Україна
Донецький окружний адміністративний суд
13 грудня 2017 р. Справа №805/3543/17-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
час прийняття постанови: 11 год. 20 хв.
Донецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Бабаш Г.П.,
при секретарі - Кочетові В.К.,
за участю
представника позивачів - ОСОБА_1 (за договором),
представника відповідача - Ярової С.Е. (за довіреністю),
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області за участю третьої особи - Слов'янської міської ради про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень №94705-1304 від 30.06.2016 року, №105351-1304 від 30.06.2016 року, №105352-1304 від 30.06.2016 року, №94481-1304 від 30.06.2016 року, №105355-1304 від 30.06.2016 року, №105356-1304 від 30.06.2016 року, -
ОСОБА_3, ОСОБА_4 звернулись до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області за участю третьої особи - Слов'янської міської ради про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень №94705-1304 від 30.06.2016 року, №105351-1304 від 30.06.2016 року, №105352-1304 від 30.06.2016 року, №94481-1304 від 30.06.2016 року, №105355-1304 від 30.06.2016 року, №105359-1304 від 30.06.2016 року.
В обґрунтування позовних вимог позивачі зазначають, що 30.06.2016 року відповідачем прийняті податкові-повідомлення-рішення відносно ОСОБА_4: №9448194861-1304 на суму 12188,54 грн., №105355-1304 на суму 8505,61 грн., №105356-1304 на суму 6809,94 грн. та податкові повідомлення рішення відносно ОСОБА_3: №94705-1304 на суму 12188,54 грн., №105351-1304 на суму 8505,61 грн., №105352-1304 на суму 6809,94 грн., які містять зобов'язання щодо сплати орендної плати за землю з фізичних осіб за податкові періоди 2014-2016 роки. Позивачі вважають, що відповідачем була неправомірно нарахована орендна плата з розрахунку середньої вартості 1 кв. м. землі за 2014 рік у розмірі 132,10 грн., оскільки відповідно до рішення Слов'янської міської ради №5-ХІV-23 від 19.04.2000 року та №28-ХІХ-23 від 25.04.2001 року вартість 1 кв. м. землі на 2014 рік становить 72,93 грн. Крім того, позивачі вважають, що зміна умов Договору щодо розміру базової вартості земельної ділянки є грубим порушенням умов Договору. Водночас, позивачі зазначають, що 22 липня 2014 року Слов'янська міська рада своїм рішенням №11-LXIV-6 призупинило дію рішення №9-XLV-6 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м. Слов'янська», в якому визначено середню (базову) вартість 1 кв. м. землі в розмірі 132,10 грн., до 31.12.2014 року. Таким чином, позивачі вважають позовні вимоги обґрунтованими, а спірні рішення податкового органу такими, що підлягають скасуванню.
Відповідач позовні вимоги не визнав. В матеріалах справи наявні письмові заперечення проти позову, які вмотивовані тим, що Головним управлінням Держгеокадастру у Донецькій області надана інформація щодо грошової оцінки у 2017 році, за якою грошова оцінка земельної ділянки, розташованої за адресою: АДРЕСА_1, становить 1033594,18грн. Відповідно, річна сума орендної плати у 2017 році складає 51679,71грн. Враховуючи індекси інфляції нормативно-грошова оцінка земельної ділянки розраховується у 2016 році - 975088,84грн., у 2015 році - 680452,78грн., у 2014 році - 544798,06грн. Таким чином, Слов'янською ОДПІ згідно договору оренди нараховано: за 2016 рік - 48754,16грн., за 2015 рік - 34022,44грн., за 2014 рік - 27239,76грн. Враховуючи наведене, відповідач просив відмовити в задоволенні позову у повному обсязі.
Третьою особою надано до суду відгук на позову заяву, в якому зазначено, що у разі зміни нормативної грошової оцінки землі змінюється річна сума податкового зобов'язання по земельному податку та орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності. Також зазначено, що згідно п. 7 рішення Слов'янської міської ради від 12.07.2013 року №9-XLV-6 суб'єктам господарювання та громадянам м. Слов'янську необхідно одержати у відділі Держземагентства витяги з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Слов'янськ, які знаходяться в їх користуванні (власності). Також, вказано на те, що відповідно до ст. 43 Податкового кодексу України помилково або надмірно сплачені суми грошових зобов'язань підлягають поверненню платнику.
