Постанова від 14.12.2017 по справі 815/4960/17

Справа № 815/4960/17

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 грудня 2017 року м.Одеса

У залі судових засідань №29

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

Судді Харченко Ю.В.

При секретарі Рудченко О.І.

Розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Заступника керівника Іллічівської місцевої прокуратури Одеської області до Теплодарської міської ради Одеської області, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю “Теплодаренерго” про визнання протиправним та скасування п.п.2 п.1 Рішення “Про фінансову підтримку юридичним особам, які надають житлово-комунальні послуги для населення м.Теплодар” №5-VІІ від 12.11.2015р. в частині надання фінансової підтримки ТОВ “Теплодаренерго” у сумі 924787,28грн., -

ВСТАНОВИВ:

Заступник керівника Іллічівської місцевої прокуратури Одеської області звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з позовом, у якому просить суд визнати протиправним та скасувати п.п.2 п.1 Рішення Теплодарської міської ради Одеської області “Про фінансову підтримку юридичним особам, які надають житлово-комунальні послуги для населення м.Теплодар” №5-VІІ від 12.11.2015р. в частині надання фінансової підтримки ТОВ “Теплодаренерго” у сумі 924787,28грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що Постанова Одеського апеляційного господарського суду від 14.05.2015р. у справі №916/568/15, та Постанова Вищого господарського суду України від 06.04.2015р. у справі №916/3895/14 не мають жодного відношення до Теплодарської міської ради Одеської області, оскільки стосуються безпосередніх відносин, які склалися між ТОВ «Теплодаренерго» та ПАТ «НАК» Нафтогаз України в результаті виниклої заборгованості за придбаний природний газ. Крім того, вищеозначеними судовими рішеннями присуджено до стягнення з ТОВ «Теплодаренерго» лише інфляційні витрати, 3 відсотки річних, пеню, та судовий збір, а в частині стягнення суми основного боргу (безпосередньо за природний газ) у розмірі 1792517,21грн., господарським судом зазначено, що в матеріалах справи наявні докази, котрі підтверджують сплату ТОВ «Теплодаренерго» в рахунок погашення частини суми основного боргу за договором, у зв'язку з чим в означеній частині провадження припинено. Також, позивач наголошує, що Теплодарська міська рада не є засновником (учасником) ТОВ «Теплодаренерго», а тому не має законних підстав для втручання у господарську діяльність вказаного товариства, а тим більше надання йому будь-яких фінансових допомог.

