Ухвала від 14.12.2017 по справі 923/1437/15

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,

тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/

УХВАЛА

14 грудня 2017 року Справа № 923/1437/15

Господарський суд Херсонської області у складі судді Сулімовської М.Б., при секретарі Мальцевій О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за заявою: ОСОБА_1 ОДПІ Головного управління ДФС у Херсонській області

до боржника: ОСОБА_2 особи-підприємця ОСОБА_3, м.Херсон

про банкрутство

за участю представників сторін:

від кредитора: ОСОБА_4 (НОМЕР_1, виданий Цюрупинським РВУМВС України в Херсонській області 31.01.2008р.), старший державний інспектор, довіреність № 2057/9/21-03-10-01 від 11.05.2017р.,

ліквідатор: арбітражний керуючий ОСОБА_5 (посвідчення 118), ОСОБА_6 (НОМЕР_2 виданий Великолепетиським РВ УМВС України в Херсонській області 16.11.2011р.), представник, довіреність від 12.01.2017р.

Кредитор - Державна податкова інспекція у м.Херсоні ГУ ДФС у Херсонській області звернулася до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство боржника ОСОБА_2 особи-підприємця ОСОБА_3, м. Херсон, мотивуючи свої вимоги неспроможністю останнього задовольнити на протязі більше трьох місяців вимоги по сплаті податкового боргу, безспірний розмір яких становить більше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати.

Ухвалою господарського суду від 15.09.2015р. порушено провадження у справі про банкрутство, визнано вимоги ініціюючого кредитора до боржника та призначено судове засідання для вирішення питання щодо визнання боржника банкрутом.

Постановою господарського суду від 29.09.2015р. боржника визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого ОСОБА_5, якого зобов'язано здійснити ліквідаційну процедуру та подати до суду звіт.

Ухвалою суду від 16.11.2016р. продовжено строк ліквідаційної процедури на шість місяців.

28.11.2017р. на виконання вимог постанови суду, за результатами проведеної роботи від ліквідатора банкрута ОСОБА_5 надійшов звіт про проведення ліквідаційної процедури та клопотання про його затвердження.

Ухвалою господарського суду від 28.11.2017р. для розгляду звіту ліквідатора призначено судове засідання на 14.12.2017р.

Ліквідатор банкрута та представник ініціюючого кредитора в судове засідання з'явились.

В судовому засіданні заслухано звіт ліквідатора. Ліквідатор просить затвердити звіт, провадження у справі припинити.

Представник кредитора роботу ліквідатора вважає задовільною, проти затвердження звіту не заперечує.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши присутніх в судовому засіданні ліквідатора банкрута і представника кредитора, суд -

ВСТАНОВИВ:

Згідно ст. 4-1 ГПК України, господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

За приписами ч. 1 ст. 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Статтею 9 вказаного Закону визначено, що справи про банкрутство розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.

Постановою господарського суду від 29.09.2015р. боржника визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого ОСОБА_5, якого зобов'язано здійснити ліквідаційну процедуру та подати до суду звіт.

Відповідно до вимог ч. ч. 1, 2 ст. 41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ліквідатор - фізична особа, яка відповідно до судового рішення господарського суду організовує здійснення ліквідаційної процедури боржника, визнаного банкрутом, та забезпечує задоволення вимог кредиторів у встановленому цим Законом порядку.

Ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: приймає до свого відання майно боржника, забезпечує його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; проводить інвентаризацію та оцінку майна банкрута; аналізує фінансове становище банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу; пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості; має право отримувати кредит для виплати вихідної допомоги працівникам, що звільняються внаслідок ліквідації банкрута, який відшкодовується згідно з цим Законом позачергово за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута; з дня визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури повідомляє працівників банкрута про звільнення та здійснює його відповідно до законодавства України про працю. Виплата вихідної допомоги звільненим працівникам банкрута провадиться ліквідатором у першу чергу за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута, або отриманого для цієї мети кредиту; заявляє в установленому порядку заперечення щодо заявлених до боржника вимог поточних кредиторів за зобов'язаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство і є неоплаченими; подає до суду заяви про визнання недійсними правочинів (договорів) боржника; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; передає в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню, на строк не менше п'яти років з дати визнання особи банкрутом; продає майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом; повідомляє про своє призначення державний орган з питань банкрутства в десятиденний строк з дня прийняття рішення господарським судом та надає державному органу з питань банкрутства відповідну інформацію для ведення Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство; у разі провадження банкрутом діяльності, пов'язаної з державною таємницею, вживає заходів з ліквідації режимно-секретного органу. Для цього за погодженням із Службою безпеки України визначає склад ліквідаційної комісії режимно-секретного органу, яка формується в установленому законодавством порядку; веде реєстр вимог кредиторів; подає в установленому порядку та у випадках, передбачених Законом України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення", інформацію центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення; здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.

Виходячи із положень ст.ст. 41, 44, 45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ліквідаційна процедура направлена на здійснення заходів щодо задоволення в порядку цього Закону вимог кредиторів, шляхом продажу майна банкрута.

До відносин, пов'язаних з визнанням банкрутом фізичної особи за боргами, які виникли у неї у зв'язку зі здійснення підприємницької діяльності, застосовуються положення статтей 90-92 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

За приписами ч.10 ст.91 Закону про банкрутство продажу підлягає все майно фізичної особи, за винятком майна, що не включається до ліквідаційної маси, якщо інше не передбачено цим Законом.

Згідно ч.ч. 2, 3 ст. 92 Закону про банкрутство, кошти, одержані від продажу майна банкрута, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів у порядку, встановленому цією статтею. Після завершення розрахунків з кредиторами фізична особа, визнана банкрутом, звільняється від подальшого виконання грошових вимог кредиторів, що були заявлені після визнання фізичної особи банкрутом, за винятком вимог, передбачених абзацом третім частини третьої цієї статті.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси; відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії договорів купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів; довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню.

На виконання вимог постанови господарського суду від 29.09.2015р. ліквідатором виконано вимоги, передбачені розділом ІІІ Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та за результатами проведеної роботи, відповідно до ст. 46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", подано на розгляд та затвердження суду звіт про проведену в ході ліквідаційної процедури роботу.

Як слідує зі звіту, ліквідатором було вжито заходів щодо проведення ліквідаційної процедури банкрута з урахуванням вимог, передбачених ст.ст.41-48, 90-92 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

З метою отримання відомостей щодо зареєстрованого за банкрутом рухомого та нерухомого майна, для встановлення об'єктивного майнового стану боржника ліквідатором було направлено запити до відповідних органів та отримано відповіді.

Так відповідно до:

- листа Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області від 16.10.2015р. №31-21-7777.9-15/36-15 - земельні ділянки за боржником не обліковуються;

- відповіді Державної авіаційної служби України від 21.10.2015р. №21.1.19-16388 - у Державному реєстрі цивільних повітряних суден України за ФОП ОСОБА_3 повітряні судна не зареєстровані;

- інформаційної довідки Державної інспекції України з безпеки на морському та річковому транспорті від 10.11.2015р. №1749-08/1/3-15 - записи в Судновій книзі України та Державному судновому реєстрі України щодо суден, власником або судновласником яких є банкрут відсутні;

- листа Державного космічного агентства України від 15.10.2015р. №4564/10-МЗ.1/15 - зареєстрованих унікальних об'єктів космічної діяльності, космічної техніки у підприємця немає;

- відповіді Державної інспекції сільського господарства в Херсонській області від 23.10.2015р. №05-11/2828/2630 - за ФОП ОСОБА_3 сільськогосподарська та інша техніка не зареєстрована;

- Інформаційної довідки з державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 28.04.2016р. №58376329 - відомості про нерухоме майно відсутні;

- відповіді Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.10.2015р. №10/01/22546/НК - боржник як власник, який володіє значними пакетами акцій емітентів, не зареєстрований;

- листа Головного управління Держпраці у Херсонській області від 19.10.2015р. №01-10/272 - технологічні транспортні засоби за банкрутом не зареєстровані;