Представник позивачів в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, надав пояснення, аналогічні викладеним у позові, просив позов задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечував, просив відмовити в задоволенні позову у повному обсязі.
Представник третьої особи в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був належним чином повідомлений.
Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Згідно Витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки №23/868, сформованого Відділом Держземагенства у м. Слов'янську Донецької області 16.10.2013 року, нормативна грошова оцінка земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_1 становить 352957,68грн.
15.11.2013 року між Слов'янською міською радою (орендодавець) та гр. ОСОБА_3, ОСОБА_6, ОСОБА_4, ОСОБА_7 (орендарі) укладено договір оренди землі, відповідно до якого орендодавцем надано, а орендарями прийнято в строкове платне користування земельну ділянку не сільськогосподарського призначення - землю житлової та громадянської забудови, що використовується в комерційних цілях, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1. Згідно цього договору об'єктом оренди є земельна ділянка з кадастровим номером НОМЕР_1, загальною площею 0,0915 га, в тому числі 0,0275 га - капітальні одноповерхові забудови, 0,0332 га - під проїздами, проходами, площадками), 0,0025 га - під зеленими насадженнями, 0,0283 га - інші. Відповідно до пункту 5 даного Договору нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 352957,68 грн. (385,75 грн. за м2). Договір укладено терміном на п'ять років. Орендна плата вноситься орендарями у грошовій формі у розмірі 5 % від грошової оцінки землі, що складає 17647,88 грн. (19,29грн. за 1м2). Зазначений договір зареєстрований у відділі державної реєстрації речових праві на нерухоме майно РС Слов'янського міськрайонного управління, про що у книзі записів державної реєстрації договорів оренди землі вчинено запис від 15.11.2013 року №12858295.
30.06.2016 року Слов'янською об'єднаною податковою інспекцією ГУ ДФС у Донецькій області винесено податкове повідомлення-рішення №94861-1304, яким ОСОБА_4 визначено суму податкового зобов'язання з орендної плати з фізичних осіб за 2016 рік на суму 12188,54 грн.
30.06.2016 року відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення №105355-1304, яким ОСОБА_4 визначено суму податкового зобов'язання з орендної плати з фізичних осіб за 2016 рік на суму 8505,61грн.
30.06.2016 року Слов'янською об'єднаною податковою інспекцією ГУ ДФС у Донецькій області винесено податкове повідомлення-рішення №105356-1304, яким ОСОБА_4 визначено суму податкового зобов'язання з орендної плати з фізичних осіб на суму за 2016 рік 6809,94грн.
Також, 30.06.2016 року Слов'янською об'єднаною податковою інспекцією ГУ ДФС у Донецькій області прийнято податкове повідомлення-рішення №94705-1304, яким ОСОБА_3 визначено суму податкового зобов'язання з орендної плати з фізичних осіб за 2016 рік на суму 12188,54грн.
30.06.2016 року Слов'янською об'єднаною податковою інспекцією ГУ ДФС у Донецькій області прийнято податкове повідомлення-рішення №105351-1304, яким ОСОБА_3 визначено суму податкового зобов'язання з орендної плати з фізичних осіб за 2016 рік на суму 8505,61грн.
30.06.2016 року Слов'янською об'єднаною податковою інспекцією ГУ ДФС у Донецькій області прийнято податкове повідомлення-рішення №105351-1304, яким ОСОБА_3 визначено суму податкового зобов'язання з орендної плати з фізичних осіб за 2016 рік на суму на суму 6809,94грн.
Предметом доказування в цій справі є обставина правомірності винесення відповідачем спірних податкових повідомлень-рішень. При цьому, суд зазначає, що позивачем при формулюванні позовних вимог допущено помилку в зазначенні номеру одного з податкових рішення. Так, позивачем замість номера спірного податкового повідомлення-рішення від 30.06.2016 року «94861-1304» зазначено «94481-1304». В той же час, матеріалами справи та поясненнями сторін, наданими в судових засіданнях, підтверджено, що невірне зазначення номер даного рішення є технічною помилкою, тоді як фактично предметом спору є податкове повідомлення-рішення від 30.06.2016 року №94861-1304. Таким чином, правомірність саме зазначеного рішення відповідача підлягає дослідженню судом наряду з обставинами, викладеними в решті позовних вимог.
