Рішення від 14.12.2017 по справі 757/10643/17-ц

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 757/10643/17-ц Головуючий у 1 - й інстанції: Литвинова І.В.

Апеляційне провадження Доповідач - Ратнікова В.М.

№ 22-ц/796/12041/2017

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 грудня 2017 року колегія суддів Судової палати у цивільних справах Апеляційного суду місті Києва в складі:

головуючого судді - Ратнікової В.М.

суддів - Борисової О.В.

- Левенця Б.Б.

при секретарі - Куркіній І.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за апеляційною скаргою представника позивача ОСОБА_3 ОСОБА_4 на рішення Печерського районного суду м. Києва від 19 жовтня 2017 року в цивільній справі за позовом ОСОБА_3 до Публічного акціонерного товариства " Українська залізниця " про скасування дисциплінарного стягнення,-

ВСТАНОВИЛА:

Рішенням Печерського районного суду м. Києва від 19 жовтня 2017 року у задоволенні позову ОСОБА_3 до Публічного акціонерного товариства «Українська залізниця» про скасування дисциплінарного стягнення відмовлено.

Не погоджуючись з таким рішенням суду першої інстанції, представник позивача ОСОБА_3 ОСОБА_4 подала апеляційну скаргу, в якій просить рішення Печерського районного суду м. Києва від 19 жовтня 2017 року скасувати та постановити нове рішення про задоволення позову ОСОБА_3, скасування наказу Публічного акціонерного товариства " Українська залізниця" № 171 від 28.12.2016 року " Про притягнення до дисциплінарної відповідальності" про оголошення догани ОСОБА_3

Свою апеляційну скаргу мотивує тим, що рішення суду 1-ї інстанції ухвалене з порушенням норм матеріального та процесуального права. Судом неповно з»ясовані обставини, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень. Висновки суду першої інстанції не відповідають дійсним обставинам справи, дослідженим судом доказам та вимогам закону. Так, відмовляючи у задоволенні позову про визнання незаконним та скасування наказу № 171 від 28.12.2016 року про оголошення догани позивачу, суд першої інстанції не з"ясував, чи відносяться зазначені в даному наказі обов"язки щодо проведення конкурсних торгів і закупівель матеріально-технічних ресурсів в центральному апараті філії " Центр охорони здоров"я" та її структурних підрозділах до посадових обов"язків позивача з урахуванням того, що 16.09.2016 року ПАТ " Укрзалізниця" було видано наказ № 577 про затвердження нового складу тендерного комітету, до якого позивач вже не входив. За цим наказом головою тендерного комітету призначено заступника начальника філії " ЦОЗ" ОСОБА_6 Дана обставина не була врахована судом при перевірці доводів позивача щодо відсутності підстав для застосування до нього дисциплінарного стягнення у вигляді догани. Крім того, судом не було з"ясовано обставини щодо того, який саме проступок було вчинено позивачем і коли цей проступок було вчинено. З"ясування вказаних обставин необхідне для перевірки дотримання роботодавцем вимог ст.ст. 139, 148 КЗпП України. Поза увагою суду першої інстанції залишився той факт, що роботодавцем не були відібрані у позивача пояснення щодо обставин, які стали підставою для застосування дисциплінарного стягнення та не була призначена службова перевірка.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_3 та його представник ОСОБА_4 повністю підтримали доводи апеляційної скарги та просили її задовольнити.

Представник відповідача Публічного акціонерного товариства " Українська залізниця " Гайдаєнко ТарасВіталійович проти доводів апеляційної скарги заперечував посилаючись на те, що рішення суду постановлено з дотримання норм матеріального та процесуального права, а доводи скарги є безпідставними.

Заслухавши доповідь судді Ратнікової В.М., пояснення осіб, які беруть участь у справі, перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з слідуючих підстав.

Судом встановлено, що відповідно до наказу ПАТ " Українська залізниця" № 11/ос від 21.12.2015 року ОСОБА_3 було призначено на посаду першого заступника начальника Філії " Центр охорони здоров"я".

