ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
про залишення заяви про перегляд судового рішення
за нововиявленими обставинами без руху
"22" грудня 2017 р. справа № 809/1876/16
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Григорук О.Б., розглянувши заяву Надвірнянської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС в Івано-Франківській області про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 14.02.2017 в справі №809/1876/16 за позовом приватного підприємця ОСОБА_1 до Надвірнянської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС в Івано-Франківській області, Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення №0000741407 від 08.12.2016 та наказу №1211 від 21.11.2016, -
19.12.2017 Надвірнянська об'єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС в Івано-Франківській області (шляхом поштового відправлення 14.12.2017) звернулася до суду з заявою про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 14.02.2017 в справі №809/1876/16 за позовом приватного підприємця ОСОБА_1 до Надвірнянської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС в Івано-Франківській області, Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення №0000741407 від 08.12.2016 та наказу №1211 від 21.11.2016.
При вирішенні питання про відкриття провадження за нововиявленими обставинами, судом встановлено наступне.
Пунктом 12 частини 1 перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції Закону № 2147-VIII від 03.10.2017), установлено, що зміни до цього Кодексу вводяться в дію з урахуванням таких особливостей: заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не відкрито на момент набрання ним чинності, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Такі заяви чи скарги не можуть бути залишені без руху, повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Таким чином, вирішуючи питання про відкриття провадження за нововиявленими обставинами за заявою Надвірнянської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС в Івано-Франківській області про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 14.02.2017 в справі №809/1876/16, яка надійшла до суду 19.12.2017 шляхом поштового відправлення 14.12.2017, суд враховує вимоги пункту 12 частини 1 перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції Закону № 2147-VIII від 03.10.2017).
Вимоги до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами визначені статтею 248 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції від 03.08.2017, чинної на час подання заяви), зокрема частиною 4 вказаної статті передбачено, що до заяви додається документ про сплату судового збору.
При цьому, частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Так, згідно із частиною 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" (у редакції, чинній на момент подання заяви) ставка судового збору за подання до адміністративного суду заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами, яка подана суб'єктом владних повноважень, юридичною особою становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Предметом позову приватного підприємця ОСОБА_1 до Надвірнянської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС в Івано-Франківській області є визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення №0000741407 від 08.12.2016 в частині нарахування штрафних (фінансових) санкцій на суму 20451,00 грн. та наказу №1211 від 21.11.2016.
Відповідно до частини 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір", за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Положенням пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" (у редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) встановлено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову: немайнового характеру, який подано фізичною особою-підприємцем ставка судового збору становить 1 розмір мінімальної заробітної плати, отже за вимогу про визнання протиправним та скасування наказу №1211 від 21.11.2016 підлягала сплата судового збору у розмірі 1378,00 грн.; майнового характеру - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати, тобто за вимогу про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0000741407 від 08.12.2016 в частині нарахування штрафних (фінансових) санкцій на суму 20451,00 грн. слід було сплатити судовий збір у розмірі 551,20 грн. Таким чином, ставка, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви в даній справі становить (1378,00+551,20) 1929,20 гривень.
У відповідності до частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" (у редакції чинній на момент подання заяви) Державна податкова інспекція у м. Івано-Франківську Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області повинна сплатити судовий збір за наведену заяву про перегляд за нововиявленими обставинами рішення суду в розмірі (1929,20 грн.*110%.) 2122,12 гривень.
Як вбачається із матеріалів справи до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, жодного документу про сплату судового збору за подання до адміністративного суду даної заяви, суду не надано.
Окрім цього, суд звертає увагу на те, що згідно статті 247 Кодексу адміністративного судочинства України (у редакції, чинній на момент подання заяви), заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами може бути подано протягом одного місяця після того, як особа, яка звертається до суду, дізналася або могла дізнатися про ці обставини.
Також, частиною 2 статті 248 Кодексу адміністративного судочинства України (чинної на момент відправлення заяви до суду), передбачено, що у заяві про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, серед іншого, зазначаються, зокрема: обставини, що могли вплинути на судове рішення, але не були відомі та не могли бути відомі суду та особі, яка звертається із заявою, під час вирішення справи; обґрунтування з посиланням на докази, що підтверджують наявність нововиявлених обставин, та зміст вимог особи, яка подає заяви до суду.
В даному випадку Надвірнянська об'єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС в Івано-Франківській області в заяві про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 14.02.2017 в справі №809/1876/16 зазначила, що отримала від Богородчанського відділення поліції Надвірнянського відділу поліції ГУ Національної поліції України в Івано-Франківській області інформацію з кримінального провадження зареєстрованого в ЄРДР за заявою ОСОБА_1, щодо обставин проведення фактичної перевірки фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 у її господарській одиниці - магазині вул. С.Бандери, 9Б, с. Пороги, Богородчанського району Івано-Франківської області, що оформлено актом про результати фактичної перевірки від 23.11.2016 №714/09/01/РРО/НОМЕР_1 (№090258) на підставі якого 08.12.2016 було прийнято податкове повідомлення-рішення №0000741407 про застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 20451,00 грн., - є істотною для справи №809/1876/16 та не була відома відповідачу на час розгляду справи.
Однак, суд звертає увагу на те, що представник Надвірнянської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС в Івано-Франківській області в заяві про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 14.02.2017 в справі №809/1876/16 не вказала дату та спосіб отримання від Богородчанського відділення поліції Надвірнянського відділу поліції ГУ Національної поліції України в Івано-Франківській області інформації з кримінального провадження, а отже, не обґрунтувала обставин, що могли вплинути на судове рішення, але не були відомі та не могли бути відомі суду та відповідачу у справі, під час вирішення справи з посиланням на докази, що підтверджують наявність нововиявленої обставини.
Таким чином, заяву про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 14.02.2017 в справі №809/1876/16 подано Надвірнянською об'єднаною державною податковою інспекцією ГУ ДФС в Івано-Франківській області про перегляд за нововиявленими обставинами без додержання вимог частин 2 та 4 статті 248 Кодексу адміністративного судочинства України (чинної на момент виникнення спірних правовідносин).
Відповідно до частини 3 статті 366 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції Закону № 2147-VIII від 03.10.2017), до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 364 цього Кодексу, застосовуються правила статті 169 цього Кодексу, відповідно до частини 1 якої суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, оскільки судом встановлено, що заяву відповідачем подано без додержання відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу адміністративного судочинства України, така заява підлягає залишенню без руху.
На підставі наведеного, керуючись статтями 169, 248, 366 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
Заяву Надвірнянської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС в Івано-Франківській області про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 14.02.2017 в справі №809/1876/16 - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків до 7 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом подання до Івано-Франківського окружного адміністративного суду документу про сплату судового збору в розмірі 2122,12 грн. або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону та обґрунтування обставин, що могли вплинути на судове рішення, але не були відомі та не могли бути відомі суду та відповідачу у справі, під час вирішення справи з посиланням на докази, що підтверджують наявність нововиявленої обставини, та роз'яснити, що в разі не усунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде повернена.
Ухвала окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.
Суддя Григорук О.Б.