Відповідач - Теплодарська міська рада Одеської області з позовними вимогами не погоджується, та вважає їх необґрунтованими з підстав, викладених у письмових запереченнях на адміністративний позов (від 05.10.2017р. вихід.№07-24/1559), наголошуючи, зокрема, що 12.11.2015року на підставі Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", міської програми реформування розвитку житлово-комунального господарства м.Теплодар на 2015-2017р.р., з метою безперебійного надання житлово-комунальних послуг для населення м.Теплодар, та недопущення відключення міста Теплодар від енергоносіїв, Теплодарською міською радою Одеської області прийнято Рішення №5-VII "Про фінансову підтримку юридичним особам, які надають житлово-комунальні послуги для населення м.Теплодар. Зокрема, Теплодарською міською радою вирішено: Управлінню майна та інвестицій Теплодарської міської ради за рахунок загального фонду надати дотацію житлово-комунальному господарству у загальній сумі 1500000грн. для надання фінансової підтримки юридичним особам, які надають житлово-комунальні послуги для населення м.Теплодар, з них: надати фінансову підтримку МКП "Теплодарводоканал" у сумі 575215,72грн. - на погашення заборгованості перед ТОВ "Теплодаренерго" за теплову енергію, та фінансову підтримку ТОВ "Теплодаренерго" у сумі 924784,28грн. - на виконання рішень суду про стягнення коштів на користь НАК "Нафтогаз України". Крім того, у період часу з 2005р. по 2016р. ТОВ "Теплодаренерго" було виробником, постачальником та виконавцем послуг з теплопостачання для населення та інших категорій споживачів м.Теплодар. Зазначене підприємство проводило свою господарську діяльність виключно на території міста Теплодар, та займалось лише наданням комунальних послуг теплопостачання для населення та інших категорій споживачів м.Теплодар. Наприкінці 2015року існувала велика загроза відключення міста Теплодар від теплопостачання, з огляду на те, що НАК "Нафтогаз України" відмовлялось від надання лімітів природного газу для міста Теплодар із-за заборгованості, яка утворилася у ТОВ "Теплодаренерго" перед НАК "Нафтогаз України ". У зв'язку з чим, та з урахуванням відсутності коштів у міському бюджеті, Теплодарська міська рада Одеської області звернулася до Одеської обласної державної адміністрації з Листом від 30.10.2015року №03/17-1487/1 щодо можливості надання фінансової підтримки місту, за результатами розгляду якого на початку листопада 2015року Одеською обласною державною адміністрацією надано фінансову підтримку місту Теплодар у розмірі 1500000грн., - КФК 100103 "Дотація житлово-комунальному господарству", яку Теплодарська міська рада, згідно рішення від 12.11.2015року №6-VІІ, розподілила між підприємствами, котрі надають комунальні послуги у місті Теплодар. Крім того, на думку відповідача, приписами чинного законодавства України не передбачено заборони органам місцевого самоврядування надавати фінансову підтримку житлово-комунальним господарствам. Також, позивач стверджує, що спірне Рішення “Про фінансову підтримку юридичним особам, які надають житлово-комунальні послуги для населення м.Теплодар” №5-VІІ від 12.11.2015р. органом місцевого самоврядування прийнято на підставі міської програми реформування розвитку житлово-комунального господарства м.Теплодар на 2015-2017р.р., котра була затверджена Рішенням Теплодарської міської ради Одеської області від 29.12.2014р. №550-VІ, додатком до якого є Заходи щодо виконання Програми реформування та розвитку житлово-комунального господарства міста Теплодар на 2015-2017р.р. Також, 12.11.2015року Теплодарською міською радою прийнято Рішення №6-VII, яким доповнено Заходи щодо виконання вищезазначеної програми, а саме: розділом 6 "Фінансова підтримка юридичним особам, які надають житлово-комунальні послуги для населення м.Теплодар", з урахуванням якого заплановано заходи - надання фінансової підтримки юридичним особам, які надають житлово-комунальні послуги для населення м.Теплодар (фінансова допомога, дотація, тощо) у 2015році - 2000,0тис.грн - очікуваний результат - безперебійне надання житлово-комунальних послуг для населення м.Теплодар, та недопущення відключення міста Теплодар від енергоносіїв. Окрім того, відповідач стверджує, що означені рішення не оскаржувалися, та наразі є чинними.

Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Таким чином, з урахуванням того, що повноважний представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю “Теплодаренерго” до суду не з'явився, про дату, час та місце судового засідання повідомлявся належним чином та своєчасно, а також зважаючи на відсутність потреби у витребуванні додаткових доказів, виклику у судове засідання свідка, експерта, судом ухвалено рішення щодо розгляду даної адміністративної справи в порядку письмового провадження, відповідно до ч.6 ст.128 КАС України.

Дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази в сукупності, та системно проаналізувавши приписи чинного законодавства, суд встановив наступне.

