Постанова від 18.12.2017 по справі 805/3616/17-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 грудня 2017 р. Справа № 805/3616/17-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі судді Тарасенка І.М., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області в особі Авдіївського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області до Головного управління ДФС у Донецькій області про скасування рішень Головного управління ДФС у Донецькій області про cкасування податкових повідомлень - рішень та рішення відповідача від 25.09.2017 року,-

ВСТАНОВИВ:

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області в особі Авдіївського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ДФС у Донецькій області про cкасування податкових повідомлень - рішень та рішення відповідача від 25.09.2017 року.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 20 жовтня 2017 року вищевказаний адміністративний позов було залишено без руху та позивачу встановлено строк для усунення недоліків шляхом надання суду доказів про надіслання відповідачу копії позову та доданих до позовної заяви документів рекомендованим листом з повідомленням про вручення до 03 листопада 2017 року.

27 жовтня 2017 року від позивача надійшла заява із додатками про усунення недоліків.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 31 жовтня 2017 року відкрито провадження у справі та призначений розгляд справи на 20 листопада 2017 року.

20 листопада 2017 року представник позивача через канцелярію суду надав доповнення до адміністративного позову.

20 листопада 2017 року через канцелярію суду надійшло клопотання представника відповідача про зупинення провадження по справі для надання письмових заперечень та доказів на їх підтвердження.

Ухвалою суду від 20 листопада 2017 року клопотання представника відповідача задоволено, провадження у справі зупинено до 18 грудня 2017 року.

Ухвалою суду від 18 грудня 2017 року було поновлено провадження у справі.

18 грудня 2017 року представник позивача через канцелярію суду надав додаткові докази по справі, та клопотання в якому просив розглядати справу без його участі.

Представник відповідача через канцелярію суду також надав клопотання про розгляд справи за його відсутності, а також надав письмові заперечення.

Відповідно до ч. 1 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України, неявка у судове засідання будь - якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

Згідно ч. 9 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо не має перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Таким чином, на підставі ст. 205 КАС України судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження.

Отже, позивач звернувся до суду із позовом в якому просив скасувати податкові повідомлення - рішення від 25.09.2017 року № НОМЕР_1, НОМЕР_2, НОМЕР_3 та рішення Головного управління ДФС у Донецькій області від 25.09.2017 року № НОМЕР_4, НОМЕР_5, НОМЕР_2, про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несвоєчасну сплату єдиного внеску, податку на доходи фізичних осіб, військового збору, про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску.

Свої позовні вимоги мотивував тим, що 25 вересня 2017 Головним управлінням ДФС у Донецькій області були прийняті рішення у відношенні відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Авдіївка Донецької області за № НОМЕР_4, № НОМЕР_1, № НОМЕР_2, № НОМЕР_5, № НОМЕР_3, № НОМЕР_2 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несвоєчасну сплату єдиного внеску, податку на доходи фізичних осіб, військового збору, про застосування штрафних за донарахування відповідним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску.

Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Авдіївка Донецької області було юридичною особою, включено до ЄДРПОУ за № 25987237, до 21 листопада 2014 року знаходилося на податковому обліку в Костянтинівській ОДПІ, з 07.07.2016 року по теперішній час знаходиться на податковому обліку в Ясинуватсько-Авдіївському відділенні Покровської ОДПІ.

21.08.2017 року припинена діяльність відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Авдіївка Донецької області.

Вважає дані рішення такими, що не відповідають діючому законодавству, посилаючись на Закон України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» та ст. 78.4 Податкового Кодексу України.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Позивач - відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Авдіївка було юридичною особою, включено до ЄДРПОУ за № 25987237, до 21 листопада 2014 року знаходилось на податковому обліку в Ясинуватській об'єднаній ДПІ (Авдіївське відділення), з 21.11.2014 року по 06.07.2016 року знаходилося на податковому обліку в Костянтинівській ОДПІ, з 07.07.2016 року по теперішній час знаходилося на податковому обліку в Ясинуватсько - Авдіївському відділенні Покровської ОДПІ.

Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, 21.08.2017 року припинена діяльність відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Авдіївка Донецької області (а.с. 99-103).

