Копія
Справа № 2270/7574/12
14 грудня 2017 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі судді Д.Д. Гнап, розглянувши у письмовому провадженні заяву Старокостянтинівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Хмельницької області про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі за позовом Управління Пенсійного фонду України в Старокостянтинівському районі до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -
Старокостянтинівське об'єднане управління Пенсійного фонду України Хмельницької області звернулось до суду з заявою про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі № 2270/7574/12 за позовом Управління Пенсійного фонду України в Старокостянтинівському районі до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.
В обґрунтування поданої заяви вказує, що з 01.01.2017 відповідно до внесених Законом України від 21.12.2016 №1797-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні" змін до Податкового кодексу України функція з погашення податкового боргу, стягнення своєчасно не нарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів здійснюється органами Державної фіскальної служби України обласного рівня і у спірних правовідносинах належним стягувачем повинно бути Головне управління ДФС у Хмельницькій області. Вказує, що актом передачі даних з карток особових рахунків платників єдиного соціального внеску станом на 04.10.2013, підтверджено передачу заборгованості фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 в сумі 4010,30 грн до органів Міністерства доходів і зборів України.
Представник заявника в судове засідання не з'явився, направив заяву в якій просить розгляд справи провести без його участі, вимоги викладені у заяві підтримав в повному обсязі.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, про дату, час, місце розгляду справи повідомлявся належним чином, причини неявки до суду не повідомив.
Представник Головного управління ДФС у Хмельницькій області в судове засідання не з'явився, надіслав до суду клопотання про розгляд заяви без його участі.
За змістом частини 2 статті 264 КАС України неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Відповідно до частини 6 статті 12, частини 1 статті 41, частини 6 статті 128 КАС України, у випадку неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі під час судового розгляду повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не відбувається.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заяву про заміну сторони виконавчого провадження слід задовольнити з наступних підстав.
Суд встановив, що постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 18.12.2012 по справі №2270/7574/12 було задоволено адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Старокостянтинівському районі до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості. Стягнуто з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на користь Управління Пенсійного фонду України м. Хмельницькому заборгованість в сумі 4010 (чотири тисячі десять) грн 30 коп.
20.02.2013 Хмельницький окружний адміністративний суд видав виконавчий лист про стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 4010 (чотири тисячі десять) грн 30 коп. на користь Управління Пенсійного фонду України в Старокостянтинівському районі.
Згідно постанови КМУ від 16.12.2015 №1055 про "ОСОБА_2 питання функціонування територіальних органів Пенсійного Фонду України", відбулась реорганізація Управління Пенсійного фонду України в Старокостянтинівському районі шляхом злиття в Старокостянтинівське об'єднане управління Пенсійного фонду України Хмельницької області.
11.08.2013 набрав чинності Закон України від 04.07.2013 № 406-VІІ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи" (далі Закон № 406), яким було врегульоване питання щодо передачі функцій адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від Пенсійного фонду України до Міністерства доходів і зборів України.
Пунктом 3 розділу ІІ Закону № 406 встановлено, що процедури адміністрування, які здійснюють органи доходів і зборів, встановлені цим Законом, поширюються на періоди до набрання чинності цим Законом.
Законом № 406 внесено зміни в ряд нормативно-правових актів, зокрема і в Закон України від 08.07.2010 № 2464-VІ "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон № 2464).
Відповідно до положень частини другої статті 12 Закону № 2464 (з урахуванням змін, внесених Законом № 406) центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, відповідно до покладених на нього завдань: забезпечує збір та ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску; здійснює контроль за додержання законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, правильністю нарахування, обчислення, повнотою і своєчасністю сплати єдиного внеску.
Постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2014 № 160 "Про утворення Державної фіскальної служби" утворено Державну фіскальну службу як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України, реорганізувавши Міністерство доходів і зборів шляхом перетворення.
Постановою Кабінету Міністрів України від 6.08.2014 № 311 "Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України" утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної фіскальної служби за переліком згідно з додатком 1 та реорганізовано територіальні органи Міністерства доходів і зборів шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної фіскальної служби за переліком згідно з додатком 2.
Cистемний аналіз норм Законів № 406, № 2464, у взаємозв'язку з постановами Кабінету Міністрів України від 21.05.2014 № 160 "Про утворення Державної фіскальної служби" та від 6.08.2014 № 311 "Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України", дає підстави вважати, що станом на теперішній час функції з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування належать Державній фіскальній службі України та її територіальним органам, як правонаступникам реорганізованого шляхом перетворення Міністерства доходів і зборів України та його територіальних органів.
Законом України від 21.12.2016 № 1797-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні", який набрав чинності 01.01.2017, внесені зміни до статті 19-1 Податкового кодексу України, доповнено кодекс статтями 19-2 і 19-3, пункт 41.1 статті 41 викладено в новій редакції.
Відповідно до пункту 41.1 статті 41 Податкового кодексу України контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган (далі - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику), його територіальні органи.
Органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється (пункт 41.2 статті 41 Податкового кодексу України).
Згідно з підпунктом 19-1.1.22 пункту 19-1.1 статті 19-1 Податкового кодексу України контролюючі органи, в тому числі, здійснюють погашення податкового боргу, стягнення своєчасно ненарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів.
Отже, з 01.01.2017 відповідно до внесених Законом України від 21.12.2016 № 1797-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні" змін до Податкового кодексу України функція з погашення податкового боргу, стягнення своєчасно ненарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів здійснюється органами Державної фіскальної служби України обласного рівня і у спірних правовідносинах належним стягувачем є Головне управління ДФС України у Хмельницькій області.
Матеріалами доданими до заяви підтверджено передачу заборгованості фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 в сумі 4010,30 грн до органів Міністерства доходів і зборів України.
За змістом статті 55 КАС України у разі вибуття або заміни сторони у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії адміністративного процесу заміну відповідної сторони її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.
Відповідно до положень частини 1 статті 264 КАС України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Враховуючи викладене, суд вважає за можливе провести заміну стягувача у виконавчому провадженні.
Керуючись статтями 55, 128, 165, 264 КАС України, суд, -
Заяву Старокостянтинівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Хмельницької області про заміну сторони виконавчого провадження задовольнити.
Замінити сторону виконавчого провадження ВП № 55121378 по справі №2270/7574/12, а саме стягувача Управління Пенсійного фонду України в Старокостянтинівському районі на Головне управління ДФС у Хмельницькій області.
Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Суддя/підпис/ОСОБА_2
"Згідно з оригіналом" Суддя ОСОБА_2