Як встановлено судом, та вбачається з наявних у матеріалах справи документів, Прокуратура Одеської області, в порядку ст.ст.36,93 КПК України, звернулась до Теплодарського міського голови Одеської області ОСОБА_2 із Вимогою №05/1-2582вих16 від 17.11.2016р., за підписом прокурора відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_3, у якій зазначено, що слідчим управлінням ГУНП в Одеській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42016160000000917 від 04.11.2016р., за фактом зловживання владою та службовим становищем службовими особами Теплодарської міської ради та МКП «Одеська ТЕЦ-2», що спричинили тяжкі наслідки, з правовою кваліфікацією за ч.2 ст.364 КК України. Нагляд у формі процесуального керівництва здійснюється прокуратурою Одеської області. У зв'язку з чим, з урахуванням ст.ст.36, 93 КПК України від адресата вимагалося невідкладно надати до прокуратури області інформацію, та належним чином засвідчені копії наступних документів: рішення сесій та виконавчого комітету міської ради про надання ТОВ «Теплодаренерго» фінансової допомоги та виділення бюджетних коштів в 2015-2016роках; рішення сесій та виконавчого комітету міської ради 2015 - 2016років про виділення коштів для недопущення відключення м.Теплодар від енергоносіїв; договори на поставку газу, які укладалися з НАК «Нафтогаз України» в опалювальних сезонах 2010-2016роках; рішення сесій та виконавчого комітету міської ради про переведення боргу від ТОВ «Теплодаренерго» до МКП «ОТЕЦ-2»; договір про переведення боргу укладений між ТОВ «Теплодаренерго» та МКП «ОТЕЦ-2». Детальний розрахунок вказаної заборгованості; акти обстеження котлоагрегату № 3; усю наявну переписку між Теплодарської міською радою та Одеської обласною радою, Облдержадміністрацією з приводу виділення коштів на фінансування заходів щодо підготовки МКП «ОТЕЦ-2» до опалювального сезону, у тому числі на проведення капітального ремонту котлоагрегату №3; обґрунтування (висновок) визначення ціни за договором оренди майна №11 від 30 червня 2016року; ґрунтовну інформацію необхідності укладення вказаного вище договору терміном на 1 рік. Також, в означеній Вимозі Прокуратури Одеської області №05/1-2582вих16 від 17.11.2016р. від Теплодарського міського голови Одеської області ОСОБА_2 вимагалось надати належним чином засвідчені копії документів, які стали підставою для прийняття вищеозначених рішень, та укладення договорів.

Також, Прокуратура Одеської області, в порядку ст.ст.36,93 КПК України, звернулась до Теплодарського міського голови Одеської області ОСОБА_2 із Вимогою №05/1-2706вих16 від 25.11.2016р., за підписом прокурора відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_3, у якій зазначено, що слідчим управлінням ГУНП в Одеській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42016160000000917 від 04.11.2016р., за фактом зловживання владою та службовим становищем службовими особами Теплодарської міської ради та МКП «Одеська ТЕЦ-2», що спричинили тяжкі наслідки, з правовою кваліфікацією за ч.2 ст.364 КК України. Нагляд у формі процесуального керівництва здійснюється прокуратурою Одеської області. У зв'язку з чим, та з урахуванням ст.ст.36, 93 КПК України, від адресата вимагалося невідкладно надати до прокуратури області належним чином засвідчені копії усіх документів, котрі послугували підставою для прийняття рішення сесії Теплодарської міської ради №5-VІІ від 12 листопада 2015року «Про фінансову підтримку юридичним особам, які надають житлово-комунальні послуги для населення м.Теплодар».

За результатами розгляду Вимоги Прокуратури Одеської області №05/1-2706вих16 від 25.11.2016р. Виконавчим комітетом Теплодарської міської ради Одеської області на адресу Прокуратури Одеської області надіслано Лист від 29.11.2016р. №07/24-1687, за підписом в.о. першого заступника міського голови ОСОБА_4, до якого додано належним чином засвідчені копії документів, котрі слугували підставою для прийняття Рішення Теплодарської міської ради від 12.11.2015р. «Про фінансову підтримку юридичним особам, які надають житлово-комунальні послуги для населення м.Теплодар», а саме: Лист ТОВ «Теплодаренерго» від 29.10.2015р. №06/01-243, Доручення прем'єр-міністра України від 21.10.2015р., Лист ПАТ «Одесагаз» від 28.10.2015р. №284, Лист НАК «Нафтогаз України» від 22.10.2015р., Лист виконавчого комітету Теплодарської міської ради від 30.10.2015р. №03/17-1487/1, Постанову Вищого господарського суду України від 06.04.2015р., Постанову Одеського апеляційного господарського суду від 14.05.2015р., Лист МКП «Теплодарводоканал» №182/01-12/01 від 05.11.2015р.

Таким чином, Прокуратурі Одеської області стало відомо, що 12.11.2015р. відповідно до ст.26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", міської програми реформування розвитку житлово-комунального господарства м.Теплодар на 2015-2017роки, з метою безперебійного надання житлово-комунальних послуг для населення м.Теплодар, та недопущення відключення міста Теплодар від енергоносіїв, Теплодарською міською радою Одеської області було прийнято Рішення «Про фінансову підтримку юридичним особам, які надають житлово-комунальні послуги для населення м.Теплодар» №5-VІІ підпунктом 2 пункту 1 якого вирішено Управлінню майна та інвестицій Теплодарської міської ради (ОСОБА_5А.) за рахунок загального фонду КФК 100103 "Дотація житлово-комунальному господарству" КЕКВ 2610 перерахувати кошти у загальній сумі 1500000,00грн. для надання фінансової підтримки юридичним особам, які надають житлово-комунальні послуги для населення м.Теплодар, з яких надати фінансову підтримку ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Теплодаренерго» у сумі 924784,28грн. на виконання Постанови Одеського апеляційного господарського суду від 14.05.2015року по справі №916/568/15, Постанови Вищого господарського суду України від 06.04.2015року по справі №916/3895/14 про стягнення коштів на користь ПАТ "НАК" Нафтагаз України".

Не погодившись з Рішенням Теплодарської міської ради Одеської області №5-VІІ від 12.11.2015р. “Про фінансову підтримку юридичним особам, які надають житлово-комунальні послуги для населення м.Теплодар” в частині п.п.2 п.1 щодо надання фінансової підтримки ТОВ “Теплодаренерго” у сумі 924787,28грн., Заступник керівника Іллічівської місцевої прокуратури Одеської області звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з даною позовною заявою.

Так, на думку суду, позовні вимоги Заступника керівника Іллічівської місцевої прокуратури Одеської області про визнання протиправним та скасування п.п.2 п.1 Рішення Теплодарської міської ради Одеської області “Про фінансову підтримку юридичним особам, які надають житлово-комунальні послуги для населення м.Теплодар” №5-VІІ від 12.11.2015р. в частині надання фінансової підтримки ТОВ “Теплодаренерго” у сумі 924787,28грн., є обґрунтованими, правомірними, та такими, що підлягають задоволенню, з урахуванням наступного.

Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

В силу п.1 ч.3 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), безсторонньо (неупереджено), добросовісно, розсудливо, з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації, пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія), з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення, своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Зокрема, як встановлено судом, та вбачається з наявних у матеріалах справи документів, згідно п.п.2 п.1 Рішення Теплодарської міської ради Одеської області “Про фінансову підтримку юридичним особам, які надають житлово-комунальні послуги для населення м.Теплодар” №5-VІІ від 12.11.2015р. ТОВ “Теплодаренерго” надано фінансову підтримку у сумі 924787,28грн. на виконання Постанови Одеського апеляційного господарського суду від 14.05.2015року по справі №916/568/15, Постанови Вищого господарського суду України від 06.04.2015року по справі №916/3895/14 про стягнення коштів на користь ПАТ "НАК" Нафтагаз України".

