Постанова від 12.12.2017 по справі 812/1701/17

8.1

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА

Іменем України

12 грудня 2017 рокуСєвєродонецькСправа № 812/1701/17

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Басової Н.М.

при секретарі судового засідання: Солошенка П.В.,

представники сторін не прибули,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Комунального закладу "Троїцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги" до Головного управління ДФС в Луганській області про визнання протиправним та скасування рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені,-

ВСТАНОВИВ:

До Луганського окружного адміністративного суду звернувся з адміністративним позовом Комунальний заклад "Троїцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги" (далі - Позивач, КЗ «Троїцький РЦПМСД») до Головного управління ДФС в Луганській області (далі - Відповідач) про визнання протиправним та скасування рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені.

В обґрунтування позовних вимог Позивач зазначив, що 18.09.2017 КЗ «Троїцький РЦПМСД» отримав рішення в.о. начальника головного управління ДФС у Луганській області від 12.09.2017 №00117271302 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску (далі - Рішення).

Вказаним Рішенням за несвоєчасну сплату єдиного внеску за період з 21.08.2014 по 08.12.2014 до Позивача було застосовано штраф у розмірі 12849,64 грн. та нарахована пеня у розмірі 1360,96 грн.

20.09.2017 вказане Рішення в порядку ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державну соціальне страхування» Позивачем було оскаржено як незаконне.

02.11.2017 Позивач отримав Рішення ДФС України про відмову у задоволенні скарги, у зв'язку з чим змушений звернутися за захистом своїх прав до суду.

Позивач вважає Рішення протиправним та винесене всупереч вимогам Податкового кодексу України, Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державну соціальне страхування» та Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції».

Позивач зазначив, що КЗ «Троїцький РЦПМСД» знаходиться за адресою вул. Виноградна, буд.11, смт.Троїцьке, Луганська область.

У спірному періоді Позивач був платником єдиного внеску, який перебував на обліку в органі доходів і зборів, розташованому у смт.Троїцьке (Троїцька селищна рада), Троїцький район Луганської області, тобто на території, як зазначає Позивач, проведення антитерористичної операції, та подав відповідну заяву до органів доходів і зборів про звільнення від виконання обов'язків платника єдиного внеску, а отже є суб'єктом правовідносин, до яких необхідно застосовувати положення п.9-4 «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції».

Крім того, Позивач зазначає, що підставою для звільнення від виконання своїх обов'язків є подання зави платника єдиного внеску, яка подається за місцем обліку або за місцем його тимчасового проживання у добровільній формі не пізніше тридцяти днів, наступних за днем закінчення антитерористичної операції.

Позивач подав до Відповідача заяву від 07.11.2017 №493 про звільнення від відповідальності за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску.

На підставі викладеного, Позивач вважає, що звільняється від виконання обов'язків платника єдиного внеску, а тому просив суд визнати протиправним та скасувати рішення від 12.09.2017 №0017271305.

Відповідач адміністративний позов не визнав, надав заперечення (а.с.58-59). В обґрунтування зазначив, що КЗ «Троїцький РЦПМСД» перебуває на обліку у Троїцькому відділенні Сватівської ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області, як платника єдиного внеску з 26.11.2012.

Відповідно до інтегрованої картки платника податків переплата по ЄСВ станом на 20.08.2014 складала 70426,67 грн. По терміну спати 20.08.2014 згідно Звіту про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів від 19.08.2014 №1410437099 нараховано податником самостійно 72775,70 грн. єдиного внеску. Відповідно 20.08.2014 виникла заборгованість зі сплати єдиного внеску в сумі 2349,03 грн.

Погашення заборгованість по єдиному внеску здійснювалось частково: 28.08.2014-2128,57 грн., 28.08.2014 - 220,46 грн:

- зараховано 28.08.2014 - 2128,57 грн. платіжне доручення №226 від 28.08.2014;

- зараховано 28.08.2014 - 220,46 грн. платіжне доручення №227 від 28.08.2014 на суму 21463,00 грн.

Станом на 22.09.2014 відповідно до інтегрованої картки платника переплата складала 21242,54 грн. По терміну сплати 22.09.2014 згідно Звіту про суми нарахованої заробітної сплати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів від 15.09.2014 №1411408673 нараховано платником самостійно 81147,03 грн. єдиного внеску. Відповідно 22.09.2014 виникла заборгованість зі сплати єдиного внеску в сумі 59904,49 грн.

Погашення заборгованості по єдиному внеску здійснювалось частково: 23.09.201 - 2358,00 грн., 23.09.2014 - 25592,00 грн., 23.09.2014 - 4958,16 грн., 23.09.2014 - 26816,33 грн.:

- зараховано 23.09.2014 - 2358,00 грн. платіжне доручення №234 від 23.09.2014;

- зараховано 23.09.2014 - 25592,00 грн. платіжне доручення №236 від 23.09.2014;

- зараховано 23.09.2014 - 4958,16 грн. платіжне доручення №240 від 23.09.2014;

- зараховано 23.09.2014 - 26816,33 грн. платіжне доручення №242 від 23.09.2014 на суму 49726,11 грн.

Станом на 20.10.2014 відповідно до інтегрованої картки платника переплата складала 51397,44 грн. По терміну сплати 20.10.2014 згідно Звіту про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів від 15.10.2014 №1412613615 нараховано платником самостійно 56512,29 грн єдиного внеску. Відповідно 20.10.2014 виникла заборгованість зі сплати єдиного внеску в сумі 5114,85 грн.

Погашення заборгованості по єдиному внеску здійснювалось частково: 07.11.2014 - 2215,62 грн., 08.12.2014 - 2385,00 грн., 08.12.2014 - 514,23 грн.:

- зараховано 07.11.2014 - 2215,62 грн. платіжне доручення №274 від 07.11.2014;

- зараховано 08.12.2014 - 2385,00 грн. платіжне доручення №299 від 08.12.2014;

- зараховано 08.12.2014 - 514,23 грн. платіжне доручення №300 від 08.12.2014 на суму 24052,00 грн.

Відповідно до інтегрованої картки платника по терміну сплати 20.11.2014 згідно Звіту про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів від 14.11.2014 №1413965871 нараховано платником самостійно 61128,00 грн. єдиного внеску. Відповідно 20.10.2014 виникла заборгованість зі плати єдиного внеску в сумі 61128,00 грн.

Погашення заборгованість по єдиного внеску здійснювалось частково: 08.12.2014 - 23537,77 грн., 08.12.2014 - 28204,81 грн., 08.12.2014 - 2834,16 грн., 08.12.2014 - 2899,23 грн., 08.12.2014 - 3006,00 грн., 08.12.2014 - 646,03 грн.:

- зараховано 08.12.2014 - 28204,81 грн. платіжне доручення №318 від 08.12.2014;

- зараховано 08.12.2014 - 2834,16 грн. платіжне доручення №317 від 08.12.2014;

- зараховано 08.12.2014 - 2899,23грн. платіжне доручення №301 від 08.12.2014;

- зараховано 08.12.2014 - 3006,00 грн. платіжне доручення №311 від 08.12.2014;

- зараховано 08.12.2014 - 646,03 грн. платіжне доручення №312 від 08.12.2014 на суму 30304,00 грн.

Згідно Рішення Позивачу було застосовано штраф у розмірі 10%, що становить 12849,645 грн. та нараховано пеня у розмірі 0,1% суми недоїмки, що становить 1360,96 грн. за період з 21.08.2014 до 08.12.2014.

Відповідач зазначає, що штрафні санкції та пеня по єдиному внеску донараховані КЗ «Троїцький РЦПМСД» Рішенням є одним з видів відповідальності за порушення Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», контроль за яким покладено на органи ДФС України.

Крім того, єдиним належним та достатнім документом для звільнення КЗ «Троїцький РЦПМСД» від відповідальності у вигляді штрафних санкцій та пені за своєчасну сплату єдиного внеску є сертифікат Торгово-промислової палати України.

Відповідач зазначив, що Закон України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» не скасовує обов'язків, визначених ч.2 ст.6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державну соціальне страхування», а надає можливість платникам єдиного внеску на період проведення АТО не виконувати їх у встановлені строки (своєчасне) та в повному обсязі. Умовою для такого звільнення є заява у добровільній формі, яка подається до фіскального органу за основним місцем обліку або за місцем його тимчасового проживання не пізніше тридцяти календарних днів, наступних за днем закінчення АТО та сертифікат Торгово-промислової палати.

Станом на теперішній час Позивач не надавав сертифікат Торгово-промислової палати України.

На підставі викладеного, просив відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

В судове засідання 12.12.2017 представники сторін не прибули, повідомлені належним чином про дату, час та місце розгляду справи, в матеріалах справи наявні клопотання про розгляд справи за їх відсутності (а.с.57,84).

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд дійшов наступного.

Судом встановлено, що Позивач - Комунальний заклад "Троїцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги" є комунальною організацією, за місцем знаходження: 92100, Луганська область, Троїцький район, смт.Троїцьке, вул.Виноградна, буд.11, код ЄДРПОУ 37981165, зареєстрований Троїцької районною державної адміністрацією Луганської області 21.11.2012 №13781020000000409, знаходиться на обліку у Сватівській об'єднаній державні податковій інспекції (Троїцьке відділення) (а.с.6-9,37,38,29-42,46).

