Ухвала від 26.12.2017 по справі 708/1306/17

Справа № 708/1306/17

Номер провадження № 2-а/708/57/17

УХВАЛА

26 грудня 2017 року.

Суддя Чигиринського районного суду Черкаської області Ткаченко С.Є., розглянувши в порядку письмового провадження матеріали справи № 708/1306/17 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до голови Чигиринської районної ради Черкаської області ОСОБА_2 про визнання незаконною бездіяльність суб'єкта владних повноважень та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИЛА:

Позивачка звернулася до суду з позовом про визнатня протиправною бездіяльність суб'єкта владних повноважень - голови Чигиринської районної ради ОСОБА_2 щодо ненадання обгрунтованої письмової відповіді про наслідки та суть прийнятого рішення відносно розгляду її вимоги від 25.10.2017 року про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої їй неправомірними рішеннями та діями Чигиринської районної ради Черкаської області та зобов'язання відповідача надати обгрунтовану письмову відповідь на її звернення.

Як передбачено ч. 1 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Статтею 19 КАС України визначено юрисдикцію адміністративних судів, в тому числі і на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження (п. 1.ч. 1 ст. 19 КАС України).

Разом з тим, ст. 20 КАС України визначено порядок розмежування предметної юрисдикції адміністративних судів, де зокрема ч. 1 даної статті визначено категорії справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Судячи з наведеного, в ч. 1 ст. 20 КАС України переліку категорія справ щодо спорів фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності відсутня.

А за приписами ч. 2 ст. 20 КАС України окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.

Виходячи з цього, вказана позовна заява предметно не підсудна Чигиринському районному суду Черкаської області і повинна розглядатися Черкаським окружним адміністративним судом.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

У зв'язку з цим вказана справа підлягає передачі за територіальною підсудністю до Черкаського окружного адміністративного суду.

На підставі викладеного та, керуючись п. 10 ч. 1 ст. 4, ч. 1 ст. 2, п.1 ч. 1 ст. 19, ст. 20, ст. 29, ст., ст. 294, 295, 297 КАС України,

УХВАЛИЛА:

Справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до голови Чигиринської районної ради Черкаської області ОСОБА_2 про визнання незаконною бездіяльність суб'єкта владних повноважень та зобов'язання вчинити певні дії передати на розгляд Черкаському окружному адміністративному суду.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Суддя