Копія
Справа № 822/3181/17
іменем України
21 грудня 2017 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Майстера П.М.
розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Державного підприємства "Нігинський кар'єр" до Головного управління ДФС у Хмельницькій області про скасування податкового повідомлення-рішення,
Державне підприємство "Нігинський кар'єр" звернулось в суд з позовом до Головного управління ДФС у Хмельницькій області про скасування податкового повідомлення-рішення № НОМЕР_1 від 17.07.2017 року.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що податковим повідомленням - рішенням від 17.07.2017 року № НОМЕР_1, що прийнято відповідно до акта перевірки № 3056/22-01-12-04/00373741 від 29.06.2017 року повідомлено позивача про порушення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів. Вказаним податковим повідомленням - рішенням за затримку сплати грошового зобов'язання в сумі 4452516,70 грн. ДП «Нігинський кар'єр» зобов'язано сплатити штраф у розмірі 20 % в сумі 890503,34 грн. Зазначає, що з вказаними нарахуваннями 20% штрафу за затримку грошового зобов'язання у розмірі 890503,34 грн. Державне підприємство «Нігинський кар'єр» категорично не погоджується, так як вважає, що зазначена затримка грошових зобов'язань на суму 4452516,70 грн. виникла у зв'язку з неправомірними діями Кам'янець-Подільської ОДПІ. Просить скасувати повністю податкове повідомлення - рішення від 17.07.2017 року № НОМЕР_1, що прийнято відповідно до акта перевірки № 3056/22-01-12-04/00373741 від 29.06.2017 року.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, надіслав заяву в якій просить розгляд справи провести у порядку письмового провадження.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, надав суду заяву в якій просить розгляд справи провести у порядку письмового провадження, проти позову заперечує. Надав суду письмове заперечення, в обгрунтування якого зазначає, що Головним управлінням ДФС у Хмельницькій області проведено камеральну перевірку своєчасності сплати узгодженої суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість за результатами проведення якої складено акт від 29.06.2017 року № 3056/22-01-12-04/00373741 та винесено податкове повідомлення-рішення від 17.07.2017 року № НОМЕР_1 про застосування штрафу за порушення граничного строку сплати ПДВ у розмірі 20% у сумі 890503,34 грн. Проведеною перевіркою встановлено, що на порушення п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України ДП «Нігинський кар'єр» несвоєчасно сплачено узгоджені суми грошових зобов'язань з ПДВ, згідно поданих податкових декларацій за лютий, травень 2008 року, відповідно, червень, липень, серпень 2012 року відповідно, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, вересень 2007 року відповідно, січень, лютий, березень, квітень, травень, липень, вересень, листопад, грудень 2011 року відповідно, січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, вересень, жовтень, листопад, грудень 2012 року, січень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, грудень 2013 року відповідно, січень, лютий, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень 2014 року, січень, березень, квітень, травень, червень, лютий, липень 2015 року, грудень, листопад, серпень, липень, вересень, червень 2006 року та червень 2016 року і згідно ППР № НОМЕР_2 від 03.08.2016, №0004651542 від 13.04.2011 та № НОМЕР_3 від 01.08.2014. Зазначає, що відповідно до акта камеральної перевірки №3056/22-01-12-04/00373741 від 29.06.17 року ДП «Нігинський кар'єр» несвоєчасно сплачені узгоджені податкові повідомлення-рішення форми «Н» №0001301201 від 03.08.2016 року, форми «Р» №0004651542 від 13.04.2011 року та форми «Р» №0004121501 від 01.08.2014 року, які не оскаржувались позивачем в адміністративному або судовому порядку, отже вважаються узгодженими. Вказує, що висновки викладені в акті перевірки від 29.06.2017 року № 3056/22-01-12-04/00373741 є правомірними, та податкове повідомлення - рішення від 17.07.2017 року № НОМЕР_1 базується на вимогах чинного законодавства України та скасуванню не підлягає. Просив у задоволенні позову відмовити в повному обсязі.
Згідно з частиною 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Частиною 4 статті 229 КАС України встановлено, що у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши докази, які знаходяться в матеріалах справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд дійшов до висновку, що в задоволенні адміністративного позову необхідно відмовити в повному обсязі, з наступних підстав.