12.09.2017 Головне управління ДФС в Луганській області винесло Рішення №0017271305 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, яким КЗ «Троїцький РЦПМСД» застосовано штраф у розмірі 12849,64 грн. за період з 21.08.2014 до 08.12.2014 (10% до 01.01.2015 та нараховано пеню у розмірі 1360,96 грн. (0,1 % суми недоїмки), які протягом десяти календарних днів після надходження рішення підлягають (сплаті) на рахунки Сватівській об'єднаній державні податковій інспекції (Троїцьке відділення) в сумі 14210,6 грн. (а.с.11).

Зазначене Рішення КЗ «Троїцький РЦПМСД» отримало 18.09.2017, що підтверджується підписом уповноваженої особи на зазначеному Рішенні.

02.11.2017 Позивач отримав від ДФС України рішення від 25.10.2017 №24087/6/99-99-11-02-02-25 про результати розгляду скарги Позивача, яким скаргу залишено без задоволення (а.с.13-15).

З інформації, зазначеної у витязі з інтегрованої картки платника вбачається, що фінансові санкції застосовані у зв'язку з несвоєчасною сплатою єдиного внеску за період з 21.08.2014 по 08.12.2014 (а.с.60-74).

Спірним питанням у даній справі є правомірність прийняття Відповідачем Рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску.

Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених позовних вимог, оцінюючи обґрунтованість заперечень Відповідача, суд виходить з такого.

Спірні правовідносини регулюються нормами Податкового кодексу України (далі - ПК України), Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 2464-VІ від 08.07.2010 року (далі - Закон №2464), Законом України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» № 1669-VII від 02.09.2014 року (далі - Закон №1669) та іншими нормативно-правовими актами стосовно спірних правовідносин.

Порядок обчислення та строки сплати єдиного внеску передбачені статтею 9 Закону №2464-VІ, зокрема ч.8 зазначеної статті передбачено, що платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 ч.1 ст.4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.

Абзацом першим частини 2 статті 25 Закону № 2464-VІ визначено, що її положення поширюються лише на тих платників, які відповідно до цього Закону зобов'язані нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Відповідно до частини десятої та п.2 ч.11 ст. 25 Закону № 2464-VІ, на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

Орган доходів і зборів застосовує до платника єдиного внеску такі штрафні санкції: за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум (в редакціях Закону до 28.12.2014 року - у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум).

Закон № 1669-VII, який набрав чинності з 15 жовтня 2014 року, визначає серед іншого тимчасові заходи для забезпечення підтримки суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції.

Підпунктом 8 п.4 ст.11 «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 1669-VII внесено зміни до Закону №2464-VІ, а саме підпункт б) розділ VIII "Прикінцеві та перехідні положення" було доповнено пунктом 9-3 (пункт 9-4 в редакції Закону з 13.03.2015 року) такого змісту:

"9-4. Платники єдиного внеску, визначені статтею 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції", де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року № 405/2014, звільняються від виконання своїх обов'язків, визначених частиною другою статті 6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", на період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану.

Відповідальність, штрафні та фінансові санкції, передбачені цим Законом за невиконання обов'язків платника єдиного внеску в період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції, до платників єдиного внеску, зазначених у цьому пункті, не застосовуються.

З огляду на дію зазначеної норми Позивач звільняється від відповідальності, штрафних та фінансових санкцій, передбачених Законом № 2464-VІ за невиконання обов'язків платника єдиного внеску.

Розпорядженнями Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 року №1053-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція» (втратив чинність), від 02 грудня 2015р. № 1275-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, та визнання такими, що втратили чинність, деяких розпоряджень Кабінету Міністрів України» до переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція включено: смт. Троїцьке (Троїцька селищна рада) (населений пункт, в якому перебувало та перебуває КЗ «Троїцький РЦПМСД» та в якому перебуває Троїцьке відділення Сватівської Об'єднаної державної податкової інспекцій Головного управління ДФС у Луганській області - орган доходів і зборів, на обліку, в якому перебуває КЗ «Троїцький РЦПМСД»).

Отже, КЗ «Троїцький РЦПМСД» є платником єдиного внеску, визначений статтею 4 Закону №2464-VІ, та який перебував на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону № 1669-VII, де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014.

Таким чином смт. Троїцьке Луганської області включені у перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, відповідно до положень Закону № 1669.

