Ухвала від 22.12.2017 по справі 610/2913/17

УХВАЛА

22 грудня 2017 р.Справа № 610/2913/17

Суддя-доповідач Харківського апеляційного адміністративного суду Бенедик А.П., перевіривши матеріали апеляційної скарги Зміївського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області на постанову Балаклійського районного суду Харківської області від 04.12.2017р. по справі № 610/2913/17

за позовом ОСОБА_2

до Зміївського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області

про визнання дій протиправними щодо відмови призначення пенсії за віком на пільгових умовах, зобов'язання призначення пенсії за віком на пільгових умовах та скасування рішення про відмову в призначенні пенсії та зарахуванні стажу до пільгового,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Балаклійського районного суду Харківської області від 04.12.2017р. задоволено адміністративний позов ОСОБА_2 до Зміївського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області про визнання дій протиправними щодо відмови призначення пенсії за віком на пільгових умовах, зобов'язання призначення пенсії за віком на пільгових умовах та скасування рішення про відмову в призначенні пенсії та зарахуванні стажу до пільгового.

На зазначену постанову суду Зміївським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України Харківської області подано апеляційну скаргу.

Вказана апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.

Згідно п. 12 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не відкрито на момент набрання ним чинності, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви чи скарги не можуть бути залишені без руху, повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

У відповідності до ч. 5 ст. 187 КАС України (в редакції, яка діяла на час подання апеляційної скарги), апеляційна скарга підписується особою, яка її подає, або її представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження, якщо цей документ не подавався раніше.

Згідно ч.ч. 2, 3, 7 ст. 56 КАС України (в редакції, яка діяла на час подання апеляційної скарги), представником може бути фізична особа, яка відповідно до частини другої статті 48 цього Кодексу має адміністративну процесуальну дієздатність. Представники беруть участь в адміністративному процесі на основі договору або закону. Законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом.

Згідно із ч. 2 та ч. 3 вищенаведеної статті 58 КАС України (в редакції, яка діяла на час подання апеляційної скарги), визначено, що повноваження законних представників підтверджуються документами, які стверджують займану ними посаду чи факт родинних, опікунських тощо відносин з особою, інтереси якої вони представляють. Засвідчені підписом судді копії цих документів приєднуються до справи.

Довіреності від імені органу, підприємства, установи, організації видаються за підписом керівника або іншої уповноваженої на те законом, положенням, статутом особи і засвідчуються печаткою цього органу, підприємства, установи, організації (за наявності).

Відповідно до ч. 6 ст. 59 КАС України (в редакції, яка діяла на час подання апеляційної скарги), законний представник самостійно здійснює процесуальні права та обов'язки сторони чи третьої особи, яку він представляє, діючи в її інтересах.

Згідно ч. 3 ст. 55 КАС України, юридична особа, суб'єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

Як вбачається із матеріалів справи, апеляційна скарга підписана першим заступником начальника управління ОСОБА_3 . Проте, апелянтом не було надано доказів на підтвердження повноважень станом на 14.12.2017 року (дату подання апеляційної скарги) на вчинення, зокрема, такої процесуальної дії, як апеляційне оскарження судового рішення.

Зазначені недоліки апеляційної скарги мають бути усунені шляхом направлення до Харківського апеляційного адміністративного суду правового обґрунтування наявності у першого заступника начальника управління ОСОБА_3 станом на 14.12.2017 року (дату подання апеляційної скарги) права на підписання апеляційної скарги Зміївського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області на постанову Балаклійського районного суду Харківської області від 04.12.2017 року по справі №610/2913/17 та докази на їх підтвердження.

Відповідно до ч. 2 ст. 298 КАС України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.

У відповідності до приписів пункту 1 частини 4 статті 169 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 169, 296, 298, ч. 2 ст. 321, ч. 2 ст. 325, ст.ст. 328-331 КАС України, суддя-доповідач, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Зміївського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області на постанову Балаклійського районного суду Харківської області від 04.12.2017р. по справі № 610/2913/17 за позовом ОСОБА_2 до Зміївського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області про визнання дій протиправними щодо відмови призначення пенсії за віком на пільгових умовах, зобов'язання призначення пенсії за віком на пільгових умовах та скасування рішення про відмову в призначенні пенсії та зарахуванні стажу до пільгового - залишити без руху.

Надати Зміївському об'єднаному управлінню Пенсійного фонду України Харківської області строк для усунення недоліків поданої апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали про залишення її без руху шляхом направлення до суду правового обґрунтування наявності у першого заступника начальника управління ОСОБА_3 станом на 14.12.2017 року (дату подання апеляційної скарги) права на підписання апеляційної скарги Зміївського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області на постанову Балаклійського районного суду Харківської області від 04.12.2017 року по справі №610/2913/17 та докази на їх підтвердження.

Роз'яснити, що в разі невиконання вимог цієї ухвали у встановлений судом строк, апеляційна скарга буде повернута протягом п'яти днів з дня закінчення строку на усунення недоліків.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя: (підпис) А.П. Бенедик

Попередній документ
71212187
Наступний документ
71212189
Інформація про рішення:
№ рішення: 71212188
№ справи: 610/2913/17
Дата рішення: 22.12.2017
Дата публікації: 28.12.2017
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Харківський апеляційний адміністративний суд
Категорія справи: