Україна
Донецький окружний адміністративний суд
18 грудня 2017 р. Справа № 805/3566/17-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді Тарасенка І.М., суддів: Голошивця І.О., Бабаш Г.П., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «АВТОСПЕЦТРАНС 777» до Державної фіскальної служби України про скасування рішень та зобов'язання здійснити реєстрацію податкових накладних,-
Товариство з обмеженою відповідальністю «АВТОСПЕЦТРАНС 777» звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Бахмутської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС України в Донецькій області про скасування рішень № 139004/40725945 від 05.09.2017 року, № 170216/40725945 від 19.09.2017 року та зобов'язання здійснити реєстрацію податкових накладних.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 31 жовтня 2017 року відкрито провадження по справі та призначено до судового розгляду на 20 листопада 2017 року.
10 листопада 2017 року представник позивача через канцелярію суду надав клопотання про заміну неналежного відповідача та уточнений адміністративний позов.
20 листопада 2017 року ухвалою Донецького окружного адміністративного суду задоволено клопотання представника позивача, замінено неналежного відповідача - Бахмутську об'єднану державну податкову інспекцію ГУ ДФС України в Донецькій області на Державну фіскальну службу України. Розгляд справи зупинено до 18 грудня 2017 року.
24 листопада 2017 року через відділ діловодства та документообігу Донецького окружного адміністративного суду від представник позивача надійшла заява про зміну (уточнення) позовних вимог у адміністративній справі. Просили скасувати Рішення комісії ДФС № 139004/40725945 від 05.09.2017 року про відмову в реєстрації податкової накладної ТОВ «Автоспецтранс 777» № 4 від 12.06.2017 року; скасувати Рішення комісії ДФС № 170216/40725945 від 19.09.2017 року про відмову в реєстрації податкової накладної ТОВ «Автоспецтранс 777» № 1 від 12.07.2017 року; скасувати Рішення комісії ДФС № 241974/40725945 від 23.10.2017 року про відмову в реєстрації податкової накладної ТОВ «Автоспецтранс 777» № 5 від 19.06.2017 року; скасувати Рішення комісії ДФС № 241973/40725945 від 23.10.2017 року про відмову в реєстрації податкової накладної ТОВ «Автоспецтранс 777» № 6 від 26.06.2017 року; скасувати Рішення комісії ДФС № 244342/40725945 від 24.10.2017 року про відмову в реєстрації податкової накладної ТОВ «Автоспецтранс 777» № 7 від 30.06.2017 року; скасувати Рішення комісії ДФС № 244343/40725945 від 24.10.2017 року про відмову в реєстрації податкової накладної ТОВ «Автоспецтранс 777» № 1 від 09.08.2017 року; скасувати Рішення комісії ДФС № 244344/40725945 від 24.10.2017 року про відмову в реєстрації податкової накладної ТОВ «Автоспецтранс 777» № 6 від 29.08.2017 року; скасувати Рішення комісії ДФС № 245739/40725945 від 25.10.2017 року про відмову в реєстрації податкової накладної ТОВ «Автоспецтранс 777» № 7 від 31.08.2017 року; зобов'язати Державну фіскальну службу України здійснити дії з реєстрації податкових накладних ТОВ «Автоспецтранс 777» № 4 від 12.06.2017 року, № 1 від 12.07.2017 року, № 5 від 19.06.2017 року, № 6 від 26.06.2017 року, № 7 від 30.06.2017 року, № 1 від 09.08.2017 року, № 6 від 29.08.2017 року та № 7 від 31.08.2017 року у Єдиному реєстрі податкових накладних.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 18 грудня 2017 року було поновлено провадження у справі.
Представник позивача через канцелярію суду надав клопотання про розгляд справи у порядку письмового провадження без його участі.
Представник відповідача через канцелярію суду надав заяву про розгляд справи у порядку письмового провадження. Крім того надав відзив на позовну заяву.
Відповідно до ч. 1 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України, неявка у судове засідання будь - якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Згідно ч. 9 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо не має перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Таким чином, на підставі ст. 205 КАС України судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження.
Отже, позивач звернувся до суду із позовом в якому просив скасувати Рішення комісії ДФС № 139004/40725945 від 05.09.2017 року про відмову в реєстрації податкової накладної ТОВ «Автоспецтранс 777» № 4 від 12.06.2017 року; скасувати Рішення комісії ДФС № 170216/40725945 від 19.09.2017 року про відмову в реєстрації податкової накладної ТОВ «Автоспецтранс 777» № 1 від 12.07.2017 року; скасувати Рішення комісії ДФС № 241974/40725945 від 23.10.2017 року про відмову в реєстрації податкової накладної ТОВ «Автоспецтранс 777» № 5 від 19.06.2017 року; скасувати Рішення комісії ДФС № 241973/40725945 від 23.10.2017 року про відмову в реєстрації податкової накладної ТОВ «Автоспецтранс 777» № 6 від 26.06.2017 року; скасувати Рішення комісії ДФС № 244342/40725945 від 24.10.2017 року про відмову в реєстрації податкової накладної ТОВ «Автоспецтранс 777» № 7 від 30.06.2017 року; скасувати Рішення комісії ДФС № 244343/40725945 від 24.10.2017 року про відмову в реєстрації податкової накладної ТОВ «Автоспецтранс 777» № 1 від 09.08.2017 року; скасувати Рішення комісії ДФС № 244344/40725945 від 24.10.2017 року про відмову в реєстрації податкової накладної ТОВ «Автоспецтранс 777» № 6 від 29.08.2017 року; скасувати Рішення комісії ДФС № 245739/40725945 від 25.10.2017 року про відмову в реєстрації податкової накладної ТОВ «Автоспецтранс 777» № 7 від 31.08.2017 року; зобов'язати Державну фіскальну службу України здійснити дії з реєстрації податкових накладних ТОВ «Автоспецтранс 777» № 4 від 12.06.2017 року, № 1 від 12.07.2017 року, № 5 від 19.06.2017 року, № 6 від 26.06.2017 року, № 7 від 30.06.2017 року, № 1 від 09.08.2017 року, № 6 від 29.08.2017 року та № 7 від 31.08.2017 року у Єдиному реєстрі податкових накладних.
В обґрунтування позовних вимог позивач в позовній заяві зазначив наступне. Позивачем подані на реєстрацію до податкового органу податкові накладні, але їх реєстрацію зупинено та запропоновано платнику податків подати додаткові документи та пояснення, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної. Первинні документи фінансово-господарської діяльності підприємства та пояснення були подані до податкового органу. Вказані документи повністю підтверджують реальність господарської операції, за результатами якої складено податкові накладні, які надіслано для реєстрації. В рішенні про відмову в реєстрації податкових накладних не обґрунтовано підстави відмови в реєстрації податкових накладних.
У своєму відзиві на позовну заяву відповідач в обґрунтування своєї позиції зазначив, що оскільки позивачем не надані документи, визначені у переліку, затвердженому Наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 року № 567 та передбачені умовам і договору підряду № 91 від 23.09.2017 року, Комісією ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації були прийняті рішення № 139004/40725945 від 05.09.2017 року та 170216/40725945 від 19.09.2017 року про відмову у реєстрації податкових накладних № 4 від 12.06.2017 року № 1 від 12.07.2017 року.
Дослідивши матеріали справи, доводи позовної заяви, суд встановив.
Позивач - товариство з обмеженою відповідальністю «АВТОСПЕЦТРАНС 777», є юридичною особою, веде підприємницьку діяльність виконуючи допоміжні послуги у сфері добування корисних копалин і розробляння кар'єрів та підготовчі роботи на будівельних майданчиках. Код ЄДРПОУ 40725945, місце знаходження - 84500, м. Бахмут вул. Першотравнева, 152-а.