Згідно з наказом начальника Філії " Центр охорони здоров"я" від 11.01.2016 № 001, першого заступника начальника Філії «Центр охорони здоров'я» ОСОБА_3 було призначено відповідальним з проведення конкурсних торгів і здійснення закупівлі матеріально-технічних ресурсів в центральному апараті філії та її структурними підрозділами та наказано здійснювати координацію проведення відповідних закупівель в центральному апараті філії та її структурними підрозділами і їх погодження .

Як вбачається з матеріалів справи, доповідною запискою в. о. начальника філії "Центр охорони здоров'я" ПАТ "Укрзалізниця" Каневський О. С. довів до відома члена правління ПАТ "Укрзалізниця" ОСОБА_9 про те, що станом на кінець 2016 року склалась катастрофічна ситуація з виконання плану закупівель МТЗ за рахунок самостійного придбання по філії "Центр охорони здоров'я" ПАТ " Укрзалізниця", показник його виконання склав лише 50 %, що несе пряму загрозу зупинки медичних закладів та припинення можливості надавати медичну допомогу працівника ПАТ «Укрзалізниця». Зазначав, що за відсутності координації здійснення закупівель, украй низького рівня роботи відділу забезпечення конкурсних торгів, виконання плану закупівель зірвано, та робота комітету з конкурсних торгів філії "Центр охорони здоров'я" ПАТ " Укрзалізниця" знаходиться на грані повної зупинки, оскільки всі члени написали заяви про вихід з його складу.

Наказом № 171 від 28.12.2016, за підписом голови правління ПАТ «Українська залізниця» Балчуна В. та члена правління ОСОБА_9 ОСОБА_3 оголошено догану за неналежне виконання посадових обов'язків, яке полягає у порушенні вимог наказу начальника філії «Центр охорони здоров'я» від 11.01.2016 № 001 у частині здійснення координації проведення конкурсних торгів і закупівель матеріально-технічних ресурсів в центральному апараті філії «Центр охорони здоров'я» та її структурними підрозділами і їх погодження та неналежному виконані посадових обов'язків, визначених наказом начальника філії «Центр охорони здоров'я».

Не погоджуючись з таким наказом, ОСОБА_3 20.02.2017 року поштою направив на адресу Печерського районного суду м.Києва позов до Публічного акціонерного товариства " Українська залізниця " про скасування дисциплінарного стягнення.

Відмовляючи у задоволенні позову ОСОБА_3 до Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" про скасування дисциплінарного стягнення, суд 1-ї інстанції посилався на те, що дисциплінарне стягнення у вигляді догани було застосовано до позивача з дотриманням вимог ст.ст. 148,149 КЗпП України. З досліджених доказів достовірно встановлено, що позивач, будучи першим заступником начальника Філії з лютого по грудень 2016 року, був відповідальною особою за здійснення конкурсних закупівель у Філії та структурних підрозділах, функціональна діяльність яких перебувала у неналежному стані, що підтверджується належними і допустимими доказами, якими спростовуються доводи позивача щодо незаконності оспорюваного ним наказу № 171 від 28 12.2016 року.

З такими висновками суду першої інстанції колегія суддів погодитись не може, з огляду на наступне.

Конституція України гарантує право кожного громадянина на працю, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується, гарантує рівні можливості у виборі роду трудової діяльності та захист від незаконного звільнення.

Згідно зі ст.139 КЗпП України працівники зобов'язані працювати чесно і сумлінно, своєчасно і точно виконувати розпорядження власника або уповноваженого ним органу, додержуватись трудової технологічної дисципліни, вимог нормативних актів про охорону праці, дбайливо ставитися до майна власника, з яким укладено трудовий договір.

Відповідно до вимог ст.4. Закону України " Про публічні закупівлі", закупівля здійснюється відповідно до річного плану. Річний план, додаток до річного плану та зміни до них безоплатно оприлюднюються на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель протягом п'яти днів з дня їх затвердження.

