ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без руху
19 грудня 2017 року м. Київ № 826/16443/17
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Дегтярьова О.В., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
ОСОБА_1
до Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію публічного акціонерного товариства «КБ «Надра» Стрюкової Ірини Олександрівни
про зобов?язання вчинити дії, -
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернувся ОСОБА_1 (далі також - позивач, ОСОБА_1.) з позовом до Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію публічного акціонерного товариства «КБ «Надра» Стрюкової Ірини Олександрівни (далі також - відповідач), в якому просить:
- визнати протиправним і неправомірним включення відповідачем, належної позивачу та заявлених ним до публічного акціонерного товариства «КБ «Надра» кредиторських вимог на суму 251 830,81 грн. до кредиторських вимог публічного акціонерного товариства «КБ «Надра» сьомої черги;
- зобов?язати відповідача змінити черговість належних позивачу кредиторських вимог до публічного акціонерного товариства «КБ «Надра» на суму 251 830,81 грн. та віднести їх до кредиторських вимог публічного акціонерного товариства «КБ «Надра» другої черги.
Вказана позовна заява подана представником позивача до Окружного адміністративного суду м. Києва 13.12.2017 року.
Нормою ч. 3 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України (у редакції станом на 15.12.2017 року) визначено, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Вимоги до позовної заяви та доданих до неї документів визначені у ст. 160 і 161 нової редакції Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху (ч. 1 ст. 169 зазначеного Кодексу).
Поряд з цим, п. 12 ч. 1 розд. VII «Перехідні положення» цього Кодексу передбачено, що заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не відкрито на момент набрання ним чинності, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви чи скарги не можуть бути залишені без руху, повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Таким чином, при вирішенні питання щодо відповідності позовної заяви ОСОБА_1 вимогам Кодексу адміністративного судочинства України, предметної та територіальної підсудності справи суд керуються нормами зазначеного Кодексу в редакції чинній станом на день звернення позивача із позовом до суду.
Частинами першою, другою та третьою ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції чинній станом на день звернення позивача із цим позовом) визначено, що у позовній заяві зазначаються: 1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; 2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; 3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; 4) зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; 5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо; 6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
При цьому, зміст позовних вимог - це вимоги позивача (предмет позову). Вони визначаються відповідно до ч. 3 ст. 105 Кодексу адміністративного судочинства України. Під змістом позовних вимог розуміється визначення способу захисту свого права, свободи чи інтересу згідно з ч. 4 ст. 105 Кодексу адміністративного судочинства України, який має формулюватися максимально чітко і зрозуміло.
У свою чергу в п.п. 1, 2 ч. 4 ст. 105 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративний позов може містити вимоги, зокрема: про скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; про зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії.
Водночас, згідно з ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Крім того, ч. 2 і 4 ст. 106 цього Кодексу передбачено, що ч. 2 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції чинній станом на день звернення позивача із цим позовом) на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
Дослідивши текст позовної заяви та додані до неї документи суд встановив, що пункт 1 прохальної частини позовної заяви (а саме в частині словосполучення «визнати протиправним і неправомірним включення відповідачем…») не відповідає ч. 2 ст. 2, ч. 4 ст. 105 КАС України, оскільки не містить словосполучення «визнати протиправним рішення щодо…» чи «визнання протиправними дії щодо…». Тобто, позивачем не вказано, що саме він просить суд визнати протиправними: дії чи рішення відповідача щодо включення кредиторських вимог до банку до неналежної черги.
Також позивачем не вказано дату підписання позовної заяви, та позивачем без поважних причин на обґрунтування своїх позовних вимог не додано до позову копію рішення відповідача про включення кредиторських вимог до банку до сьомої черги, документу, з якого позивачу стало відомо про вказані обставини.
Таким чином, позивачу необхідно надати суду примірники уточненої позовної заяви у кількості трьох примірників, приведеної у відповідність до вимог ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції чинній станом на день звернення позивача із цим позовом) та копію рішення відповідача про включення кредиторських вимог позивача до банку до сьомої черги, та документу, з якого позивачу стало відомо про вказані обставини або відомості про неможливість подання таких документів.
Враховуючи вищевикладене та відповідно до ч. 1 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України (в останній чинній редакції), позовна заява ОСОБА_1 підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення вищевказаних недоліків в межах п'яти днів з дня отримання цієї ухвали суду.
Керуючись ч. 1 ст. 171, ч. 1 ст. 169, ст. 243, ст. 248, п. 12 ч. 1 розд. VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України (в останній чинній редакції), суддя -
1. Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без руху.
2. Встановити ОСОБА_1 строк для усунення недоліків п'ять днів з дня отримання ним цієї ухвали суду про залишення позовної заяви без руху.
3. Попередити позивача про те, що у випадку неусунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення відповідно до ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України, та оскарженню окремо від рішення суду в апеляційному порядку не підлягає.
Суддя О.В. Дегтярьова