За результатами виконання договору про надання послуг № 91 від 23.09.2016 року підписаного між ТОВ «Автоспецтранс 777» та ТОВ «Керамресурс», і належним чином оформленого актом виконаних робіт, ТОВ «АВТОСПЕЦТРАНС 777» направило 30 червня 2017року засобами електронного зв'язку на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) податкову накладну № 4 від 12.06.17 року про здійснення послуг за договором № 91 від 23.09.2017р. укладеному між ТОВ «АВТОСПЕЦТРАНС 777» та ТОВ «Керамресурс» (м. Костянтинівка).
За квитанцією № 1 органом ДФС України податкова накладна № 4 від 12.06.2017 була прийнята до центрального рівня Державної податкової служби України 03.07.2017 року - реєстраційний номер документу НОМЕР_1, але реєстрація її в ЄРПН була зупинена, підставою зазначено: «Виявлені помилки: Відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПКУ реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 року № 567. За результатом опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 09.90.1. та запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН відповідно до пункту «в» п.п. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 ПКУ, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ від 13.06.2017 року № 567 та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена пунктом 4 цього наказу. Відправник: Автоматизована система «Єдине вікно подання електронних документів» ДФС України, версія 2.2.13.1».
30.08.2017р. ТОВ «АВТОСПЕЦТРАНС 777» був складений Додаток № 1 до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатні для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (пункт 3), в якому була заповнена Таблиця даних платника податку з визначенням коду згідно з УКТ ЗЕД/ДК 016-2010 (постачання (виготовлення) товарів/послуг. Разом з Додатком № 1 було надане Повідомлення № 1 від 29.08.2017 року щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК та чотири документа довільного формату: дозволи на експлуатацію машин та на виконання робіт підвищеної небезпеки, виписка з ЄДР, акт здачі-приймання робіт № 8 від 30.06.2017 року між ТОВ «АВТОСПЕЦТРАНС 777» та ТОВ «Керамресурс», договір підряду з ТОВ «Керамресурс» № 91 від 23.09.2017р.
Квитанцією № 2 зазначено, що документ «Податкова накладна № 4 від 12.06.2017 року» доставлено до районного рівня 05.09.2017 року. Комісією ДФС прийнято Рішення № 139004/40725945 від 05.09.2017 про відмову в реєстрації податкової накладної № 4 від 12.08.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних.
31 липня 2017 р. ТОВ «АВТОСПЕЦТРАНС 777» засобами електронного зв'язку направило на реєстрацію в ЄРПН податкову накладну № 1 від 12.07.17 року про здійснення послуг за договором № 91 від 23.09.2017 року, укладеному між ТОВ «АВТОСПЕЦТРАНС 777» та ТОВ «Керамресурс».
Згідно із квитанцією № 1 органу ДФС України, податкова накладна № 1 від 12.07.2017 року була прийнята до центрального рівня Державної податкової служби України 31.07.2017 року, реєстраційний номер документу НОМЕР_2, але реєстрація її в ЄРПН була зупинена. В квитанції аналогічно було зазначено: «Виявлені помилки: Відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПКУ реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків (далі - ОСОБА_1), достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 року № 567. За результатом опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 43.12. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН відповідно до пункту «в» п.п. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 ПКУ, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ від 13.06.2017 року № 567 та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена пунктом 4 цього наказу. Відправник: Автоматизована система «Єдине вікно подання електронних документів» ДФС України, версія 2.2.13.1».
13.09.2017р оку ТОВ «АВТОСПЕЦТРАНС 777» був складений Додаток № 1 до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатні для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (пункт 3), в якому була заповнена Таблиця даних платника податку з визначенням коду згідно з УКТ ЗЕД/ДК 016-2010 (постачання (виготовлення) товарів/послуг (додається). Разом з Додатком № 1 було надане Повідомлення № 1 від 12.07.2017 року, щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК та п'ять документів довільного формату: дозволи на експлуатацію машин та на виконання робіт підвищеної небезпеки, виписка з ЄДР, акт здачі-приймання робіт № 10 від 31.07.2017 року між ТОВ «АВТОСПЕЦТРАНС 777» та ТОВ «Керамресурс», договір підряду з ТОВ «Керамресурс» № 91 від 23.09.2017 року, виписка банку за 12.07.2017 року про рух грошей на рахунку ТОВ «АВТОСПЕЦТРАНС 777».
