ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"14" грудня 2017 р. справа № 809/715/17
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Тимощука О.Л.
при секретарі судового засідання Ткачук О.П.
представника заявника (відповідач) - Горана Р.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду за нововиявленими обставинами адміністративну справу
за позовом ОСОБА_2
до Державної податкової інспекцій у м. Івано-Франківську Головного управління ДФС в Івано-Франківській області, Головного управління ДФС в Івано-Франківській області
про скасування податкового повідомлення-рішення,-
До Івано-Франківського окружного адміністративного суду надійшла заява Державної податкової інспекції у місті Івано-Франківську Головного управління ДФС в Івано-Франківській області (далі - заявник, відповідач) про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 21.06.2017 року у справі 809/715/17 за позовом ОСОБА_2 (далі - позивач) до Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську Головного управління ДФС в Івано-Франківській області, Головного управління ДФС в Івано-Франківській області (далі - відповідачі) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення.
Подана заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами мотивована тим, що після набрання законної сили судовим рішенням в даній адміністративній справі Державній податковій інспекції у місті Івано-Франківську Головного управління ДФС в Івано-Франківській області стала відома обставина, що на думку позивача, мала істотне значення при вирішенні спору в цій справі по суті та у відповідності до пункту 1 частини 2 статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України є підставою для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами. Зазначеною обставиною контролюючий орган вважає отриману ним інформацію Івано-Франківської міської ради щодо офіційного оприлюднення рішення Івано-Франківської міської ради за №1610-51 від 16.01.2015, про існування якого відповідачу не було відомо.
В судовому засіданні представник відповідача заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставина підтримав з викладених мотивів, просив їх задовольнити в повному обсязі.
Позивач в судове засідання не з'явився, хоча, у відповідності до частини 11 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України, вважається належним чином повідомленим про дату, час та місце судового розгляду справи, а тому, у відповідності до частини 2 статті 252 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд заяви про перегляд судового рішення здійснено за відсутності позивача.
Розглянувши заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами в справі, заслухавши пояснення представника заявника, дослідивши докази, якими обгрунтовуються вимоги останнього, суд дійшов висновку, що заява задоволенню не підлягає, виходячи з наступних мотивів.
11.05.2017 ОСОБА_2 звернувся до суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську Головного управління ДФС в Івано-Франківській області, Головного управління ДФС в Івано-Франківській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення.
Постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 21.06.2017 адміністративний позов ОСОБА_2 до Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську Головного управління ДФС в Івано-Франківській області, Головного управління ДФС в Івано-Франківській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, задоволено частково. Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення за №5002-17 від 24.06.2015, яким ОСОБА_2 визначено суму податкового зобов'язання з транспортного податку з фізичних осіб в розмірі 25000 гривень. В задоволенні позову до Головного управління ДФС в Івано-Франківській області відмовлено.
Предметом розгляду в даній адміністративній справі було оскарження податкового повідомлення-рішення за №5002-17 від 24.06.2015, якими орган державної податкової служби визначив позивачу суму податкового зобов'язання за платежем - транспортний податок з фізичних осіб в розмірі 25000 гривень.
Обґрунтовуючи заяву про перегляд за нововиявленими обставинами постанови суду в цій справі відповідач звертав увагу суду на отримання ним інформації від Івано-Франківської міської ради щодо офіційного оприлюднення 04.02.2016 року рішення Івано-Франківської міської ради за №1610-51 від 16.01.2015, вважав вказане підставою для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами, передбаченими пунктом 1 частини 2 статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України, а таку інформацію істотною для справи обставиною, що йому не була і не могла бути відомою.
Суд встановив, що рішення Івано-Франківської міської ради за №1610-51 від 16.01.2015 та його оприлюднення досліджувалося судом під час розгляду адміністративної справи №809/715/17. Проте, надаючи інформацію заявнику, виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради в листі від 24.11.2017 за №15/01-20/5834, повідомив, що рішення Івано-Франківської міської ради від 16.01.2015 №1610-51 «Про встановлення місцевих податків і зборів та ставки акцизного податку на території м. Івано-Франківська» було оприлюднено в газеті «Західний кур'єр» від 22.01.2015 №4.
Водночас транспортний податок, встановлений пунктом 3 «Положення про податок на майно», затверджений додатком до рішення міської ради від 28.01.2016 №10-3, опублікований в газеті «Західний кур'єр» тільки 04.02.2016 №5. Аналізуючи вказаний лист, суд зазначає, що вказана обставина є такою, що не досліджувалася судом при ухваленні постанови суду від 21.06.2017, проте вона не може вважатися істотною, з огляду на наступне.
Висновком суду встановлено, що рішення Івано-Франківської міської ради за №1610-51 від 16.01.2015 не підлягає застосуванню в даних правовідносинах, а застосування контролюючим органом положень Податкового кодексу України з метою оподаткування транспортним податком не може мати місце у 2015 році.
Таким чином, обставина опублікування 04.02.2016 рішення Івано-Франківської міської ради, в частині встановлення транспортного податку, не впливає на висновки суду про неможливість застосування норм Податкового кодексу України з метою оподаткування транспортним податком в 2015 році та неможливості застосування до спірних правовідносин рішення Івано-Франківської міської ради за №1610-51 від 16.01.2015 та додатку до рішення №10-3 від 28.01.2016.
Як наслідок, отримана відповідачем інформація про опублікування рішення Івано-Франківської міської ради за №1610-51 від 16.01.2015 та додатку до рішення №10-3 від 28.01.2016 в частині визначення транспортного податку не є істотною для справи обставиною.
Крім того, суд звертає увагу на те, що відповідно до приписів статті 12 Податкового кодексу України, обставина щодо опублікування 04.02.2016 додатку до рішення міської ради №10-3 від 28.01.2016 надає право нараховувати та стягувати транспортний податок виключно за 2017 рік.
У зв'язку із вищевикладеним, зазначені контролюючим органом обставини в поданій заяві про перегляд за нововиявленими обставинами судового рішення в адміністративній справі є таким, що не мають істотного значення та не можуть слугувати підставою для скасування постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 21.06.2017 року.
Враховуючи викладене, заява про перегляд за нововиявленими обставинами судового рішення в адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську Головного управління ДФС в Івано-Франківській області, Головного управління ДФС в Івано-Франківській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, є необґрунтованою та не підлягає задоволенню.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167, 253 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Залишити заяву про перегляд постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №5002-17 від 24.06.2015 за нововиявленими обставинами без задоволення.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя: /підпис/ Тимощук О.Л.
Постанова складена в повному обсязі 19.12.2017 року.