Ухвала від 14.12.2017 по справі 755/18784/17

Справа № 755/18784/17

1-кс/755/6805/17

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"14" грудня 2017 р. слідчий суддя Дніпровського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , секретар ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого в особливо важливих справах третього слідчого відділу прокуратури міста Києва ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42015100060000179 від 17.06.2015 року про тимчасовий доступ до документів,

ВСТАНОВИВ:

Слідчий в особливо важливих справах третього слідчого відділу прокуратури міста Києва звернувся до суду із клопотанням, в межах кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42015100060000179 від 17.06.2015 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.191 КК України, про надання тимчасового доступу до документів, які перебувають у володінні Колективного сільськогосподарського підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), з можливістю їх вилучення /виїмки/.

З клопотання вбачається, що службові особи ІНФОРМАЦІЯ_2 , неналежним чином виконуючи свої службові обов'язки, прийняли рішення про приватизацію Державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_1 ), яке має статус племінного заводу, із порушенням встановленого порядку приватизації відповідного державного майна, що спричинило шкоду державі в розмірі понад 6 000 000 гривень.

Приватизація ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » відбулась на підставі наказу виконувача обов'язків Голови ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 № 2657 від 21.11.2014.

Відповідно до ст. 25 Закону України «Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі» племінні заводи та підприємства приватизуються виключно на підставі рішення Кабінету Міністрів України шляхом перетворення їх в акціонерні товариства. При цьому, у статутному капіталі товариств першочергово визначається пакет акцій, що тимчасово залишається у власності держави, а решта акцій розміщується з наданням пільг, передбачених статтями 3, 6, 7 і 8 цього Закону.

Згідно інформації ІНФОРМАЦІЯ_4 на момент прийняття рішення ІНФОРМАЦІЯ_2 про приватизацію вказане підприємство мало статус племінного заводу.

Відповідно до інформації Кабінету Міністрів України рішення про приватизацію ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » не приймалось.

На виконання наказу ІНФОРМАЦІЯ_2 № 18 від 15.01.2015 Державне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_1 ) перетворено в Колективне сільськогосподарське підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 ).

Відповідно до договору безоплатної передачі частки державного майна державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_3 » № 99 від 10.03.2015 та акту приймання-передавання частки державного майна державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_3 » № 64 від 10.03.2016, ІНФОРМАЦІЯ_2 безоплатно передав, а Колективне сільськогосподарське підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 ) прийняло частку державного майна державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_1 , місцезнаходження: АДРЕСА_1 ), на суму 13 627 000,00 (тринадцять мільйонів шістсот двадцять сім тисяч) гривень 00 копійок (крім об'єктів, які не підлягають приватизації на суму 7 694 000,00 (сім мільйонів шістсот дев'яносто чотири тисячі) гривень 00 копійок).

Згідно акту позапланової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності ІНФОРМАЦІЯ_2 від 16.12.2016 № 07-23/4, на порушення абзацу 6 та 8 статті 25 Закону України "Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі" в частині приватизації окремих підприємств за рішенням Кабінету міністрів України та приватизації шляхом створення публічного акціонерного товариства з обов'язковим визначенням частки статутного капіталу (пакету акцій) який залишається у власності держави, пунктів 2 і 3 Порядку № 1035 в частині обов'язкового погодження плану приватизації (розміщення акцій) з Кабінетом міністрів України, пункту 3.6 Порядку № 1718 в частині визначеного переліку підприємств, приватизація яких здійснюється за рішенням Кабінету Міністрів України, ІНФОРМАЦІЯ_2 прийняв рішення про приватизацію шляхом створення колективного сільськогосподарського підприємства, затвердив план приватизації без обов'язкового визначення частки статутного фонду (пакету акцій) який залишається у власності держави і не погодив його з Кабінетом Міністрів України та здійснив безоплатну передачу майна державного підприємства " ІНФОРМАЦІЯ_3 " у власність КСП " ІНФОРМАЦІЯ_1 " загальною вартістю 13,6 млн. грн. на підставі договору безоплатної передачі.

Під час досудового розслідування для встановлення ринкової вартості майна Державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та наслідків, які настали в результаті безоплатної передачі майна вказаного підприємства 29.08.2017 призначено комплексну товарознавчу, авто товарознавчу, оціночно-будівельну та економічну експертизу, до проведення якої залучено експертів КНДІСЕ.

В рамках вказаної експертизи до прокуратури міста Києва надійшло клопотання експерта, що виконує судову товарознавчу експертизу, про надання матеріалів, необхідних для проведення експертизи.

Так, відповідно до клопотання експерта, визначення вартості об'єктів дослідження, передбачає урахування їх технічного стану, ступеню зносу та напрацювання на дату, що передує проведенню дослідження, а саме, станом на 30.11.2014 та 10.03.2015. Зважаючи на це, для проведення експертизи, необхідне надання: нормативно-технічної документації підприємств-виробників на об'єкти дослідження; повної специфікації, технічної документації та товаросупровідної документації на об'єкти дослідження, що дадуть змогу їх ідентифікувати в повному обсязі; актів технічного стану на зазначені в постанові дати.

Крім того, у клопотанні зазначено, що з метою всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин вчинення кримінального правопорушення, для забезпечення проведення комплексної товарознавчої, авто товарознавчої, оціночно-будівельної та економічної експертизи, враховуючи неможливість іншими способами встановити розмір шкоди, завданої державі, виникла необхідність у вилученні зазначених документів в копіях. Вказані документи на даний час перебувають у володінні КСП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ).

Відповідно до ч.2 ст.163 КПК України слідчий суддя розглядає клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться документи, оскільки існує реальна загроза зміни або знищення документів.

Слідчий в судове засідання не з'явився, подав клопотання про розгляд клопотання у його відсутність, в якому зазначив, що клопотання підтримує в повному обсязі та просить його задовольнити.

Вивчивши матеріали кримінального провадження, слідчий суддя вважає клопотання обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню за наступних підстав.

Відповідно до вимог ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитись з ними, зробити її копії та вилучити їх /здійснити їх виїмку/.

Для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного факту, зокрема для отримання відомостей, що є необхідними для з'ясування всіх обставин справи у даному провадженні, є потреба у наданні тимчасового доступу до документів.

Враховуючи наявність достатніх підстав вважати, що зазначені документи знаходиться у володінні Колективного сільськогосподарського підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), а також така інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, з урахуванням можливості використати цю інформацію як доказ, відомостей що містяться у ній та відсутності можливості іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою зазначеної інформації, слідчий суддя приходить до висновку про обґрунтованість клопотання.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 110, 163-165, 309 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого в особливо важливих справах третього слідчого відділу прокуратури міста Києва ОСОБА_3 - задовольнити.

Надати слідчому в особливо важливих справах третього слідчого відділу управління з розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури та процесуального керівництва прокуратури міста Києва ОСОБА_3 , тимчасовий доступ до оригіналів документів, а саме: нормативно-технічної документації підприємств-виробників на майно Державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), яке було безоплатно передане КСП « ІНФОРМАЦІЯ_1 »; повної специфікації, технічної документації та товаросупровідної документації на вказане майно, актів технічного стану станом на 30.11.2014 та 10.03.2015, які перебувають у володінні Колективного сільськогосподарського підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), та надати розпорядження про надання можливості вилучити оригінали вказаних документів.

Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня постановлення ухвали.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя