Постанова від 08.04.2009 по справі 2а-27/09/2270/11

справа № 2а-27/09/2270/11

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 квітня 2009 року

Хмельницький окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Касап В.М. при секретарі Марковій О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом селянського фермерського господарства «ЛАН» до управління агропромислового розвитку Віньковецької райдержадміністрації про визнання протиправним та скасування рішення управління агропромислового комплексу Віньковецької райдержадміністрації Хмельницької області про відмову в отриманні компенсації за посів ярих культур, що закріплено в протоколі №11 від 19 вересня 2008 року, зобов'язання включити до реєстру сільськогосподарських підприємств, що мають право на отримання бюджетних коштів за посіяні 30 га гречки та 57 га цукрового буряку,-

ВСТАНОВИВ:

СФГ «ЛАН» звернулося з позовом до управління агропромислового розвитку Віньковецької райдержадміністрації про визнання протиправним та скасування рішення управління агропромислового комплексу Віньковецької райдержадміністрації Хмельницької області про відмову в отриманні компенсації за посів ярих культур, що закріплено в протоколі №11 від 19 вересня 2008 року, зобов'язання включити до реєстру сільськогосподарських підприємств, що мають право на отримання бюджетних коштів за посіяні 30 га гречки та 57 га цукрового буряку.

В обґрунтування своїх вимог вказує, що здійснивши посіви гречки площею 30 га. та посіви цукрового буряка площею 80 га., відповідно до приписів п. п. 2; 5; 6 "Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки виробництва продукції рослинництва" із змінами і доповненнями, затвердженого Постановою КМУ № 256 від 21.02.2007 року /далі Порядок/, в червні 2008 року, подав заявку до відповідача, на отримання бюджетних коштів для вирощування сільськогосподарських культур. Внаслідок несприятливих погодних умов, частина засіяного цукрового буряку площею 23 га., виявилась забур'яненою, основна культура не розвинутою, що спричинило її списання на вказаній площі та підтверджується відповідним актом від 28.08.2008 року. Площа засіяного цукрового буряку, після списання 23 га., залишилась 57га.

Відповідно до приписів п. 7 Порядку відповідачем було здійснено обстеження посівів, в результаті якого встановлено, що позивач дійсно посіяв гречку на площі 30 га., що підтверджується актом відповідача від 30.07.2008 року, та цукровий буряк на площі 57 га., що підтверджується протоколом відповідача № 11 від 19.09.2008 року.

Незважаючи на це, рішенням управління агропромислового комплексу Віньковецької райдержадміністрації Хмельницької області, позивачу було відмовлено в отримані компенсації за посіви ярих культур. З даним рішенням не погоджується, просить скасувати рішення управління агропромислового комплексу Віньковецької райдержадміністрації Хмельницької області про відмову в отриманні компенсації за посів ярих культур, що закріплено в протоколі №11 від 19 вересня 2008 року, та зобов'язати включити до реєстру сільськогосподарських підприємств, що мають право на отримання бюджетних коштів за посіяні 30 га гречки та 57 га цукрового буряку.

Представники позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримали у повному об'ємі, просили позов задоволити.

Представники відповідача у судовому засіданні заперечують проти задоволення позовних вимог, оскільки вважають, що позивачем до офіційних документів внесено завідомо неправдиві відомості, не було подано будь - яких письмових доказів того, що

ним було списано 23 га посівів цукрового буряку внаслідок несприятливих погодних умов. Площа сільськогосподарських угідь, що вказана по формі 4-сг позивача у розрахунку суми фіксованого сільськогосподарського податку на 2008 рік становить 155 га. Проте, як вбачається із листа Віньковецької міжрайонної державної податкової інспекції від 16.09.2008 року за № 3148/8/153, СФГ «Лан» перебуває на обліку як платник фіксованого сільськогосподарського податку і у 2008 році має у користуванні 40 га сільськогосподарських угідь, сума нарахованого податку складає 143 грн. 58 коп.

Згідно листа контрольно - ревізійного управління в Хмельницькій області від 27.10.08 року за № 22-06-15/5023 СФГ «Лан» не вжито заходів по поверненню до державного бюджету незаконно виплаченої підтримкив сумі 29300 грн. Просять у задоволенні позову відмовити.

Заслухавши пояснення сторін, з'ясувавши повно і всебічно обставини справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

Судом встановлено, що СФГ "ЛАН" є сільськогосподарським підприємством, що підтверджується довідкою Хмельницького обласного управління статистики № 406 про включення до ЄДРПОУ.

