Постанова від 21.12.2017 по справі 638/19317/17

Справа № 638/19317/17

Провадження № 3/638/4947/17

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 грудня 2017 року суддя Дзержинського районного суду м. Харкова Подус Г.С. розглянувши матеріали, що надійшли з Національного агентства з питань запобігання корупції Департаменту моніторингу дотримання законодавства про конфлікт інтересів та інших обмежень щодо запобігання корупції про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, місце роботи не відомо, зареєстрованого за адресою: місто Кропивницький (Кіровоград), АДРЕСА_1, проживаючого за адресою: м. Київ, вул.Бориспільська, 34, кв. 61,

за ч.1 ст. 172-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

18 грудня 2017 року до Дзержинського районного суду м. Харкова з Національного агентства з питань запобігання корупції Департаменту моніторингу дотримання законодавства про конфлікт інтересів та інших обмежень щодо запобігання корупції надійшов адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-4 КУпАП.

Відповідно до протоколу № 42-03/152 від 13.12.2017 року ОСОБА_1 будучи особою, на яку поширюється обмеження статті 25 Закону України «Про запобігання корупції» щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, в порушення пункту 1 частини 1 вказаної статті під час проходження державної служби в Дзержинському районному суді м. Харкова протягом періоду з 04 грудня 2015 року по 10 липня 2017 року на умовах трудового договору з ТОВ «Павлови та партнери» за сумісництвом займався іншою оплачуваною діяльністю, не пов'язаною з викладацькою, науковою і творчою діяльністю, медичною практикою, інструкторською та суддівською практикою зі спорту, за що передбачена відповідальність ч. 1 ст. 172-4 КУпАП.

Суддя, дослідивши адміністративний матеріал та додатки до нього, дійшов наступного висновку.

Відповідно до ст.278 КУпАП суд при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує ряд питань, одне із яких, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Відповідно до ст. 256 КУпАП, У протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.

У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.

При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.

Згідно п. 4-7, 10 розділу ІІ «Порядку оформлення протоколів про адміністративні правопорушення та внесення приписів Національним агентством з питань запобігання корупції» затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції 09.06.2016 № 5:

4. У протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові уповноваженої особи Національного агентства, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; наявність чи відсутність пояснень особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

5. Протокол про адміністративне правопорушення підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; за наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.

У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу в ньому робиться запис про це.

6. Особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, пропонується надати по суті вчиненого адміністративного правопорушення письмове пояснення, яке підписується зазначеною особою. Пояснення може додаватися до протоколу про адміністративне правопорушення окремо, про що робиться запис у ньому.

Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, згідно зі статтею 63Конституції України не несе відповідальності за відмову давати пояснення щодо себе, членів своєї сім'ї чи близьких родичів.

7. При складенні протоколу про адміністративне правопорушення особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються її права і обов'язки, передбачені статтями 55, 56, 59, 63 Конституції України, статтею 268 КУпАП, повідомляється, що справу про адміністративне правопорушення буде розглянуто судом у строки, визначені статтею 277КУпАП, про що робиться відмітка та ставиться підпис особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від проставлення підпису про ознайомлення з правами у протоколі робиться запис про це.

10. Протокол про адміністративне правопорушення складається у двох примірниках, один з яких під підпис вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.

У разі якщо особа відмовляється від отримання другого примірника протоколу про адміністративне правопорушення або не з'являється для ознайомлення з протоколом, другий примірник протоколу про адміністративне правопорушення та копії інших матеріалів, що підтверджують факт вчинення адміністративного правопорушення, рекомендованим поштовим відправленням із повідомленням про вручення та з описом вкладення не пізніше наступного робочого дня з дня складення протоколу про адміністративне правопорушення разом із супровідним листом в конверті з позначкою "особисто" направляються особі, щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення.

Відміткою про вручення другого примірника протоколу про адміністративне правопорушення у цьому випадку є особистий підпис особи, щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення, на повідомленні про вручення, датою вручення є дата, зазначена на цьому повідомленні.

В супереч зазначеним вимогам законодавства в протоколі про адміністративне правопорушення № 42-03/152 від 13.12.2017 року не зазначено час вчинення адміністративного правопорушення.

У вказаному протоколі містяться права, які повинні бути роз'яснені особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, де зазначено, що «Громадянин (не з'явився)».

В графі «З правами та обов'язками, а також змістом протоколу про адміністративне правопорушення ознайомлений(на) підпис громадянина відсутній.

В графі щодо визнання або не визнання своєї вини у вчиненні адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ст. 172-7 КУпАП будь-які відомості відсутні.

Слід зазначити, що у вищезазначеному пункті протоколу необхідно вказати, чи визнає особа себе винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-7 КУпАП, однак це суперечить змісту самого протоколу про адміністративне правопорушення, з огляду на те, що протокол складено за ч. 1 ст. 172-4 КУпАП.

В графах «Пояснення і зауваження щодо змісту протоколу», «Мотиви відмови від підписання протоколу» та «Другий примірник протоколу про адміністративне правопорушення отримав(ла): дата, підпис, П.І.Б. громадянина» будь-яка інформація відсутня.

Зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення № 42-03/152 від 13.12.2017 року вбачається, що особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, була повідомлення з протоколом про адміністративне правопорушення не з'явилась та не повідомила Національне агентство про наміри реалізувати свої права. Цей факт підтверджується відповідним актом про неприбуття до Національного агентства з питань запобігання корупції особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, для реалізації нею наданих законом прав та додатками до нього, проте складення такого акту чинним законодавством не передбачено.

Таким чином, з протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 вбачається, що він не підписаний особою, що притягається до адміністративної відповідальності, відомості щодо відмови від підпису в ньому відсутні, в протоколі не зазначено про пояснення особи щодо протоколу, або відмови надати такі пояснення, що суперечить нормам діючого законодавства.

В матеріалах справи міститься лист щодо направлення ОСОБА_1 протоколу про адміністративне правопорушення і додатків до нього, а також пам'ятки про права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, однак належних доказів отримання такого відправлення ОСОБА_1 до матеріалів справи про адміністративне правопорушення не додано.

Виходячи з вищевикладеного, вважаю, що за таких обставин суд вважає, що протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-4 КУпАП складено з порушенням вимог, передбачених КУпАП та Порядком оформлення протоколів про адміністративні правопорушення та внесення приписів Національним агентством з питань запобігання корупції, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції 09.06.2016 № 5 до складання протоколів, а тому не може бути розглянутий без усунення наявних недоліків та підлягає поверненню до Національного агентства з питань запобігання корупції Департаменту моніторингу дотримання законодавства про конфлікт інтересів та інших обмежень щодо запобігання корупції проведення для належного оформлення.

Керуючись ст.ст. 251, 256, 268, 278, ст. 172-4 КУпАП та Порядком оформлення протоколів про адміністративні правопорушення та внесення приписів Національним агентством з питань запобігання корупції затвердженим Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції 09.06.2016 № 5, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний матеріал відносно, ОСОБА_1, 09.08.1994 року народження, за ч.1 ст. 172-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення направити до Національного агентства з питань запобігання корупції Департаменту моніторингу дотримання законодавства про конфлікт інтересів та інших обмежень щодо запобігання корупції (бульвар Дружби народів, 28, м. Київ, 01103) для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя -