печерський районний суд міста києва
Справа № 757/72351/17-ц
"05" грудня 2017 р. Суддя Печерського районного суду м. Києва Соколов О.М., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, третя особа: Управління Пенсійного фонду України у Києво - Святошинському районі Київської області про визнання відмови у проведенні розрахунку неправомірною та зобов'язання видати довідку про суддівську винагороду,-
У грудні 2017 року ОСОБА_1 звернувся до Печерського районного суду м. Києва з вищевказаним позовом до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, третя особа: Управління Пенсійного фонду України у Києво - Святошинському районі Київської області про визнання відмови у проведенні розрахунку неправомірною та зобов'язання видати довідку про суддівську винагороду.
Вважаю, що у відкритті провадження за вищевказаним позовом, слід відмовити виходячи з наступного.
Так, згідно ст. 15 ЦПК України, суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Відповідно до ст. 125 Конституції України, з метою захисту прав, свобод та інтересів особи у сфері публічно-правових відносин діють адміністративні суди.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 3 КАС України суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Частиною 2 ст. 2 КАС України, встановлено, що до адміністративних судів можуть бути оскарженні будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень.
Зокрема ч. 2 ст. 18 КАС України, встановлено, що окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у разі якщо однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Як вбачається з п. 3 Постанови Пленуму Вищого Спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ «Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ» № 3 від 01 березня 2013 року вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суди повинні виходити з того, що відповідно до статей 15, 16 ЦПК України у порядку цивільного судочинства суди розглядають справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин; з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за Кодексом адміністративного судочинства України (стаття 17), Господарським процесуальним кодексом України (статті 1, 12), Кримінальним процесуальним кодексом України або Кодексом України про адміністративні правопорушення віднесені до компетенції адміністративних, господарських судів, до кримінального провадження чи до провадження в справах про адміністративні правопорушення. Законом може бути передбачено розгляд інших справ за правилами цивільного судочинства.
Враховуючи вищевикладене, а також те, що позивач звернувся з вимогою до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з вимогою про визнання відмови у проведенні розрахунку неправомірною та зобов'язання видати довідку про суддівську винагороду, то даний спір не може бути розглянутий за правилами цивільного судочинства, оскільки розгляд такої справи повинен проводитися за правилами адміністративного судочинства.
Відповідно до п. 1 ст. 122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Також, слід звернути увагу позивача на те, що відмова у відкритті провадження у справі перешкоджає повторному зверненню до суду з таким самим позовом.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 2, 3, 18 КАС України, ст. 125 Конституції України, ст.15, ст. 122 ЦПК України, суд,-
У відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, третя особа: Управління Пенсійного фонду України у Києво - Святошинському районі Київської області про визнання відмови у проведенні розрахунку неправомірною та зобов'язання видати довідку про суддівську винагороду - відмовити.
Відмова у відкритті провадження у справі перешкоджає позивачу повторно звернутися до суду з таким самим позовом.
Роз'яснити позивачу його право звернутися з позовом до відповідного адміністративного суду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду м. Києва, через суд першої інстанції, протягом п'яти днів з дня її отримання шляхом подання апеляційної скарги.
Суддя О.М. Соколов