Судом встановлено, що головним державним ревізор-інспектором відділу адміністрування ПДВ, контролю за відшкодуванням ПДВ, адміністрування податку на прибуток, адміністрування екологічного податку та рентної плати, адміністрування місцевих податків і зборів, камеральних перевірок податкової звітності території обслуговування Кам'янець-Подільської ОДПІ управління податків і зборів з юридичних осіб Головного управління ДФС у Хмельницькій області, на підставі пункту 75.1 статті 75 розділу II, пункту 200.10 статті 200 розділу V та пункту 102.1 статті 102 розділу II Податкового кодексу України, в порядку статті 76 розділу II Податкового кодексу України, проведено камеральну перевірку ДП «Нігинський кар'єр» своєчасності сплати узгодженої суми грошового зобов'язання за травень 2008 року, червень 2012 року, липень 2012 року, серпень 2012 року, лютий 2007 року, квітень 2007 року, березень 2007 року, травень 2007 року, червень 2007 року, липень 2007 року, вересень 2007 року, лютий 2008 року, вересень 2012 року, січень 2011 року, лютий 2011 року, березень 2011 року, квітень 2011 року, травень 2011 року, липень 2011 року, вересень 2011 року, грудень 2011 року, січень 2012 року, лютий 2012 року, березень 2012 року, квітень 2012 року, червень 2012 року, за листопад 2011 року, травень 2012 року, жовтень 2012 року, листопад 2012 року, грудень 2012 року, січень 2013 року, травень 2013 року, червень 2013 року, липень 2013 року, серпень 2013 року, вересень 2013 року, жовтень 2013 року, грудень 2013 року, січень 2014 року, лютий 2014 року, квітень 2014 року, червень 2014 року, липень 2014 року, серпень 2014 року, вересень 2014 року жовтень 2014 року, листопад 2014 року, грудень 2014 року, січень 2015 року, березень 2015 року, квітень 2015 року, травень 2015 року, червень 2015 року, лютий 2015 року, липень 2015 року, червень 2016 року, грудень 2006року,листопад 200броку, серпень 2006року, липень 2006року, вересень 2006року, червень 200броку, грудень 2012року, липень 2013року, вересень 2013року, травень 2014року., жовтень 2014року, січень 2015року, березень 2015року, червень 2015року та згідно податкових повідомлень-рішень форми «Н» №0001301201 від 03.08.2016р., форми «Р» №0004651542 від 13.04.2011р. та форми «Р» №0004121501 від 01.08.2014р.
За наслідками перевірки складено акт перевірки від 29.06.2017 року № 3056/22-01-12-04/00373741.
За результатами проведеної перевірки посадовими особами відповідача встановлено на порушення п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України ДП «Нігинський кар'єр» несвоєчасно сплачено узгоджені суми грошових зобов'язань з ПДВ, згідно поданих податкових декларацій за лютий, травень 2008 року, відповідно, червень, липень, серпень 2012 року відповідно, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, вересень 2007 року відповідно, січень, лютий, березень, квітень, травень, липень, вересень, листопад, грудень 2011 року відповідно, січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, вересень, жовтень, листопад, грудень 2012 року, січень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, грудень 2013 року відповідно, січень, лютий, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень 2014 року, січень, березень, квітень, травень, червень, лютий, липень 2015 року, грудень, листопад, серпень, липень, вересень, червень 2006 року та червень 2016 року і згідно податкових повідомлень-рішень № НОМЕР_2 від 03.08.2016, №0004651542 від 13.04.2011 та № НОМЕР_3 від 01.08.2014.
За результатами проведеної перевірки відповідачем винесене податкове повідомлення-рішення від 17.07.2017 року № НОМЕР_1, яким до позивача застосовано штраф за порушення граничного строку сплати ПДВ у розмірі 20% у сумі 890503,34 грн.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до п.п.14.1.152 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України погашення податкового боргу - зменшення абсолютного значення суми такого боргу, підтверджене відповідним документом.
Згідно п.31.1 ст.31 Податкового кодексу України строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно.
Відповідно до п.п.100.11, 100.12 Податкового кодексу України розстрочення, відстрочення грошового зобов'язання чи податкового боргу надається окремо за кожним податком і збором. Строки сплати розстрочених, відстрочених сум або їх частки можуть бути перенесені шляхом прийняття окремого рішення та внесення відповідних змін до договорів розстрочення, відстрочення. Договори про розстрочення (відстрочення) можуть бути достроково розірвані: з ініціативи платника податків - при достроковому погашенні розстроченої суми грошового зобов'язання та податкового боргу або відстроченої суми грошового зобов'язання або податкового боргу, щодо яких була досягнута домовленість про розстрочення, відстрочення; з ініціативи контролюючого органу в разі, якщо: з'ясовано, що інформація, подана платником податків при укладенні зазначених договорів, виявилася недостовірною, перекрученою або неповною; платник податків визнається таким, що має податковий борг із грошових зобов'язань, які виникли після укладення зазначених договорів; платник податків порушує умови погашення розстроченого грошового зобов'язання чи податкового боргу або відстроченого грошового зобов'язання чи податкового боргу.
