Ухвала від 14.12.2017 по справі 803/1798/17

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

14 грудня 2017 року Справа № 803/1798/17

Суддя Волинського окружного адміністративного суду Димарчук Т.М., вивчивши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Волинь-Еко-Прод" до Державного агентства лісових ресурсів України про визнання бездіяльності протиправною, визнання незаконним та нечинним наказу,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Волинь-Еко-Прод" звернулося з адміністративним позовом до Державного агентства лісових ресурсів України про визнання бездіяльності протиправною, яка полягає у невжитті заходів щодо приведення наказу Державного агентства лісових ресурсів України від 19.02.2007 року №42 "Щодо вдосконалення механізмів продажу необробленої деревини" до вимог діючого законодавства, в тому числі до Положення про Державне агентство лісових ресурсів України, яке затверджене Указом Президента України від 13.04.2011 року №458/2011, а також визнання незаконним та нечинним цього наказу.

Позовна заява підлягає поверненню позивачам на підставі пункту 6 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), з огляду на таке.

Особливості провадження у справах щодо оскарження нормативно-правових актів органів виконавчої влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування та інших суб'єктів владних повноважень визначені ст.171 КАС України.

Так, відповідно до ч.1 ст.171 КАС України правила цієї статті поширюються на розгляд адміністративних справ: 1) щодо законності (крім конституційності) постанов та розпоряджень Кабінету Міністрів України, постанов Верховної Ради Автономної Республіки Крим; 2) щодо законності та відповідності правовим актам вищої юридичної сили нормативно-правових актів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, інших суб'єктів владних повноважень.

Згідно із частиною третьою статті 19 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України, міністерства чи іншого центрального органу виконавчої влади, Національного банку України чи іншого суб'єкта владних повноважень, повноваження якого поширюються на всю територію України, крім випадків, передбачених цим Кодексом, адміністративні справи з приводу оскарження рішень Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель, адміністративні справи, відповідачем у яких є закордонне дипломатичне чи консульське представництво України, його посадова чи службова особа, а також адміністративні справи про анулювання реєстраційного свідоцтва політичної партії, про заборону (примусовий розпуск, ліквідацію) політичної партії вирішуються окружним адміністративним судом, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ.

З позовної заяви вбачається, що позивач оскаржує нормативно-правовий акт Державного агентства лісових ресурсів України та бездіяльність щодо невжиття заходів щодо приведення цього нормативно-правового акту до вимог діючого законодавства.

При цьому відповідач відповідно до пункту 1 Положення про Державне агентство лісових ресурсів України, яке затверджене Указом Президента України від 13.04.2011 року №458/2011 є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства України (далі - Міністр), входить до системи центральних органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики у сфері лісового та мисливського господарства.

Позивач просить визнати незаконним та нечинним наказ відповідача від 19.02.2007 року №42 "Щодо вдосконалення механізмів продажу необробленої деревини", який зареєстровано у Єдиному державному реєстрі нормативних актів 26.02.2007 за №164/13431, яким затверджено Положення про організацію та проведення аукціонів з продажу необробленої деревини (далі - Положення), а також просить визнати бездіяльність відповідача протиправною щодо невжиття заходів щодо приведення цього наказу до вимог діючого законодавства.

Оскільки позивачем заявлені вимоги щодо перевірки судом на предмет законності та відповідності правовим актам вищої юридичної сили нормативно-правового акта, а саме наказу від 19.02.2007 року №42 "Щодо вдосконалення механізмів продажу необробленої деревини", центрального органу виконавчої влади - Державного агентства лісових ресурсів України, а відтак в силу положень п.2 ч.1 ст.171 та ч.3 ст.19 КАС України дані вимоги повинні вирішуватися окружним адміністративним судом, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ.

Таким чином, дана справа територіально підсудна Окружному адміністративному суду міста Києва.

Відповідно до пункту 6 частини третьої статті 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду. Згідно із частиною шостою статті 108 КАС України повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Отже, оскільки дана справа територіально не підсудна Волинському окружному адміністративному суду, тому позовну заяву необхідно повернути позивачеві та роз'яснити, що позивач має право повторно звернутися до суду з цим адміністративним позовом в загальному порядку, подавши позовну заяву до Окружного адміністративного суду міста Києва.

Керуючись частиною 3 статті 19, пунктом 6 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного суду України, суддя

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Волинь-Еко-Прод" до Державного агентства лісових ресурсів України про визнання бездіяльності протиправною, визнання незаконним та нечинним наказу, повернути позивачеві.

Роз'яснити позивачеві, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Копію ухвали про повернення позовної заяви невідкладно надіслати особі, яка її подала, разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Т.М. Димарчук