Справа № 367/7600/17
Провадження № 3/367/2838/2017
Іменем України
18 грудня 2017 року Ірпінський міський суд Київської області в складі:
головуючого судді Шестопаловій Я.В.,
при секретарі Герасімчук Ю.О.
розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з УПП м. Києва про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, тимчасово не працюючого, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП,-
23.05.2017 року о 23 годині 40 хвилин Київська обл., с. Горенка, вул. Садова, 4 керував транспортним засобом у стані наркотичного сп'яніння. Огляд на стан сп'яніння проводився у встановленому законом порядку у лікаря-нарколога за адресою: м.Київ, пр-т. Визволителі, 6, чим порушив вимоги п. 2.9а ПДР, за що відповідальність передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП.
В судове засідання особа, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 не з'явився, суд повідомити про дату, час та місце розгляду справи не мав можливості.
Відповідно до положення ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
При цьому, на підставі задекларованого принципу, що міститься в ст. 7 КУпАП, кожній особі щодо якої вирішується питання про притягнення до адміністративної відповідальності гарантовано, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом, а провадження в справі про адміністративне правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
За змістом ст.ст. 279, 280 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення має суддею розглядатись у межах тих обставин, які зазначенні у протоколі про таке порушення.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно п. 2.9 (А) Правил дорожнього руху України, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
В судовому засіданні встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 було складено із численними порушеннями процедури його складання, а саме:
1) Відповідно до статті 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Як вбачається з даного протоколу, в ньому нерозбірливо вказано дату скоєння правопорушення. Крім того, у протоколі взагалі не вказано місце його вчинення та ким саме воно було вчинено. Також, у протоколі не вірно вказано адресу проживання особи, що притягається до адміністративної відповідальності, а саме відсутній номер будинку по вул. Соборна в м. Ірпінь, що свідчить про те, що особу не було належним чином встановлено працівниками патрульної поліції.
2) Відповідно до п. 2.2 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення затвердженої МОН України 04.05.2005 року за № 273 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції Ухвали 27.05.2005 року за № 589/10869, усі реквізити протоколу заповнюються розбірливим почерком українською мовою. Не допускається закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу, а також унесення додаткових записів після того, як протокол підписаний особою, яка вчинила правопорушення, щодо якої він складений. У разі виявлення помилки допускаються виправлення за умови запису "Виправленому вірити" та підпису державного інспектора, що склав протокол.
Також, в протоколі відсутні пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності або ж запису про його відмову від написання пояснень, як того вимагає чинне законодавство України.
Оскільки, суд позбавлений можливостей вносити зміни до протоколу, схеми та інших додатків до протоколу, які мають значення для розгляду справи з урахуванням положень ст. 251, 256 КУпАП та вимог Інструкції, та у зв'язку з тим, що суду не вдалось ідентифікувати особу, що притягається до адміністративної відповідальності, його місце проживання та перебування, належним чином повідомити про дату, час та місце розгляду справи, приходить до висновку що у діях особи, що притягається до адміністративної відповідальності відсутній склад адміністративного правопорушення передбачений ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин: 1) відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 130, 251, 256, 268, 276, 277, 279, 280, 283, 284 КУпАП, суд, -
Провадження в справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю у його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Київської області через Ірпінський міський суд протягом десяти днів з моменту її винесення.
Суддя: ОСОБА_2