Судом з'ясовано, що Рішенням Господарського суду Одеської області від 01.04.2015р., залишеного без змін Постановою Одеського апеляційного господарського суду від 14.05.2015року по справі №916/568/15 задоволено частково позов НАК «Нафтогаз України», присуджено до стягнення з ТОВ "Теплодаренерго" на користь НАК «Нафтогаз України» пеню у розмірі 24797грн. 19коп., 3% річних у сумі 4959грн. 47коп., інфляційні втрати у сумі 3949грн. 61коп., штраф у сумі 58468грн., та 1849грн. 06коп. судового збору. У задоволенні решті позовних вимог відмовлено.

В межах розгляду вищеозначеної справи судом першої інстанції, з яким погодився суд апеляційної інстанції встановлено, що 18 жовтня 2012року між НАК "Нафтогаз України" (Продавець) та ТОВ "Теплодаренерго" (Покупець) укладено договір купівлі-продажу природного газу №12/1068-ТЕ-23, згідно умов якого Продавець зобов'язався передати у власність Покупцю у 2012році природний газ, ввезений на митну територію України ПАТ „Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" за кодом згідно УКТ ЗЕД 2711 21 00 00, а Покупець зобов'язався прийняти та оплатити цей природний газ на умовах договору. Газ, що підлягає передачі за договором повинен був бути використаний Покупцем для виробництва теплової енергії, яка споживається населенням та релігійними організаціями. Згідно з умовами п.3.1 договору Продавець передає Покупцю газ у пунктах приймання-передачі газу на вхідній запірній/відключаючій арматурі Покупця. Право власності на газ переходить від Продавця до Покупця в пунктах приймання-передачі. Після переходу права власності на газ Покупець несе всі ризики і приймає на себе всю відповідальність, пов'язану з правом власності на газ. За умовами п.3.4 договору не пізніше 5-го числа, наступного за місцем продажу газу, Покупець зобов'язався надати Продавцеві підписані та скріплені печатками Покупця та газотранспортного підприємства три примірники акту приймання-передачі газу, у якому зазначаються фактичні обсяги використаного газу, його фактична ціна та вартість. Продавець не пізніше 8-го числа зобов'язався повернути Покупцеві та газотранспортному підприємству по одному примірнику оригіналу акту, що підписаний уповноваженим представником та скріплений печаткою, або надати у письмові формі мотивовану відмову від підписання акту. Акти є підставою для остаточних розрахунків між сторонами.

Відповідно до п.5.2 Договору купівлі-продажу природного газу №12/1068-ТЕ-23 від 18 жовтня 2012року сторонами узгоджено вартість 1000куб.м природного газу у розмірі 1091грн., крім того ПДВ 20% - 218,20грн.

Згідно з п.6.1 Договору купівлі-продажу природного газу №12/1068-ТЕ-23 від 18 жовтня 2012року оплата за газ здійснюється Покупцем виключно грошовими коштами шляхом 100% поточної оплати протягом місяця поставки газу. Остаточний розрахунок за фактично переданий газ здійснюється до 14-го числа місяця, наступного за місяцем поставки газу.

Відповідно до п.11.1. Договору купівлі-продажу природного газу №12/1068-ТЕ-23 від 18 жовтня 2012року його дія в частині поставки газу поширювалась з 01.09.2012р. до 31.12.2012р.

На виконання умов Договору купівлі-продажу природного газу №12/1068-ТЕ-23 від 18 жовтня 2012року сторонами складеного Акт приймання передачі природного газу від 27.11.2012р., відповідно до якого у жовтні 2012року НАК «Нафтогаз України» передано на користь ТОВ “Теплодаренерго” 91440куб.м. газу (за ціною згідно до діючих тарифів у розмірі 1091грн. без урахування ПДВ за 1000куб.м.) на загальну суму 119717,25грн., з урахуванням ПДВ.

Відповідно до складеного між сторонами Акту приймання передачі природного газу від 30.11.2012р., у листопаді 2012року НАК «Нафтогаз України» передано ТОВ “Теплодаренерго” 668570куб.м. газу (за ціною згідно до діючих тарифів у розмірі 1091грн. без урахування ПДВ за 1000куб.м.) на загальну суму 875291,85грн., з урахуванням ПДВ.