Стаття 10 Закону № 1669 визначає сертифікат Торгово-промислової палати України як єдиний належний та достатній документ, що підтверджує настання обставин непереборної сили (форс-мажору), що мали місце на території проведення антитерористичної операції, як підстави для звільнення від відповідальності за невиконання (неналежного виконання) зобов'язань.

Зі змісту вказаної статті чітко вбачається, що нею визначений конкретний документ як підстава для звільнення від відповідальності за невиконання (неналежного виконання) зобов'язань. При цьому цією нормою не визначено, за невиконання (неналежне виконання) від якого саме зобов'язання звільняється певна особа. Тобто, для спірних правовідносин стаття 10 Закону № 1669 є загальною нормою.

Пункт 9-4 Розділу VIII Закону № 2464, як спеціальна норма законодавства, не містить жодного посилання на необхідність платника єдиного внеску надання до податкового органу сертифікату Торгово-промислової палати України як необхідного документу в якості підстави для звільнення від відповідальності за невиконання (неналежне виконання) зобов'язань щодо сплати (несвоєчасної сплати) єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Натомість, підпунктом 14.1.11 п. 14.1. ст. 14 Податкового кодексу України (далі - ПК України) однією з ознак безнадійної заборгованості визначена заборгованість, стягнення якої стало неможливим у зв'язку з дією обставин непереборної сили, стихійного лиха (форс-мажорних обставин), підтверджених у порядку, передбаченому законодавством.

Тобто, положення статті 10 Закону № 1669 можуть бути застосовані при вирішенні правовідносин, врегульованих Податковим кодексом України.

Однак, відповідно до положень п. 1.3. ст.1 ПК України цей Кодекс не регулює питання погашення зобов'язань зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що виключає можливість застосування положень статті 10 Закону № 1669 при вирішенні спірних правовідносин, врегульованих нормами Закону № 2464.

Таким чином, відповідно до пункту 9-4 Розділу VIII Закону № 2464 достатніми підставами для звільнення платника єдиного внеску від відповідальності, передбаченої цим Законом за невиконання (несвоєчасне виконання) обов'язків платника єдиного внеску в період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції, є перебування на обліку в податкових органах, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону № 1669, та заява самого платника єдиного внеску до органу доходів і зборів за основним місцем обліку або за місцем його тимчасового проживання у довільній формі не пізніше тридцяти календарних днів, наступних за днем закінчення антитерористичної операції.

З матеріалів вбачається, що Позивач 07.11.2017 №493 подав Головному управлінню ДФС у Луганській області заяву, в якій, посилаючись на п.9-4 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державну соціальне страхування» від 08.07.2010, КЗ «Троїцький РЦПМСД», просив звільнити від виконання своїх обов'язків, визначених ч.2 ст.6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» на період з 14.04.2014 до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану, у зв'язку з тим, шо заклад знаходиться на території населених пунктів, визначених переліком, затвердженим розпорядженням КМУ від 02.12.2015 №1275-р, на виконання п.5 ст.11 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» (а.с.16).

Таким чином, Позивач звернувся із заявою у строки, передбачені на подачу такої заяви.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про те, що до КЗ «Троїцький РЦПМСД» не застосовуються штрафні та фінансові санкції, передбачені Законом №2464-VІ за невиконання обов'язків платника єдиного внеску у спірний період в силу Закону.

Суд вважає, що пункт 9-4 розділу VIII Закону №2464-VІ є діючим на теперішній час, зміни безпосередньо до Закону №2464-VІ щодо виключення (або викладення в новій редакції тощо) п.9-4 розділу VIII цього Закону внесені не були.

Таким чином, виходячи зі змісту заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, наявними є підстави для задоволення позовних вимог в повному обсязі.

Відповідно до ч.1 ст.94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

Позивачем при зверненні до суду з даним позовом сплачено судовий збір у сумі 1600,00 грн., оскільки позовні вимоги задоволено в повному обсязі, відповідно до ч.1 ст.94 КАС України судові витрати підлягають відшкодуванню за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Луганській області (а.с.2).

Керуючись ст.ст. 2, 17, 71,86, 94, 158-163,186,254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Комунального закладу "Троїцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги" до Головного управління ДФС в Луганській області про визнання протиправним та скасування рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДФС у Луганській області від 12.09.2017 №0017271305 «Про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску».

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Луганській області (ЄДРПОУ 39591445) на користь Комунального закладу "Троїцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги" (ЄДРПОУ 37981165) витрати зі сплати судового збору у розмірі 1600 грн. (одна тисяча шістсот гривень) грн. 00 коп.

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

Повний текст постанови складено та підписано 18 грудня 2017 року.

Суддя Н.М. Басова