Стаття 1 Податкового кодексу України визначає, що податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно до ст. 67 Конституції України та п.п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України (далі - ПК України) платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Підпунктом 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України передбачено, що плата за землю - загальнодержавний податок, який справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Відповідно до п.п. 288.2, 288.3 ч.ч. 2-3 ст. 288 ПК України платником орендної плати є орендар земельної ділянки. Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду.
Пунктами 287.1, 287.5 ст. 287 ПК України визначено, що власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.
Згідно з п. 286.5 ПК України нарахування фізичним особам сум податку проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають (вручають) платникові за місцем його реєстрації до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному статтею 58 цього Кодексу.
Відповідно до п.п. 288.1, 288.4 ст. 288 ПК України підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.
Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний контролюючий орган про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни.
Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.
За приписами пп. 289.1, 289.2, 289.3 ст. 289 для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин здійснює управління у сфері оцінки земель та земельних ділянок.
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин за індексом споживчих цін за попередній рік щороку розраховує величину коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення за станом на 1 січня поточного року, що визначається за формулою:
Кі = [І - 10] : 100,
де І - індекс споживчих цін за попередній рік.
У разі якщо індекс споживчих цін не перевищує 110 відсотків, такий індекс застосовується із значенням 110.
Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель.
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації не пізніше 15 січня поточного року забезпечують інформування центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, і власників землі та землекористувачів про щорічну індексацію нормативної грошової оцінки земель.
У відповідності до п. 286.6 ст. 286 Податкового кодексу України за земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у спільній власності кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується з урахуванням прибудинкової території кожному з таких осіб:
1) у рівних частинах - якщо будівля перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділена в натурі, або одній з таких осіб-власників, визначеній за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;
2) пропорційно належній частці кожної особи - якщо будівля перебуває у спільній частковій власності;
3) пропорційно належній частці кожної особи - якщо будівля перебуває у спільній сумісній власності і поділена в натурі.
За земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у користуванні кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується кожному з них пропорційно тій частині площі будівлі, що знаходиться в їх користуванні, з урахуванням прибудинкової території.
З матеріалів справи вбачається, що рішенням Слов'янської міської ради від 12.07.2013 року №9-XLV-6 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м. Слов'янська» затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель м. Слов'янськ. Даним рішенням встановлено, що середня (базова) вартість 1 кв.м. землі становить 132,10грн. Дане рішення введено в дію з 01.01.2014 року. Також, визначено, що рішення Слов'янської міської ради від 19.04.2000 року №5-ХІV-23 «Про плату за землю» та від 25.04.2001 року №28-ХІХ-23 «Про внесення змін в рішення міської ради від 19.04.2000 року №5-ХІV-23 «Про плату за землю» втрачають чинність з дня введення в дію даного рішення.
14.03.2014 року Слов'янською міською радою винесено рішення №109-LХ-6 «Про зупинення дії рішення Слов'янської міської ради від 12.07.2013 року №9-XLV-6 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м. Слов'янська», яким вирішено зупинити дію рішення Слов'янської міської ради від 12.07.2013 року №9-XLV-6 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м. Слов'янська».
22.07.2014 року рішенням Слов'янської міської ради №11-LХІV-6 «Про зупинення дії рішення Слов'янської міської ради від 12.07.2013 року №9-XLV-6 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м. Слов'янська» вирішено зупинити дію рішення Слов'янської міської ради від 12.07.2013 року №9-XLV-6 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м. Слов'янська» до 31.12.2014 року. Також даним рішенням відділу Держземагентства в м. Слов'янську Донецької області з моменту прийняття даного рішення організувати видачу довідок про грошову оцінку на земельні ділянки, що перебувають у власності (користуванні) суб'єктів господарювання, фізичних осіб - не суб'єктів господарювання у відповідності до рішення міської ради від 19.04.2000 року №5-ХІV-23 «Про плату за землю» та від 25.04.2001 року №28-ХІХ-23 «Про внесення змін в рішення міської ради від 19.04.2000 року №5-ХІV-23 «Про плату за землю». Рішення Слов'янської міської ради від 14.03.2017 року №109-LХ-6 «Про зупинення дії рішення Слов'янської міської ради від 12.07.2013 року №9-XLV-6 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м. Слов'янська» вирішено вважати таким, що втратило силу.