- листа Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Херсонській області від 16.10.2015р. №1021-1.12/1654 - документи дозвільного характеру на виконання будівельних робіт боржником не реєструвались;

- інформації ОСОБА_1 митниці ДФС Державної фіскальної служби України від 20.10.2015р. №3846/21-70-64 - митні формальності товарів та транспортних засобів комерційного призначення підприємця не здійснювалось;

- відповіді ОСОБА_1 обласного управління лісового та мисливського господарства від 13.10.2015р. №01-03/254 - спеціальні дозволи на використання лісових ресурсів ФОП ОСОБА_3 не видавалися;

- інформації ДП "Український державний центр радіочастот" від 17.05.2016р. №Ф65/15-05-12/603-42 - дозволи на експлуатацію радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв боржнику не надавалися.

На виконання приписів ст.41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ліквідатором на адресу банкрута направлено вимогу про передачу бухгалтерської та іншої документації, печаток і штампів, матеріальних та інших цінностей.

Передача установчих і бухгалтерських документів ліквідатору здійснена уповноваженим представником банкрута, про що складено відповідний акт прийому-передачі від 17.05.2016р.

Під час проведення заходів ліквідаційної процедури ліквідатором отримано відповідь від Центру надання послуг, пов'язаних з використанням автотранспортних засобів з обслуговування м.Херсон від 22.10.2015р. №6/12-1/232, відповідно до якої за боржником зареєстровано наступні автотранспортні засоби:

- ГКБ 8352, (1987), синій, ВТ2248ХХ, ІСС270298, 18.08.2005 (на обліку);

- ВАЗ 2108, 1288, (1991), червоний, 85964ХО, ХОС 296216, 22.04.2004 (на обліку);

- ВАЗ 21099, (1994), синій, 80998ХО, ХОВ 001234, 04.10.2003 (архів).

Банкрут підтвердив ліквідатору, що за ним зареєстровано транспортні засоби, однак повідомив про їх фактичну відсутність у зв'язку із передачею в 2007-2008 роках у користування третім особам за відповідними довіреностями.

Як слідує зі звіту ліквідатора, ліквідатором та боржником здійснювались заходи щодо пошуку означених транспортних засобів, в тому числі оголошення їх в розшук. Разом з тим, вжитими заходами встановити місцезнаходження транспортних засобів не можливо.

Станом на 17.05.2016р. у відповідності до положень ч.2 ст.41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ліквідатором проведено інвентаризацію майнових активів ФОП ОСОБА_3, результати якої затверджено наказом ліквідатора №3 від 17.05.2016р.

Згідно звіряльної відомості основних засобів банкрута встановлено нестачу вказаних вище транспортних засобів.

По суті нестачі транспортних засобів банкрут надав письмові пояснення від 17.05.2016р. та зазначив, що вказані транспортні засоби були зареєстровані за останнім, однак у 2007-2008 роках передані в користування третім особам за довіреностями, місцезнаходження їх банкруту не відомо.

Для встановлення вартості нестачі майна, ліквідатором видано наказ №4 від 17.05.2016р. щодо здійснення оцінки майна. За результатами аналізу ринку подібних об'єктів встановлено загальну вартість вищезазначеного майна в сумі 39841,91 грн.

24.11.2017р. боржником погашено нестачу в сумі 39841,91 грн. Отримані грошові кошти ліквідатором скеровано на погашення оплати послуг арбітражного керуючого та відшкодування понесених витрат.

Ухвалою від 17.12.2016р. затверджено реєстр вимог кредиторів.

До реєстру вимог кредиторів було включено вимоги:

- ДПІ у м.Херсоні ГУ ДФС у Херсонській області - 5277086,66 грн., з яких 2537012,20 грн. - 2 черга, 2740074,46 грн. - 3 черга.

Внаслідок відсутності майнових активів боржника, за рахунок яких можливо було б погасити кредиторську заборгованість, вимоги кредитора в сумі 5277086,66 грн. залишились незадоволеними.

У зв'язку із завершенням роботи по проведенню ліквідаційної процедури банкрута ОСОБА_2 особи-підприємця ОСОБА_3 ліквідатор банкрута просить суд затвердити звіт і припинити провадження у справі.

