(про зупинення провадження)
13 грудня 2017 року м.Житомир Справа № 806/3084/17
Категорія 5.1
Житомирський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Черняхович І.Е., суддів: Нагірняка М.Ф., Попової О.Г.,
секретар судового засідання Кривенко Л.М.,
за участю представника позивача , представника відповідача ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Комунального підприємства "Правовий центр Сербо-Слобідської сільської ради Ємільчинського району Житомирської області" до Міністерства юстиції України, третя особа - Комісія з питань акредитації суб'єктів державної реєстрації та моніторингу відповідності таких суб'єктів вимогам акредитації про визнання протиправним та скасування наказу,
встановив:
Комунальне підприємство "Правовий центр Сербо-Слобідської сільської ради Ємільчинського району Житомирської області" звернулось до суду з позовом до Міністерства юстиції України, третя особа - Комісія з питань акредитації суб'єктів державної реєстрації та моніторингу відповідності таких суб'єктів вимогам акредитації, в якому просить:
- визнати протиправним та скасувати наказ Міністерства юстиції України №2998/5 від 25 вересня 2016 року, яким скасовано акредитацію суб'єкта державної реєстрації - Комунального підприємства "Правовий центр Сербо-Слобідської сільської ради Ємільчинського району Житомирської області".
13 грудня 2017 року позивач звернувся до суду з клопотанням про зупинення провадження у справі. В обґрунтування заяви вказав, що ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 01 листопада 2017 року відкрито провадження у справі за позовом Комунального підприємства "Правовий центр Сербо-Слобідської сільської ради Ємільчинського району Житомирської області" до Комісії з питань акредитації суб'єктів державної реєстрації та моніторингу відповідності таких суб'єктів вимогам акредитації, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: Міністерство юстиції України, про визнання протиправним та скасування висновку. На підставі вказаного висновку виданий наказ Міністерства юстиції України №2998/5 від 25.09.2016. Відтак, рішення у справі №806/3010/17 має суттєве значення у прийнятті рішення у справі №806/3084/17.
Так, пунктом 15 Постанови Кабінету Міністрів України про затвердження Порядку акредитації суб'єктів державної реєстрації та моніторингу відповідності таких суб'єктів вимогам акредитації віл 25.12.2015 №1130 затверджено, що у разі прийняття комісією висновку про скасування акредитації суб'єкта державної реєстрації Мін'юст у строк, що не перевищує п'яти робочих днів з моменту прийняття комісією висновку, приймає на його підставі мотивоване рішення про скасування акредитації такого суб'єкта у формі наказу.
У судовому засіданні представник позивача клопотання про зупинення провадження у справі підтримав та просив його задовольнити.
Представник відповідача та представник третьої особи у справі щодо зупинення провадження у справі не заперечували.
Заслухавши думку представників сторін та третьої особи, дослідивши докази, які мають юридичне значення у розгляді справи, суд зазначає наступне.
Відповідно до п. 3 ч. 1ст. 156 Кодексу адміністративного судочинства України, суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
Судом безспірно встановлено, що ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 01 листопада 2017 року відкрито провадження у справі №806/3010/17 за позовом Комунального підприємства "Правовий центр Сербо-Слобідської сільської ради Ємільчинського району Житомирської області" до Комісії з питань акредитації суб'єктів державної реєстрації та моніторингу відповідності таких суб'єктів вимогам акредитації, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Міністерство юстиції України, про визнання протиправним та скасування висновку.
З огляду на те, що предметом оскарження у справі №806/3010/17 є висновок, на підставі якого прийнято наказ Міністерства юстиції України №2998/5 від 25.09.2016 про скасування акредитації суб'єкта державної реєстрації, колегія суддів дійшла висновку, що клопотання позивача про зупинення провадження у справі слід задовольнити.
Керуючись статтями 156, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ухвалив:
Задовольнити клопотання Комунального підприємства "Правовий центр Сербо-Слобідської сільської ради Ємільчинського району Житомирської області" про зупинення провадження у справі.
Провадження у справі за позовом Комунального підприємства "Правовий центр Сербо-Слобідської сільської ради Ємільчинського району Житомирської області" до Міністерства юстиції України, третя особа - Комісія з питань акредитації суб'єктів державної реєстрації та моніторингу відповідності таких суб'єктів вимогам акредитації про визнання протиправним та скасування наказу - зупинити до набрання законної сили рішення суду в адміністративній справі №806/3010/17 за позовом Комунального підприємства "Правовий центр Серебро - Слобідської Сільської ради Ємільчинського району Житомирської області до Комісії Комісії з питань акредитації суб'єктів державної реєстрації та моніторингу відповідності таких суб'єктів вимогам акредитації, третя особа - Міністерство юстиції України про визнання протиправними та скасування Висновку Комісії від 18 червня 2017 року щодо скасування акредитації КП "Правовий центр".
Ухвала набирає законної сили у порядку встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції за правилами встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя І.Е.Черняхович
Суддя М.Ф. Нагірняк
Суддя О.Г. Попова