Святошинський районний суд м. Києва
ун. № 759/18600/17
пр. № 3/759/8875/17
20 грудня 2017 року суддя Святошинського районного суду м. Києва Ясельський А.М. розглянув матеріали, які надійшли з ГУ ДФС у м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженку с. Кінецьпіль Первомайського р-ну Миколаївської обл., українку, громадянку України, номер картки фізичної особи - платника податків НОМЕР_1, яка працює фармацевтом в аптечному пункті № 4, що належить ТОВ «Вежа Фарм «Нова Аптека», зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1
за ч. 1 ст. 1551 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
До Святошинського районного суду м. Києва 07.12.2017 з ГУ ДФС у м. Києві надійшли матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 1551 КУпАП.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії 000101 № 390 від 28.11.2017, фармацевт ОСОБА_1 23.11.2017 о 15 год. 00 хв. в аптечному пункті № 4, що належить ТОВ «Вежа Фарм «Нова Аптека»», що за адресою: м. Київ, вул. Чорнобильська, 5/7, при купівлі лікарських засобів на загальну суму 34 грн. 86 коп., провела розрахункову операцію без використання реєстратора розрахункової операції та не роздрукувала відповідний розрахунковий документ, що підтверджує виконання розрахункової операції, чим порушила п. 1, 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та вимоги ч. 1 ст. 1551 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явилася, повідомлялася про дату, час та місце судового розгляду шляхом надсилання на адресу її проживання судової повістки.
За таких обставин, приходжу до висновку про можливість розгляду справи за відсутності ОСОБА_1
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, а саме: протокол про адміністративне правопорушення серії 000101 № 390 від 28.11.2017, складений стосовно ОСОБА_1; копію акту (довідки) фактичної перевірки аптечного пункту № 4 ТОВ «Вежа Фарм «Нова Аптека» від 28.11.2017; довідку про доходи ОСОБА_1 за період з вересня по жовтень 2017 року, приходжу до висновку про те, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1551 КУпАП в повному обсязі підтверджується даними матеріалами справи в їх сукупності.
Відповідно до п. 1, 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки
(надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операці ї.
Положеннями ч. 1 ст. 1551 КУпАП встановлена адміністративна відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Таким чином, враховуючи, що по справі зібрано достатньо доказів, які не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості, та які підтверджують вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1551 КУпАП, є всі підстави для притягнення її до адміністративної відповідальності.
При накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1, з урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи правопорушника, ступеню її вини, вважаю, що стягнення у виді штрафу відповідає вимогам ст.ст. 23, 33 КУпАП і є домірним скоєному.
Положеннями ст. 401 КУпАП передбачено, що у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановлюється у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Вичерпний перелік осіб, які звільняються від сплати судового збору, міститься у ст. 5 вказаного Закону.
Як встановлено у судовому засіданні ОСОБА_1 до осіб, які підлягають звільненню від сплати судового збору не відноситься, а відтак, з неї слід стягнути судовий збір за ухвалення постанови про накладення адміністративного стягнення.
З огляду на вище викладене та керуючись ст.ст. ч. 1 ст. 1551, 23, 33, 401, 283-285, 294 КУпАП, п. 1, 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»,
ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1551 КУпАП, та накласти на неї, як на посадову особу адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 5 (п'ять) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п'ять) грн. 00 коп.
Стягнути із ОСОБА_1 судовий збір за винесення постанови про накладення адміністративного стягнення у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 320 (триста двадцять) грн. 00 коп.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Апеляційного суду м. Києва через Святошинський районний суд м. Києва.
Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання нею законної сили.
Суддя: