Постанова від 14.12.2017 по справі 922/6586/15

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 грудня 2017 року Справа № 922/6586/15

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:

Козир Т.П. - головуючого, Гольцової Л.А., Іванової Л.Б.,

за участі представника відповідача - Рябова В.О. дов. від 1 грудня 2017 року,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві касаційну скаргу Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради на постанову Харківського апеляційного господарського суду від 14 вересня 2017 року у справі Господарського суду Харківської області за позовом Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради до Приватного підприємства "Торговий дім "Золота миля", третя особа - Харківська міська рада, про спонукання до укладення договору,

УСТАНОВИВ:

У грудні 2015 року Департамент економіки та комунального майна Харківської міської ради (далі - позивач) звернувся до Приватного підприємства "Торговий дім "Золота миля" (далі - відповідач), третя особа - Харківська міська рада, з позовом, в якому просив спонукати відповідача укласти договір про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова у зазначеній в позові редакції.

Позовні вимоги обгрунтовані обов'язковістю участі замовника будівництва у створенні та розвитку інженерно-транспортної інфраструктури населеного пункту.

Справа розглядалась судами неодноразово.

Постановою Вищого господарського суду України від 21 червня 2016 року касаційну скаргу Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради задоволено частково.

Рішення Господарського суду Харківської області від 29 лютого 2016 року та постанову Харківського апеляційного господарського суду від 11 квітня 2016 року скасовано.

Прийнято нове рішення, яким Приватному підприємству "Торговий дім "Золота миля" визначено укласти договір про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту.

Направлено справу на розгляд по суті умов проекту договору про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова на відповідність його положень вимогам законодавства до місцевого господарського суду.

Рішенням Господарського суду Харківської області від 23 травня 2017 року позов задоволено частково.

Викладено умови договору про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова між Департаментом економіки та комунального майна Харківської міської ради та Приватним підприємством "Торговий дім "Золота миля" в наступній редакції:

"ДОГОВІР №

про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова

м. Харків

Департамент економіки та комунального майна, іменований надалі "Департамент", в особі заступника міського голови - директора Департаменту економіки та комунального майна Фатєєва Михайла Івановича, що діє на підставі Положення про Департамент економіки та комунального майна, затвердженого рішенням 1 сесії Харківської міської ради 6 скликання від 24.11.2010 року № 07/10 "Про затвердження положень виконавчих органів Харківської міської ради 6 скликання" з однієї сторони, та Приватного підприємства "Торговий дім "Золота миля" з іншої сторони іменоване надалі "Замовник", в особі _____________________________, що діє на підставі статуту, на виконання Порядку пайової участі замовників у розвитку інфраструктури м. Харкова, затвердженого рішенням Харківської міської ради від 09.11.2011 р. № 804 (із змінами), уклали цей договір про наступне.

1. Предмет договору

1.1. Цей договір регулює взаємовідносини між сторонами щодо пайової участі "Замовника" у розвитку інфраструктури м. Харкова при реконструкції приміщень 1-го поверху №4 та 2-го поверху №7, 8 виробничої будівлі літ. "М-2" під цех харчових напівфабрикатів і продуктів харчування по просп. Московському, 135А.

2. Обов'язки сторін

2.1. "Замовник":

2.1.1."Здійснює перерахування до бюджету м. Харкова (код платежу - 24170000, рахунок - 31518921700002, МФО - 851011, код ЄДРПОУ - 37999649, банк - ГУДКСУ у Харківській області, одержувач - УДКСУ у місті Харкові Харківської області) коштів у розмірі 2.236,30 грн. (двi тисячi двiстi тридцять шiсть гривень тридцять копійок).

2.1.2. Сплачує пайовий внесок в повній сумі єдиним платежем або частинами протягом десяти календарних днів з дня укладання даного договору.

2.2. "Департамент":

2.2.1. На запит "Замовника " надає лист про підтвердження факту повної сплати пайового внеску після остаточного розрахунку по укладеним договорам про пайову участь на підставі даних Департаменту бюджету і фінансів Харківської міської ради.

3. Відповідальність сторін

3.1. У разі невиконання або неналежного виконання "Замовником" обов'язків, передбачених п. 2.1. цього договору, "Замовник" сплачує до бюджету міста Харкова штраф у розмірі 25% від суми не перерахованих коштів у визначений термін.