Згідно з нормами пункту 5 розділу VII Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» Фонд соціального страхування України та його робочі органи є правонаступниками Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, його виконавчої дирекції, управлінь виконавчої дирекції цього Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, відділень у районах і містах обласного значення.

Відповідно до ч. 3 ст. 8 Закону № 1105-XIV робочими органами виконавчої дирекції Фонду є її управління в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

10 травня 2017 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено запис про реєстрацію юридичної особи - управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області (код ЄДРПОУ 41325231).

Таким чином, Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області є правонаступником всіх майнових прав та обов'язків відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійного захворювання України в м. Авдіївка Донецької області.

Відповідно до п. 11.6 розділу ХІ Наказу Міністерства Фінансів України «Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів» від 09.12.2011 року № 1588 (із змінами та доповненнями) (далі - Порядок) при проведенні заходів, пов'язаних з ліквідацією або реорганізацією платника податків, контролюючі органи організовують та планують їх таким чином, щоб вимоги щодо сплати платежів, контроль за справлянням яких здійснюють контролюючі органи, були сформовані і отримані особою, відповідальною за погашення грошових зобов'язань або податкового боргу платника податків, не пізніше строку, визначеного для заявлення кредиторами своїх вимог.

Згідно ч. 2 п.11.1 Порядку дані про прийняття рішення щодо припинення юридичних осіб, відомості щодо яких містяться в Єдиному державному реєстрі, контролюючи органи отримують від державних реєстраторів у порядку інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром та інформаційними системами Центрального контролюючого органу.

Також, п. 11.9 Порядку встановлено, що після отримання посилки про припинення відділення контролюючий орган ДФС приймає рішення про проведення документальної позапланової перевірки в строк не пізніше десяти робочих днів з дати отримання відомостей про рішення засновників юридичної особи щодо припинення юридичної особи.

Статтею 78.4 Податкового Кодексу України встановлено, що проведення документальної позапланової перевірки керівник (його заступник або уповноважена особа) контролюючого органу приймає рішення, яке оформлюється наказом.

Як вбачається з акту перевірки від 05.09.2017 року № 531/05-99-14-14/25987237 направлення на перевірку видані 17.08.2017 року, перевірка проводилася відповідачем в період з 21.08.2017 року по 29.08.2017 року, що суперечить п. 11.9 Порядку.

Також, з матеріалів справи вбачається, що 25 вересня 2017 року Головним управлінням ДФС у Донецькій області прийнято Рішення № НОМЕР_4 про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску, відповідно до якого до відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійного захворювання України в м. Авдіївка Донецької області застосовані штрафні санкції у розмірі 53951 грн. за порушення п. 1, п. 4 ч. 2 ст. 6, ч. 4, ч. 5 ст. 7, ч. 8 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальн6ообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 року № 2464-VI зі змінами та доповненнями, чинним на момент скоєння правопорушення.

25 вересня 2017 року Головним управлінням ДФС у Донецькій області прийнято податкове повідомлення - рішення № НОМЕР_1, відповідно до якого на підставі акту перевірки № 531/05-99-14-14/25987237 від 05.09.2017 року до відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійного захворювання України в м. Авдіївка Донецької області застосовані штрафні санкції у сумі 510 грн. за порушення пп. 14.1.180 п. 14.1 ст. 14, абз. «б» п. 176.2 ст. 176 Податкового Кодексу України.

25 вересня 2017 року Головним управлінням ДФС у Донецькій області прийнято податкове повідомлення - рішення № НОМЕР_2, відповідно до якого на підставі акту перевірки № 531/05-99-14-14/25987237 від 05.09.2017 року, яким встановлено порушення пп.168.1.2, пп. 168.1.5 п. 168.1 ст. 168, абз «а» п. 176.2 ст. 176, пп. 1.4, п. 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України із змінами та доповненнями, відділенню виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійного захворювання України в м. Авдіївка Донецької області збільшено суму грошового зобов'язання з податків та зборів, у тому числі з військового збору, пені на 406 грн..

25 вересня 2017 року Головним управлінням ДФС у Донецькій області прийнято Рішення № НОМЕР_5 про застосування штрафних санкцій за нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску. На підставі вищевказаного рішення до відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійного захворювання України в м. Авдіївка Донецької області застосовані штрафні санкції у розмірі 1283,50 грн.