Згідно положень ст. 11 Закону України " Про публічні закупівлі", дляорганізації та проведення процедур закупівель замовник утворює тендерний комітет (комітети) або визначає уповноважену особу (осіб).

Тендерний комітет діє на засадах колегіальності та неупередженості.

Членство в тендерному комітеті або визначення уповноваженої особи (осіб) не повинно створювати конфлікт між інтересами замовника та учасника чи між інтересами учасників процедури закупівлі, наявність якого може вплинути на об'єктивність і неупередженість прийняття рішень щодо вибору переможця процедури закупівлі. Уповноважена особа (особи) під час організації та проведення процедур закупівель повинна забезпечити об'єктивність та неупередженість під час процесу організації та проведення процедур закупівлі в інтересах замовника.

Склад тендерного комітету та положення про тендерний комітет затверджуються рішенням замовника. Уповноважена особа (особи) здійснює свою діяльність на підставі укладеного з замовником трудового договору (контракту) або розпорядчого рішення замовника. Уповноважена особа повинна мати вищу освіту.

Не можуть входити до складу тендерного комітету та/або визначатися уповноваженими особами посадові особи та представники учасників, члени їхніх сімей, а також народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим та депутати міської, районної у місті, районної, обласної ради.

До складу тендерного комітету входять не менше п'яти осіб. У разі якщо кількість службових (посадових) осіб у штатній чисельності працівників замовника є меншою, ніж п'ять осіб, до складу тендерного комітету мають входити всі службові (посадові) особи замовника. Керівництво роботою тендерного комітету здійснює його голова. Голова тендерного комітету призначається замовником, організовує роботу комітету та несе персональну відповідальність за виконання покладених на комітет функцій. У разі визначення замовником уповноваженої особи (осіб) організація роботи здійснюється нею (ними) самостійно згідно з умовами трудового договору (контракту) або положення.

Голова, секретар та інші члени тендерного комітету, уповноважені особи можуть пройти навчання з питань організації та здійснення закупівель.

Тендерний комітет або уповноважена особа (особи):

планує закупівлі, складає та затверджує річний план закупівель;

здійснює вибір процедури закупівлі;

проводить процедури закупівель;

забезпечує рівні умови для всіх учасників, об'єктивний та чесний вибір переможця;

забезпечує складання, затвердження та зберігання відповідних документів з питань публічних закупівель, визначених цим Законом;

забезпечує оприлюднення інформації та звіту щодо публічних закупівель відповідно до Закону;

здійснює інші дії, передбачені цим Законом.

Рішення тендерного комітету або уповноваженої особи оформлюється протоколом. У рішенні відображаються результати поіменного голосування членів комітету, присутніх на засіданні тендерного комітету, з кожного питання. Протокол підписується всіма членами комітету, присутніми на його засіданні, або всіма уповноваженими особами. У разі відмови члена тендерного комітету або однієї з уповноважених осіб підписати протокол про це зазначається у протоколі з обґрунтуванням причин відмови.

Примірне положення про тендерний комітет та уповноважену особу (осіб) затверджується Уповноваженим органом.

З досліджених доказів судом встановлено, що 19.02.2016 року було утворено комітет з конкурсних торгів філії "Центр охорони здоров'я" ГІАТ «Укрзалізниця» та затверджено склад комітету з конкурсних торгів філії, головою якого призначено позивача, як першого заступника начальника філії, та положення про комітет з конкурсних торгів філії ( наказ № 077) .

Відповідно до наказу ПАТ " Укрзалізниця" № 270 від 13.04.2016 року було утворено тендерний комітет філії " Центр охорони здоров"я " ПАТ " Укрзалізниця" ( п.1). Затверджено склад тендерного комітету філії " Центр охорони здоров"я" ПАТ " Укрзалізниця" ( п.2.1 наказу). Затверджено Положення про тендерний комітет філії " Центр охорони здоров"я " ПАТ " Укрзалізниця " ( п. 2.2 наказу).

Згідно з вказаним наказом головою тендерного комітету філії " Центр охорони здоров"я " ПАТ " Укрзалізниця" призначено ОСОБА_3

З затвердженого наказом ПАТ " Укрзалізниця № 270 від 13.04.2016 року Положення про тендерний комітет філії " Центр охорони здоров"я ПАТ " Укрзалізниця" вбачається, відповідно до п.2 цього Положення, комітет є відповідальним за організацію та проведення процедур закупівлі товарів, робіт і послуг згідно із Законом. Комітет у своїй діяльності керується Законом, іншими нормативними актами з питань публічних закупівель та цим Положенням ( розділ 1, п.п.2,4)

Відповідно до пункту 3 розділу 2 керівництво роботою комітету здійснює його голова, який призначається наказом ПАТ " Укрзалізниця". Пункт 3 розділу 3 Положення визначає, що голова комітету організовує роботу комітету, приймає рішення щодо проведення засідань комітету, визначає дату і місце проведення засідань комітету, пропонує порядок денний засідань, веде засідання комітету, уносить на розгляд керівника філії " Центр охорони здоров"я" ПАТ " Укрзалізниця" пропозиції щодо змін у складі комітету, здійснює інші повноваження відповідно до законодавства.

Пункт 1 розділу 4 Положення визначає, що голова комітету несе персональну відповідальність за виконання покладених на комітет функцій.

Наказом начальника Філії "Центр охорони здоров'я" від 15.07.2016 № 038 затверджено Порядок розмежування компетенції між начальником Філії та заступниками начальника Філії у відповідності до положень якого, перший заступник начальника філії ОСОБА_3 був відповідальним за організацію та забезпечення конкурсних закупівель для потреб структурних підрозділів; за координацію роботи і безпосередню участь у підготовці розроблення та здійснення заходів з питань здійснення закупівель товарів, робіт і послуг; за участь у проведені нарад з координації діяльності щодо здійснення закупівель товарів, робіт і послуг та який у своєму безпосередньому підпорядкуванні має відділ забезпечення конкурсних торгів.

15.07.2016 року наказом начальника Філії № 70/ос «По особовому складу», на час його тимчасової відсутності з 18 липня 2016 року по 12 серпня 2016 року, виконання обов'язків начальника Філії "Центр охорони здоров'я" було покладено на першого заступника начальника Філії- Андрийчука В.О.

За неналежне виконання посадових обов'язків, яке полягає у незадовільній роботі Філії щодо забезпечення централізованої закупівлі медичних аптечок пасажирських поїздів, в.о.начальника Філії "Центр охорони здоров'я" ПАТ " Укрзалізниця" ОСОБА_3, у відповідності до пункту 1 частини першої статті 147 та статті 147-1 КЗпП України, наказом ПАТ «Укрзалізниця» від 05.08.2016 № 97 було оголошено догану. Вказане дисциплінарне стягнення позивачем не оскаржувалось.

З наказу ПАТ " Укрзалізниця" № 577 від 16.09.2016 року вбачається, що відповідно до статі 11 Закону України " Про публічні закупівлі", Статуту ПАТ " Українська залізниця", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.09.2015 року № 735, наказу Мінекономрозвитку України від 30.03.2016 року № 557 " Про затвердження Примірного положення про тендерний комітет або уповноважену особу ( осіб)" та рішення правління ПАТ " Укрзалізниця" від 16.08.2016 року ( протокол № 45) було затверджено склад тендерного комітету філії " Центр охорони здоров"я" ПАТ " Укрзалізниця". Абзац другий пункту 1 розділу 2 Положення про тендерний комітет філії " Центр охорони здоров"я" ПАТ " Укрзалізниця", затвердженого наказом ПАТ " Укрзалізниця" від 13.04.2016 року № 270, викладено у такій редакції: " До складу комітету входять працівники структурних підрозділів апарату ПАТ " Укрзалізниця" та філії " Центр охорони здоров"я" ПАТ " Укрзалізниця". Склад комітету повинен бути не менше дев"яти осіб." Визнано таким, що втратив чинність, підпункт 2.1 пункту 2 наказу ПАТ " Укрзалізниця" від 13.04.2016 року № 270 " Про утворення тендерного комітету філії " Центр охорони здоров"я ПАТ "Укрзалізниця".

Відповідно до вказаного наказу № 577 від 16.09.2016 року затверджено новий склад тендерного комітету філії " Центр охорони здоров"я" ПАТ " Укрзалізниця". Головою комітету призначено заступника начальника з реформування філії " Центр охорони здоров"я" ПАТ " Укрзалізниця" ОСОБА_6

Як встановлено положеннями ст.147 КЗпП України, за порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано тільки один з таких заходів стягнення: 1) догана; 2) звільнення.

Частиною 1 статті 1471 КЗпП України встановлено, що дисциплінарні стягнення застосовуються органом, якому надано право прийняття на роботу (обрання, затвердження і призначення на посаду) даного працівника.

Відповідно до ст.148 КЗпП України дисциплінарне стягнення застосовується власником або уповноваженим ним органом безпосередньо за виявленням проступку, але не пізніше одного місяця з дня його виявлення, не рахуючи часу звільнення працівника від роботи у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю або перебування його у відпустці. Дисциплінарне стягнення не може бути накладене пізніше шести місяців з дня вчинення проступку.

Згідно зі ст.149 КЗпП України до застосування дисциплінарного стягнення власник або уповноважений ним орган повинен зажадати від порушника трудової дисципліни письмові пояснення. За кожне порушення трудової дисципліни може бути застосовано лише одне дисциплінарне стягнення. При обранні виду стягнення власник або уповноважений ним орган повинен враховувати ступінь тяжкості вчиненого проступку і заподіяну ним шкоду, обставини, за яких вчинено проступок, і попередню роботу працівника. Стягнення оголошується в наказі і повідомляється працівникові під розписку.

З системного аналізу вказаних норм права вбачається, що порушення трудової дисципліни - це невиконання чи нена­лежне виконання працівником, без поважних причин, обов'язків, по­кладених на нього трудовим договором або правилами внутрішньо­го трудового розпорядку. Трудові обов'язки працівника визнача­ються у посадовій (робочій) інструкції. КЗпП України не містить переліку випадків, в яких може застосовуватися догана чи звільнення. Притягнення до дисциплінарної відповідальності і накладення стягнення - це право роботодавця, а не його обов'язок. При визначенні виду стягнення враховуються і попередня робота працівника, його ставлення до праці. До застосування дисциплінарного стягнення власник повинен зажадати від працівника письмові пояснення. Якщо працівник відмовився від цього, власник повинен скласти акт про відмову від дачі пояснень і провести дисциплінарне розслідування порушення трудової дисципліни. Власник підприємства зобов'язаний, застосовуючи певний вид дисциплінарного стягнення, видати наказ (розпорядження), в якому в обов'язковому порядку вказуються мотиви застосування стягнення.

У відповідності до вимог ст. 38 Закону України " Про публічні закупівлі", запорушення вимог, установлених цим Законом та нормативно-правовими актами, розробленими відповідно до цього Закону, члени тендерного комітету замовника, уповноважена особа (особи), члени органу оскарження, службові (посадові) особи Уповноваженого органу, службові (посадові) особи органів, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів (обслуговуючого банку), несуть відповідальність згідно із законами України.

За порушення вимог, установлених цим Законом в частині прийнятих рішень, вибору і застосування процедур закупівлі, відповідальність несуть члени тендерного комітету або уповноважена особа (особи) персонально.

Відповідно до вимог ст. 60 ЦПК України, кожна сторона зобов"язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків. встановлених статтею 61 цього Кодексу.