Відповідно до складеного між сторонами Акту приймання передачі природного газу від 31.12.2012р., у грудні 2012року НАК «Нафтогаз України» передано ТОВ “Теплодаренерго” 1165522куб.м. газу (за ціною згідно до діючих тарифів у розмірі 1091грн. без урахування ПДВ за 1000куб.м.) на загальну суму 1525901,40грн., з урахуванням ПДВ.

У Рішенні Господарського суду Одеської області від 01.04.2015р., залишеному без змін Постановою Одеського апеляційного господарського суду від 14.05.2015року по справі №916/568/15, встановлено, що вартість прийнятого газу сплачувалась ТОВ "Теплодаренерго" з порушенням строків, визначених п.6.1 Договору купівлі-продажу природного газу №12/1068-ТЕ-23 від 18 жовтня 2012року, а саме: вартість газу отриманого у жовтні 2012року за Актом від 27.11.2012р. сплачено платежами від 23.10.2012р. на суму 8000грн., від 11.12.2012р. на суму 80000грн., та від 12.12.2012р. на суму 31713,25грн.; вартість газу отриманого у листопаді 2012року за Актом від 30.11.2012р. сплачено платежами від 12.12.2012р. на суму 52663,25грн., від 14.12.2012р. на суму 80000грн., від 26.12.2012р. на суму 80000грн., від 28.12.2012р. на суму 70000грн., від 03.01.2013р. на суму 360000грн., від 10.01.2013р. на суму 200000грн., від 16.01.2013р. на суму 32628,60грн.; вартість газу отриманого у грудні 2012року за Актом від 31.12.2012р. сплачено платежами від 16.01.2013р. на суму 147371,40грн., від 25.01.2013р. на суму 125901,40грн., від 31.01.2013р. на суму 200000грн., від 01.02.2013р. на суму 250000грн., від 13.02.2013р. на суму 150000грн., від 20.02.2013р. на суму 150000грн., від 22.02.2013р. на суму 200000грн., від 28.02.2013р. на суму 60000грн., від 01.03.2013р. на суму 200000грн., від 11.03.2013 р. на суму 42628,60грн.

Згідно з п.7.2 Договору купівлі-продажу природного газу №12/1068-ТЕ-23 від 18 жовтня 2012року у разі невиконання Покупцем п.6.1 умов цього договору, він у безспірному порядку зобов'язується сплатити Продавцю, крім суми заборгованості, пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла у період, за який сплачується пеня від суми простроченого платежу за кожний день прострочення платежу, а за прострочення понад 30 днів додатково сплатити штраф у розмірі 7 відсотків від суми простроченого платежу.

Таким чином, у зв'язку з простроченням сплати вартості отриманого газу, НАК «Нафтогаз України» здійснено розрахунок пені, штрафу та 3% річних і інфляційних, відповідно до яких за ТОВ “Теплодаренерго” рахується пеня у розмірі 25807,46грн., 3% річних у розмірі 5161,48грн. (пеня та 3% річних розраховані за фактичний період прострочення за зобов'язаннями жовтня 2012р. за період з 14.11.2012р. по 12.12.2012р., за зобов'язаннями листопада 2012р. за період з 14.12.2012р. по 16.01.2013р., за зобов'язаннями грудня 2012р. за період з 14.01.2013р. по 11.03.2013р.), 58468грн. 7% штрафу (у розмірі 7% від суми боргу за зобов'язаннями листопада та грудня 2012р., що тривала понад 30 днів, від суми 32628,60грн. за листопад 2012р. та від суми 802628,60грн. за грудень 2012р.), 3949,61грн. інфляційних (розрахованих за фактичний період прострочення за зобов'язаннями листопада 2012р. з грудня 2012р. по лютий 2013р., та за зобов'язаннями грудня 2012р. з січня 2013р. по березень 2013р.).