Як слідує з матеріалів справи, 06.11.2017р. відбулось засідання комітету кредиторів (протокол - т.2 а.с.48-49), на якому було заслухано ліквідатора зі звітом про проведену в ході ліквідаційної процедури роботу. За результатами засідання робота ліквідатора боржника визнана задовільною та схвалено звіт.

Присутня в судовому засіданні представник кредитора ОСОБА_1 ОДПІ зазначила, що ліквідатором в повному обсязі виконано заходи ліквідаційної процедури, у зв'язку з чим вважає за необхідне затвердити звіт ліквідатора і припинити провадження у справі.

Розглядаючи звіт ліквідатора, в судовому засіданні господарський суд перевіряє обґрунтованість, правомірність та повноту дій ліквідатора.

Заслухавши ліквідатора банкрута та представника ініціюючого кредитора, дослідивши та оцінивши матеріали звіту, суд вважає, що ліквідатором у повній мірі проведено ліквідаційні заходи, передбачені ст.ст. 41-45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", що відображено у звіті ліквідатора.

Відповідно до ст. 41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" до повноважень ліквідатора відноситься формування ліквідаційної маси, пред'явлення до третіх осіб вимог щодо повернення дебіторської заборгованості банкрута, вжиття заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб, здійснення інших повноважень, передбачених цим Законом.

Письмовий звіт ліквідатора є підсумковим документом, який підтверджує належне проведення ліквідатором всіх заходів ліквідаційної процедури, повне вжиття ним заходів по виявленню кредиторів та активів боржника, за результатом розгляду яких суд приймає рішення про можливість відновлення платоспроможності боржника або його ліквідацію та припинення провадження у справі.

Відповідно до ст. 46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора.

Відповідно до ч.6 ст. 83 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" господарський суд припиняє провадження у справі про банкрутство, якщо затверджений звіт ліквідатора в порядку, передбаченому цим Законом.

Згідно ч. 4 ст. 83 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у випадках, передбачених пунктами 4-7 частини першої цієї статті, господарський суд в ухвалі про припинення провадження у справі зазначає, що вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Законом строк або відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.

Відповідно до ч. 5 ст. 45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" вимоги, не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.

Таким чином, у зв'язку з відсутністю майна та коштів вимоги кредиторів, за винятком вимог, передбачених абз. 3 ч. 3 ст. 92 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", вважаються погашеними.

В процесі ліквідаційної процедури заяв від інших кредиторів до суду та ліквідатору ФОП ОСОБА_3 не надходило.

Скарг на дії ліквідатора арбітражного керуючого ОСОБА_5 за час його роботи до господарського суду не надходило.

В судовому засіданні представник кредитора роботу ліквідатора визнала задовільною, проти затвердження звіту не заперечує.

За таких обставин, господарський суд вважає за можливе затвердити звіт ліквідатора по справі №923/1437/15 та припинити провадження у справі.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 40, 46, 83, 92 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд -

УХВАЛИВ:

1. Звіт ліквідатора у справі №923/1437/15 про визнання ОСОБА_2 особи-підприємця ОСОБА_3 (ідентифікаційний номер НОМЕР_3, місце проживання - м.Херсон, селище Антонівка, вул.Нахімова, буд.9) банкрутом затвердити.

2. Визначити, що вимоги кредиторів, за винятком вимог, передбачених абз. 3 ч. 3 ст. 92 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", вважаються погашеними.

3. Припинити ліквідаційну процедуру ОСОБА_2 особи-підприємця ОСОБА_3 (ідентифікаційний номер НОМЕР_3, місце проживання - м.Херсон, селище Антонівка, вул.Нахімова, буд.9).

4. Ліквідатору повідомити Державний орган з питань банкрутства про завершення ліквідаційної процедури.

5. Провадження у справі №923/1437/15 - припинити.

6. Копію ухвали надіслати: кредитору, ліквідатору, Державному реєстратору, Державному органу з питань банкрутства.

Повний текст ухвали суду складено і підписано 19.12.17р.

Суддя М.Б. Сулімовська