Ухвала від 14.12.2017 по справі 504/4191/17

Справа № 504/4191/17

1-кс/504/831/17

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14.12.2017смт.Доброслав

Слідчий суддя Комінтернівського районного суду Одеської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора Комінтернівської місцевої прокуратури Одеської області ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні смт. Доброслав клопотання прокурора про надання тимчасового доступу до речей і документів по кримінальному провадженню, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12017160330000709 від 26.04.2017, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України,

встановив:

01.12.2017 до слідчого судді надійшло клопотання прокурора про надання тимчасового доступу до речей і документів по кримінальному провадженню, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12017160330000709 від 26.04.2017 року, які містяться в ІНФОРМАЦІЯ_1 , розташованій за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: договори укладені між ІНФОРМАЦІЯ_2 та ФОП ОСОБА_4 , TOB « ІНФОРМАЦІЯ_3 », TOB « ІНФОРМАЦІЯ_4 » за 2017 рік, акти виконаних робіт, кошторисна документація;

-платіжні доручення, квитанції, рахунки щодо здійснення оплати робіт по договорам, укладеним між ІНФОРМАЦІЯ_2 та ФОП ОСОБА_4 , TOB « ІНФОРМАЦІЯ_3 », TOB « ІНФОРМАЦІЯ_4 » за 2017 рік;

-річний план закупівель, зміни до річного плану, додатки до річного плану, протоколи засідання комітетів з конкурсних торгів щодо прийняття річного плану та внесення змін до нього ІНФОРМАЦІЯ_5 ;

-рішення, розпорядження, накази щодо виділення грошових коштів Комунальному підприємству « ІНФОРМАЦІЯ_6 » ІНФОРМАЦІЯ_2 ;

-штатний розклад та список працівників, які працюють в КП « ІНФОРМАЦІЯ_6 », накази про їх призначення на роботу;

-документи щодо наявності на балансі КП « ІНФОРМАЦІЯ_6 » та ІНФОРМАЦІЯ_5 будь-яких транспортних засобів та техніки;

-інші предмети та документи на будь-яких носіях, які мають значення для встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення та підтверджують причетність до його вчинення посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_5 та КП « ІНФОРМАЦІЯ_6 ».

У клопотанні про надання тимчасово доступу до речей та документів слідчий посилається на те, що документи, до яких необхідний тимчасовий доступ, як самі по собі так і в сукупності з іншими речами та документами мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, мають обмежений термін зберігання та їх не вилучення може призвести до знищення, а також не досягнення мети доступу до них

У зв'язку із викладеним, відповідно до вимог ч. 2 ст. 163 КПК України визнано за можливим проводити розгляд клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться вказані документи, з огляду на можливість їх знищення чи втрати.

В судовому засіданні сторона обвинувачення, яка подала дане клопотання, довела обставини та необхідність в його задоволені.

Згідно ч.1 ст.107 КПК України за відсутність клопотання учасників кримінального провадження, які з'явились в судове засідання, фіксування даної процесуальної дії за допомогою технічних засобів не здійснюється.

Розглянувши клопотання, матеріали додані до нього, вислухавши думку учасників кримінального провадження, вважаю, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Із наданих матеріалів убачається, що 26 квітня 2017 року до чергової частини Лиманського ВП ГУНП в Одеській області надійшла колективна заява від мешканців с. Крижанівка Лиманського району Одеської області щодо посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_7 , які зловживаючи службовим становищем завищують вартість витрат у сфері господарювання, що призвело до розкрадання бюджетних коштів.

Досудовим розслідування установлено, що рішенням ІНФОРМАЦІЯ_8 від 30.03.2011 утворено Комунальне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_6 » та затверджено статут вказаного підприємства.

23 березня 2017 року під час чергової 19 сесії ІНФОРМАЦІЯ_5 VII скликання прийнято рішення № 422-УІІ «Про внесення змін та затвердження в новій редакції Кошторисів витрат бюджетних Програм ІНФОРМАЦІЯ_5 на 2017 рік».

Вказаним рішенням передбачено надання дотацій КП « ІНФОРМАЦІЯ_6 »: на придбання матеріалів та виконання робіт з обслуговування та ремонту мереж вуличного освітлення в с. Крижанівка та с. Ліски на суму - 560000.00 грн.; на придбання матеріалів та ремонт сцени Будинку культури та реконструкцію сцени біля Будинку культури на суму - 200000.00 грн.; на придбання матеріалів та ремонт літньої сцени біля Будинку культури на суму - 100000.00 грн.; на виготовлення проектно-кошторисної документації та будівництва об'єкту «Будівництво відкритого спортивного майданчику з покриттям штучною травою за адресою АДРЕСА_2 » на суму -1500000.00 грн.

Згідно штатного розкладу на 2017 рік в КП « ІНФОРМАЦІЯ_6 » Крижанівської сільської ради передбачено наступні посади: директор - 1, бухгалтер - 1, двірник - 7, сантехнік - 2, оператор газових установ 7 м-в - 1, майстер - 1, двірник сезонний (01.06.2017-15.09.2017) - 2, юрист - 1, спеціаліст водно-каналізаційного господарства - 1, менеджер - 1, різноробочі - 2.

Основним видом діяльності Комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_6 » визначено - збирання безпечних відходів.

Відповідно до інформації опублікованої на Офіційному порталі публічних фінансів України ( ІНФОРМАЦІЯ_9 ) щодо використання коштів державного і місцевого бюджетів, Комунальним підприємством « ІНФОРМАЦІЯ_6 » на підставі укладеного 12.06.2017 договору та актів виконаних робіт перераховано грошові кошти ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » за будівництво відкритого спортивного майданчику на загальну суму - 1409355,26 грн.

Пунктом 3 частини 1 статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон) визначено, що у разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг без використання електронної системи закупівель, за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому цієї частини, замовники обов'язково оприлюднюють звіт про укладені договори в системі електронних закупівель відповідно до статті 10 цього Закону.

Звіт про укладені договори відповідно до статті 10 Закону підлягає оприлюдненню на веб-порталі Уповноваженого органу протягом одного дня з дня укладення договору.

Проте, всупереч зазначеним вимогам Закону, згідно інформації розміщеної на офіційному веб-порталі «Публічні закупівлі ІНФОРМАЦІЯ_10 » ( ІНФОРМАЦІЯ_10 ) та « ІНФОРМАЦІЯ_11 » ( ІНФОРМАЦІЯ_12 ), звіти про укладені договори між КП « ІНФОРМАЦІЯ_6 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » на веб-порталі Уповноваженого органу не опубліковані.

Крім того, впродовж 2017 року КП « ІНФОРМАЦІЯ_6 » укладено договори щодо надання послуг з поточного ремонту мережі вуличного освітлення з фізичною особою - підприємцем ОСОБА_5 на загальну суму 113410,00 грн. та з TOB « ІНФОРМАЦІЯ_3 » на загальну суму 164651,76 грн.

В той час, коли ІНФОРМАЦІЯ_2 у поточному ропі в порушення вимог ч. 7 ст. 2 Закону укладено 21 договір з TOB « ІНФОРМАЦІЯ_13 на загальну суму 3644805,57 грн. щодо закупівлі послуг з капітального ремонту мереж вуличного освітлення, тим самим поділено предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів.

Таким чином, аналіз одержаної у встановленому законом порядку інформації вказує на наявність в діях посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_5 та КП « ІНФОРМАЦІЯ_6 » ознак кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.191 КК України.

Ознаки кримінального правопорушення полягають в тому, що в КП « ІНФОРМАЦІЯ_6 » відсутні дозволи на проведення відповідних робіт, кваліфіковані робітники та техніка для проведення робіт, проте сільською радою всеодно виділяться грошові кошти комунальному підприємству для проведення робіт, які провести вони самі без залучення спеціалізованих підприємств не в змозі.

Крім того, як сільською радою так і КП « ІНФОРМАЦІЯ_6 » впродовж 2017 року укладалися договори з фізичною особою - підприємцем ОСОБА_5 та з TOB « ІНФОРМАЦІЯ_3 » щодо надання послуг з поточного ремонту мережі вуличного освітлення, що могло призвести до подвійної оплати робіт.

Оскільки, ОСОБА_4 колишній працівник TOB « ІНФОРМАЦІЯ_3 », то вони можуть бути пов'язані між собою.

