Ухвала від 14.12.2017 по справі 810/4353/17

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення подання без руху

14 грудня 2017 року № 810/4353/17

Суддя Київського окружного адміністративного суду Лапій С.М., розглянувши в м. Києві подання ГУ ДФС у Київській області до ТОВ «Експертно-Технологічний центр «Еталон» про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків,-

ВСТАНОВИВ:

До суду 14.12.2017 о 14:40 год. надійшло подання ГУ ДФС у Київській області про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна ТОВ «Експертно-Технологічний центр «Еталон»» .

Вирішуючи питання про відкриття провадження в адміністративній справі за пред'явленим поданням, суд зазначає наступне.

Статтею 3 КАС України визначено, що адміністративний позов - звернення до адміністративного суду (суб'єкта владних повноважень) на виконання повноважень у публічно-правових відносинах.

Відповідно до ст. 183-3 КАС України провадження у справах за зверненням органів доходів і зборів при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів щодо: зупинення видаткових операцій платника податків на рахунках платника податків; підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків; стягнення коштів за податковим боргом тощо. Подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом, у письмовій формі.

Таким чином, подання є процесуальною формою адміністративного позову, з якою органи доходів і зборів звертаються до суду у передбачених законом випадках.

Згідно ч. 3 ст. 106 КАС України, яка застосовується до відносин щодо звернення суб'єкта владних повноважень до суду з поданням, до позовної заяви (подання) додається доказ надіслання рекомендованим лисом з повідомленням про вручення відповідачу копії подання та доданих до нього документів, також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Статтею 3 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Отже, за звернення до суду суб'єкта владних повноважень з поданням сплачується судовий збір.

Розміри ставок судового збору визначені ст. 4 Закону України від 08.07.2011 №3674-VI «Про судовий збір».

Проте, до подання не додано доказів сплати судового збору у розмірі, встановленому ст. 4 Закону України від 08.07.2011 №3674-VI "Про судовий збір" для позовів немайнового характеру.

Також до подання не додано доказів надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу подання та доданих до нього документів.

Крім того, додані до позовної заяви фотокопії документів не можуть вважатись судом доказами у розумінні ч. 3 ст. 183-3 КАС України, оскільки їх не засвідчено у встановленому законом порядку.

Таким чином, суд дійшов висновку, що подання не відповідає вимогам ч. 3 ст. 183-3 та ст. 106 КАС України.

Відповідно до ч. 4 ст. 183-3 КАС України в разі недотримання вимог частини третьої цієї статті суд повідомляє про це заявника та надає йому строк, але не більше ніж 24 години, для усунення недоліків. Невиконання вимог суду в установлений строк тягне за собою повернення заявнику подання та доданих до нього документів.

Так, недоліки подання можуть бути усунуті шляхом подання до суду документу про сплату судового збору виходячи із заявлених позовних вимог у розмірі, що визначений ст. 4 Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI «Про судовий збір» та належним чином завірених копій документів.

Керуючись ст.ст. 106, 183-3 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Подання ГУ ДФС у Київській області до ТОВ «Експертно-Технологічний центр «Еталон» про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків залишити без руху.

Надати ГУ ДФС у Київській області 24 години строку з часу отримання копії даної ухвали для усунення недоліків подання.

Попередити заявника, що у разі невиконання вимог суду в установлений строк тягне за собою повернення заявнику подання та доданих до нього документів.

Зміст ухвали повідомити заявнику засобами телефонного зв'язку.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя (підпис) Лапій С.М.

Копія вірна.

Суддя Лапій С.М.