Ухвала від 21.12.2017 по справі 802/1906/17-а

УХВАЛА

м. Вінниця

21 грудня 2017 р. Справа № 802/1906/17-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі:

Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Альчук Максим Петрович розглянувши подання Головного управління ДФС у Вінницькій області до товариства з обмеженою відповідальністю "Енергобудмонтаж" про зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків, -

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовом Головного управління ДФС у Вінницькій області до товариства з обмеженою відповідальністю "Енергобудмонтаж" про зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків.

Ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду від 26.10.2017 року подання залишено без розгляду, у зв'язку із пропуском строку звернення до суду з даним поданням.

Ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 22.11.2017 року ухвалу Вінницького окружного адміністративного суду від 26.10.2017 року скасовано, а справу направлено для продовження розгляду.

Як зазначив суд апеляційної інстанції, суд першої інстанції, в порушення норм процесуального права не надав позивачу строк на усунення допущеного недоліку.

15.12.2017 року набув чинності Закон України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" № 2147-VIII від 03.10.2017 року, яким КАС України викладено в новій редакції.

У відповідності до п. 10 Розділу VII Перехідних Положень КАС України, справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Таким чином, подальший розгляд цієї справи відбувається за правилами, що передбачені новою редакцією КАС України.

Статтею 283 КАС України встановлено перелік особливих вимог, що пред'являються до подання податкового органу, та особливий перелік процесуальних дій суду, які можуть вчинятися в процесі розгляду такого подання.

Відповідно до ч. 2 ст. 283 КАС України заява подається до суду першої інстанції протягом 24 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду.

Так, згідно підпункту 20.1.31 пункту 20.1 статті 20 ПК України, контролюючий орган має право, звертатися до суду щодо зупинення видаткових операцій платника податків на рахунках такого платника податків у банках та інших фінансових установах (крім операцій з видачі заробітної плати та сплати податків, зборів, єдиного внеску, а також визначених контролюючим органом грошових зобов'язань платника податків, погашення податкового боргу), у тому числі при недопущенні посадових осіб контролюючих органів до обстеження територій та приміщень.

Згідно пункту 81.2 ПК України, у разі відмови платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) у допуску посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення перевірки посадовими (службовими) особами контролюючого органу за місцем проведення перевірки, невідкладно складається у двох примірниках акт, що засвідчує факт відмови, із зазначенням заявлених причин відмови, один примірник якого вручається під підпис, відразу після його складання, платнику податків та/або уповноваженій особі платника податків.

З аналізу наведених норм слідує, що обставини, які зумовлюють звернення контролюючого органу з поданням про зупинення видаткових операцій платника податків до суду виникають з моменту складання акту про відмову у допуску до перевірки.

Як видно із матеріалів подання, акт про відмову у допуску до проведення позапланової документальної перевірки ТОВ "Енергобудмонтаж" складено податковим органом 19.10.2017 року, тоді як з поданням податковий орган звернувся лише 26.10.2017 року. Тобто, позивачем пропущено встановлений ст. 283 КАС України строк для звернення до суду із поданням. При цьому податковим органом не надано доказів причин поважності пропуску строку звернення до суду.

Відповідно до ч. 3 ст. 283 КАС України у разі недотримання вимог частини третьої цієї статті суд повідомляє про це заявника та надає йому строк, але не більше ніж 24 години, для усунення недоліків.

Таким чином, недоліки можуть бути усунуті шляхом надання до суду подання, яке відповідає вимогам ч. 2 ст. 283 КАС.

Враховуючи те, що ч. 7 ст. 283 КАС України визначено стислі строки розгляду даної категорії справ, судом пропонується заявнику усунути зазначені недоліки в строк до 15:00 год. 26.12.17, для можливості вирішити питання про відкриття провадження та розгляду подання у визначені КАС України строки.

Керуючись ст.ст. 283 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Подання Головного управління ДФС у Вінницькій області про зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків залишити без руху.

Надати Головному управлінню ДФС у Вінницькій області строк до 15:00 год. 26 грудня 2017 року, для усунення недоліків шляхом надання доказів причин поважності пропуску строку звернення до суду з поданням.

Роз'яснити, що невиконання вимог суду в установлений строк тягне за собою повернення заявнику подання та доданих до нього документів.

Відповідно до ч. 8 ст. 283 КАС України апеляційні скарги на судові рішення у справах, визначених цією статтею, можуть бути подані сторонами протягом десяти днів з дня їх проголошення.

Суддя Альчук Максим Петрович