Постанова від 05.06.2007 по справі АП-3/135

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 червня 2007 р.

Справа № АП-3/135

Господарський суд Івано-Франківської області у складі колегії суддів:

Cуддя Фрич Марія Миколаївна

за позовом Долинського міжрайонного прокурора в інтересах держави Територіальне управління державної інспекції з енергозбереження по Івано-Франківській області Галицька,57а,Івано-Франківськ,76019

до відповідача Долинське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства вул. Б.Хмельницького,57,Долина,Долинський район, Івано-Франківська область,77500

про стягнення 4835 грн. 34 коп. Представники:

Позивача: Не зявився,

Відповідача Бойчук В.І.- юрисконсульт, довіреність № 07 від 04.06.2007р

Прокуратури- Скора О.Д-прокурор

СУТЬ СПРАВИ: пред'явлено адміністративний позов до відповідача про стягнення підвищеної плати за нераціональне використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів в сумі 4835 грн. 34 коп.

Прокурор в поданій позовній заяві посилаючись на :-

- порушення відповідачем ст.27 п."є" Закону України "Про енергозбереження", щодо систематичного перевищення стандартизованих енергетичних рівнів та порушення інших вимог раціонального використання та ощадливого витрачання паливно-енергетичних ресурсів.

- акт №18/10-13-82 від 17.10.2006р. комплексної перевірки стану використання наливно-енергетичних ресурсів підприємствами водопровідна - каналізаційного господарства.

- постанову №18/10-14-1 від 10.01.2007р. про сплату підвищеної плати за нераціональне використання газу та інших паливно - енергетичних ресурсів.

Відповідач в судовому засіданні клопотанням № 0288 від 04.06.2007р просить не стягувати 4835 грн. 34 коп, а надати можливість закупити на цю суму автоматичне обладнання для регулювання реактивної потужності насосної станції, дане клопотання суд розцінює як визнання позову відповідачем під час попереднього провадження.

Суд вислухавши пояснення представника прокуратури та представника відповідача, беручи до уваги матеріали справи та керуючись вимогами чинного законодавства, встановив наступне:

Із 1 вересня 2005 року набрав чинності Кодекс адміністративного судочинства України (далі -КАСУ).

Згідно з пункту 1 частини 1 статті 17 КАСУ компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних та юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Аналіз суб'єктного складу та характеру правовідносин свідчить, що дана справа є справою адміністративної юрисдикції.

У відповідності з пункту 7 розділу VII "Прикінцеві та перехідні положення" КАСУ після набрання чинності цим Кодексом заяви і скарги у справах, що виникають з адміністративно-правових відносин, а також апеляційні, касаційні скарги (подання) розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом.

Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 29 червня 2000 року № 1039 "Питання Державної інспекції з енергозбереження" з подальшими змінами і доповненнями , Держана інспекція з енергозбереження є урядовим органом державного управління, яка відповідно до законодавства виконує контрольно-наглядові функції щодо використання паливно-енергетичних ресурсів.

17 жовтня 2006року Територіальним управлінням Державної інспекції з енергозбереження по Івано-Франківській області було складено акт комплексної перевірки стану використання паливно-енергетичних ресурсів підприємствами водопровідно-каналізаційного господарства за №18/10-13-82 за результатами планової перевірки використання ПЕР яка проводилась в період з 12 по 27 вересня 2006року, який підписаний представниками сторін без заперечень. Перевіркою виявлено ряд недоліків і порушень законодавства з енергозбереження.

Відповідно до ст.5 Закону України "Про енернгозбереження" суб'єктами правового регулювання відносин у сфері енергозбереження є юридичні та фізичні особи, в результаті діяльності яких здійснюються:

проведення енергозберігаючої політики та заходів щодо енергозбереження в усіх галузях народного господарства - промисловості, транспорті, будівництві, сільському господарстві тощо, соціальній сфері та побуті, а також у сфері міждержавного та міжнародного співробітництва.

Згідно до ст.27 Закону України "Про енернгозбереження" Порушення законодавства про енергозбереження тягне за собою встановлену цим Законом, а також чинним законодавством України дисциплінарну, адміністративну або цивільну відповідальність.

Відповідно до ст.11 п "є" вищезазначеного закону в якому встановлені економічні заходи для забезпечення енергозбереження зокрема, такі як, застосування економічних санкцій за марнотратне витрачання палива та енергії внаслідок безгосподарної або некомпетентної діяльності працюючих;

По відповідних порушеннях і недоліках керівництву підприємства вручено припис з вказаними термінами виконання.

В розділі IV пункті 4 абзацах 1, 2 Акту, встановлені факти нераціонального ( неефективного) використання паливно-енергетичних ресурсів. Згідно висновку вищезазначеного акту перевірки на Долинському ВУВКГ нераціональні втрати ПЕР по підприємству складають:

- втрати електроенергії в електричних мережах за рахунок низького коефіцієнта потужності, через недостатнє оснащення електричної мережі підприємства засобами компенсації реактивної потужності.

За розрахунками проведеними відповідно до "Методики визначення неефективного використання ПЕР" затвердженої наказом Держкоменергозбереження України від 26.10.2003р № 113 виявлено що таке перевищення призводить до втрат електроенергії 16,215 тис.кВт.год/рік, що складає розмірі підвищеної плати чотири тисячі вісімсот тридцять п'ять гривень 34 коп.

По виявлених витратах електроенергії до підприємства була застосована постанова № 18/10-14-1 від 10.01.2007 року про сплату підвищеної плати за нераціонельне використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів, відповідно до вимог чинного законодавства у сфері енергозбереження. Цією постановою застосовано підвищену плату за втрати, нераціональне, неефективне використання 16,215 тис кВт год електричної енергії до відповідача у розмірі 4835 грн 34 коп., та зобов'язано відповідача підвищену плату сплатити на протязі 30 календарних днів. Відповідач підвищену плату в добровільному порядку не сплатив, а тому подано позов про стягнення підвищеної плати в судовому порядку.

За таких обставин, враховуючи, що відповідачем не подано доказів своєчасної сплати, та визнання позову відповідачем, суд приходить до висновку про те, що вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення, у відповідності до п.4.ст. 121 КАС України, якщо під час попереднього провадження відповідач визнав позов, суд може прийняти постанову про задоволення адміністративного позову.

Судові витрати , відповідно до ст.94 КАС України, відшкодувати за рахунок відповідача.

діяльності працюючих;

На підставі вищенаведеного та керуючись,ст.5 , ст.11 п "є", ст.27 Закону України "Про енернгозбереження" 94, п.4.ст. 121,158-163 Кодексу адміністративного судочинства України , суд

ПОСТАНОВИВ:

позов задоволити.

Стягнути з Долинського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства, вул. Б.Хмельницького,57,Долина,Долинський район, Івано-Франківська область ( р/р 260072271 в Райфайзен Банк Аваль МФО 336462 ЄДРПОУ 03361626) 4835 грн 34 коп підвищеної плати за нераціональне використання паливно-енергетичних ресурсів в дохід Державного бюджету м.Івано-Фрнківська, код бюджетної класифікації 23030300, код отримувача 20568100, банк :ГУДКУ в Івано-Франківській області МФО : 836014, р/р 31113106600002.

Стягнути з Долинського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства, вул. Б.Хмельницького,57,Долина,Долинський район, Івано-Франківська область ( р/р 260072271 в Райфайзен Банк Аваль МФО 336462 ЄДРПОУ 03361626) 3 грн 40 коп судового збору в доход державного бюджету.

Виконавчий лист суду видати після набрання постановою законної сили за заявою осіб на користь якого ухвалено постанову.

На постанову господарського суду, яка не набрала законної сили, сторони мають право подати апеляційну скаргу, а прокурор апеляційне подання протягом десяти днів з дня прийняття (підписання) постанови через місцевий господарський суд.

Суддя Фрич Марія Миколаївна

постанова підписана 08.06.07

Виготовлено в АС "Діловодство суду"

________________ Жураківська Мар'яна Ігорівна