4. Час та дія договору

4.1. Договір набуває чинності з часу підписання сторонами або набрання чинності судового рішення щодо укладання цього договору, та діє до повного виконання сторонами своїх обов'язків за договором.

5. Зміна та розірвання договору

5.1. Зміна та розірвання договору про пайову участь у розвитку інфраструктури в односторонньому порядку не допускається, якщо інше не передбачено законом або договором.

5.2. Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором.

5.3. Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду.

5.4. У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.

5.5. Якщо судовим рішенням договір змінено або розірвано, договір вважається зміненим або розірваним з дня набрання чинності даним рішення, якщо іншого строку набрання чинності не встановлено за рішенням суду.

6. Особливі умови

6.1. З питань, не передбачених цим договором, сторони керуються чинним законодавством України.

6.2. Умови договору можуть бути змінені або доповнені тільки з письмової згоди сторін і оформляються додатковою угодою до договору.

6.3. У випадку реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) будь-якої із сторін цього договору, права і зобов'язання на виконання умов договору переходять до правонаступників.

6.4. У разі зміни власника нерухомого майно, зазначеного в п. 1.1. договору, права та обов'язки щодо виконання умов договору переходять до нового власника.

6.5.Спори, що виникають між сторонами, при виконанні або розірванні договору, вирішуються у судовому порядку.

6.6. Договір набирає чинності з моменту його укладання і діє до моменту остаточного виконання сторонами своїх обов'язків за договором.

6.7. Цей договір складений у 2-х примірниках, які мають силу оригіналу.

7. Адреса та реквізити сторін

Від "Департаменту"

Заступник міського голови -

директор Департаменту економіки

та комунального майна

код ЄДРПОУ 25610834

_________________ М.І. Фатєєв

61003, м. Харків, м-н Конституції, 7

Від "Замовиника"

Директор ПП "Торговий дім "Золота миля"

____________________________ П.І.Б.

61001, м. Харків, просп. Московський, буд. 135-А

код ЄДРПОУ 34470937"

Постановою Харківського апеляційного господарського суду від 14 вересня 2017 року апеляційну скаргу Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради залишено без задоволення. Рішення Господарського суду Харківської області від 23 травня 2017 року залишено без змін.

У касаційній скарзі Департамент економіки та комунального майна Харківської міської ради просить скасувати постанову Харківського апеляційного господарського суду від 14 вересня 2017 року та рішення Господарського суду Харківської області від 23 травня 2017 року, прийняти нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги.

Посилається на порушення судами попередніх інстанцій норм ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", оскільки відповідачем не подано документів, що підтверджують кошторисну вартість будівництва, для розрахунку розміру пайової участі правомірно застосовано норматив для оцінки створення потужності (функціональної одиниці виміру), встановленої Мінрегіонбудом на останню дату введення об'єкта в експлуатацію для обрахування величини пайової участі, у зв'язку із чим висновок судів першої та апеляційної інстанцій щодо безпідставності розрахунку розміру пайової участі з урахуванням опосередкованої вартості вважає необгрунтованим.

На думку заявника касаційної скарги, запропонований проект договору відповідає типовому договору пайової участі, містить всі істотні умови договору, визначені ч. 9 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", а розмір пайової участі в сумі 264360 гривень 95 коп. розрахований виходячи із затверджених Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України показників опосередкованої вартості.

Зазначає, що, у порушення ст. ст. 33, 34 Господарського процесуального кодексу України, судами першої та апеляційної інстанцій не надано належної оцінки та не враховані заперечення позивача щодо висновків судової будівельно-технічної експертизи, а також не надано правової оцінки доводам та доказам, наданим позивачем.

Представники позивача та третьої особи у судове засідання не з'явились.

Враховуючи, що про час та місце розгляду касаційної скарги позивач та третя особа повідомлені належним чином, суд вважає за можливе розглянути справу за їх відсутності.

Заслухавши пояснення представника відповідача, обговоривши доводи касаційної скарги та вивчивши матеріали справи, суд вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судами першої та апеляційної інстанцій встановлено, що Приватне підприємство "Торговий дім "Золота миля" є замовником реконструкції приміщень 1-го поверху № 4 та 2-го поверху № № 7, 8 виробничої будівлі літ. "М-2" під цех харчових напівфабрикатів і продуктів харчування за адресою: м. Харків, просп. Московський, 135А, загальною площею 224,9 кв.м., що підтверджується Декларацією про готовність об'єкта до експлуатації, зареєстрованою Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Харківській області від 26 грудня 2014 року за № ХК 142143580700.