Згідно п.38.1 ст.38 Податкового кодексу України виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Відповідно до п.54.1 ст.54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Згідно з пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Відповідно до вимог п.87.9 ст.87 Податкового кодексу України у разі наявності у платника податків податкового боргу контролюючі органи зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. У такому ж порядку відбувається зарахування коштів, що надійдуть у рахунок погашення податкового боргу платника податків відповідно до статті 95 цього Кодексу або за рішенням суду у випадках, передбачених законом.
Спрямування коштів платником податків на погашення грошового зобов'язання перед погашенням податкового боргу забороняється, крім випадків спрямування цих коштів на виплату заробітної плати та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Згідно п.131.2 ст.131 Податкового кодексу України при погашенні суми податкового боргу (його частини) кошти, що сплачує такий платник податків, у першу чергу зараховуються в рахунок податкового зобов'язання. У разі повного погашення суми податкового боргу кошти, що сплачує такий платник податків, в наступну чергу зараховуються у рахунок погашення штрафів, в останню чергу зараховуються в рахунок пені.
Відповідно до п.126.1 ст. 126 Податкового кодексу України у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання (крім випадків, передбачених пунктом 126.2 цієї статті) протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
ДП "Нігинський кар'єр" в адміністративному позові зазначає, що платник податку при визначені грошового (податкового) зобов'язання контролюючим органом, несе відповідальність лише за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов'язання. Тобто, якщо грошове (податкове) зобов'язання буде неузгодженим, то платник податків не має обов'язку щодо його сплати, йому не може бути здійснена податкова вимога.
Суд не погоджується з вказаним твердженням позивача та зазначає наступне.
Згідно пп. 14.1.39 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Відповідно до пп. 14.1.156. п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк);
Згідно п.54.2. ст.54 Податкового кодексу України грошове зобов'язання щодо суми податкових зобов'язань з податку, що підлягає утриманню та сплаті (перерахуванню) до бюджету в разі нарахування/виплати доходу на користь платника податку - фізичної особи, вважається узгодженим податковим агентом або платником податку, який отримує доходи не від податкового агента, в момент виникнення податкового зобов'язання, який визначається за календарною датою, встановленою розділом IV цього Кодексу для граничного строку сплати податку до відповідного бюджету.
Відповідно до даних, які зазначені в акті камеральної перевірки №3056/22-01-12-04/00373741 від 29.06.2017 року ДП «Нігинський кар'єр» несвоєчасно сплачені узгоджені податкові повідомлення- рішення форми «Н» №0001301201 від 03.08.2016 року, форми «Р» №0004651542 від 13.04.2011 року та форми «Р» №0004121501 від 01.08.2014 року, які позивачем не оскаржувались, отже вважаються узгодженими.
Відповідно до п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем на виконання вимог законодавства, подано до контролюючого органу податкові декларації з податку на додану вартість:
Податкова декларація з податку на додану вартість за лютий 2007 року подана до податкової інспекції 20.03.2007 року за № 5939, згідно якої виникло податкове зобов'язання в сумі 7130 грн., яке необхідно сплатити в строк по 30.03.2007 року, фактично сплачено 31.07.2015 року.
Податкова декларація з податку на додану вартість за березень 2007 року подана до податкової інспекції 20.04.2007 року за № 15925, згідно якої виникло податкове зобов'язання в сумі 83 грн., яке необхідно сплатити в строк по 30.04.2007 року, фактично сплачено 31.07.2015 року.
Податкова декларація з податку на додану вартість за квітень 2007 року подана до податкової інспекції 21.05.2007 року за № 24478, згідно якої виникло податкове зобов'язання в сумі 46563 грн., яке необхідно сплатити в строк по 30.05.2007 року, фактично сплачено 31.07.2015 року.
Податкова декларація з податку на додану вартість за травень 2007 року подана до податкової інспекції 20.06.2007 року за № 26557, згідно якої виникло податкове зобов'язання в сумі 39100 грн., яке необхідно сплатити в строк по 30.06.2007 року, фактично сплачено 31.07.2015 року.
