Ухвала від 20.12.2017 по справі 2-6335/2009

20.12.2017

Справа №2-6335/2009

Провадження №2-п/489/67/17

УХВАЛА

іменем України

20 грудня 2017 року м. Миколаїв

Ленінський районний суд міста Миколаєва у складі головуючого судді Кирильчука О.І., за участі секретаря судового засідання Ковальової С.В., заявника ОСОБА_1, представника позивача ОСОБА_2, розглянувши заяву ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення Ленінського районного суду м. Миколаєва від 02 грудня 2009 року у справі за позовом міського комунального підприємства «Миколаївводоканал» до ОСОБА_3, ОСОБА_1 та ОСОБА_4 про стягнення заборгованості за надані послуги з водопостачання та водовідведення,

встановив:

Заочним рішенням Ленінського районного суду м. Миколаєва від 02 грудня 2009 року задоволений позов міського комунального підприємства «Миколаївводоканал» до ОСОБА_3, ОСОБА_1 та ОСОБА_4 про стягнення заборгованості за надані послуги з водопостачання та водовідведення. Стягнуто з ОСОБА_3, ОСОБА_1 та ОСОБА_4 в солідарному порядку заборгованість за надані послуги з водопостачання та водовідведення в сумі 6065 грн. 22 коп.

Заявник просить скасувати заочне рішення суду та призначити справу до розгляду в загальному порядку, оскільки відповідач не був повідомлений про розгляд справи, внаслідок чого він був позбавлений можливості взяти участь в судовому розгляді та надати пояснення і докази, які мають істотне значення для вирішення справи щодо його проживання в ІНФОРМАЦІЯ_1, оскільки в період, за який стягується борг, він не проживав у цій квартирі.

Відповідно до ст. 232 Цивільного процесуального кодексу України, заочне рішення підлягає скасуванню, якщо судом буде встановлено, що відповідач не з'явився в судове засідання і не повідомив про причини неявки з поважних причин і докази, на які він посилається, мають істотне значення для правильного вирішення справи.

Довідкою Ленінського районного суду м. Миколаєва повідомлено, що згідно наказу Державної судової адміністрації України від 11.02.2010 року №22 «Про затвердження Переліку судових справ і документів, що утворюються в діяльності суду, із зазначенням строків зберігання», цивільну справу №2-6335/2009 року знищено.

Оскільки цивільну справу №2-6335/2009 року знищено, не має можливості перевірити явку заявника в судове засідання, отримання ним судових повідомлень про розгляд справи чи повідомлення ним про причини неявки з поважних причин.

Рішенням Ленінського районного суду м. Миколаєва від 24 жовтня 2012 року відмовлено у задоволенні первісного позову ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про усунення перешкод у користуванні житлом і відкриття окремих особових рахунків, та задоволений зустрічний позов ОСОБА_3 до ОСОБА_1 про визнання його таким, що втратив право користування житлом.

Вказане рішення суду було скасоване рішенням апеляційного суду Миколаївської області від 27 грудня 2012 року та ухвалено нове рішення про часткове задоволення первісного позову та відмову в задоволенні зустрічних позовних вимог.

25 березня 2014 року Ленінським районним судом м. Миколаєва ухвалено рішення про часткове задоволення позову ОСОБА_1 до ОСОБА_3, ОСОБА_4, виконавчого комітету Миколаївської міської ради, житлово-комунального підприємства Миколаївської міської ради «Південь» про визначення порядку користування квартирою та зобов'язання укласти окремий договір найму і відкрити окремий особовий рахунок.

Заочним рішенням Ленінського районного суду м. Миколаєва від 23 вересня 2014 року частково задоволений позов ОСОБА_1 до ОСОБА_3, ОСОБА_4, виконавчого комітету Миколаївської міської ради про зміну договору найму житлового приміщення, зобов'язання вчинити певні дії.

Зазначеними судовими рішеннями встановлений факт не проживання заявника у квартирі з 1997 року, існування спору щодо порядку користування квартирою та спору щодо укладення з ним окремого договору найму квартири.

Відсутність відомостей про належне повідомлення заявника про дату та час судового розгляду, та обставини, на які посилається відповідач, а саме непроживання в квартирі АДРЕСА_1 в період, за який стягується заборгованість, мають істотне значення для правильного вирішення справи, а тому заява підлягає задоволенню.

Керуючись ст.287 ЦПК України, суд

постановив:

Заяву задовольнити.

Скасувати заочне рішення Ленінського районного суду міста Миколаєва від 02 грудня 2009 року по цивільній справі №2-6335/2009 та призначити справу до розгляду на 13 червня 2018 року о 15 годині 15 хвилин за правилами загального позовного провадження у відкритому судовому засіданні в залі Ленінського районного суду міста Миколаєва.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення і оскарженню не підлягає.

Суддя

Попередній документ
71139169
Наступний документ
71139171
Інформація про рішення:
№ рішення: 71139170
№ справи: 2-6335/2009
Дата рішення: 20.12.2017
Дата публікації: 27.12.2017
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Інгульський районний суд міста Миколаєва
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); В порядку ЦПК України; Заяви про перегляд заочного рішення