Квитанцією № 2 зазначено, що документ Податкова накладна № 1 від 12.07.2017 року доставлено до районного рівня 20.09.2017 року в 04:43:49. Комісією ДФС прийнято Рішення № 170216/40725945 від 19.09.2017 року про відмову в реєстрації податкової накладної № 4 від 12.08.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних.
12 липня 2017р. ТОВ «АВТОСПЕЦТРАНС 777» засобами електронного зв'язку також направило на реєстрацію в ЄРПН податкову накладну № 5 від 19.06.2017 року про здійснення послуг за договором № 91 від 23.09.2017 року, укладеному між ТОВ «АВТОСПЕЦТРАНС 777» та ТОВ «Керамресурс» у сумі 200000,00 грн.
Згідно із квитанцією № 1 органу ДФС України податкова накладна № 5 від 19.06.2017 року була прийнята до центрального рівня Державної податкової служби України 12.07.2017 р. в 16.11.28, реєстраційний номер документу НОМЕР_3, але реєстрація її в ЄРПН була зупинена.
15 липня 2017 року ТОВ «АВТОСПЕЦТРАНС 777» засобами електронного зв'язку також направило на реєстрацію в ЄРПН податкову накладну № 6 від 26.06.2017 року про здійснення послуг за договором № 91 від 23.09.2017 року, укладеному між ТОВ «АВТОСПЕЦТРАНС 777» та ТОВ «Керамресурс» у сумі 1081389,58 грн.
Згідно із квитанцією № 1 органу ДФС України податкова накладна № 6 від 26.06.2017 року була прийнята до центрального рівня Державної податкової служби України 15.07.2017 року, реєстраційний номер документу НОМЕР_4, але реєстрація її в ЄРПН була зупинена.
20 липня 2017 року ТОВ «АВТОСПЕЦТРАНС 777» засобами електронного зв'язку направило на реєстрацію в ЄРПН податкову накладну № 7 від 30.06.2017 року про здійснення послуг за договором № 91 від 23.09.2017 року, укладеному між ТОВ «АВТОСПЕЦТРАНС 777» та ТОВ «Керамресурс» у сумі 763163,26 грн.
Відповідно квитанції № 1 органу ДФС України податкова накладна № 7 від 30.06.2017 року була прийнята до центрального рівня Державної податкової служби України 20.07.2017 року, реєстраційний номер документу НОМЕР_5, але реєстрація її в ЄРПН була зупинена.
30 серпня 2017 року ТОВ «АВТОСПЕЦТРАНС 777» засобами електронного зв'язку також направило на реєстрацію в ЄРПН податкову накладну № 1 від 09.08.2017 року про здійснення послуг за договором № 91 від 23.09.2017 року укладеному між ТОВ «АВТОСПЕЦТРАНС 777» та ТОВ «Керамресурс» у сумі 1000000,00 грн.
Відповідно квитанції № 1 органу ДФС України податкова накладна № 1 від 09.08.2017 року була прийнята до центрального рівня Державної податкової служби України 30.08.2017р. в 17.37.30, реєстраційний номер документу НОМЕР_6, але реєстрація її в ЄРПН була зупинена.
13 вересня 2017 року ТОВ «АВТОСПЕЦТРАНС 777» засобами електронного зв'язку також направило на реєстрацію в ЄРПН податкову накладну № 6 від 29.08.17 року про здійснення послуг за договором № 91 від 23.09.2017 року, укладеному між ТОВ «АВТОСПЕЦТРАНС 777» та ТОВ «Керамресурс» у сумі 1000007,59 грн.
Згідно із квитанцією № 1 органу ДФС України податкова накладна № 6 від 29.08.2017 року була прийнята до центрального рівня Державної податкової служби України 13.09.2017 року, реєстраційний номер документу НОМЕР_7, але реєстрація її в ЄРПН була зупинена.
13 вересня 2017 року ТОВ «АВТОСПЕЦТРАНС 777» засобами електронного зв'язку також направило на реєстрацію в ЄРПН податкову накладну № 7 від 31.08.2017 року про здійснення послуг за договором № 91 від 23.09.2017 року, укладеному між ТОВ «АВТОСПЕЦТРАНС 777» та ТОВ «Керамресурс» у сумі 415058,44 грн.
За квитанцією № 1 органу ДФС України податкова накладна № 7 від 31.08.2017 року була прийнята до центрального рівня Державної податкової служби України 13.09.2017 року, реєстраційний номер документу НОМЕР_8, але реєстрація її в ЄРПН була зупинена.
По всіх призупинених податкових накладних позивачем були подані Додатки № 1 та Повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК та декілька документів довільного формату: дозволи на експлуатацію машин та на виконання робіт підвищеної небезпеки, виписка з ЄДР, акти здачі - приймання робіт між ТОВ «АВТОСПЕЦТРАНС 777» та ТОВ «Керамресурс», договір підряду з ТОВ «Керамресурс» № 91 від 23.09.2017 року, виписки банку на дату виписки податкових накладних про рух грошей на рахунку ТОВ «АВТОСПЕЦТРАНС 777», договір оренди транспортних засобів № 1 від 22.08.2016 року укладений між ТОВ «АВТОСПЕЦТРАНС 777» та ФОП ОСОБА_1, оборотньо-сальдові відомості по рах. № 361.
На всі подані Повідомлення по відмовленим податковим накладним були надані Рішення ДФС України про відмову у реєстрації зазначених податкових накладних.
В усіх Рішення вказано підставу про відмову в реєстрації: надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.
Відповідно до п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Згідно до п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.
Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.
Квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування надсилається одночасно продавцю та покупцю платнику податку.
Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних.
Відповідно до пп. 201.16.1-201.16.3 п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.
У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:
а) порядковий номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування;
б) визначення критерію(їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування;
в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Вичерпний перелік таких документів у розрізі критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті "в" підпункту 201.16.1 цього пункту, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування. Такі документи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання до комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.
Письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту, розглядаються комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.
Зазначена комісія приймає рішення про:
реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;
відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Підстави для прийняття комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних приймається та надсилається платнику податку протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів, поданих відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту.
Рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.
Згідно до ч. 1 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Головами комісії ДФС України, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН аргументовано це так: податкові накладні відповідають критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним п.6 Критеріїв.
Судом встановлено, що надання ТОВ «АВТОСПЕЦТРАНС 777» всіх належних документів, які зажадали податківці для розблокування податкових накладних, призвело до зворотного ефекту - комісія ДФС прийняла рішення про відмову в реєстрації податкових накладних.
Отже, відповідач мотивував рішення тим, що платник надав копії документів, складених з порушенням законодавства і/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування, тобто скористалися формулюванням з постанови Кабінету міністрів України від 29.03.2017 року № 190, в якій записані підстави для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної /розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в ній.
З матеріалів справи вбачається, що підставою для відмови є надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.
При цьому, в спірному рішенні та письмових запереченнях відповідача не наведено обґрунтувань причин відмови в реєстрації податкової накладної.
Відповідачем в рішенні не зазначено, що саме стало підставою для винесення вказаного рішення - надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства чи недостатність поданих документів для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної.
Також, податковим органом не вказано, які саме документи платника податків складені з порушенням законодавства, які вимоги законодавства порушено при складанні документів та яких документів не вистачає для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної.
Разом з тим, судом встановлено, що ТОВ «АВТОСПЕЦТРАНС 777» надало комісії ДФС по кожній операції всі необхідні документи, що засвідчують факт здійснення господарських операцій за податковими накладними, в реєстрації яких відмовлено: договір, акт приймання-передачі робіт (послуг), виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, де вказано основний вид діяльності (КВЕД), за яким і було складено податкові накладні, дозволи та договір оренди транспорту, що підтверджують наявність техніки на здійснення господарської діяльності підприємства, виписки з банку, про факт зарахування коштів в оплату послуг.