З вказаної декларації про готовність об'єкта до експлуатації вбачається, що відповідачем проведено реконструкцію вже існуючих приміщень 1-го поверху № 4 та 2-го поверху № № 7, 8 виробничої будівлі літ. "М-2" за адресою: м. Харків, просп. Московський, 135А, яка не була пов'язана із забудовою нових земельних ділянок. Закінчений будівництвом об'єкт прийнято в експлуатацію 26 грудня 2014 року.

Відповідно до п. 4 ст. 1 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" замовником є фізична або юридична особа, яка має намір щодо забудови території (однієї чи декількох земельних ділянок) і подала в установленому законодавством порядку відповідну заяву.

Згідно із ч. 1 ст. 2 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" забудова територій (частини земної поверхні) - це діяльність юридичних осіб, яка передбачає, зокрема, реконструкцію існуючої забудови та територій, будівництво об'єктів.

Таким чином, реконструкція існуючої забудови та територій, наряду з новим будівництвом об'єктів, визначається вказаним законодавчим положенням окремим видом забудови територій.

У відповідності до ч. ч. 2, 3 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті. Пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури.

Частиною 9 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" визначено строки, упродовж яких мають укладатися договори про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту - не пізніше ніж 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника будівництва щодо його укладення, але до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію.

Таким чином, Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності" передбачений обов'язок замовника, який має намір щодо реконструкції існуючої забудови та територій, укласти договір про участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури.

При цьому, наведеним формулюванням "реконструкція існуючої забудови та територій" охоплюються правовідносини здійсненої відповідачем реконструкції, оскільки реконструкція будівлі передбачає реконструкцію земельної ділянки (території), на якій така будівля розташована.

Спеціальним нормативно-правовим актом, яким урегульовані відносини щодо участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту є Закон України "Про регулювання містобудівної діяльності", у розумінні якого, як зазначено вище, забудовою земельної ділянки є реконструкція, що здійснена відповідачем.

Передбачений ч. 9 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" період часу, протягом якого забудовником має бути виконаний обов'язок з укладення договору на пайову участь, є складовою визначеного законодавством порядку пайової участі, проте, невиконання забудовником вимоги закону щодо укладення такого договору у вказаний вище період часу, не звільняє забудовника від встановленого законом обов'язку.

Таким чином, відповідач, як замовник реконструкції вже існуючих приміщень 1-го поверху № 4 та 2-го поверху №№ 7, 8 виробничої будівлі літ. "М-2" за адресою: м. Харків, просп. Московський, 135А, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Харкова шляхом укладення відповідного договору та виконати його умови.

Механізм залучення до пайової участі, порядок укладання договорів та розрахунку розміру величини пайового внеску визначено Порядком пайової участі замовників у розвитку інфраструктури м. Харкова, затвердженим рішенням виконавчого комітету Харківської міської ради № 804 від 9 листопада 2011 року (далі - Порядок), відповідно до п. 1.3 якого замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки в місті Харкові, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста, крім випадків, передбачених чинним законодавством України та цим Порядком.

Відповідно до п. 1.4 Порядку залучення замовників до пайової участі здійснюється шляхом укладення договорів про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова з Департаментом економіки та комунального майна Харківської міської ради.

За приписами п. 1.5 Порядку пайова участь замовника полягає у перерахуванні до бюджету міста Харкова коштів на створення і розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Харкова.

Згідно із п. 1.6 Порядку будівництвом є нове будівництво, реконструкція, реабілітація, капітальний ремонт та технічне переоснащення об'єктів будівництва; об'єктами будівництва є будинки, будівлі, споруди будь-якого призначення та їх комплекси.

У відповідності до п. 2.5 Порядку для укладення такого договору замовник зобов'язаний звернутись із відповідною заявою до Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради не пізніше ніж за 30 календарних днів до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію.

За положенням п. 5.1 Порядку у разі встановлення факту будівництва та введення об'єкта до експлуатації без укладення договору про пайову участь забудовника у розвитку інфраструктури м. Харкова Департамент економіки та комунального майна у 10-денний термін з дня встановлення такого факту, надсилає замовнику будівництва рекомендованим поштовим відправленням лист-повідомлення про необхідність укладення відповідного договору.