Листом від 04.12.2017 року №0-5-0.202-1908/116-17 Міськрайонне управління у Слов'янському районі та м. Слов'янську Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області надало інформацію податковому органу щодо нормативно-грошової оцінки земельної ділянки, розташованої у АДРЕСА_1 (кадастровий номер НОМЕР_1) площею 0,0915га цільове призначення - обслуговування нежитлових будівель офісу станом на:
2014 рік - 544800,15грн. - землі комерційного використання;
2015 рік - 680455,38грн. - землі комерційного використання;
2016 рік - 975092,57грн. - землі комерційного використання.
Однак, суд зауважує, що 18.08.2014 року Відділом Держземагентсва у м. Слов'янську Донецької області у Витязі №23/1322 зазначено розмірі ставок нормативної грошової оцінки земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_1:
352957,68грн. - згідно рішення від 19.04.2000 року №5-ХІV-23 та від 25.04.2001 року №28-ХІХ-23;
544791,00грн. - згідно рішення від 12.07.2013 року №9-XLV-6.
Суд вважає за необхідне зазначити, що до прийняття Слов'янською міською радою від 14.03.2017 року №109-LХ-6 «Про зупинення дії рішення Слов'янської міської ради від 12.07.2013 року №9-XLV-6 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м. Слов'янська» в період з 01.01.2014 року по березень 2014 року було чинним рішення Слов'янської міської ради від 12.07.2013 року №9-XLV-6 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м. Слов'янська», яким передбачалась середня (базова) вартість 1 кв.м. землі в сумі 132,10грн.
Таким чином, відповідачу, здійснюючи визначення грошових зобов'язань позивачам за 2014 рік, необхідно було виходити з наступного:
за період з січня по березень 2014 року - (544791,00грн. * 5%) : 4 (кількість орендарів) : 12 місяців * 3 місяці = 1702,47грн. (на кожного з орендарів земельної ділянки);
за період з квітня 2014 року по грудень 2014 року - (352957,68 грн. * 5%) : 4 (кількість орендарів) : 12 місяців * 9 місяці = 3308,98грн. (на кожного з орендарів земельної ділянки).
Таким чином, сума грошового зобов'язання з орендної плати кожного з орендарів земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_1 у 2014 році становила 5011,45грн.
Таким чином, податкові повідомлення-рішення відповідача №105352-1304 від 30.06.2016 року та №105356-1304 від 30.06.2016 року підлягають частковому скасуванню в сумах по 1798,49 грн. відповідно (6809,94грн. - 5011,45грн.).
Водночас, суд зазначає, що в підтвердження необґрунтованого нарахування позивачам грошових зобов'язань з орендної плати за землю за 2015 та 2016 роки останніми не надано належних в розумінні приписів КАС України доказів. Матеріалами справи підтверджено, що нарахування таких зобов'язань податковим органом здійснювалось згідно норм Податкового кодексу України з використанням наданої Міськрайонним управлінням у Слов'янському районі та м. Слов'янську Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області інформації щодо нормативно-грошової оцінки земельної ділянки, розташованої у АДРЕСА_1 (кадастровий номер НОМЕР_1).
Крім того, суд зауважує, що протягом 2014-2016 років позивачами здійснювалась самостійна сплата своїх грошових зобов'язань з орендної плати за земельну ділянку. Так, не є спірними між сторонами обставини сплати гр. ОСОБА_4:
2014 рік - 4414,36грн.;
2015 рік - 7380,55грн.;
2016 рік - 15709,18грн.;
гр. ОСОБА_3:
2014 рік - 4989,36грн.;
2015 рік - 6180,55грн.;
2016 рік - 16334,18грн.