Згідно з пп. 1,2 ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою повноваження надано.
Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 242 Кодексу адміністративного судочинства України, рішення суду повинно ґрунтуватись на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.
Згідно приписів статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
На підтвердження позовних вимог позивачем надано необхідні докази, щодо підтвердження своєї правової позиції. З боку відповідача вказані докази не спростовані, інших доказів не надано.
З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
На підставі викладеного, Керуючись ст. ст. 9, 19, 72, 73, 75, 77, 90, 139, 205, 241-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
Адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «АВТОСПЕЦТРАНС 777» (85400, Донецька область, м. Бахмут, вул. Першотравнева, 152-а) до Державної фіскальної служби України (04053, м. Київ, Львівська площа, 8) про скасування рішень та зобов'язання здійснити реєстрацію податкових накладних - задовольнити.
Скасувати Рішення комісії ДФС № 139004/40725945 від 05.09.2017 року про відмову в реєстрації податкової накладної ТОВ «Автоспецтранс 777» № 4 від 12.06.2017 року.
Скасувати Рішення комісії ДФС № 170216/40725945 від 19.09.2017 року про відмову в реєстрації податкової накладної ТОВ «Автоспецтранс 777» № 1 від 12.07.2017 року.
Скасувати Рішення комісії ДФС № 241974/40725945 від 23.10.2017 року про відмову в реєстрації податкової накладної ТОВ «Автоспецтранс 777» № 5 від 19.06.2017 року.
Скасувати Рішення комісії ДФС № 241973/40725945 від 23.10.2017 року про відмову в реєстрації податкової накладної ТОВ «Автоспецтранс 777» № 6 від 26.06.2017 року.
Скасувати Рішення комісії ДФС № 244342/40725945 від 24.10.2017 року про відмову в реєстрації податкової накладної ТОВ «Автоспецтранс 777» № 7 від 30.06.2017 року.
Скасувати Рішення комісії ДФС № 244343/40725945 від 24.10.2017 року про відмову в реєстрації податкової накладної ТОВ «Автоспецтранс 777» № 1 від 09.08.2017 року.
Скасувати Рішення комісії ДФС № 244344/40725945 від 24.10.2017 року про відмову в реєстрації податкової накладної ТОВ «Автоспецтранс 777» № 6 від 29.08.2017 року.
Скасувати Рішення комісії ДФС № 245739/40725945 від 25.10.2017 року про відмову в реєстрації податкової накладної ТОВ «Автоспецтранс 777» № 7 від 31.08.2017 року.
Зобов'язати Державну фіскальну службу України здійснити дії з реєстрації податкових накладних ТОВ «Автоспецтранс 777» № 4 від 12.06.2017 року, № 1 від 12.07.2017 року, № 5 від 19.06.2017 року, № 6 від 26.06.2017 року, № 7 від 30.06.2017 року, № 1 від 09.08.2017 року, № 6 від 29.08.2017 року та № 7 від 31.08.2017 року у Єдиному реєстрі податкових накладних.
Стягнути на користь товариства з обмеженою відповідальністю «АВТОСПЕЦТРАНС 777» (85400, Донецька область, м. Бахмут, вул. Першотравнева, 152а, код ЄДРПОУ 40725945) за рахунок бюджетних асигнувань Державної фіскальної служби України (04053, м. Київ, Львівська площа, 8) судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 13472 (тринадцять тисяч чотириста сімдесят дві) грн.
Рішення набирає законної сили у строк та у порядку, що визначений статтею 255 КАС України, і може бути оскаржене до Донецького апеляційного адміністративного суду у строки, що визначені статтею 295 КАС України шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.
Головуючий суддя Тарасенко І.М.
Судді Голошивець І.О.
ОСОБА_2