Справа № 2-а-626/11
№ 2-а/1245/11
іменем України
23 березня 2011 року
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області в складі:
головуючого - судді Городецького Д.І.
секретаря Кравченко О.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Новомосковську справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Інспектора дорожньо-патрульної служби батальйону дорожньо-патрульної служби Відділу Державної автомобільної інспекції при Управлінню Державної автомобільної інспекції Головного Управління Міністерства Внутрішніх Справ України в Дніпропетровській області ОСОБА_2 про визнання неправомірною та скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення,
12.11.2010 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом про визнання неправомірною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення.
В обґрунтування своїх вимог ОСОБА_1 посилався на те, що 04 листопада 2010 року Інспектором дорожньо-патрульної служби батальйону дорожньо-патрульної служби Відділу Державної автомобільної інспекції при Управлінню Державної автомобільної інспекції Головного Управління Міністерства Внутрішніх Справ України в Дніпропетровській області ОСОБА_2 винесено постанову серія АЕ1 № 009034 про накладення на нього адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 430 грн. за ч.2 ст. 122 КУпАП.
Він був визнаний винним в тому, що 04 листопада 2010 року о 10-40 він, керуючи автомобілем ВАЗ, реєстраційний номер НОМЕР_1, на перехресті вул.. Байкальська - пр. Правди м. Дніпропетровськ, рухався у напрямку додаткової секції світлофору, коли вона була вимкнена.
Позивач зазначає, що вважає постанову неправомірною і такою, що підлягає скасуванню, з наступного.
Він правил дорожнього руху не порушував.
В зв'язку з наведеним, в позовній заяві ОСОБА_1 просив суд визнати неправомірною та скасувати постанову Інспектора дорожньо-патрульної служби батальйону дорожньо-патрульної служби Відділу Державної автомобільної інспекції при Управлінню Державної автомобільної інспекції Головного Управління Міністерства Внутрішніх Справ України в Дніпропетровській області ОСОБА_2 АЕ1 № 009034 від 04 листопада 2010 року про накладення на нього адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 430 грн. за ч.2 ст. 122 КУпАП.
В судове засідання позивач ОСОБА_1 не з'явився, в своїй заяві просив суд розглянути справу без його участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідач - Інспектор дорожньо-патрульної служби батальйону дорожньо-патрульної служби Відділу Державної автомобільної інспекції при Управлінню Державної автомобільної інспекції Головного Управління Міністерства Внутрішніх Справ України в Дніпропетровській області ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, про місце, дату і час розгляду справи повідомлений.
Суд, дослідивши матеріали адміністративної справи, приходить до переконання, що позовні вимоги ОСОБА_1 обґрунтовані і підлягають задоволенню, з наступного.
Судом встановлено, що 04 листопада 2010 року Інспектором дорожньо-патрульної служби батальйону дорожньо-патрульної служби Відділу Державної автомобільної інспекції при Управлінню Державної автомобільної інспекції Головного Управління Міністерства Внутрішніх Справ України в Дніпропетровській області ОСОБА_2 винесено постанову серія АЕ1 № 009034 про накладення на позивача адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 430 грн. за ч.2 ст. 122 КУпАП.
Позивач був визнаний винним в тому, що 04 листопада 2010 року о 10-40 він, керуючи автомобілем ВАЗ, реєстраційний номер НОМЕР_1, на перехресті вул.. Байкальська - пр. Правди м. Дніпропетровськ, рухався у напрямку додаткової секції світлофору, коли вона була вимкнена.
Сам позивач посилається на те, що Правил дорожнього руху України не порушував.
На підставі ст.70 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
В протоколі про адміністративне правопорушення, складеного відносно позивача не зазначені свідки правопорушення, інші докази вчинення позивачем правопорушення.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Сам протокол про адміністративне правопорушення, за законом, не є беззаперечним доказом скоєння особою правопорушення.
Статтею 283 КУпАП закріплені вимоги до постанови про адміністративне правопорушення, так, в постанові, крім іншого, повинні бути зазначені докази на підставі яких базується висновок про скоєння особою адміністративного правопорушення та вказати мотиви відхилення інших доказів.
Статтею 69 КАС України встановлено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Таким чином, суд приходить до висновку, що притягнення позивача до адміністративної відповідальності за скоєння адміністративного правопорушення є безпідставним, оскільки посадовою особою ДАЇ не допитані свідки правопорушення, не наведені інші докази вчинення позивачем правопорушення.
Згідно ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Відповідно до ст. 293 КУпАП орган при розгляді скарги або протесту на постанову по справі про адміністративне правопорушення перевіряє законність і обґрунтованість винесеної постанови і може прийняти рішення про скасування постанови.
Враховуючи викладене суд приходить до висновку, що дії відповідача підлягають визнанню неправомірними, постанова - скасуванню.
Керуючись ст.ст. 7, 9, 10, 11, 70, 71, 158, 159, 161 КАС України, ст. ст. 247, 292, 293 КУпАП, суд,
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати неправомірною та скасувати постанову Інспектора дорожньо-патрульної служби батальйону дорожньо-патрульної служби Відділу Державної автомобільної інспекції при Управлінню Державної автомобільної інспекції Головного Управління Міністерства Внутрішніх Справ України в Дніпропетровській області ОСОБА_2 АЕ1 № 009034 від 04 листопада 2010 року про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 430 грн. за ч.2 ст. 122 КУпАП.
Постанова оскарженню не підлягає.
СУДДЯ ГОРОДЕЦЬКИЙ Д.І.