25 вересня 2017 року Головним управлінням ДФС у Донецькій області прийнято податкове повідомлення - рішення № НОМЕР_3, відповідно до якого на підставі акту перевірки № 531/05-99-14-14/25987237 від 05.09.2017 року, яким встановлено порушення пп.168.1.2, пп. 168.1.5 п. 168.1 ст. 168, абз «а» п. 176.2 ст. 176, Податкового кодексу України із змінами та доповненнями, відділенню виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійного захворювання України в м. Авдіївка Донецької області збільшено суму грошового зобов'язання з податків та зборів, у тому числі з податку на доходи фізичних осіб, пені у розмірі 14290,00 грн.

25 вересня 2017 року Головним управлінням ДФС у Донецькій області прийнято Рішення № НОМЕР_2 про застосування штрафних санкцій за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування». На підставі вищевказаного рішення до відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійного захворювання України в м. Авдіївка Донецької області застосовані штрафні санкції у розмірі 850 грн.

Ст. 92 Конституції України передбачено, що виключно законами України визначаються, зокрема, основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення, і виключно законами України встановлюються, зокрема, система оподаткування, податки і збори.

Згідно ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) № 2464 від 08.07.2010 (далі - Закон № 2464) платниками єдиного внеску, зокрема, є роботодавці - підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Пунктом 1 ч. 2 ст. 6 Закону № 2464 на платника єдиного внеску покладений обов'язок своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Згідно з ч. 8 ст. 9 Закону № 2464 платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.

У відповідності до ч. 12 ст. 9 Закону № 2464 єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Частиною 6 ст. 25 Закону передбачено, що за рахунок сум, що надходять від платника єдиного внеску або від державної виконавчої служби, погашаються суми недоїмки, штрафних санкцій та пені у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі якщо платник має несплачену суму недоїмки, штрафів та пені, сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення.

Аналіз наведених норм доводить, що платник повинен своєчасно та у повному обсязі сплачувати єдиний внесок. При наявності недоїмки у платника контролюючі органи мають право зараховувати сплачений єдиний внесок у рахунок погашення недоїмки за попередні періоди.

Згідно ч. 1 ст. 25 Закону № 2464 рішення, прийняті органами доходів і зборів та органами Пенсійного фонду з питань, що належать до їх компетенції відповідно до цього Закону, є обов'язковими до виконання платниками єдиного внеску, посадовими особами і застрахованими особами.

Відповідно до п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону № 2464 орган доходів і зборів застосовує до платника єдиного внеску такі штрафні санкції: за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.

Частиною 16 ст. 25 Закону № 2464 передбачено, що строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується.

Указом Президента України від 14.04.2014 року № 405/2014 введене в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13.04.2014 року «Про невідкладні заходи щодо боротьби з терористичною загрозою і збереження територіальної цілісності України» та розпочато проведення Антитерористичної операції на території Донецької і Луганської областей.

Тимчасові заходи для забезпечення підтримки суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, та осіб, які проживають у зоні проведення антитерористичної операції або переселилися з неї під час її проведення визначає Закон України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» від 02.09.2014 року № 1669 (далі Закон №1669).

Законом України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» № 1669 (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) було внесено зміни в розділ VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» та доповнено пунктом 9-3 такого змісту:

Платники єдиного внеску, визначені статтею 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014, звільняються від виконання своїх обов'язків, визначених частиною другою статті 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», на період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану.

Відповідальність, штрафні та фінансові санкції, передбачені цим Законом за невиконання обов'язків платника єдиного внеску в період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції, до платників єдиного внеску, зазначених у цьому пункті, не застосовуються.

Недоїмка, що виникла у платників єдиного внеску, які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014, визнається безнадійною та підлягає списанню в порядку, передбаченому Податковим кодексом України для списання безнадійного податкового боргу».

