Ухвала від 14.12.2017 по справі 923/56/13-г

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,

тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/

УХВАЛА

14 грудня 2017 року Справа № 923/56/13-г

Господарський суд Херсонської області у складі судді Пригузи П.Д. при секретарі Литвиненко Т.О., розглянувши клопотання ОСОБА_1 "Херсонська ТЕЦ" про заміну ліквідатора у справі

за заявою: Спільного українсько-естонського підприємства у формі товариства з обмеженою відповідальністю "Оптіма-Фарм, ЛТД ", ідентифікаційний код 21642228, вул. Кіквідзе, 18-а, м. Київ,

до: Обласного комунального медико-фармацевтичного підприємства "Херсоноблфармація" Херсонської обласної ради, ідентифікаційний код 32928793, вул. Зала Егерсег, 5, м. Херсон,

про банкрутство,

за участю представників сторін:

від кредиторів: ОСОБА_1 "Херсонська ТЕЦ" - ОСОБА_2, довіреність № 01-4/51 від 28.04.2017; Цюрупинський РЦЗ - ОСОБА_3, довіреність № 17-03/1 від 19.01.2017; КП "Херсонтеплоенерго" - ОСОБА_4, довіреність № 2601-03-15 від 12.12.2017;

від боржника: ліквідатор не прибув;

Херсонська обласна рада: ОСОБА_5, довіреність № 56-417-58/11/1 від 02.02.2017, ОСОБА_6, довіреність № 56-490-670/11 від 17.11.2016;

арбітражний керуючий ОСОБА_7;

ВСТАНОВИВ:

Провадження у справі знаходиться в ліквідаційній процедурі.

Ухвалою від 06.06.2017 припинено повноваження арбітражного керуючого ОСОБА_7 як ліквідатора банкрута, призначено арбітражного керуючого ОСОБА_8 ліквідатором банкрута.

Додатковою ухвалою від 13.06.2017 продовжено строк ліквідаційної процедури на шість місяців та призначено судове засідання для розгляду звіту ліквідатора і ліквідаційного балансу банкрута на 14.11.2017.

Ухвалою від 14.11.2017 продовжено строк ліквідаційної процедури і повноваження ліквідатора арбітражного керуючого ОСОБА_8 на шість місяців, призначено судове засідання для розгляду звіту ліквідатора і ліквідаційного балансу банкрута на 15.05.2018 року.

Від уповноваженого представника комітету кредиторів ОСОБА_1 "Херсонська ТЕЦ" до суду подано клопотання про припинення повноважень ліквідатора ОСОБА_8 за його заявою та про призначення арбітражного керуючого ОСОБА_7 новим ліквідатором банкрута.

Ухвалою від 30.11.2017 Господарський суд прийняв до розгляду клопотання ОСОБА_1 "Херсонська ТЕЦ" та призначив судове засідання для його розгляду на 14 грудня 2017.

Ліквідатором по справі ОСОБА_8 14.12.2017 подано до суду заяву про звільнення його від виконання обов'язків ліквідатора Обласного комунального медико-фармацевтичного підприємства "Херсоноблфармація" Херсонської обласної ради.

До суду 28.11.2017 арбітражний керуючий ОСОБА_7 надав заяву про згоду на участь у справі про банкрутство.

У судове засідання 14.12.2017 ліквідатор не прибув. Присутні у судовому засіданні представники сторін не заперечували щодо задоволення заяви арбітражного керуючого ОСОБА_8 про припинення його повноважень та призначення ліквідатором у справі ОСОБА_7

Заслухавши пояснення присутніх у судовому засіданні представників сторін, дослідивши подані документи та матеріали справи, суд встановив наступне.

Відповідно до ч. 3 ст. 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) може бути звільнений господарським судом від виконання повноважень розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора за його заявою.

У той же час, п.п. 5, 6 ч. 1 ст. 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено, що кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень керуючого санацією або ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів, а у разі відсутності такого клопотання - за ініціативою суду, крім випадків, передбачених цим Законом. Під час призначення арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора) господарський суд не пов'язаний з кандидатурами арбітражних керуючих, запропонованими комітетом кредиторів, та має право призначити арбітражного керуючого самостійно.

Відповідно до протоколу засідання комітету кредиторів від 22.11.2017 комітетом кредиторів прийнято рішення про визнання роботи арбітражного керуючого ОСОБА_8 задовільною, припинення його повноважень, та призначення на посаду ліквідатора Обласного комунального медико-фармацевтичного підприємства "Херсоноблфармація" Херсонської обласної ради, арбітражного керуючого ОСОБА_7.

За таких обставин, заява арбітражного керуючого ОСОБА_8 підлягає задоволенню.

Враховуючи, що до господарського суду від арбітражного керуючого ОСОБА_7 надійшла заява про свою згоду на призначення ліквідатором у цій справі, додано свідоцтво на право здійснення діяльності арбітражних керуючих та інші додатки, які підтверджують, що зазначена кандидатура відповідає вимогам, передбаченим Законом для ліквідаторів, суд задовольняє клопотання комітету кредиторів та призначає його новим ліквідатором у справі.

