адміністрації Чернівецької області підготовлену та підписану начальником відділу фінансово-господарського забезпечення апарату Сторожинецької районної державної адміністрації Чернівецької області ОСОБА_3 від 10 листопада 2017 року №173, щодо її заробітної плати з 03 листопада 2011 року по 02 липня 2012 року;
- визнати протиправним та скасувати постанову заступника начальника слідчого відділення Сторожинецького відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Чернівецькій області від 22 листопада 2017 року про відшкодування шкоди завданої громадянинові незаконними діями органів, що здійснюють досудове розслідування стосовно неї;
- визнати протиправним та скасувати лист-запит Сторожинецького відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Чернівецькій області від 19 жовтня 2017 року №13735/123/50/02-2017 до Сторожинецької районної державної адміністрації про надання інформації;
- визнати протиправним та скасувати звіт про виконання Сторожинецьким відділом поліції Головного управління Національної поліції України в Чернівецькій області від 27 листопада 2017 року №15487/123/50/02-2017 постанови Чернівецького окружного адміністративного суду від 13 вересня 2017 року;
- зобов'язати Сторожинецький відділ поліції Головного управління Національної поліції України в Чернівецькій області правильно сформулювати лист - запит до Сторожинецької районної державної адміністрації відповідно до вимог пунктів 7,8,9 Положення про застосування Закону України "Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури і суду", затвердженого спільним наказом Міністерства юстиції України, Генеральної прокуратури України, Міністерства фінансів України від 04 березня 1996 року №6/5/3/41, "Порядку обчислення середньої заробітної плати", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 лютого 1995 року №100 (100-95-п) про надання довідки про її заробітну плату у серпні, вересні 2011 року (тобто до настання події - відсторонення від посади), здійснених виплат їй за час відсторонення її від посади і надання інформації чи підвищувалась заробітна плата працівникам районної державної адміністрації в період відсторонення її від роботи та до даного часу, з зазначенням законодавчих актів і надання довідок про заробітну плату начальника загального відділу та головного спеціаліста загального відділу апарату районної державної адміністрації і розмір надбавок за ранг та вислугу років, які належало призначити їй з її рангом державного службовця та стажем державної служби після підвищення заробітної плати;
- зобов'язати Сторожинецький відділ поліції Головного управління Національної поліції України в Чернівецькій області правильно сформулювати постанову про відшкодування їй втраченої заробітної плати за час відсторонення її від роботи з 03 жовтня 2011 року по 02 липня 2012 року та відшкодувати їй її витрати на оплату послуг її захисників -адвокатів у сумі 4500,00 грн у відповідності до вимог встановлених у пунктах 1.4 статті 3, частини першої статті 4, статті 12 Закону України від 01 грудня 1994 року №266/94-ВР "Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури і суду" та в пунктах 7,8,9,10,12 Положення про застосування Закону України "Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури і суду", затвердженого спільним наказом Міністерства юстиції України, Генеральної прокуратури України, Міністерства фінансів України від 04 березня 1996 року №6/5/3/41, завірену гербовою печаткою вищезазначеної постанови у триденний термін з дня прийняття, видати їй;
- зобов'язати Сторожинецьку районну державну адміністрацію Чернівецької області та начальника відділу фінансово-господарського забезпечення апарату Сторожинецької районної державної адміністрації Чернівецької області ОСОБА_3 у разі отримання з Сторожинецького відділу поліції запиту щодо розміру її заробітної плати правильно сформулювати довідку Сторожинецькому відділу поліції Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області у відповідності до вимог частини першої статті 4 Закону України "Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури і суду" від 01 грудня 1994 року №266/94-ВР, пунктів 8,9,12 Положення про застосування Закону України "Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури і суду", затвердженого спільним наказом Міністерства юстиції України, Генеральної прокуратури України, Міністерства фінансів України від 04 березня 1996 року №6/5/3/41 та вимог абзацу 7 пункту 2 розділу ІІ, пункту 3 розділу ІІІ Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 лютого 1995 року №100. Зазначити в довідці її заробітну плату у серпні, вересні 2011 року; здійснених виплат їй за час відсторонення її від посади (зазначити назву кожної виплати, місяць у якому виплачено, за який період виплачено) і надання інформації чи підвищувалась заробітна плата працівникам районної державної адміністрації в період відсторонення її від роботи та до даного часу з зазначенням законодавчих актів і надання довідок про заробітну плату начальника загального відділу та головного спеціаліста загального відділу апарату районної державної адміністрації і розмір надбавок за ранг та вислугу років, які належало призначити їй з її рангом державного службовця та стажем державної служби після підвищення заробітня- рішення
Як вбачається із відмітки штампу Чернівецького окружного адміністративного суду, вказана позовна заява подана до суду 21 грудня 2017 року.
У зв'язку із цим суд зазначає, що 03 жовтня 2017 року Верховною Радою України прийнято Закон України №2147-VIII "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів", який набрав чинності 15 грудня 2017 року.