З досліджених в судовому засіданні доказів встановлено, що наказом ПАТ " Укрзалізниця" № 97 від 05.08.2016 року за неналежне виконання посадових обов'язків, яке полягає у незадовільній роботі Філії щодо забезпечення централізованої закупівлі медичних аптечок пасажирських поїздів, в.о.начальника Філії "Центр охорони здоров'я" ПАТ " Укрзалізниця" ОСОБА_3 було оголошено догану. На час застосування вказаного дисциплінарного стягнення позивач був головою тендерного комітету філії " Центр охорони здоров"я " ПАТ " Укрзалізниця" та з 18 липня 2016 року по 12 серпня 2016 року виконував обов"язки начальника Філії .

З 16.09.2016 року припинились повноваження Андрийчука В"ячеслава Олександровича, як голови тендерного комітету Філії, так як наказом ПАТ " Укрзалізниця" № 577 від 16.09.2016 року було затверджено новий склад тендерного комітету філії " Центр охорони здоров"я" ПАТ " Укрзалізниця". Головою комітету призначено заступника начальника з реформування філії " Центр охорони здоров"я" ПАТ " Укрзалізниця" ОСОБА_6

Відповідно до вимог ст. ст.11, 38 Закону України " Про публічні закупівлі" та Положення про тендерний комітет філії " Центр охорони здоров"я" ПАТ " Укрзалізниця", саме голова та члени тендерного комітету несуть відповідальність за порушення вимог цього Закону при проведенні закупівель та за невиконання покладених на комітет функцій.

Підставою для застосування до ОСОБА_3 28.12.2016 року дисциплінарного стягнення у вигляді догани була доповідна записка в.о. начальника філії " Центр охорони здоров"я" ПАТ " Укрзалізниця" О.С. Каневського, в якій зазначено, що з 11.01.2016 року перший заступник начальника філії ОСОБА_3 призначений відповідальним за закупівлю матеріально-технічних ресурсів в апараті філії " Центр охорони здоров"я", а з 19.02.2016 року він є головою тендерного комітету філії, а тому саме він є відповідальною особою за здійснення конкурсних закупівель філії та її структурних підрозділів в період з лютого по грудень 2016 року.

Між тим, в даній доповідній записці відсутня інформація про те, що з 16.09.2016 року ОСОБА_3 вже не був головою тендерного комітету філії " Центр охорони здоров"я" ПАТ " Укрзалізниця", а тому не міг виконувати обов"язки, визначені наказом начальника Філії від 15.07.2016 року № 038, яким затверджено Порядок розмежування компетенцій між начальником філії та його заступниками, у частині конкурсних закупівель, а саме: щодо організації та забезпечення конкурсних закупівель для потреб структурних підрозділів філії ЦОЗ та інших лікувально-профілактичних закладів , що є структурними підрозділами, щодо координації роботи і безпосередньої участі у підготовці, розроблені і здійсненні заходів з питань здійснення закупівель товарів та послуг для структурних підрозділів філії ЦОЗ, так як ці повноваження відповідно до вимог Закону " Про публічні закупівлі" та Положення про тендерний комітет філії ЦОЗ відносяться до компетенції тендерного комітету та його голови.

Крім того, посилаючись на невиконання філією " Центр охорони здоров"я" плану проведення конкурсних торгів і закупівлі матеріально-технічних ресурсів в центральному апараті філії " Центр охорони здоров"я", відповідач своїх доводів належними та допустимими доказами не підтвердив. Так, ні до доповідної записки, адресованої члену правління ПАТ " Укрзалізниця" ОСОБА_12, ні до суду першої інстанції відповідачем не було надано річного плану закупівель філії " Центр охорони здоров"я" на 2016 рік, як того вимагає ст. 4 Закону України " Про публічні закупівлі" та доказів його невиконання повністю чи частково, причин його невиконання чи матеріалів службового розслідування з вказаного питання.

