Ухвала від 14.12.2017 по справі 757/21298/17-а

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/21298/17-а

УХВАЛА

14 грудня 2017 року Суддя Печерського районного суду м. Києва Підпалий В.В., при секретарі Маленівській К.М., перевіривши адміністративну позовну заяву ОСОБА_1 до Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з зазначеним адміністративним позовом, в якій просив витребувати у відповідача докази несплати пенсії - відомості про помісячну сплату на користь позивача пенсії у 2017 році; визнати протиправними дії Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо призупинення виплати пенсії позивачеві; зобов'язати Центральне об'єднане управління Пенсійного фонду України в м. Києві поновити виплату призначеної Позивачеві пенсії відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування», починаючи з пенсії за лютий у 20107 році.

Відповідно до вимог ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір», у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем було заявлено вимогу щодо витребування у відповідача доказів та дві вимоги немайнового характеру та разом з цим подано квитанцію про сплату судового збору у розмірі 640 (шістсот сорок) грн. 00 коп.

Відповідно до пункту 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі (ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»).

Ставка судового збору за подання фізичною особою позовної заяви немайнового характеру становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу. Виходячи з наведеного, заявник мав сплатити суму судового збору, відповідно до встановлених Законом України «Про судовий збір» ставок.

В разі подачі заяви про забезпечення доказів - 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Законом України «Про державний бюджет України на 2017 рік», у частині 1 статті 7, встановлено розмір прожиткового мінімуму на одну працездатну особу в розрахунку на місяць - 1600,00 грн.

Таким чином, позивачу необхідно доплатити судовий збір в розмірі 960, 00 грн., а саме: 320, 00 грн. за вимогу щодо витребування документів та 640, 00 грн., - за другу вимогу немайнового характеру.

З наведеного вбачається, що позовна заява подана з порушенням вимог ст. 106 КАС України, а саме до позовної заяви не додано документ, що підтверджує сплату судового збору в належному розмірі.

При таких обставинах позовна заява не може бути прийнята до розгляду.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 106, 108 КАС України, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, - залишити без руху та надати строк для усунення недоліків.

Роз'яснити позивачу, що зазначені в ухвалі недоліки ним можуть бути усунені протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя В.В. Підпалий