Ухвала від 14.12.2017 по справі 703/3632/17

Справа № 703/3632/17

2/703/1837/17

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

14 грудня 2017 року суддя Смілянського міськрайонного суду Черкаської області Опалинська О.П., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Смілянської міської ради Черкаської області про визнання права власності на квартиру,-

встановив:

29 листопада 2017 року ОСОБА_1 звернулася до Смілянського міськрайонного суду Черкаської області з позовом до Смілянської міської ради Черкаської області, в якому просить визнати за нею право власності на квартиру АДРЕСА_1.

Ухвалою Смілянського міськрайонного суду Черкаської області від 29 листопада 2017 року позовну заяву ОСОБА_1 було залишено без руху та надано термін для усунення її недоліків.

Відповідно до зазначеної ухвали ОСОБА_1 необхідно було надати докази про дійсну вартість спірного нерухомого майна, сплатити належний розмір судового збору та усунути недоліки позовної заяви в частині зазначення ціни позову.

На виконання вищевказаної ухвали ОСОБА_1 надала до суду квитанцію про сплату судового збору в розмірі 640 гривень.

Таким чином, позивач у повному обсязі не усунула недоліки позовної заяви зазначені в ухвалі суду від 29 листопада 2017 року.

Відповідно до ч.5 ст.119 ЦПК України до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.

Згідно п.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року №3674 - VI за подання позовної заяви майнового характеру позивачі сплачують 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму на 1 працездатну особу та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму на 1 працездатну особу.

Розміри прожиткового мінімуму на 2017 рік визначено Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21 грудня 2016 року №1801-VIII.

Станом на 01 січня 2017 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 1600 (одна тисяча шістсот) гривень.

Отже, визначення розміру сплати судового збору за позовну вимогу майнового характеру безпосередньо залежить від ціни позову.

Відповідно до п.4 ч.1 ст.119 ЦПК України позовна заява повинна містити ціну позову щодо вимог майнового характеру.

Як вбачається з позовної заяви, позивач просить визнати за нею право власності на квартиру, що є вимогою майнового характеру, відтак позовна заява має містити ціну позову.

Разом з тим, позовна заява ОСОБА_1 ціни позову не містить, що є порушенням вимог п.4 ч.1 ст.119 ЦПК України, та в зв'язку з чим суд позбавлений можливості встановити відповідність розміру сплаченого позивачем судового збору 640 гривень розміру судового збору, який необхідно сплатити при подачі позовної заяви майнового характеру.

Згідно п.9 ч.1 ст.80 ЦПК України ціна позову у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності визначається дійсною вартістю нерухомого майна.

Відповідно до ч.2 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року №3674-VI у разі якщо судовий збір сплачується за подання позовної заяви до суду в розмірі визначеному з урахуванням ціни позову, а встановлена при цьому позивачем ціна позову не відповідає дійсній вартості спірного майна або якщо на день подання позову неможливо встановити точну його ціну, розмір судового збору попередньо визначає суд з подальшою сплатою недоплаченої суми або з поверненням суми переплати судового збору відповідно до ціни позову, встановленої судом у процесі розгляду справи.

Відтак позивачу необхідно надати докази про дійсну вартість спірної квартири, зазначити в позовній заяві ціну позову та сплатити належний розмір судового збору.

Відповідно до ст.121 ЦПК України позовна заява, подана без додержання вимог, викладених у ст. 119 і 120 цього кодексу підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.

На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку про необхідність залишення позовної заяви ОСОБА_1 без руху до надання нею доказів про дійсну вартість спірного нерухомого майна, сплати належного розміру судового збору та усунення недоліки позовної заяви в частині зазначення ціни позову.

Керуючись ст.80, 119, 121, 210 ЦПК України, ст.4, 6 Закону України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року №3674-VI, Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21 грудня 2016 року №1801-VIII,-

ухвалив:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Смілянської міської ради Черкаської області про визнання права власності на квартиру - залишити без руху.

Надати позивачу можливість протягом 5 днів з дня отримання ухвали усунути вказані недоліки.

У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк, позовну заяву вважати неподаною та повернути позивачу зі всіма доданими до неї документами.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя О.П.Опалинська

Попередній документ
71113961
Наступний документ
71113963
Інформація про рішення:
№ рішення: 71113962
№ справи: 703/3632/17
Дата рішення: 14.12.2017
Дата публікації: 26.12.2017
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Смілянський міськрайонний суд Черкаської області
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); Позовне провадження; Спори про право власності та інші речові права; Спори про право власності та інші речові права про приватну власність