Застосування указаного заходу забезпечення, передбаченого ст.160 КПК України, слідчий аргументував тим, що відомості, які містяться у вказаних документах можуть бути використанні в якості інформації для проведення подальших слідчих (розшукових) дій для розкриття злочину.

Установлено, що використання як доказів вказаних документів та можливість довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів іншими способами довести не можливо.

Пунктом 5 ч.1 ст.40 слідчому органу досудового розслідування надано право звернення за погодженням із прокурором до слідчого судді з клопотанням про застосування заходів забезпечення кримінального провадження.

Частиною 2 ст. 159 КПК України проголошено, що тимчасовий доступ до речей та документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей та документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами та документами кримінального провадження, у зв'язку із яким подається клопотання, мають суттєве значення для установлення важливих обставин кримінального провадження; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав уважати, що таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

З урахуванням того, що вказані документи як самі по собі так і в сукупності з іншими речами та документами мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, мають обмежений термін зберігання та їх не вилучення може призвести до знищення, а також не досягнення мети доступу до них, керуючись ст. ст. 107, 160, 162, 163, 166 та 309 КПК України слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

Клопотання прокурора про надання тимчасового доступу до речей і документів по кримінальному провадженню, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12017160330000709 від 26.04.2017, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України - задовольнити.

Надати дозвіл прокурорам Комінтернівської місцевої прокуратури Одеської області ОСОБА_3 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , або за їх дорученням оперуповноваженим відділу Управління захисту економіки в Одеській області ДЗЕ НП України ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , на тимчасовий доступ до речей і документів з можливістю їх вилучення в оригіналах (здійснення виїмки), які містяться в ІНФОРМАЦІЯ_1 , розташованій за адресою: АДРЕСА_3 , код ЄДРПОУ - НОМЕР_1 , а саме:

-договори укладені між ІНФОРМАЦІЯ_2 та ФОП ОСОБА_4 , TOB « ІНФОРМАЦІЯ_3 », TOB « ІНФОРМАЦІЯ_4 » за 2017 рік, акти виконаних робіт, кошторисна документація;

-платіжні доручення, квитанції, рахунки щодо здійснення оплати робіт по договорам, укладеним між ІНФОРМАЦІЯ_2 та ФОП ОСОБА_4 , TOB « ІНФОРМАЦІЯ_3 », TOB « ІНФОРМАЦІЯ_4 » за 2017 рік;

-річний план закупівель, зміни до річного плану, додатки до річного плану, протоколи засідання комітетів з конкурсних торгів щодо прийняття річного плану та внесення змін до нього ІНФОРМАЦІЯ_5 ;

-рішення, розпорядження, накази щодо виділення грошових коштів Комунальному підприємству « ІНФОРМАЦІЯ_6 » ІНФОРМАЦІЯ_2 ;

-штатний розклад та список працівників, які працюють в КП « ІНФОРМАЦІЯ_6 », накази про їх призначення на роботу;

-документи щодо наявності на балансі КП « ІНФОРМАЦІЯ_6 » та ІНФОРМАЦІЯ_5 будь-яких транспортних засобів та техніки;

-інші предмети та документи на будь-яких носіях, які мають значення для встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення та підтверджують причетність до його вчинення посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_5 та КП « ІНФОРМАЦІЯ_6 ».

На виконання ухвали зобов'язати керівництво ІНФОРМАЦІЯ_14 , надати (забезпечити) прокурорам Комінтернівської місцевої прокуратури Одеської області ОСОБА_3 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , або за їх дорученням оперуповноваженим відділу Управління захисту економіки в Одеській області ДЗЕ НП України ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі документів та можливість їх вилучити.

На виконання ухвали попередити керівництво ІНФОРМАЦІЯ_14 , що у разі не виконання ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів на підставі ухвали слідчого суді, слідчий суддя за клопотанням сторони обвинувачення кримінального провадження, якій надано право на тимчасовий доступ до речей та документів, має право постановити ухвалу про дозвіл не проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених грошових коштів.

Строк дії ухвали до 14 січня 2018 року.

Ухвала в апеляційному порядку оскарженню не підлягає.

Ухвала виконана в двох примирниках які мають однакову юридичну силу.

Слідчий суддя ОСОБА_1