Таким чином, дана справа повинна розглядатись за правилами, що діють після набрання чинності Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України №2147-VIII "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" від 03 жовтня 2017 року.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали, суд дійшов висновку, що вона не відповідає вимогам, встановленим статтями 160 та 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до пункту 4 частини п'ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Як вбачається із змісту позовних вимог позивач не погоджується із довідкою Сторожинецької районної державної адміністрації Чернівецької області від 10 листопада 2017 року №173; постановою заступника начальника слідчого відділення Сторожинецького відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Чернівецькій області від 22 листопада 2017 року; листом-запитом Сторожинецького відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Чернівецькій області від 19 жовтня 2017 року №13735/123/50/02-2017; звітом про виконання Сторожинецьким відділом поліції Головного управління Національної поліції України в Чернівецькій області від 27 листопада 2017 року №15487/123/50/02-2017 та просить суд зобов'язати Сторожинецький відділ поліції Головного управління Національної поліції України в Чернівецькій області правильно сформулювати лист - запит до Сторожинецької районної державної адміністрації; зобов'язати Сторожинецький відділ поліції Головного управління Національної поліції України в Чернівецькій області правильно сформулювати постанову від 22 листопада 2017 року; зобов'язати Сторожинецьку районну державну адміністрацію Чернівецької області та начальника відділу фінансово-господарського забезпечення апарату Сторожинецької районної державної адміністрації Чернівецької області ОСОБА_3 правильно сформулювати довідку Сторожинецькому відділу поліції Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області.
У зв'язку із цим, суд звертає увагу позивача на пункт 2 та пункт 4 частини першої статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно яких кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень та визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.
При цьому відповідно до пункту 19 частини першої статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України індивідуальний акт - акт (рішення) суб'єкта владних повноважень, виданий (прийняте) на виконання владних управлінських функцій або в порядку надання адміністративних послуг, який стосується прав або інтересів визначеної в акті особи або осіб, та дія якого вичерпується його виконанням або має визначений строк.
Однак вимоги позивача не узгоджуються з наведеними вище приписами Кодексу адміністративного судочинства України, у зв'язку із чим потребують уточнення позивачем.
Відповідно до пункту 11 частини п'ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначається власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Проте, всупереч вказаній нормі, позивачем в позовній заяві не зазначено про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Крім того, частиною першою статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.
Як вбачається із позовної заяви, позивач звертається із даним позовом до чотирьох відповідачів, а саме: Сторожинецького відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Чернівецькій області, заступника начальника слідчого відділення Сторожинецького відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Чернівецькій області ОСОБА_2, Сторожинецької районної державної адміністрації Чернівецької області, начальника відділу фінансово-господарського забезпечення апарату Сторожинецької районної державної адміністрації Чернівецької області ОСОБА_3.
Проте, в порушення частини першої статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України, не додано всіх документів, що приєднуються до позовної заяви відповідачам.
Зокрема, заступнику начальника слідчого відділення Сторожинецького відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Чернівецькій області ОСОБА_2 та начальнику відділу фінансово-господарського забезпечення апарату Сторожинецької районної державної адміністрації Чернівецької області ОСОБА_3 не надано жодних документів доданих позивачем до позовної заяви.
Водночас, Сторожинецькому відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Чернівецькій області надано тільки постанову Сторожинецького відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Чернівецькій області про відшкодування шкоди завданої громадянинові незаконними діями органів, що здійснюють досудове розслідування від 22 листопада 2017 року, лист Сторожинецького відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Чернівецькій області №16456/123/50/02-2017 від 18 грудня 2017 року та лист Сторожинецького відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Чернівецькій області №13735/123/50/02-2017 від 19 жовтня 2017 року.
Сторожинецькому відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Чернівецькій області надано розпорядження Сторожинецької районної державної адміністрації від 03.10.2011 року № 106-ОС "Про відсторонення ОСОБА_1 від посади головного спеціаліста загального відділу апарату районної державної адміністрації", лист Міністерства соціальної політики України №90/13/155-13 від 19 лютого 2013 року, угоду про надання юридичної допомоги, довідку від 12 січня 2017 року, довідку Сторожинецької районної державної адміністрації Чернівецької області про складові заробітної плати (посадовий оклад, надбавка за ранг, або кваліфікаційні класи, або класний чин, або спеціальні звання, або дипломатичний ранг, надбавка (винагорода) за вислугу років), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу" від 28 лютого 2017 року, розрахункові листки за липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень 2011 року.
Таким чином, позивачу необхідно надати відповідачам всі документи, які додані до позовної заяви.
Відповідно до частини першої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку про наявність правових підстав для залишення даної позовної заяви без руху.
На підставі наведеного та керуючись статтями 169, 248 КАС України, суддя -
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Сторожинецького відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Чернівецькій області, заступника начальника слідчого відділення Сторожинецького відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Чернівецькій області ОСОБА_2, Сторожинецької районної державної адміністрації Чернівецької області, начальника відділу фінансово-господарського забезпечення апарату Сторожинецької районної державної адміністрації Чернівецької області ОСОБА_3 про визнання протиправним і скасування рішень та зобов'язання вчинити дії залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом п'яти днів з дня вручення даної ухвали шляхом подання позовної заяви у відповідності до вимог, встановлених статтею 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
3. Роз'яснити, що в разі невиконання вимог ухвали і не усунення недоліків у вказаний строк позовна заява буде вважатися не поданою і буде повернута особі, яка її подала на підставі пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя О.П. Лелюк