Зазначені обставини підтверджені інтегрованими картками платників податків - позивачів з орендної плати з фізичних осіб за період з 23.01.2014 року по 31.08.2016 року.
За приписами пп. 286.2, 286.3, 286,5 статті 286 Податкового кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Платник плати за землю має право подавати щомісяця звітну податкову декларацію, що звільняє його від обов'язку подання податкової декларації не пізніше 20 лютого поточного року, протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.
Нарахування фізичним особам сум податку проводиться контролюючими органами, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку визначеному статтею 58 цього Кодексу.
Враховуючи те, що позивачі є фізичними особами, та нарахування їм грошових зобов'язань проводиться саме контролюючим органом, відповідачем правомірно визначено гр. ОСОБА_4 та гр. ОСОБА_3 грошові зобов'язання з цього платежу
Також суд зауважує, що відповідно до даних, що містяться в інтегрованих картках платників податків - позивачів у останніх станом на серпень 2016 року відсутня заборгованість з орендної плати за землю, оскільки нараховані позивачам контролюючим органом спірними податковими повідомленнями-рішеннями грошові зобов'язання є самостійно сплаченими позивачами протягом 2014-2016 років.
Таким чином, суд дійшов висновку, що податкові повідомлення-рішення №94705-1304 від 30.06.2016 року, №105351-1304 від 30.06.2016 року, №94861-1304 від 30.06.2016 року, №105355-1304 від 30.06.2016 року прийняті відповідачем в межах повноважень та у спосіб, визначені чинним законодавством, внаслідок чого позовні вимоги позивачів в зазначеній частині є необґрунтованими.
Крім того, суд вважає за необхідне звернути увагу на те, що у всіх оскаржуваних позивачами податкових повідомленнях рішеннях контролюючим органом визначено податковий період - 2016 рік, тоді як фактично грошові зобов'язання нараховані позивачам за період 2014-2016 роки. Однак, на думку суду, наявність таких розбіжностей не може свідчити про недостовірність зазначених даних.
Натомість суд вважає за необхідне зазначити, що в даному випадку слід виходити з того, що зміст зазначених документів має перевагу над формою їх фіксації, а допущення певних недоліків при формуванні податкових повідомлень-рішень не свідчать про недостовірність або недійсність зазначених в них даних.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 1 статі 71 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статті 72 цього Кодексу.
З урахуванням вищевикладеного, суд приходить до висновку про необґрунтованість винесених відповідачем спірних податкових повідомлень-рішень №105352-1304 від 30.06.2016 року та №105356-1304 від 30.06.2016 року в сумах по 1798,49 грн., внаслідок чого позовні вимоги ОСОБА_3 та ОСОБА_4 підлягають частковому задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
Згідно ч. 3 цієї статті якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.
Керуючись ст.ст. 2, 7-11, 17-20, 69-72, 86, 94, 98, 158-163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Адміністративний позов ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області за участю третьої особи - Слов'янської міської ради про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень №94705-1304 від 30.06.2016 року, №105351-1304 від 30.06.2016 року, №105352-1304 від 30.06.2016 року, №94481-1304 від 30.06.2016 року, №105355-1304 від 30.06.2016 року, №105356-1304 від 30.06.2016 року - задовольнити частково.
Визнати протиправними та скасувати податкове повідомлення-рішення №105352-1304 від 30.06.2016 року в частині визначення суми податкового зобов'язання ОСОБА_3 з орендної плати з фізичних осіб у розмірі 1798,49грн.
Визнати протиправними та скасувати податкове повідомлення-рішення №105356-1304 від 30.06.2016 року в частині визначення суми податкового зобов'язання ОСОБА_4 з орендної плати з фізичних осіб у розмірі 1798,49грн.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань зі Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області на користь ОСОБА_3 суму судового збору у розмірі 41 грн. (сорок одна) гривень 60 копійок.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань зі Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області на користь ОСОБА_4 суму судового збору у розмірі 41 грн. (сорок одна) гривень 60 копійок.
Постанову ухвалено 13 грудня 2017 року.
Повний текст постанови складено 18 грудня 2017 року.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови апеляційної скарги. У разі застосування судом частини третьої ст.160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Бабаш Г.П.