До суду апеляційної інстанції на спростування доводів апеляційної скарги були надані наступні докази: копія витягу з протоколу № 10 засідання правління ПАТ " Укрзалізниця" від 14.12.2015 року згідно з п. 7 якого ОСОБА_3 було призначено на посаду першого заступника начальника Філії ЦОЗ; копії листів за підписом ОСОБА_3 щодо введення в дослідну експлуатацію Автоматизованої системи моніторингу процесу закупівель та щодо внесення змін до річного плану закупівель на 2016 рік; копію річного плану закупівель Філії ЦОЗ, проект річного плану закупівель Філії ЦОЗ; наказ № 015 від 18.03.2016 року Філії ЦОЗ про призначення відповідальним за впровадження в дослідну експлуатацію АС " Моніторинг" у Філії ЦОЗ ПАТ " Укрзалізниця" першого заступника начальника Філії ЦОЗ ОСОБА_3; Положення про відділ забезпечення конкурсних закупівель Філії ЦОЗ та посадову інструкцію провідного фахівця з державних закупівель відділу забезпечення конкурсних закупівель.

Проте, надані суду апеляційної інстанції письмові докази не підтверджують факт вчинення позивачем дисциплінарного проступку, вказаного у наказі № 171 від 28.12.2016 року, так як не містять інформації щодо невиконання з вини позивача річного плану закупівель повністю чи частково, причин його невиконання.

З наданих позивачем копій його листів на ім"я в.о. начальника Філії " Центр охорони здоров"я" вбачається, що він неодноразово звертався до нього, як до керівника, з листами, в яких повідомляв про перебування чотирьох працівників відділу забезпечення конкурсних торгів на лікарняному, пропонував делегувати повноваження відділу провідному економісту та юридичному департаменту з метою вчасної підготовки документації та підписання договорів і додаткових угод до них, просив забезпечити присутність членів тендерного комітету на його засіданнях для забезпечення кворуму, так як залишались незакриті процедури торгів, а відсутність кворуму могла призвести до зриву процедури, просив посприяти у вирішенні питання працездатності відділу забезпечення конкурсних закупівель, оскільки кількість співробітників є недостатньою для забезпечення нормальної роботи відділу. Вказані звернення позивача були залишені відповідачем без уваги.

З урахуванням зазначених вимог закону, Положення про тендерний комітет філії ЦОЗ та встановлених фактичних обставин справи, колегія суддів вважає, що висновок суду першої інстанції про законність наказу голови правління ПАТ " Укрзалізниця" № 171 від 28.12.2016 року про оголошення догани першому заступнику філії " Центр охорони здоров"я" ПАТ " Укрзалізниця" ОСОБА_3 є помилковим. Доводи апеляційної скарги представника позивача ОСОБА_3 ОСОБА_4 про неправильність висновків суду першої інстанції є обгрунтованими. Рішення Печерського районного суду м.Києва від 19 жовтня 2017 року про відмову в позові ОСОБА_3 підлягає скасуванню з ухваленням нового рішення про задоволення позову, визнання незаконним та скасування наказу Публічного акціонерного товариства " Укрзалізниця" № 171 від 28.12.2016 року " Про притягнення до дисциплінарної відповідальності" про оголошення догани ОСОБА_3.

Відповідно до вимог ст. 88 ЦПК України з відповідача Приватного акціонерного товариства " Українська залізниця" в дохід держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 640,00 грн.

Керуючись ст.ст.139, 147, 147-1, 148, 149 КЗпП України, Законом України " Про публічні закупівлі", ст.ст. 60,88, 303, 307, 309, 313, 316 ЦПК України, колегія суддів, -

ВИРІШИЛА:

Апеляційну скаргу представника позивача ОСОБА_3 ОСОБА_4 задовольнити.

Рішення Печерського районного суду м. Києва від 19 жовтня 2017 року скасувати та ухвалити нове рішення наступного змісту.

Позов ОСОБА_3 задовольнити.

Визнати незаконним та скасувати наказ Публічного акціонерного товариства "Укрзалізниця" № 171 від 28.12.2016 року " Про притягнення до дисциплінарної відповідальності" про оголошення догани ОСОБА_3.

Стягнути з Приватного акціонерного товариства " Українська залізниця" ( код ЄДРПОУ 40075815) в дохід держави судовий збір у розмірі 640,00 грн.

Рішення набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржене в касаційному порядку до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів.

Головуючий : Судді: