Ухвала від 18.12.2017 по справі 809/921/16

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

"18" грудня 2017 р. справа № 809/921/16

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

судді Чуприни О.В.

за участю секретаря судового засідання Драгомирецького І.М.,

представника заявника (відповідача): Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області - ОСОБА_1,

позивача: ОСОБА_2 - не з'явився,

представника позивача: не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду заяву Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 21.12.2016 у справі №809/921/16 за позовом ОСОБА_2 до Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №50079-17 від 09.09.2015, -

ВСТАНОВИВ:

16.11.2017 Державна податкова інспекції у м. Івано-Франківську Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області (далі - заявник, відповідач) звернулася в суд з заявою про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 21.12.2016 у справі №809/921/16 за позовом ОСОБА_2 (далі - позивач) до Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №50079-17 від 09.09.2015.

Подана заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами мотивована тим, що після набрання законної сили судовим рішенням в даній адміністративній справі Державній податковій інспекції у м. Івано-Франківську Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області стала відома обставина, яка мала істотне значення при вирішенні спору по суті та є підставою для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами. Істотною обставиною контролюючий орган вважає отриману ним інформацію Івано-Франківської міської ради щодо офіційного оприлюднення рішення Івано-Франківської міської ради за №1610-51 від 16.01.2015, про існування якої відповідачу не було відомо.

В судовому засіданні представник відповідача заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами підтримав з викладених мотивів, просив їх задовольнити в повному обсязі.

Позивач в судове засідання призначене на 18.12.2017 не з'явився. Подав на адресу суду клопотання про відкладення судового засідання по розгляду заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, у зв'язку із зайнятістю. В заяві позивав не навів жодних поважних причин та не надав належних доказів своєї неможливості прибути в судове засідання (а.с. 193).

Відповідно до приписів частини 2 статті 368 Кодексу адміністративного судочинства України неявка заявника або інших учасників справи, належним чином повідомлених про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Судом, за умови належного повідомлення позивача про розгляд заяви у відповідності до вимог частини 1 статті 124 і частини 3 статті 126 Кодексу адміністративного судочинства України, продовжено розгляд заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами за відсутності позивача на підставі частини 2 статті 368 коментованого Кодексу.

З огляду на вищенаведене, суд дійшов висновку про можливість розгляду питання про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 21.12.2016 у справі №809/921/16 без участі позивача.

Розглянувши вимоги заявника, заслухавши пояснення представника відповідача, дослідивши матеріали вказаної заяви, судом встановлено наступне.

Постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 21.12.2016 адміністративний позов ОСОБА_2 до Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №50079-17 від 09.09.2015 задоволено повністю. Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області №50079-17 від 09.09.2015, яким ОСОБА_2 визначено суму податкового зобов'язання з транспортного податку з фізичних осіб в розмірі 25 000 гривень.

Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 28.02.2017 апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області залишено без задоволення, а постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 21.12.2016 - без змін (а.с. 163-168).

Судове рішення набрало законної сили.

Предметом розгляду в даній адміністративній справі було оскарження податкового повідомлення-рішення за №50079-17 від 09.09.2015, яким орган державної податкової служби визначив позивачу транспортний податок з фізичних осіб в розмірі 25 000 гривень.

Обґрунтовуючи заяву про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 21.12.2016 в даній адміністративній справі, заявник вказує на отриману ним інформацію Івано-Франківської міської ради щодо офіційного оприлюднення рішення Івано-Франківської міської ради за №1610-51 від 16.01.2015, про існування якої на момент розгляду справи відповідачу не було відомо. Вважає дану обставину істотною для справи, а тому є підставою для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами, передбаченими пунктом 1 частини 2 статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України, в редакції Закону, що діяла до 15.12.2017.

Суд встановив, що рішення Івано-Франківської міської ради за №1610-51 від 16.01.2015 та його оприлюднення досліджувалося судом під час розгляду даної адміністративної справи. Висновком суду встановлено, що рішення Івано-Франківської міської ради за №1610-51 від 16.01.2015 не підлягає застосуванню в даних правовідносинах, а застосування контролюючим органом положень Податкового кодексу України з метою оподаткування транспортним податком, не може мати місця у 2015 році.

Обставина опублікування рішення Івано-Франківської міської ради за №1610-51 від 16.01.2015 на висновок суду про неможливість застосування норм Податкового кодексу України з метою оподаткування транспортним податком в 2015 році та неможливості застосування до спірних правовідносин рішення Івано-Франківської міської ради за №1610-51 від 16.01.2015, не впливає.

Як наслідок, отримана відповідачем інформація про опублікування рішення Івано-Франківської міської ради за №1610-51 від 16.01.2015 не утворює істотних для справи обставин.

Крім того, суд звертає увагу на те, що обставини опублікування рішення Івано-Франківської міської ради за №1610-51 від 16.01.2015 були відомі відповідачу на час розгляду справи, в запереченнях поданих на заявлений адміністративний позов відповідач вказує на опублікування зазначеного рішення в газеті “Західний кур'єр” - 23.01.2015 (зворотній бік а.с. 124).

Відповідно до пункту 2 частини 4 статті 361 Кодексу адміністративного судочинства України докази, які не оцінювалися судом, стосовно обставин, що були встановлені судом, не можуть бути підставою для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами.

У зв'язку з вищевикладеним, відсутні підстави для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами в даній справі, а зазначені контролюючим органом обставини в поданій заяві про перегляд за нововиявленими обставинами судового рішення в адміністративній справі не є такими, що мають для справи істотне значення та такими, що не були і не могли бути відомі відповідачу на час її розгляду.

Враховуючи викладене, заява про перегляд за нововиявленими обставинами судового рішення в адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №50079-17 від 09.09.2015, є необґрунтованою та до задоволення не підлягає.

На підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 243, 248, 369 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Відмовити в задоволенні заяви Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 21.12.2016 у справі №809/921/16 за позовом ОСОБА_2 до Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №50079-17 від 09.09.2015, та залишити в силі оскаржувану постанову суду.

Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статей 256, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.

Ухвала суду набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).

Згідно до підпункту 15.5 пункту 1 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, до початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Суддя /підпис/ ОСОБА_3

Ухвала складена в повному обсязі 22.12.2017