м. Миколаїв
18 грудня 2017 р. № 814/1306/17
Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Гордієнко Т. О., ознайомившись з адміністративним позовом третьої особи з самостійними вимогами на предмет спору на стороні позивача, ОСОБА_1 у справі
за позовомОСОБА_2, АДРЕСА_6
доГоловного управління Держгеокадастру України у Миколаївській області, пр. Миру, 34, м. Миколаїв, 54034 Відділу у Миколаївському району Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області, пр.Миру, 34, м. Миколаїв, 54034
треті особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача треті особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивачаОСОБА_3, АДРЕСА_1, 54001 ОСОБА_4, АДРЕСА_7 ОСОБА_5, АДРЕСА_8 ОСОБА_7, АДРЕСА_9 ОСОБА_8, АДРЕСА_10 ОСОБА_9, АДРЕСА_2, 54001 ОСОБА_10, АДРЕСА_3, 54001 ОСОБА_11, АДРЕСА_4, 54001 ОСОБА_12, АДРЕСА_11 ОСОБА_14, АДРЕСА_12 ОСОБА_15, АДРЕСА_13 ОСОБА_16, АДРЕСА_14 ОСОБА_17, АДРЕСА_14 ОСОБА_18, АДРЕСА_15 ОСОБА_6, АДРЕСА_15 ОСОБА_1, АДРЕСА_16 ОСОБА_19, АДРЕСА_17 ОСОБА_20, АДРЕСА_5, 54001
провизнання протиправними та скасування наказів від 24.11.2016 року, від 29.11.2016 року, зобов'язання вчинити певні дії,
Ухвалою від 27.07.2017 відкрито провадження у справі за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області, відділу у Миколаївському районі Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області, за участю третіх осіб без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_6, ОСОБА_1, ОСОБА_19, ОСОБА_20, третіх осіб без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12 про визнання протиправними та скасування наказів від 24.11.2016 року № 11661/14-16-СГ, № 11662/14-16-СГ, № 11664/14-16-СГ, № 11665/14-16-СГ, № 11667/14-16-СГ, № 11668/14-16-СГ, № 11669/14-16-СГ, та від 29.11.2016 року № 11846/14-16-СГ, 11847/14-16-СГ; зобов'язання відділ у Миколаївському районі Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області скасувати записи у Поземельній книзі зареєстрованих земельних ділянок на ім'я громадян: ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12 із кадастровими номерами НОМЕР_1-НОМЕР_2, розташованих за межами населеного пункту Комсомольської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області.
14.12.2017 від третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ОСОБА_1 надійшла заява - адміністративний позов третьої особи з самостійними вимогами на предмет спору на стороні позивача, в якій він просить: визнати протиправними та скасувати накази Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області від 24.11.2016 року № 11661/14-16-СГ, № 11662/14-16-СГ, № 11664/14-16-СГ, № 11665/14-16-СГ, № 11667/14-16-СГ, № 11668/14-16-СГ, № 11669/14-16-СГ, та від 29.11.2016 року № 11846/14-16-СГ, 11847/14-16-СГ про надання дозволів на ролзроблення документації із землеустрою земельних ділянок; зобов'язання відділ у Миколаївському районі Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області скасувати записи у Поземельній книзі зареєстрованих земельних ділянок на ім'я громадян: ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12 із кадастровими номерами НОМЕР_1-НОМЕР_2, розташованих за межами населеного пункту Комсомольської селищної ради Миколаївського району Миколаївської області.
Відповідно до ст. 53 КАС України (у редакції, що діяла до 15.12.2017 року), треті особи, які заявляють самостійні вимоги на предмет спору, можуть вступити у справу у будь-який час до закінчення судового розгляду, пред'явивши адміністративний позов до сторін. Задоволення адміністративного позову таких осіб має повністю або частково виключати задоволення вимог позивача до відповідача.
Ч. 1, 2 ст. 99 КАС України (у редакції, що діяла до 15.12.2017 року) встановлено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
За приписами ч. 1 ст. 100 КАС України (у редакції, що діяла до 15.12.2017 року), адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
П. 12 Перехідних положень КАС України (у редакції, що діє з 15.12.2017 року) встановлено, що заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не відкрито на момент набрання ним чинності, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви чи скарги не можуть бути залишені без руху, повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
За приписами ч. 1 ст. 49 КАС України (у редакції, що діє з 15.12.2017 року) треті особи, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору, можуть вступити у справу до закінчення підготовчого провадження або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, пред'явивши позов до однієї або декількох сторін. Задоволення позову таких осіб має повністю або частково виключати задоволення вимог позивача до відповідача.
Так, ст. 122 КАС України (у редакції, що діє з 15.12.2017 року) передбачено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
У разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку. (ч. 1 ст. 123 КАС України у редакції, що діє з 15.12.2017 року).
П. 6 ст. 161 КАС України (у редакції, що діє з 15.12.2017 року) встановлено, що у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Оскільки третьою особою пропущено строк звернення до суду, передбачений ст. 99 КАС України, то третій особі слід надати суду заяву про поновлення строку звернення до суду та докази поважності причин його пропуску та уточнити позовні вимоги.
Наслідками подання позовної заяви без додержання вимог, встановлених статтею 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з частиною 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, є залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 49, 122, 123, 160, 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, -
1. Адміністративний позов третьої особи з самостійними вимогами на предмет спору на стороні позивача залишити без руху.
2. Третій особі з самостійними вимогами на предмет спору на стороні позивача не пізніше десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху усунути недоліки позову шляхом подання суду заяви про поновлення строку звернення до суду та доказів поважності причин його пропуску та уточнити позовні вимоги.
3. Роз'яснити заявнику, що наслідками невиконання ухвали суду відповідно до частини 5 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України є повернення позовної заяви.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення (підписання) суддею в порядку ст. 256 КАС України.
Оскарження ухвали окремо від рішення суду не допускається.
Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду. У разі подання апеляційної скарги на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, суд апеляційної інстанції повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу, яка не підлягає оскарженню.
Суддя Т. О. Гордієнко