Законом України від 02.03.2015 №219-VIII «Про внесення змін до розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» щодо зменшення навантаження на фонд оплати праці, до розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., № 2-3, ст. 11; 2014 р., № 44, ст. 2040) внесли такі зміни: пункт 9-3 в редакції Закону України від 2 вересня 2014 року № 1669-VII вважати пунктом 9-4.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» №911-VIII від 24 грудня 2015 року були внесені зміни до Закону України від 02.09.2014 №1669-VII «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», у відповідності до якого підпункт 8 пункту 4 статті 11 Закону №1669 виключено.

Таким чином, положення пп. 8 п. 4 ст. 11 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» були реалізовані шляхом внесення відповідних змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», тоді як змін безпосередньо до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» щодо виключення (або викладення в новій редакції тощо) п.9-4 розділу VIII цього Закону внесено не було.

Тобто на теперішній час жодних рішень про виключення з чинної редакції закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» пункту 9-4 розділу VIII прийнято не було.

Закон України від 24 грудня 2015 року № 911-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» не містить у собі інформації щодо виключення з розділу «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» пункту 9-4.

Таким чином, відповідальність, штрафні та фінансові санкції, передбачені Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» за невиконання обов'язків платника єдиного внеску в період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції, до платників єдиного внеску не застосовуються.

Водночас, на виконання приписів Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» розпорядженням Кабінету Міністрів України від 02.12.2015 року № 1275-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, та визнання такими, що втратили чинність, деяких розпоряджень Кабінету Міністрів України» затверджено перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція.

Згідно з додатком до зазначеного Розпорядження Кабінету Міністрів України від 02.12.2015 року № 1275-р до Переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція віднесено м. Авдіївка Донецької області.

На час вирішення справи Президентом України Указ про завершення проведення антитерористичної операції або військових дій на території України не приймався, тобто, період проведення АТО триває.

Згідно з ч. 1 ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

В п. 2 мотивувальної частини рішення Конституційного Суду України від 09 лютого 1999 року у справі № 1-7/99 про зворотну дію в часі законів та інших нормативно правових актів зазначено, що в регулюванні суспільних відносин застосовуються різні способи дії в часі нормативно-правових актів. Перехід від однієї форми регулювання суспільних відносин до іншої може здійснюватися, зокрема, негайно (безпосередня дія), шляхом перехідного періоду (ультраактивна форма) і шляхом зворотної дії (ретроактивна форма).

За загальновизнаним принципом права закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Цей принцип закріплений у ч. 1 ст. 58 Конституції України, за якою дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.

З огляду на положення ч. 1 ст. 58 Конституції України та рішення Конституційного Суду України від лютого 1999 року у справі № 1-7/99, беручи до уваги той факт, що Законом України № 1669 на момент його прийняття було встановлено звільнення платників єдиного внеску від виконання своїх обов'язків за певних умов безпосередньо на період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції, суд вважає що вказаний закон в даній частині не має зворотної дії.

Згідно з пп. 1,2 ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою повноваження надано.

Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 242 Кодексу адміністративного судочинства України, рішення суду повинно ґрунтуватись на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.

Згідно приписів статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

На підтвердження позовних вимог позивачем надано необхідні докази та сертифікати Донецької торгово - промислової палати про форс - мажорні обставини (обставини не переробної сили) № 7923 від 11.12.2017 року, № 7925 від 11.12.2017 року, № 7924 від 11.12.2017 року, № 7918 від 05.12.2017 року, № 7929 від 11.12.2017 року. З боку відповідача вказані докази не спростовані, інших доказів не надано.

З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 77, 78, 90, 205, 241-246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області в особі Авдіївського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області до Головного управління ДФС у Донецькій області про cкасування податкових повідомлень - рішень та рішення відповідача від 25.09.2017 року - задовольнити.

Скасувати податкові повідомлення - рішення № НОМЕР_1, НОМЕР_2, НОМЕР_3 та рішення Головного управління ДФС у Донецькій області від 25.09.2017 року № НОМЕР_4, НОМЕР_5, НОМЕР_2, на загальну суму 71290,50 грн.

Рішення набирає законної сили у строк та у порядку, що визначений статтею 255 КАС України, і може бути оскаржене до Донецького апеляційного адміністративного суду у строки, що визначені статтею 295 КАС України шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.

Суддя Тарасенко І.М.