Таким чином, Рішенням Господарського суду Одеської області від 01.04.2015р., залишеним без змін Постановою Одеського апеляційного господарського суду від 14.05.2015року по справі №916/568/15, встановлено факт неналежного виконання ТОВ "Теплодаренерго" прийнятих на себе зобов'язань за умовами договору купівлі-продажу природного газу №12/1068-ТЕ-23 від 18 жовтня 2012року щодо своєчасної оплати вартості поставленого газу у спірний період.

Також, судом з'ясовано, що Рішенням Господарського суду Одеської області від 08.12.2014р., залишеним без змін Постановою Одеського апеляційного господарського суду від 10.02.2015р., та Постановою Вищого господарського суду України від 06.04.2015р. у справі №916/3895/14, припинено провадження у справі в частині позовних вимог Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" до ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Теплодаренерго" про стягнення основного боргу у розмірі 1792517,21грн. Позов задоволено частково. Присуджено до стягнення з ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Теплодаренерго" на користь Публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" 230910,44грн. пені, 136027,68грн. 3% річних, 413740,70грн. інфляційних втрат, 56082,13грн. судового збору. У задоволенні решті позовних вимог відмовлено.

Зокрема, в межах розгляду означеної справи відповідними судовими інстанціями встановлено, що відповідно до платіжного доручення №3 від 24.10.2014р. ТОВ “Теплодаренерго” погашено суму основної заборгованості. Також, відповідно до обґрунтованого розрахунку пені за весь період прострочення ТОВ “Теплодаренерго” виконання грошового зобов'язання, складеного Публічним акціонерним товариством "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" сума пені складає 461820,89грн., разом з тим, враховуючи ступінь виконання основного зобов'язання, факт наявності заборгованості населення перед ТОВ “Теплодаренерго”, судом, з урахуванням відповідно до ч.1 ст.233 Господарського кодексу України, визнано винятковими обставини, які є підставою для зменшення заявленої суми пені на 50%, та присуджено до стягнення з ТОВ “Теплодаренерго” 230910,44грн. пені.

Таким чином, з урахуванням вищевикладеного, судом з'ясовано, що у Постанові Одеського апеляційного господарського суду від 14.05.2015року по справі №916/568/15, та у Постанові Вищого господарського суду України від 06.04.2015р. у справі №916/3895/14, надавалась оцінка правовідносинам між НАК «Нафтогаз України» та ТОВ “Теплодаренерго”, котрі виникли в межах виконання Договору купівлі-продажу природного газу №12/1068-ТЕ-23 від 18 жовтня 2012року.

Між тим, судом встановлено, що вищеозначені судові рішення жодним чином не впливають на права, свободи, та охоронювані законом інтереси Теплодарської міської ради Одеської області, оскільки суто стосуються виконання умов Договору купівлі-продажу природного газу №12/1068-ТЕ-23 від 18 жовтня 2012року, укладеного між ПАТ "НАК" Нафтагаз України" та ТОВ “Теплодаренерго”.

Також, у матеріалах справи відсутні будь-які докази на підтвердження того, що Теплодарська міська рада Одеської області є засновником ТОВ “Теплодаренерго”, а відтак, на думку суду, орган місцевого самоврядування не мав законодавчо передбачених підстав на виконання Постанови Одеського апеляційного господарського суду від 14.05.2015року по справі №916/568/15, Постанови Вищого господарського суду України від 06.04.2015року по справі №916/3895/14 про стягнення коштів на користь ПАТ "НАК" Нафтагаз України", як це власне зазначено у спірному Рішенні, надавати фінансову підтримку ТОВ “Теплодаренерго”.

Згідно з ст.167 Цивільного кодексу України держава діє у цивільних відносинах на рівних правах з іншими учасниками цих відносин. Держава може створювати юридичні особи публічного права (державні підприємства, навчальні заклади тощо) у випадках та в порядку, встановлених Конституцією України та законом.

