Ухвала від 14.12.2017 по справі 822/3587/17

Копія

Справа № 822/3587/17

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

14 грудня 2017 рокум. Хмельницький

Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Блонський В.К., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 міської ради, треті особи: Головне управління Держгеокадастру у Хмельницькій області, відділ у ОСОБА_2 районі про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся в ОСОБА_2 окружний адміністративний суд з позовом до відповідача, треті особи про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії.

На підставі наведених у позові обставин позивач просить задовольнити його вимоги: 1) визнати протиправним та скасувати рішення вісімнадцятої сесії ОСОБА_2 міської ради в частині відмови ОСОБА_1 у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення зазначеної у зверненні земельної ділянки орієнтованою площею 1200 кв. м. з метою передачі її у власність для ведення садівництва; 2) зобов'язати повторно винести на розгляд сесії ОСОБА_2 міської ради питання щодо надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для ведення індивідуального садівництва із земель комунальної власності біля садівничого товариства "Будівельник".

Згідно з пунктом 4 частини 1 статті 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати у порядку адміністративного судочинства і чи підсудна позовна заява даному адміністративному суду.

Предметна підсудність адміністративних справ визначена статтею 18 КАС України.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.

Частиною 1 статті 10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачено, що сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

На підставі вищевикладеного, враховуючи те, що відповідачем у даній справі є Хмельницька міська рада, тобто орган місцевого самоврядування, суддя вважає, що позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 міської ради, треті особи: Головне управління Держгеокадастру у Хмельницькій області, відділ у ОСОБА_2 районі про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії, не підсудна ОСОБА_2 окружному адміністративному суду.

Відповідно до пункту 6 частини 3 статті 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

Суд роз'яснює позивачу право на звернення з вищезазначеною позовною заявою до місцевого загального суду як адміністративного суду.

Керуючись п. 6 ч. 3 ст. 108, ст.165 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 міської ради, треті особи: Головне управління Держгеокадастру у Хмельницькій області, відділ у ОСОБА_2 районі про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії, повернути ОСОБА_1.

Копію ухвали та позовну заяву з усіма доданими до неї матеріалами надіслати позивачу.

Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через ОСОБА_2 окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Суддя/підпис/ОСОБА_3

"Згідно з оригіналом" Суддя ОСОБА_3