У судовому засіданні Арбітражним керуючим ОСОБА_7 подано заяву про залучення до участі у справі Головне територіальне управління юстиції в Херсонській області з подальшим покладанням на нього судом обов'язку у проведенні аналізу фінансово-господарської діяльності боржника ОКМФП "Херсоноблфармація" Херсонської обласної ради на відділ з питань банкрутства Головного територіального управління юстиції в Херсонській області, зокрема для висновку про наявність чи відсутність ознак доведення до банкрутства боржника його власником.

У судовому засіданні представники кредиторів підтримали клопотання ліквідатора.

Дослідивши матеріали справи, подані документи та заслухавши пояснення присутніх у судовому засіданні ліквідатора та представника кредитора, суд задовольняє клопотання з наступних підстав.

Відповідно до вимог пункту 1 положення “Про Міністерство юстиції України”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 липня 2014 № 228, Міністерство юстиції України є державним органом з питань банкрутства.

Повноваження органу з питань банкрутства передбачені Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Згідно із абз. 16 ч. 1 ст. 1 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, до учасників у справі про банкрутство, зокрема, належить державний орган з питань банкрутства.

Відповідно до ст. 3 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, державний орган з питань банкрутства сприяє створенню організаційних, економічних, інших умов, необхідних для реалізації процедур відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, у тому числі процедур банкрутства державних підприємств та підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує п'ятдесят відсотків; а також, серед іншого,

- установлює порядок проведення аналізу фінансово-господарського стану суб'єктів господарювання щодо наявності ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства і організовує проведення такого аналізу при порушенні проваджень у справах про банкрутство державних підприємств і підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує п'ятдесят відсотків;

- готує на запити суду, прокуратури або іншого уповноваженого органу висновки про наявність ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства;

- здійснює інші передбачені законодавством повноваження.

Для забезпечення виконання повноважень державний орган з питань банкрутства може залучати відповідні організації та спеціалістів у порядку і на умовах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до приписів ст. 215 Господарського кодексу України у випадках, передбачених законом, суб'єкт підприємництва - боржник, його засновники (учасники), власник майна, а також інші особи несуть юридичну відповідальність за порушення вимог законодавства про банкрутство, зокрема фіктивне банкрутство, приховування банкрутства або умисне доведення до банкрутства.

Умисним банкрутством визнається стійка неплатоспроможність суб'єкта підприємництва, викликана цілеспрямованими діями власника майна або посадової особи суб'єкта підприємництва, якщо це завдало істотної матеріальної шкоди інтересам держави, суспільства або інтересам кредиторів, що охороняються законом.

Отже, виходячи з таких правових підстав з метою повного і всебічного встановлення фактичних обставин справи, господарський суд задовольняє клопотання арбітражного керуючого ОСОБА_7, залучає до участі у справі № 923/56/13-г територіальний орган Міністерства юстиції України - Головне територіальне управління юстиції у Херсонській області, та зобов'язує його надати суду висновок стосовно Обласного комунального медико-фармацевтичного підприємства "Херсоноблфармація" Херсонської обласної ради, ідентифікаційний код 32928793, вул. Зала Егерсег, 5, м. Херсон, щодо наявності або відсутності ознак умисного доведення до банкрутства, стосовно засновників підприємства та його керівника.

Керуючись ст.ст. 1, 3, 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 ГПК України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Заяву ліквідатора - арбітражного керуючого ОСОБА_8 та комітету кредиторів про звільнення його від виконання обов'язків ліквідатора Обласного комунального медико-фармацевтичного підприємства "Херсоноблфармація" Херсонської обласної ради, ідентифікаційний код 32928793, вул. Зала Егерсег, 5, м. Херсон - задовольнити.

2. Звільнити арбітражного керуючого ОСОБА_8 від виконання обов'язків ліквідатора банкрута Обласного комунального медико-фармацевтичного підприємства "Херсоноблфармація" Херсонської обласної ради, ідентифікаційний код 32928793, вул. Зала Егерсег, 5, м. Херсон.

3. Призначити арбітражного керуючого ОСОБА_7 (свідоцтво арбітражного керуючого № 996, видане 26.04.2013 року, адреса: пров. Курортний, 2, м. Одеса, Україна, 65009) ліквідатором банкрута Обласного комунального медико-фармацевтичного підприємства "Херсоноблфармація" Херсонської обласної ради, ідентифікаційний код 32928793, вул. Зала Егерсег, 5, м. Херсон.

4. Зобов'язати попереднього ліквідатора ОСОБА_8 в п'ятнадцятиденний строк передати новому ліквідатору ОСОБА_7 бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута.

5. Залучити до участі у справі № 923/56/13-г територіальний орган Міністерства юстиції України - Головне територіальне управління юстиції у Херсонській області.

6. Зобов'язати Головне територіальне управління юстиції у Херсонській області у встановленому порядку організувати та провести аналіз фінансово-господарського стану боржника - Обласного комунального медико-фармацевтичного підприємства "Херсоноблфармація" Херсонської обласної ради, ідентифікаційний код 32928793, вул. Зала Егерсег, 5, м. Херсон, щодо наявності або відсутності ознак умисного доведення боржника до банкрутства цілеспрямованими діями власника майна або посадової особи боржника (керівника боржника).

За результатами проведеного аналізу надати до суду відповідні висновки.

7. Копію ухвали надіслати учасникам провадження, арбітражному керуючому ОСОБА_7, арбітражному керуючому ОСОБА_8, Головному територіальному управлінню юстиції у Херсонській області, державному реєстратору.

Суддя П.Д. Пригуза