Відповідно до ст.169 Цивільного кодексу України територіальні громади діють у цивільних відносинах на рівних правах з іншими учасниками цих відносин. Територіальні громади можуть створювати юридичні особи публічного права (комунальні підприємства, спільні комунальні підприємства, навчальні заклади тощо) у випадках та в порядку, встановлених Конституцією України та законом.

Таким чином, беручи до уваги вищевикладене, а також те, що у Постанові Одеського апеляційного господарського суду від 14.05.2015року по справі №916/568/15, та Постанові Вищого господарського суду України від 06.04.2015р. у справі №916/3895/14, надавалась оцінка правовідносинам, котрі виникли між НАК «Нафтогаз України» та ТОВ “Теплодаренерго” в межах виконання Договору купівлі-продажу природного газу №12/1068-ТЕ-23 від 18 жовтня 2012року, Теплодарська міська рада Одеської області не є засновником ТОВ “Теплодаренерго”, суд дійшов висновку, що в органу місцевого самоврядування були відсутні будь-які передбачені законодавчо підстави для надання фінансової підтримки ТОВ “Теплодаренерго” у сумі 924787,28грн. на виконання Постанови Одеського апеляційного господарського суду від 14.05.2015року по справі №916/568/15, Постанови Вищого господарського суду України від 06.04.2015року по справі №916/3895/14 про стягнення коштів на користь ПАТ "НАК" Нафтагаз України", у зв'язку з чим Рішення Теплодарської міської ради Одеської області “Про фінансову підтримку юридичним особам, які надають житлово-комунальні послуги для населення м.Теплодар” №5-VІІ від 12.11.2015р. в частині п.п.2 п.1 щодо надання фінансової підтримки ТОВ “Теплодаренерго” у сумі 924787,28грн., є протиправним, а тому підлягає скасуванню.

Вищевикладене спростовує твердження відповідача наведені у письмових запереченнях на адміністративний позов.

Частиною 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України зазначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно з ч.1 ст.69 та ч.ч.1,4 ст.70 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.

Відповідно до ч.ч.1,3 ст.86 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Згідно зі ст.159 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Відтак, беручи до уваги вищевикладене, та оцінюючи наявні в матеріалах справи письмові докази в сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Заступника керівника Іллічівської місцевої прокуратури Одеської області правомірні, документально підтверджені, відповідають чинному законодавству, отже підлягають задоволенню повністю.

Керуючись ст.ст.2, 4, 7-9, 11, 12, 69, 71, ч.6 ст.128, ст.ст.158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов Заступника керівника Іллічівської місцевої прокуратури Одеської області до Теплодарської міської ради Одеської області, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю “Теплодаренерго” про визнання протиправним та скасування п.п.2 п.1 Рішення “Про фінансову підтримку юридичним особам, які надають житлово-комунальні послуги для населення м.Теплодар” №5-VІІ від 12.11.2015р. в частині надання фінансової підтримки ТОВ “Теплодаренерго” у сумі 924787,28грн., задовольнити.

2. Визнати протиправним та скасувати п.п.2 п.1 Рішення Теплодарської міської ради Одеської області “Про фінансову підтримку юридичним особам, які надають житлово-комунальні послуги для населення м.Теплодар” №5-VІІ від 12.11.2015р. в частині надання фінансової підтримки ТОВ “Теплодаренерго” у сумі 924787,28грн.

3. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Теплодарської міської ради Одеської області (65490, Одеська область, м.Теплодар, вул.Піонерська,7, код ЄДРПОУ 04527038) на користь Іллічівської місцевої прокуратури Одеської області (68000, Одеська область, м.Чорноморськ, просп.Миру,33) судові витрати по сплаті судового збору у сумі 1600(одна тисяча шістсот)грн.

Постанова може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили в порядку, передбаченому приписами ст.254 КАС України.

Суддя Харченко Ю.В.