Листом № 241/0/124-15 від 17 березня 2015 року, тобто, після прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію, позивач повідомив відповідача про необхідність у 10-ти денний термін звернутись до Департаменту економіки та комунального майна з заявою щодо підготовки проекту договору про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова та надати документи, передбачені п. 2.6 Порядку пайової участі замовників у розвитку інфраструктури м. Харкова, затвердженого рішенням виконавчого комітету Харківської міської ради № 804 від 9 листопада 2011 року.

Листом № 1506/92 від 6 квітня 2015 року відповідач повідомив, що документи, передбачені п. 2.6 Порядку, будуть підготовлені у строк до 16 квітня 2015 року.

Департамент економіки та комунального майна Харківської міської ради 28 травня 2015 року за № 449/0/124-15 надіслав Приватному підприємству "Торговий дім "Золота миля" пропозиції про укладення договору про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова та надав два примірника договору № 124-15/3 про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова для підписання та повернення його позивачу або повідомлення про неприйняття умов позивача у двадцятиденний термін після отримання договору.

Відповідач залишив пропозицію позивача щодо укладення договору про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова без відповіді.

Договір про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова між сторонами не підписаний, що і стало підставою звернення Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради з даним позовом про спонукання до укладення договору.

Відповідно до ч. 5 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" величина пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається у договорі, укладеному з органом місцевого самоврядування (відповідно до встановленого органом місцевого самоврядування розміру пайової участі у розвитку інфраструктури), з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта, визначеної згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами.

Частиною 6 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" передбачено, що встановлений органом місцевого самоврядування для замовника розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту не може перевищувати граничний розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту. Граничний розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту з урахуванням інших передбачених законом відрахувань для нежитлових будівель та споруд не може перевищувати 10 відсотків загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта.

Розрахункова кошторисна вартість будівництва (розрахункова вартість будівництва) - це прогнозована сума грошових коштів, необхідна для його здійснення. Вона складається з базисної кошторисної вартості будівництва (базисної вартості будівництва) та коштів на компенсацію витрат, пов'язаних з ринковими умовами здійснення будівництва (Державні будівельні норми IV-16-98 частина 1).

Ч. 9 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" визначено істотні умови договору про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту, якими є: розмір пайової участі, строк (графік) сплати пайової участі, відповідальність сторін. Крім того, невід'ємною частиною договору є розрахунок величини пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту.

У відповідності до п. 3.6 Порядку у разі не надання замовником зведеного кошторисного розрахунку вартості будівництва об'єкта або якщо загальна кошторисна вартість будівництва об'єкта не визначена згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами вона визначається, виходячи із затверджених Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України:

- показників опосередкованої вартості спорудження житла для Харківської області, розрахованої на останню дату до введення об'єкта в експлуатацію - для житлових будинків;

- опосередкованої вартості адміністративних будинків, які споруджуються на території України, на останню дату до введення об'єкта в експлуатацію - для нежитлових будівель та споруд;

- опосередкованої вартості будинків садибного типу, які споруджуються на території України, на останню дату до введення об'єкта в експлуатацію - для індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових та дачних будинків.

Для об'єктів, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, кошторисна вартість будівництва об'єкта визначається на підставі експертної оцінки уповноваженої організації, що має право на її проведення.

Згідно із п. 5.4 Порядку розрахунок величини пайової участі здійснюється на підставі загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта згідно зведеного кошторисного розрахунку, а у разі якщо загальна кошторисна вартість будівництва об'єкта не визначена згідно з будівельними нормами, державними стандартами та правилами, вона визначається виходячи із затверджених Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України показників опосередкованої вартості.

За приписами п. 5.5 Порядку у разі не укладання замовником договору про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова до введення об'єкта в експлуатацію розмір пайової участі, розрахований у відповідності до п. 5.4. цього Порядку, збільшується на 10 %.

Пунктом 2.1.1 запропонованого позивачем для підписання примірника договору № 124-15/3 про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова визначено пайовий внесок відповідача в сумі 264360 гривень 95 коп., згідно з розрахунком величини пайової участі у розвитку інфраструктури м. Харкова, який є додатком до цього договору.

З вказаного розрахунку вбачається, що пайовий внесок відповідача складається з 240328 гривень 14 коп. розміру пайової участі, що складає 10% від загальної кошторисної вартості реконструкції об'єкта містобудування, та 24032 гривень 81 коп. збільшення розміру пайової участі згідно з п. 5.5 Порядку, що складає 10% від розміру пайової участі (240328 гривень 14 коп. + 24032 гривень 81 коп. = 264360 гривень 95 коп.).