Податкова декларація з податку на додану вартість за червень 2007 року подана до податкової інспекції 20.07.2007 року за № 37676, згідно якої виникло податкове зобов'язання в сумі 507 грн., яке необхідно сплатити в строк по 30.07.2007 року, фактично сплачено 31.07.2015 року.
Податкова декларація з податку на додану вартість за липень 2007 року подана до податкової інспекції 20.08.2007 року за № 45709, згідно якої виникло податкове зобов'язання в сумі 1336 грн., яке необхідно сплатити в строк по 30.08.2007 року, фактично сплачено 31.07.2015 року.
Податкова декларація з податку на додану вартість за вересень 2007 року подана до податкової інспекції 16.11.2007 року за № 66451, згідно якої виникло податкове зобов'язання в сумі 1516 грн., яке необхідно сплатити в строк по 16.11.2007 року, фактично сплачено 31.07.2015 року.
Податкова декларація з податку на додану вартість за лютий 2008 року подана до податкової інспекції 19.03.2008 року за № 5353, згідно якої виникло податкове зобов'язання в сумі 2189 грн., яке необхідно сплатити в строк по 30.03.2008 року, фактично сплачено 31.07.2015 року.
Податкова декларація з податку на додану вартість за травень 2008 року подана до податкової інспекції 20.06.2008 року за № 26706, згідно якої виникло податкове зобов'язання в сумі 24408 грн., яке необхідно сплатити в строк по 30.06.2008 року, фактично сплачено 17.01.2015, 13.02.2015, 18.02.2015, 25.02.2015 року.
Податкова декларація з податку на додану вартість за січень 2011 року подана до податкової інспекції 18.02.2011 року за №9000429625, згідно якої виникло податкове зобов'язання в сумі 1605 грн., яке необхідно сплатити в строк по 02.03.2011 року, фактично сплачено 31.07.2015 року.
Податкова декларація з податку на додану вартість за лютий 2011 року подана до податкової інспекції 16.03.2011 року за №9001000461, згідно якої виникло податкове зобов'язання в сумі 307 грн., яке необхідно сплатити в строк по 30.03.2011 року, фактично сплачено 31.07.2015 року.
Податкова декларація з податку на додану вартість за березень 2011 року подана до податкової інспекції 18.04.2011 року за №9002016105, згідно якої виникло податкове зобов'язання в сумі 525 грн., яке необхідно сплатити в строк по 30.04.2011 року, фактично сплачено 31.07.2015 року.
Податкова декларація з податку на додану вартість за квітень 2011 року подана до податкової інспекції 19.05.2011 року за №9003406571, згідно якої виникло податкове зобов'язання в сумі 363 грн., яке необхідно сплатити в строк по 30.05.2011 року, фактично сплачено 31.07.2015 року.
Податкова декларація з податку на додану вартість за травень 2011 року подана до податкової інспекції 17.06.2011 року за №9003978433, згідно якої виникло податкове зобов'язання в сумі 4211 грн., яке необхідно сплатити в строк по 30.06.2011 року, фактично сплачено 31.07.2015 року.
Податкова декларація з податку на додану вартість за липень 2011 року подана до податкової інспекції 19.08.2011 року за №9006957477, згідно якої виникло податкове зобов'язання в сумі 4373 грн., яке необхідно сплатити в строк по 30.08.2011 року, фактично сплачено 31.07.2015 року.
Податкова декларація з податку на додану вартість за вересень 2011 року подана до податкової інспекції 19.10.2011 року за №9008965144, згідно якої виникло податкове зобов'язання в сумі 2450 грн., яке необхідно сплатити в строк по 30.10.2011 року, фактично сплачено 31.07.2015 року.
Податкова декларація з податку на додану вартість за листопад 2011 року подана до податкової інспекції 15.12.2011 року за №9012211559, згідно якої виникло податкове зобов'язання в сумі 167 грн., яке необхідно сплатити в строк по 30.12.2011 року, фактично сплачено 31.07.2015 року.
Податкова декларація з податку на додану вартість за грудень 2011 року подана до податкової інспекції 18.01.2012 року за №9013730304, згідно якої виникло податкове зобов'язання в сумі 705 грн., яке необхідно сплатити в строк по 30.01.2012 року, фактично сплачено 31.07.2015 року.
Податкова декларація з податку на додану вартість за січень 2012 року подана до податкової інспекції 17.02.2012 року за №9006046831, згідно якої виникло податкове зобов'язання в сумі 977 грн.. яке необхідно сплатити в строк по 02.03.2012 року, фактично сплачено 31.07.2015 року.
Податкова декларація з податку на додану вартість за лютий 2012 року подана до податкової інспекції 15.03.2012 року за №9011755604, згідно якої виникло податкове зобов'язання в сумі 851 грн.. яке необхідно сплатити в строк по 30.03.2012 року, фактично сплачено 31.07.2015 року.
Податкова декларація з податку на додану вартість за березень 2012 року подана до податкової інспекції 17.04.2012 року за №9019277573, згідно якої виникло податкове зобов'язання в сумі 1722 грн.. яке необхідно сплатити в строк по 30.04.2012 року, фактично сплачено 31.07.2015 року.
Податкова декларація з податку на додану вартість за квітень 2012 року подана до податкової інспекції 17.05.2012 року за №9027337745, згідно якої виникло податкове зобов'язання в сумі 1802 грн.. яке необхідно сплатити в строк по 30.05.2012 року, фактично сплачено 31.07.2015 року.
Податкова декларація з податку на додану вартість за травень 2012 року подана до податкової інспекції 18.06.2012 року за №9034154999, згідно якої виникло податкове зобов'язання в сумі 5817 грн., яке необхідно сплатити в строк по 30.06.2012 року, фактично сплачено 31.07.2015 року.
Податкова декларація з податку на додану вартість за червень 2012 року подана до податкової інспекції 19.07.2012 року за №9041460817, згідно якої виникло податкове зобов'язання в сумі 17856 грн.. яке необхідно сплатити в строк по 30.07.2012 року, фактично сплачено 31.07.2015 року
Податкова декларація з податку на додану вартість за липень 2012 року подана до податкової інспекції 17.08.2012 року за №9049996652, згідно якої виникло податкове зобов'язання в сумі 27481 грн.. яке необхідно сплатити в строк по 30.08.2012 року, фактично сплачено 31.07.2015 року .
Податкова декларація з податку на додану вартість за серпень 2012 року подана до податкової інспекції 19.09.2012 року за №9057012935, згідно якої виникло податкове зобов'язання в сумі 75808 грн.. яке необхідно сплатити в строк по 30.09.2012 року, фактично сплачено 31.07.2015 року.
Податкова декларація з податку на додану вартість за вересень 2012 року подана до податкової інспекції 22.10.2012 року за №9065145344, згідно якої виникло податкове зобов'язання в сумі 75779 грн., яке необхідно сплатити в строк по 30.10.2012 року, фактично сплачено 31.07.2015 року.
Податкова декларація з податку на додану вартість за жовтень 2012 року подана до податкової інспекції 19.11.2012 року за №9072585692, згідно якої виникло податкове зобов'язання в сумі 32019 грн., яке необхідно сплатити в строк по 30.11.2012 року, фактично сплачено 31.07.2015, 05.08.2015, 14.08.2015, 25.08.2015 року.
Податкова декларація з податку на додану вартість за листопад 2012 року подана до податкової інспекції 20.12.2012 року за №9080517274, згідно якої виникло податкове зобов'язання в сумі 46517 грн., яке необхідно сплатити в строк по 30.12.2012 року, фактично сплачено 25.08.2015 року.
Податкова декларація з податку на додану вартість за грудень 2012 року подана до податкової інспекції 21.01.2013 року за №9085511481, згідно якої виникло податкове зобов'язання в сумі 15944 грн., яке необхідно сплатити в строк по 30.01.2013 року, фактично сплачено 25.08.2015 року.
Податкова декларація з податку на додану вартість за січень 2013 року подана до податкової інспекції 20.02.2013 року за №9008298268, згідно якої виникло податкове зобов'язання в сумі 3706 грн., яке необхідно сплатити в строк по 02.03.2013 року, фактично сплачено 25.08.2015 року.
Податкова декларація з податку на додану вартість за травень 2013 року подана до податкової інспекції 19.06.2013 року за №9036243455, згідно якої виникло податкове зобов'язання в сумі 1581 грн., яке необхідно сплатити в строк по 30.06.2013 року, фактично сплачено 25.08.2015 року.
Податкова декларація з податку на додану вартість за червень 2013 року подана до податкової інспекції 22.07.2013 року за №9044436000, згідно якої виникло податкове зобов'язання в сумі 54616 грн., яке необхідно сплатити в строк по 30.07.2013 року, фактично сплачено 25.08.2015 року.
Податкова декларація з податку на додану вартість за липень 2013 року подана до податкової інспекції 20.08.2013 року за №9051707069, згідно якої виникло податкове зобов'язання в сумі 78388 грн., яке необхідно сплатити в строк по 30.08.2013 року, фактично сплачено 25.08.2015 року.
Податкова декларація з податку на додану вартість за серпень 2013 року подана д податкової інспекції 19.09.2013 року за №9058524447, згідно якої виникло податкове зобов'язання в сумі 82723 грн., яке необхідно сплатити в строк по 30.09.2013 року, фактично сплачено 25.09.2015 року.
Податкова декларація з податку на додану вартість за вересень 2013 року подана до податкової інспекції 21.10.2013 року за №9066602521, згідно якої виникло податкове зобов'язання в сумі 15588 грн., яке необхідно сплатити в строк по 30.10.2013 року, фактично сплачено 25.09.2015 року.
Податкова декларація з податку на додану вартість за жовтень 2013 року подана до податкової інспекції 20.11.2013 року за №9074977213, згідно якої виникло податкове зобов'язання в сумі 50651 грн., яке необхідно сплатити в строк по 30.11.2013 року, фактично сплачено 25.09.2015, 29.09.2015 року.
Податкова декларація з податку на додану вартість за грудень 2013 року подана до податкової інспекції 09.01.2014 року за №9086285595, згідно якої виникло податкове зобов'язання в сумі 26379 грн., яке необхідно сплатити в строк по 30.01.2014 року, фактично сплачено 29.09.2015 року.
Податкова декларація з податку на додану вартість за січень 2014 року подана до податкової інспекції 20.02.2014 року за №1400003257, згідно якої виникло податкове зобов'язання в сумі 7265 грн., яке необхідно сплатити в строк по 02.03.2014 року, фактично сплачено 20.12.2016 року.
Податкова декларація з податку на додану вартість за лютий 2014 року подана до податкової інспекції 19.03.2014 року за №9014506962, згідно якої виникло податкове зобов'язання в сумі 9991 грн., яке необхідно сплатити в строк по 30.03.2014 року, фактично сплачено 20.12.2016 року.
Податкова декларація з податку на додану вартість за квітень 2014 року подана до податкової інспекції 20.05.2014 року за №9028960753, згідно якої виникло податкове зобов'язання в сумі 1464 грн., яке необхідно сплатити в строк по 30.05.2014 року, фактично сплачено 20.12.2016 року.
Податкова декларація з податку на додану вартість за червень 2014 року подана до податкової інспекції 21.07.2014 року за №9041994900, згідно якої виникло податкове зобов'язання в сумі 30011 грн., яке необхідно сплатити в строк по 30.07.2014 року, фактично сплачено 20.12.2016 року.
Податкова декларація з податку на додану вартість за липень 2014 року подана до податкової інспекції 20.08.2014 року за №9048561430, згідно якої виникло податкове зобов'язання в сумі 4689 грн., яке необхідно сплатити в строк по 30.08.2014 року, фактично сплачено 20.12.2016 року.
Податкова декларація з податку на додану вартість за серпень 2014 року подана до податкової інспекції 22.09.2014 року за №9054502845, згідно якої виникло податкове
зобов'язання в сумі 1885 грн.. яке необхідно сплатити в строк по 30.09.2014 року, фактично сплачено 20.12.2016 року.
Податкова декларація з податку на додану вартість за вересень 2014 року подана до податкової інспекції 20.10.2014 року за №9060640251, згідно якої виникло податкове зобов'язання в сумі 37703 грн., яке необхідно сплатити в строк по 30.10.2014 року, фактично сплачено 20.12.2016. 12.01.2017 року.
Податкова декларація з податку на додану вартість за жовтень 2014 року подана до податкової інспекції 20.11.2014 року за №9067908323, згідно якої виникло податкове зобов'язання в сумі 60868 грн., яке необхідно сплатити в строк по 30.11.2014 року, фактично сплачено 12. 01.2017 року.
Податкова декларація з податку на додану вартість за листопад 2014 року подана до податкової інспекції 22.12.2014 року за №9074273386, згідно якої виникло податкове зобов'язання в сумі 182638 грн., яке необхідно сплатити в строк по 30.12.2014 року, фактично сплачено 12 .01.2017 року.
