ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/21911/17
провадження № 3/753/6477/17
"22" грудня 2017 р. м. Київ
Суддя Дарницького районного суду м. Києва О.В. Домарєв, розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, непрацюючого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1
за скоєння адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст. 124, 122-4 КУпАП,
13.11.2017 року приблизно о 19.45 годині ОСОБА_2, керуючи транспортним засобом «Volkswagen» д.н.з. НОМЕР_1, рухаючись біля буд. № 8 по вул. Ревуцького в м. Києві, в порушення п.п. 10.1, 13.1 ПДР України, при зміні напрямку руху не впевнився в безпеці руху, не витримав безпечний боковий інтервал, у зв'язку з чим скоїв зіткнення з автомобілем НОМЕР_2 під керуванням ОСОБА_3, що призвело до пошкодження всіх вищезазначених транспортних засобів.Після цього, ОСОБА_2 в порушення п. 2.10 а) ПДР України залишив місце ДТП.
ОСОБА_2 у судовому засіданні свою провину у скоєнні зазначених правопорушень визнав частково та суду пояснив, що 13.11.2017 року приблизно о 19.45 годині він рухався на автомобілі «Volkswagen» по вул. Ревуцького в крайній правій смузі руху. Зліва від нього рухався автомобіль «Kia», який, наблизившись до його автомобіля, зробив маневр в його бік, що змусило його прийняти ще правіше до бровки для уникнення зіткнення. Оскільки зіткнення він не відчув, він поїхав далі. Пізніше при огляді свого автомобіля він виявив подряпину лівого крила.
Потерпілий ОСОБА_3 пояснив, що він рухався на автомобілі «Kia» по вул. Ревуцького в середній смузі руху. Праворуч від нього в крайній правій смузі рухався автомобіль «Volkswagen» під керуванням ОСОБА_2 При випередженні автомобіля «Volkswagen», останній змістився ліворуч і здійснив наїзд на автомобіль «Kia» під його керуванням в площину заднього лівого крила, після чого залишив місце ДТП, а він в свою чергу залишився на місці та викликав працівників поліції.
Згідно з вимогами ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото-кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
А відповідно до положень ст.252 КУпАП - орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, оцінивши всі обставини справи в їх сукупності, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до п. 10.1 ПДР України - перед початком руху, перестроюванням та будь-якою зміною напрямку руху водій повинен переконатися, що це буде безпечним і не створить перешкод або небезпеки іншим учасникам руху.
Відповідно до вимог п.13.1 ПДР України - водій залежно від швидкості руху, дорожньої обстановки, особливостей вантажу, що перевозиться, і стану транспортного засобу повинен дотримувати безпечної дистанції та безпечного інтервалу.
У судовому засіданні об'єктивно встановлено, що ОСОБА_2порушив вимоги п.п. 10.1, 13.1 ПДР, а також порушив вимоги п. 2.10 а) ПДР України, залишивши місце ДТП, тобто скоїв адміністративні правопорушення, передбачені ст.ст. 122-4, 124КУпАП.
При визначенні розміру адміністративного стягнення, суд керується вимогами ст. 36 КУпАП, відповідно до яких при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.
Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Приймаючи до уваги характер правопорушення та особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, суд дійшов висновку, що на ОСОБА_2 слід накласти адміністративне стягнення в межах санкції ст. 124 КУпАП, оскільки зазначене правопорушення є більш серйозним з числа вчинених, а саме у вигляді штрафу у розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Крім того, відповідно до ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» -у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення справляється судовий збір у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 320 грн. Проте, відповідно до п. 9 ч.1 ст. 5 ЗУ «Про судовий збір» - від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються: інваліди I та II груп. Враховуючи те, що ОСОБА_2 є інвалідом 2 групи, суд вважає за необхідне звільнити його від необхідності сплати судового збору.
Керуючись ст. ст. 36, 124, 122-4, 251,252, 268,283-285 КУпАП,-
Визнати винним ОСОБА_2 у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 124, ст. 122-4 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_2 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто у сумі 340 гривень на користь держави.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через Дарницький районний суд міста Києва протягом десяти днів.
Суддя О.В. Домарєв