При цьому, загальна кошторисна вартість реконструкції об'єкта містобудування визначена позивачем згідно з додатком до листа Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 7/15-12809 від 28 жовтня 2014 року і складає 2403281 гривню 40 коп. (10686,0 грн. * 224,9 кв.м. = 2403281 гривень 40 коп., де: 10686,0 грн. - опосередкована вартість будівництва 1 кв.м. загальної площі адміністративних будинків станом на 1 жовтня 2014 року; 224,9 кв.м. - загальна площа реконструйованих нежитлових приміщень згідно Декларації про готовність об'єкта до експлуатації № ХК 142143580700 від 26 грудня 2014 року).

Судами відхилено посилання позивача на ненадання відповідачем документів в підтвердження кошторисної вартості об'єкта будівництва у зв'язку з тим, що в п. 15 доданої до позовної заяви Декларації про готовність об'єкта до експлуатації від 26 грудня 2014 року № ХК 142143580700 зазначено, що кошторисна вартість будівництва (реконструкції) за затвердженою проектною документацією складає 27,5 тис. гривень, у тому числі витрати на будівельно-монтажні роботи 27,5 тис. гривень.

Враховуючи вимоги, викладені в п. п. 3.6, 5.4 Порядку пайової участі замовників у розвитку інфраструктури м. Харкова, затвердженого рішенням виконавчого комітету Харківської міської ради № 804 від 9 листопада 2011 року, розрахунок пайової участі обгрунтовано здійснюється на підставі загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта.

На підставі зазначеного, суд касаційної інстанції відхиляє посилання заявника касаційної скарги на порушення судами попередніх інстанцій ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" щодо необхідності застосування для розрахунку розміру пайової участі нормативу для оцінки створення потужності (функціональної одиниці виміру), встановленого Мінрегіонбудом на останню дату введення об'єкта в експлуатацію

За висновком судової будівельно-технічної експертизи № 9824 від 31 березня 2017 року, призначеної у справі та проведеної Харківським науково-дослідним інститутом судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса, вартість фактично виконаних робіт з реконструкції приміщень 1-го поверху №4 та 2-го поверху № 7,8 виробничої будівлі літ."М-2", що розташована за адресою: м. Харків, просп. Московський, 135-А, під цех харчових напівфабрикатів і продуктів харчування з урахуванням вартості робіт та матеріалів, визначена в цінах станом на 1 жовтня 2014 року, згідно зведеного кошторисного розрахунку № 1 (додаток № 2) складає 22363 гривні 00 коп. Зведений кошторисний розрахунок вартості реконструкції приміщень складений у відповідності до державних будівельних норм і правил.

З огляду на викладене, місцевий та апеляційний господарські суди дійшли правильного висновку про те, що позивачем в розрахунку величини пайової участі у розвитку інфраструктури м. Харкова, який є додатком до спірного договору про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова, безпідставно зазначено загальну кошторисну вартість реконструкції об'єкта містобудування в розмірі 2403281 гривня 40 коп.

Враховуючи наведене, суд касаційної інстанції погоджується з висновком місцевого та апеляційного господарських судів про наявність підстав для часткового задоволення вимог позивача про спонукання укласти договір про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова в запропонованій позивачем редакції, крім п. 2.1.1, в якому підставно визначили розмір пайової участі в сумі 2236,3 грн., що складає 10% від загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта (22363 гривні 00 коп.), згідно вартості, визначеної у висновку судової будівельно-технічної експертизи № 9824 від 31 березня 2017 року.

За таких обставин законні та обгрунтовані рішення та постанова судів першої та апеляційної інстанції прийняті за повного встановлення, надання належної правової оцінки усім обставинам справи у сукупності та вірного застосування норм ст. ст. 1, 2, 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" та положень Порядку пайової участі замовників у розвитку інфраструктури м. Харкова, затвердженого рішенням виконавчого комітету Харківської міської ради № 804 від 9 листопада 2011 року, що регулюють спірні правовідносини, а тому зміні чи скасуванню не підлягають.

Керуючись ст. ст. 111-5, 111-7 - 111-9, 111-11 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України

ПОСТАНОВИВ:

Касаційну скаргу залишити без задоволення, а постанову Харківського апеляційного господарського суду від 14 вересня 2017 року - без зміни.

Головуючий Т. Козир

Судді Л. Гольцова

Л. Іванова