14 грудня 2017 р. м. ХерсонСправа № 821/1961/17
Суддя Херсонського окружного адміністративного суду Гомельчук С.В., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління патрульної поліції в м. Херсоні Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, інспектора роти № 3 батальйону управління патрульної поліції в м. Херсоні Департаменту патрульної поліції лейтенанта поліції Тіщенко Юлії Дмитрівни про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності,
встановив:
Позивач звернувся до суду з вказаним адміністративним позовом, у якому просить скасувати постанову інспектора роти № 3 батальйону управління патрульної поліції в м. Херсоні Департаменту патрульної поліції лейтенанта поліції Тіщенко Ю.Д. від 06 грудня 2017 року (серія БР № 191956) про накладення на ОСОБА_1 стягнення, у вигляді штрафу у розмірі 255,00 грн.
Відповідно до п.6 ч.1 ст.107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи існують підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивач просить скасувати постанову про притягнення до адміністративної відповідальності.
Згідно з п. 3 ч. 3 ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів не поширюється на публічно - правові справи про накладення адміністративних стягнень.
Відповідно до ст. 291 КУпАП постанова про накладення адміністративного стягнення може бути оскаржена протягом 10 днів з дня винесення у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі), або до суду з урахуванням положень ст.ст. 287-289 КУпАП.
Оскільки, юрисдикція адміністративних судів не поширюється на публічно - правові справи про накладення адміністративних стягнень, така позовна заява підлягає поверненню позивачу.
Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Керуючись ч. 3 ст. 108 КАС України,
ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до управління патрульної поліції в м. Херсоні Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, інспектора роти № 3 батальйону управління патрульної поліції в м. Херсоні Департаменту патрульної поліції лейтенанта поліції Тіщенко Юлії Дмитрівни про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності разом з доданими документами повернути позивачу.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Роз'яснити позивачу, що відповідно до ч. 6 ст. 108 КАС України, повернення позовної заяви не позбавляє права повторно звернутися до адміністративного суду в порядку, встановленого законом.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Херсонський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня її проголошення.
Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги, ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Гомельчук С.В.