Справа № 2 - а - 4622/08/2270/3
Іменем України
10 квітня 2009 року
Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:
головуючого судді Коваля Р.Й.,
при секретарі Баєві С.М.,
з участю прокурора Мартинюк Н.Ю.,
представника позивача Савченка В.А.,
відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань адміністративну справу за позовом Хмельницького транспортного прокурора в інтересах держави та урядового органу державного управління, що діє у складі Міністерства транспорту та зв'язку України -Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області до ОСОБА_2 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,
В поданому до суду адміністративному позові прокурор зазначив, що проведеною прокуратурою перевіркою встановлено, що 30 травня 2008 року територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області в ході здійснення державного контролю за виконанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, правил перевезення пасажирів було здійснено перевірку автотранспортного засобу «Мерседес-Бец 208» номерний знак НОМЕР_1, який належить ОСОБА_2 Під час цього було виявлено порушення водієм даного транспортного засобу вимог ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: водій здійснював перевезення пасажирів автомобілем без дорожнього листа, ліцензійної картки та інших передбачених законодавством документів.
За даним фактом державним інспектором територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області був складений акт про порушення законодавства на автомобільному транспорті, відповідальність за яке передбачена абз.3 ч.1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт», а 23 червня 2008 року начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області була винесена постанова про застосування до відповідача фінансових санкцій у виді штрафу в сумі 1700 грн. Зазначена постанова, яку відповідач не оскаржив, була направлена останньому для виконання, але той добровільно штраф не сплатив, тому прокурор просить стягнути зазначену суму штрафу з ОСОБА_2 на користь позивача.
Прокурор та представник позивача в судовому засіданні підтримали позовні вимоги, підтвердили зазначені в позовній заяві обставини. Відповідач позов визнав.
Заслухавши пояснення прокурора, представника позивача, відповідача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за порушення законодавства про автомобільний транспорт - надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону,
- до автомобільних перевізників застосовуються санкції у виді штрафу в
розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Статтею 39 цього Закону визначено, що автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення, зокрема автомобільні перевізники повинні мати дорожній лист, ліцензійну картку, інші документи, передбачені законодавством України.
Як було встановлено в ході судового розгляду, що слідує із пояснень сторін, копій наявних в матеріалах справи акту проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 30 травня 2008 року, постанови про застосування фінансових санкцій від 23 червня 2008 року, 30 травня 2008 року водій ОСОБА_2, який є суб'єктом підприємницької діяльності, здійснював перевезення пасажирів власним автотранспортним засобом «Мерседес-Бец 208» номерний знак НОМЕР_1, без наявності дорожнього листа, ліцензійної картки та інших передбачених законодавством документів, про що державними інспекторами позивача був складений відповідний акт. Відповідно до цього акту за вчинене правопорушення начальником позивача була винесена постанова про застосування до ОСОБА_2 фінансових санкцій в сумі 1700 грн.
Зазначене рішення не оскаржене, набрало законної сили, зазначеної суми фінансових санкцій відповідач на час розгляду справи не сплатив.
За таких умов суд вважає, що вимоги прокурора обґрунтовані, підтверджені належними доказами, у зв'язку з чим підлягають задоволенню в повному обсязі.
Враховуючи вищевикладене, на підставі ст.ст. 39, 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», керуючись ст.ст. 7 - 12, 17, 18, 70, 71, 86, 99, 100, 158 - 163, 186, 254 КАС України, суд
Позов Хмельницького транспортного прокурора задовільнити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі його структурного підрозділу -територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області 1700 (одну тисячу сімсот) грн. штрафу (фінансових санкцій) в дохід Державного бюджету України (Кам'янець-Подільське ВДК, код ЄДРПОУ 23565590, банк -УДК у Хмельницькій області, МФО 815013, р/р 31113106700235, код платежу 21081100 адмінштрафи та інші санкції).
Судові витрати віднести на рахунок держави.
Про апеляційне оскарження постанови суду може бути подана заява до Львівського апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Протягом двадцяти днів після подання такої заяви може бути подана апеляційна скарга на постанову суду з одночасним надсиланням її копії до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом двадцяти днів після подання такої заяви, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.