Податкова декларація з податку на додану вартість за грудень 2014 року подана до податкової інспекції 20.01.2015 року за №9078859003, згідно якої виникло податкове зобов'язання в сумі 42767 грн. яке необхідно сплатити в строк по 30.01.2015 року, фактично сплачено 12.01.2017 року.
Податкова декларація з податку на додану вартість за січень 2015 року подана до податкової інспекції 20.02.2015 року за №9020204136, згідно якої виникло податкове зобов'язання в сумі 180176 грн., яке необхідно сплатити в строк по 02.03.2015 року, фактично сплачено 12.01.2017 року.
Податкова декларація з податку на додану вартість за березень 2015 року подана до податкової інспекції 21.04.2015 року за №9075020111, згідно якої виникло податкове зобов'язання в сумі 79301 грн., яке необхідно сплатити в строк по 30.04.2015 року, фактично сплачено 12.01.2017 року
Податкова декларація з податку на додану вартість за квітень 2015 року подана до податкової інспекції 20.05.2015 року за №9102158579, згідно якої виникло податкове зобов'язання в сумі 287131 грн., яке необхідно сплатити в строк по 30.05.2015 року, фактично сплачено 12. 01. 2017 року.
Податкова декларація з податку на додану вартість за травень 2015 року подана до податкової інспекції 22.06.2015 року за №9130170619, згідно якої виникло податкове зобов'язання в сумі 246995 грн., яке необхідно сплатити в строк по 30.06.2015 року, фактично сплачено 12. 01.2017 року.
Податкова декларація з податку на додану вартість за червень 2015 року подана до податкової інспекції 20.07.2015 року за №9153262599, згідно якої виникло податкове зобов'язання в сум: 319475 грн., яке необхідно сплатити в строк по 30.07.2015 року, фактично сплачено 12.01.2017 року.
Податкова декларація з податку на додану вартість за лютий 2015 року подана до податкової інспекції 29.07.2015 року за №9160620765, згідно якої виникло податкове зобов'язання в сумі 263458грн., яке необхідно сплатити в строк по 29.07.2015 року, фактично сплачено 12.01.2017 року.
Податкова декларація з податку на додану вартість за липень 2015 року подана до податкової інспекції 20.08.2015 року за №9175957047, згідно якої виникло податкове зобов'язання в сумі 505903грн., яке необхідно сплатити в строк по 30.08.2015 року, фактично сплачено 12.01.2017, 31.01.2017, 15.02.2017, 01.03.2017, 20.03.2017 року.
Податкова декларація з податку на додану вартість за червень 2015 року подана до податкової інспекції 20.07.2015 року за №9125540940, згідно якої виникло податкове зобов'язання в сумі 555986грн., яке необхідно сплатити в строк по 30.07.2015 року, фактично сплачено в сумі 321427,25 грн. 15.05.2017, 31.05.2017, 01.06.2017, 02.06.2017, 12.06.2017, 15.06.2017 року.
Позивач в адміністративному позові зазначає, що 24 липня 2014 року вступила в законну силу постанова Київського апеляційного адміністративного суду по справі №826/4206/14 (залишена в силі постановою Верховного Суду України від 09.06.2015р) позовом Кам'янець-Подільської ОДПІ ГУ Міндоходів у Хмельницькій області до Міністерства аграрної політики та продовольства України про стягнення в порядку статті 96 Податкового кодексу України податкового боргу, що виник внаслідок господарської діяльності ДП «Нігинський кар'єр» в загальній сумі 12495504,33 грн, в тому числі 4409 781,47грн плати за користування надрами. Таким чином, засновник підприємства - Міністерство аграрної політики та продовольства України на підставі судового рішення зобов'язане погасити податковий борг ДП «Нігинський кар'єр» в сумі 12495504,33 грн. В суму стягнення з Мінагрополітики у розмірі 12495504,33 грн неправомірно включено податковий борг, який також стягується з ДП «Нігинський кар'єр» за рішеннями суду у справах №2270/10247/11 від 27.09.2011р., №2270/3584/12 від 13.06.2012р. №822/1669/13-а від 09.04.2013р., №822/51/13-а від 31.01.2013р., №822/151/14 від 12.02.2014р. Відповідно, Кам'янець-Подільська ОДПІ власними діями здійснила затягування стягнення коштів на погашення податкового боргу ДП «Нігинський кар'єр».
Суд не бере до уваги твердження позивача та зазначає наступне.