Здійснивши посіви гречки площею 30 га., та посіви цукрового буряка площею 80 га., відповідно до приписів п. п. 2; 5; 6 Порядку позивач в червні 2008 року, подав заявку до відповідача, на отримання бюджетних коштів для вирощування сільськогосподарських культур. Внаслідок несприятливих погодних умов, частина засіяного цукрового буряку площею 23 га., виявилась забур'яненою, основна культура не розвинутою, що спричинило її списання на вказаній площі, що підтверджується відповідним актом від 28.08.2008 року. Площа засіяного цукрового буряка, після списання 23 га., залишилась 57 га.

Відповідно до приписів п. 7 Порядку відповідачем було здійснено обстеження посівів, в результаті якого встановлено, що позивач дійсно посіяв гречку на площі 30 га., що підтверджується актом відповідача від 30.07.2008 року, та цукровий буряк на площі 57 га., що підтверджується протоколом № 11 від 19.09.2008 року, не оспорюється відповідачами у судовому засіданні.

При звернені до відповідача з заявкою про отримання компенсації, позивачем були надані всі необхідні документи передбачені п. 6 Порядку.

Для визначення переліку сільськогосподарських підприємств, які мають право на отримання бюджетних коштів, відповідно п.5 Порядку, управління агропромислового розвитку райдержадміністрацій утворюють комісію.

Комісія, згідно п. 7 Порядку, розглядає подані згідно з пунктом 6 цього Порядку документи, встановлює достовірність наведених у них даних, обстежує посіви, складає акт за результатами перевірки та приймає рішення щодо включення /не включення/ заявника до реєстру сільськогосподарських підприємств, що мають право на отримання бюджетних коштів. У разі відмови у виділенні бюджетних коштів комісія у триденний строк після прийняття рішення видає /надсилає/ сільськогосподарському підприємству обґрунтовану відповідь. Реєстр сільськогосподарських підприємств разом з поданими документами зберігається в управлінні агропромислового розвитку районної держадміністрації.

Управління агропромислового розвитку районних держадміністрацій, відповідно до п. 8 Порядку, на підставі документів, поданих сільськогосподарськими підприємствами, надсилають відповідним органам Державного казначейства реєстри сільськогосподарських підприємств та платіжні доручення для перерахування бюджетних коштів на поточні рахунки сільськогосподарських підприємств в установах банків.

Згідно п.9 Порядку управління агропромислового розвитку райдержадміністрацій щомісяця до 5 числа наступного періоду подають головним управлінням агропромислового розвитку облдержадміністрацій засвідчені копії реєстрів сільськогосподарських підприємств, на підставі яких перераховано бюджетні кошти.

Згідно ст. 17 ч.1 п.1 Кодексу адміністративного судочинства компетенція адміністративних судів поширюється на:

1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо

оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів

індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Згідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, згідно ч.2 ст.71 КАС України, обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

З врахуванням наведеного, суд вважає, що комісія управління агропромислового комплексу Віньковецької райдержадміністрації Хмельницької області діяла як тимчасовий орган, відмова селянському фермерському господарству «ЛАН» в отриманні компенсації за посів ярих культур, що закріплено в протоколі № 11 від 19 вересня 2008 року є протиправною та такою, що не відповідає фактичним обставинам справи та чинному законодавству. Позовні вимоги позивача є обґрунтованими та такими що підлягають задоволенню.

Керуючись ст.17 ч.1 п.1, ст. 71 ч. 2 , ст.ст.158-163 КАС України, ст. 19 Конституції України, "Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки виробництва продукції рослинництва" із змінами і доповненнями, затвердженого Постановою КМУ № 256 від 21.02.2007 року , -

ПОСТАНОВИВ:

позов селянського фермерського господарства «ЛАН» задоволити.

Визнати протиправним та скасувати рішення управління агропромислового комплексу Віньковецької райдержадміністрації Хмельницької області про відмову селянському фермерському господарству «ЛАН» в отриманні компенсації за посів ярих культур, що закріплено в протоколі № 11 від 19 вересня 2008 року.

Зобов'язати управління агропромислового розвитку Віньковецької райдержадміністрації включити селянське фермерське господарство «ЛАН» до реєстру сільськогосподарських підприємств, що мають право на отримання бюджетних коштів за посіяні 30 га гречки та 57 га цукрового буряку.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.