У відповідності до статті 16 Податкового кодексу України до обов'язків платника податків, зокрема, належить сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно з п.36.1 ст.36 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами митної справи. Одночасно п.36.5 цієї статті передбачено, що відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов'язку несе платник податків, крім випадків, визначених Податковим кодексом або законами з питань митної справи.
Пунктом 38.2 ст.38 Податкового кодексу України передбачено, що сплата податку та збору здійснюється платником податку безпосередньо, а у випадках, передбачених податковим законодавством, - податковим агентом або представником платника податку.
Відповідно до п.87.7 ст.87 Податкового кодексу України забороняється будь-яка уступка грошового зобов'язання або податкового боргу платника податків третім особам. Пунктом 87.9 ст.87 Податкового кодексу України передбачено, що у разі наявності у платника податків податкового боргу контролюючі органи зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. У такому ж порядку відбувається зарахування коштів, що надійдуть у рахунок погашення податкового боргу платника податків відповідно до статті 95 цього Кодексу або за рішенням суду у випадках, передбачених законом.
Таким чином, винесення Окружним адміністративним судом м.Києва судового рішення про звернення стягнення податкового боргу ДП «Нігинський кар'єр» в сумі 12495504,33 грн. на кошти Міністерства аграрної політики та продовольства України, прийнятого у відповідності до ст.96 Податкового кодексу України, не є підставою для звільнення позивача від виконання податкового обов'язку щодо сплати суми податків та зборів.
Відповідно до п.20.1.19 ст.20 ПК України, контролюючі органи наділені, зокрема, правом застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи.
Фінансова відповідальність за порушення законів з питань оподаткування встановлюється та застосовується згідно з цим Кодексом у вигляді штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені (п. 111.2 ПК України).
Згідно зі ст. 126 ПК України у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Таким чином, враховуючи, що позивач несвоєчасно здійснив сплату узгоджених сум грошових зобов'язань з податку на додану вартість, тому Головним управлінням ДФС у Хмельницькій області правомірно застосовано до Державного підприємства "Нігинський кар'єр" штраф у сумі 890503,34 грн.
Згідно ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 2 ст.77 КАС України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (ч.1 ст.90 КАС України).
Таким чином, відповідач діяв у спосіб і порядок визначений законодавством України, що підтверджено доказами, які перевірено судом, тому позовні вимоги Державного підприємства "Нігинський кар'єр" не підлягають до задоволення.
Частиною 1 статті 143 КАС України передбачено, що суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.
В ухвалі про відкриття провадження в адміністративній справі від 01.12.2017 року суд зобов'язав відповідача надати належним чином завірену копію податкового повідомлення-рішення від 17.07.2017 року № НОМЕР_1.
При подачі представником відповідача копії оскаржуваного податкового повідомлення-рішення від 17.07.2017 року № НОМЕР_1 на суму 890503,34 грн., судом встановлено, що ДП "Нігинський кар'єр" не в повному обсязі сплачено судовий збір за подання адміністративного позову.
Відповідно до платіжного доручення № 4087 від 28.11.2017 року ДП "Нігинський кар'єр" сплатило судовий збір в розмірі 1600,00 грн.
За ч.1 ст.4 та пп.1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" за подання юридичною особою до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, встановлюється ставка судового збору в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" встановлено у 2017 році прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на січень 2016 року на рівні 1600,00 грн.
Тому, суд вважає за необхідне зобов'язати Державне підприємство "Нігинський кар'єр" сплатити судовій збір в сумі 11757,55 грн. (одинадцять тисяч сімсот п'ятдесят сім грн. 55 копійок ) в дохід Державного бюджету України.
Керуючись статтями 6, 72-77,139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
в адміністративному позові Державного підприємства "Нігинський кар'єр" ( 32322, Хмельницька область, Кам'янець-Подільський район, с.Сахкамінь, вул.Радянська, 1А, код ЄДРПОУ - 00373741) до Головного управління ДФС у Хмельницькій області ( 29000, м.Хмельницький, вул.Героїв Майдану,12, код ЄДРПОУ - 39492190) про скасування податкового повідомлення-рішення № НОМЕР_1 від 17.07.2017 року відмовити.
Зобов'язати Державне підприємство "Нігинський кар'єр" сплатити судовій збір в сумі 11757,55 грн. (одинадцять тисяч сімсот п'ятдесят сім грн. 55 копійок ) в дохід Державного бюджету України.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного адміністративного суду в порядку статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя /підпис/
"Згідно з оригіналом" Суддя ОСОБА_1